Şimdi Ara

TÜRKNET UPLOAD KISITLAMASI YETER ARTIK..... Türknet pişmanlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abone numaram 1671158 40Yaşında adamız çocuğumuz ders yapamıyor İnternet dosya alıp veremiyoruz bu forumdan başka yerden yardım alamıyorum daha kaç tane konu açıp kaç tane harf kulanmam lazım kaç çümle kurmam lazım yeter..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up yönünde tavan değerin de üzerinde bir zayıflama var. Fiziksel bir sıkıntı var 2 seçenek var bu durumda,

1- Ankastreden eve gelen kablonuzda sorun var (ama down değerleriniz güzel olduğu için bu seçenek zayıf)
    2- Saha dolabından port değişikliği yapılması gerek ordaki kablolarda oksitlenme, hasar olmuş olabilir veya portunuzdaki yazılımsal değerler yanlış ayarlanmış olabilir, başka aboneye port bağlanırken sizinkine hasar verilmiş olabilir)

2. seçenek için Turknet'in size TT ekibi yönlendirmesi gerek Allah yardımcınız olsun uzun bir süreç sizi bekliyor.

edit: Bu arada Turknet'ten TT'ye geçtim bende benzer sorun yüzünden geçen hafta. Yeni port tanımlandı 3 gün mükemmel değerler aldım Turknet'den bile iyi. Şimdi Uploadım 3 mbit e düştü 8'den aynı sizin gibi SNR düşüşüyle birlikte. Herkes evinde olduğundan dolayı dolaplar yükü kaldırmıyor sanırım bazı bölgelerde. Ben yine kayıt açtım muhtemelen 1-2 güne yine port değiştirirler ama şu dönemde TT altyapısını TT'den başka firmadan kullanan insanlarin işi çok zor. Ekipler yarı yarıya çalışıyor ve çok fazla arıza var..
  • Modem arayüzünden hat değerlerinizi atar mısınız?
  • nomadio N kullanıcısına yanıt
    tabiki buyrun

tabiki buyrun arkadaşım.

• erg45 E kullanıcısına yanıt
    Up yönünde tavan değerin de üzerinde bir zayıflama var. Fiziksel bir sıkıntı var 2 seçenek var bu durumda,

1- Ankastreden eve gelen kablonuzda sorun var (ama down değerleriniz güzel olduğu için bu seçenek zayıf)
    2- Saha dolabından port değişikliği yapılması gerek ordaki kablolarda oksitlenme, hasar olmuş olabilir veya portunuzdaki yazılımsal değerler yanlış ayarlanmış olabilir, başka aboneye port bağlanırken sizinkine hasar verilmiş olabilir)

2. seçenek için Turknet'in size TT ekibi yönlendirmesi gerek Allah yardımcınız olsun uzun bir süreç sizi bekliyor.

edit: Bu arada Turknet'ten TT'ye geçtim bende benzer sorun yüzünden geçen hafta. Yeni port tanımlandı 3 gün mükemmel değerler aldım Turknet'den bile iyi. Şimdi Uploadım 3 mbit e düştü 8'den aynı sizin gibi SNR düşüşüyle birlikte. Herkes evinde olduğundan dolayı dolaplar yükü kaldırmıyor sanırım bazı bölgelerde. Ben yine kayıt açtım muhtemelen 1-2 güne yine port değiştirirler ama şu dönemde TT altyapısını TT'den başka firmadan kullanan insanlarin işi çok zor. Ekipler yarı yarıya çalışıyor ve çok fazla arıza var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 3 Mayıs 2020; 19:20:24 >

• TheBCD T kullanıcısına yanıt
    iptal ettiririm uğraşamam 40 yaşındayım 5 gündür ilgilenen yarın sabah faks çekip iptal ettirmek ilk işim.

İptal fax'ı ellerine ulaştıktan sonra tam 7. gün kapatıyorlar ve bu 7 günlük sürede başka operatörden internet bağlatamazsınız, ama Turknet'de kesilmiyor 7 günün sonuna kadar haberiniz olsun. İnternetsiz kalmamak için ona göre hareket etmenizi tavsiye ederim.
    Ben porttan kaynaklandığını anlıyorum ama destek ekiplerinden kişiler anlamıyor...

numarası varmı sizde faks?

• TÜRKNET UPLOAD KISITLAMASI YETER ARTIK..... Türknet pişmanlık

Anlık hızım. birisine fotoğraf yollamak istediğim zaman çok uzun sürüyor haliyle oyun içinde inanılmaz ping oluşuyor. bu sorunun port kaynaklı olduğuna eminim ama kimse yardımcı olmaya çalışmıyor. sanırım ilk ay vazgeçme sürem bitmeden bende vazgeçeceğim
  • m4n4q4 kullanıcısına yanıt
    valla kardeşim ben sabah gidiyorum faks çekiyorum iptal ettiriyorum... seni bilemem 6 gündür İnternet yoktu bugün İnternet geldi ve upload ve hız yerlerde sürünüyor sözde 35 mbps hız 3.00 upload alacaz daha ne söylim iptal ettirmek başka ıss aramaya başlamak.

