Şimdi Ara

Turknet VDSL geçişi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Superonline ADSL kullanıcısıydım geçen hafta pazartesi belgelerimi gönderdim hızlıca Turknet ADSL altyapılarına geçirdiler. Ancak VDSL altyapısına geçişim bir türlü sağlanamadı. Türknet'in online işlem merkezinden ticket destek hattına burdan ÖM, twitter'dan tweet telefonla sorunumu ayrıca belirtmeme rağmen bir cevap alamadım.

En sonunda dayanamayıp Türk Telekom'dan bir tanıdığı aradım. VDSL portuna türk telekom bağlamış ancak bana ADSL hizmeti vermeye devam ediyor Turknet. Artık ne yapacağımı şaşırdım. Modemden VDSL kısmından bağlanmak istediğimde bağlantı başlamıyor ancak ADSL seçersem interneti kullanabiliyorum. Tarafıma ne geri dönüş yapılıyor ne cevap veriliyor. 48 saatte çözeceğiz yazmışlar ticket'ı açalı 52 saat oldu tamam korona günlerinde hoş görmeye çalışıyorum ancak bari şu zaman olacak veya şunu bekliyoruz şeklinde bir bildirim yapın bana. Gerçekten usandırdı beni bir haftada. Aynı problemi yaşayan başka arkadaşlar sorunlarını nasıl çözdüler paylaşırlarsa sevinirim.

Destek no: 32829300 belki bakarsa cevap verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkman03 -- 29 Nisan 2020; 19:23:2 >

• Bu kadar yılın ardından bu sorunların devam etmesi inanılmaz. Çok mu zor geçiş işlemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kotaless

Bu kadar yılın ardından bu sorunların devam etmesi inanılmaz. Çok mu zor geçiş işlemi?
    Gerçekten anlam veremiyorum yapmaları gereken tek şey bana tanımladıkları kullanıcı adı şifreyi VDSL olarak değiştirmek. Numaram tanımlandı, modemim VDSL, portum VDSL. Türk Telekom, ben yapmamız gereken her şeyi yapıyoruz ama Türknet bir soruna cevap veremiyor günlerdir!
  • Hala ne buradan ne de online işlem merkezlerinden hiçbir yerden bir cevap yok. BTK'ya başvurdum tüketici şikayeti açtım. Ne güzel memleket şirket kurayım ama müşterim bana asla ulaşamasın.
  • Kuleden dönen var! Bunca şey yaşadıktan sonra oyalama taktiği gibi geliyor ama bakalım gelişmeleri buradan aktaracağım.

• SONUNDA SORUNUM ÇÖZÜLDÜ!
    Çok uğraşsam da bir dönüş alabilmekten çok mutluyum darısı herkesin başına!
    Turknet VDSL geçişi hakkındaTurknet VDSL geçişi hakkında

• Bende türkler adsl kullanıyordum vdsl modem aldım alt yapımda uygun geçirin vdsl ye de online işlemlerden yazıyorum adamlar bana yapılan kontrollerde bi sorun bulunmamaktadır yazıyor şaka gibi yazıyorum zaten sorun yok adsl olan bağlantımı 4 günde zor vdsl ye geçiririm kopyala yapıştır cevap yaziyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, hizmetinizin VDSL geçişini gerçekleştirdim. Şu an VDSL hız alıyorsunuz. Keyifli kullanımlar dilerim.
  • Beni de 1001 türlü bahane ile geçirmemişlerdi Vdsl e . Adamlar kendi sitelerinde diyor ki
    “ santral mesafesi uzak ise , port yok ise tarife değişikliği menüsünde vdsl seçenekleri gözükmeyecektir.”

100 mbps için tarife değişikliği talep ediyorum gidiyorum 400 tl ye modem alıyorum 4 gün sonra diyorlar ki santrale uzaksınız. Uzak olsam hat zayıflama değerlerim tavan yapardı ama Upload Download 5.5 5.5 Db neredeyse yok. (Santral mesafesi 30 metre)

Donanımhaberden soruyorum diyorlar ki port yok.

Ben de hiç uğraşmadım direkt iptal ettim aboneliği Millenicom a taşıdım. Geçen gün saha dolabında çalışma yaptılar sadece tarifemin vdsl olarak tanımlanmasını bekliyorum.

• Merhaba yardımcı olabilir misiniz? Destek numaram 32832023

• Bana da geçenlerde hattınız VDSL destekliyor diye e-posta atmışlar da VDSL geçişi olurken internetten de oluruz diye geçiş için aramadım. ADSL modemle ADSL'e devam.

• berkman03 B kullanıcısına yanıt
    Hocam Superonline ADSL den Türknet VDSL geçiş sebebiniz nedir?Ping konusunda farklılıklar var mı

• Jenga54 kullanıcısına yanıt
    8 mbps download 0.7 upload alabiliyordum SO'da şu anda 65 mbps download ve 8 mbps upload alıyorum. Ek olarak 65 lira ödüyordum bu 8 mpbps internete şimdi 86 lira ödüyorum. SO 50/2'lik paketi 140 liraya veriyordu. Bilgisayar mühendisiyim evden çalışıyorum hıza ihtiyacım vardı ve bu rezillikten kurtulmak istiyordum taahhütüm de yeni bitmişti altyapımın VDSL desteklediğini görünce hemen geçiş yaptım. CS:GO ve LoL'da yüzde 10 kadar düştü ping değerlerim. Tabii bunun internet sağlayıcıyla değil altyapıyla alakası var. İkisi de TT altyapısı kullanıyordu. Hız artışından ötürü düşmüş olmalı ping değerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkman03 -- 2 Mayıs 2020; 16:19:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Bana da geçenlerde hattınız VDSL destekliyor diye e-posta atmışlar da VDSL geçişi olurken internetten de oluruz diye geçiş için aramadım. ADSL modemle ADSL'e devam.
    Başka bir operatörü arayıp boş port olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yeni gelince altyapı hızlı davranıp boş portu kaptım hemen. Bir de yeni VDSL kutuları combo port'muş yani TT ekibi ADSL'den söküp VDSL'e takıyor sadece. Bir şansınızı deneyim derim bence çok farketti evde kaldığımız bugünlerde.
  • MSB B M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, arızanız için saha ekiplerine bilgi verdik ve ekiplerden güncel bilgi alarak sizinle paylaşacağız.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Merhaba iyi geceler bugün vdsl geçişim tamamlandı ancak dsl ışığım yanmıyor portum açılmamış yardımcı olabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AdmTkl A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sorununuz devam ediyorsahttps://turk.net/online-islemler/ üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Kontrol ederek dönüş sağlayalım.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Kayıt oluşturdum Türk Telekom iş emri oluşturuldu önce internet bağlantım vardı nasıl sorun oluştu anlamadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.