Onlar da anlıyor TT ekiplerine söz geçiremiyorlar sadece. Turknet arıza kaydı açar gerisi TT'nin insafına kalmış. Sen şu abonemin evine git bak saha dolabına git bir bak diyemez Turknet.

dilekçe örneği:
    https://www.docdroid.net/3Z1rmcQ/adsl-hizmet-iptal-yeni-pdf

fax numarası:

0212 216 55 60

Bu sıkıntılı dönemde Türk Telekom tavsiye ederim. Ben geçtim hat değerlerim eskisinden de iyi ve memnunum. 24 saatte port değişimi yaptılar şikayet sonrası.

Geçmiş olsun.
    teşekkür ederim şimdi form doldurup iptal işlemlerini başlatmak için sabah faks çekeceğim...

• Türknet'in yaptığı bir kısıtlama yok, modeme 500kb upload hızı geliyor yani onların da yapacak pek bir şeyi yok. Yapacakları tek şey durumu Türk Telekom'a bildirmek, en fazla port değişimi istemek olur ama port değiştireceklerini hiç sanmıyorum çünkü diğer servis sağlayıcılara ait müşterilerin kullandığı portları kolay kolay değiştirmiyorlar. Kendi müşterisi olunca hemen halleder Türk Telekom.

Bu arada iptal ile uğraşmayın, direkt olarak Türk Telekom'u arayıp geçiş isteyin. Teknik bilgiler kısmında yer alan devre numarasını verin gerisini Türk Telekom halleder. Hem faxla falan uğraşmazsınız, hem de daha kısa sürede geçiş yaparsınız.
    iptal ettirmeden geçiş yapabilirmiyim?

• Evet, Türknet'den geçmek istediğinizi belirtirseniz bütün iptal işlemlerini, geçiş işlemlerini vs. Türk Telekom hallediyor. Bu olay bütün servis sağlayıcılar için geçerli.
  • türknet teknik bilgilerinde İnternet hızımı doğru tanımlamışlar ama yükleme hızına 0 40 vermiş bu değer den dolayı ama dediğinizi yapacagım...

• Öncelikle 500 kb yükleme sorunu ne zamandır var? Turk.net e yeni abone mi oldunuz yoksa başka firmadan geçiş mi yaptınız? Bunlar önemli.
    İkincisi, gördüğüm kadarıyla Türk.Net in müşteri hizmetleri zayıf. Teknik desteği de zayıf. Ama sunduğu insternet hızı fiyat/performans açısından mükemmel diye düşünüyorum.

Size tavsiyem öncelikle, forumdaki arkadaşların da dediği gibi fiziksel bağlantıları kontrol edin.
    1.Modeme giren kabloda eziklik, bükülme var mı?
    2.Modeme giren kabloların ucu açıktaysa ya da bantlıysa birbirine temas var mı?
    3.Modemde eli yakacak kadar aşırı ısınma var mı?

İkinci olarak, modem cihazının yanındaki küçük reset tuşundan cihazı sıfırlayın. Türk.Net Kullanıcı adı ve şifrenizi ayarlara girin.
    Üçüncüsü olarak, kablolu internet ile hız testi yapın. Ayrıca kablosuz internetle hız testi yapın. İkisi arasında çok fark varsa, modem ayarlarınızda sorun var var demektir.

Evdeki fiziksel donanımı kontrol ettiyseniz ve hala sorununuz çözülmediyse; sorun Türk Telekom kaynaklı demektir. Bu durumda yapabileceğiniz iki şey var:

Turk.Net Mobil Uygulamasından Teknik Destek bölümünden bir arıza kaydı oluşturmak ve daha sonrasında Türk Telekomun ekiplerinin bina/mahalle/santral kutusundaki sorunu çözmesini beklemek.

Ya da interneti iptal etirmeden başka internet firmasına geçip tekrar aynı sorunu Türk Telekom ekiperinin çözmesini beklemek...

Her iki durumda da ortalama bir hafta sürer. Burada kilit nokta Türk Telekom.... Süperonline fiber, Superbox vb. kullanmıyorsanız Türk Telekoma mahkumsunuz... ama ona göre de fiyat farkı var. Bir tarafta 76 tl diğer tarafta yaklaşık 150 tl.

Size tavsiyem, Turk.Net Mobil Uygulamadan arıza kaydı oluşturup, sorunun çözülmesini talep edin. Kendi cep numaranızdan ararsanız bilgisayara yönlendiriyor. Eşinizin ya da çocuğunuzun cep telefonundan Türk.Net i arayın, beklemeden bağlanıyor.

• murat.karagoz kullanıcısına yanıt
    arkadaşım upload değeri yanlış verilmiş bana

• sizin attığınız resim modem değerleri... Türk.Net ayarları değil... Bence, Müşteri hizmetlerine ulaşın. İçiniz rahat etsin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.