Şimdi Ara

TÜRKNET UPLOAD KISITLAMASI YETER ARTIK..... Türknet pişmanlık (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • uplink line attenuation yükselmesinde modemin eskimesi sonucu coil'lerin iş yapamaz hale gelmesi, hat kablolarının kalın ama dış korumasının kötü olması, modemin ve bina/daire içi kablolamada sinyal çok iyi olmasına karşın çok yüksek miktarda parazit de bulunması uplink'i etkiliyor.. modemlerimiz küçük ve ucuz cihazlar oldukları için xDSL kabin kartıyla haberleşme sırasında kabindeki kart kadar güçlü olamıyor normal olarak.
    SNR düşük olup zayıflama (attenuation) da düşük olsaydı profil güncellemesi/hat yenilemesi yapın düzelir demek isterdim ancak maalesef iç kablolama ve modeminizde sıkıntılar var. modeminizi TV seti veya sigorta kutusu, buzdolabı motoru gibi çalışırken çok yüksek manyetik alan oluşturan cihazlardan uzak tutun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sizin durum türkneti aşan türktelekom un yapması gereken birşey..

Hat değerleriniz berbat. Ya ev tesisatında yada saha dolabında sıkıntı var.
    Başka operatör dede aynı sıkıntıyı çekersiniz.
    Malesef Telekomun inisiyatifindesiniz eğer saha dolabinda sorun varsa..
    Ha evde sorun varsa sizden başka kimse çözemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size eğer upload hızı 0.48 e kilitlenmiş olarak verilmiş olsa idi ULAŞILABİLİR hız daha yüksek olurdu. Ya tesisat - ya port - ya da modem. Tanımdan değil fiziksel saha - müşteri kaynaklı problem.

Yukarıda birisi atmış ulaşılabilir upload; 34141 kbps yakşık 32 mbit upload eğer gün olurda izin verilir ise bu arkadaş erişebilir (Şu an için max 8 mbit)

TÜRKNET UPLOAD KISITLAMASI YETER ARTIK..... Türknet pişmanlık

Ama sizin ulaşılabilir zaten 587 de kalmış. Bir de bu göz ile yorumlayın lütfen.

Ha ama uğraşamam der iseniz gidin ttnet bağlatın başınız ağrımaz
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/selfy-evde-internet-kampanyasi.aspx

• Merhaba, hat tanımlarınızı silerek tekrar tanımlama yaptım. Ancak bizden kaynaklı herhangi bir sorun bulunmuyor. Yaşanan sorun altyapı kaynaklı olabilir. Oluşturduğunuz kayıt üzerine teknik uzmanlarımız ve saha ekiplerimiz gerekli çalışmaları yaparak bilgi verecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

aslında turknet de iyi de pop noktası yeterli değil istanbul da var aktif kullandığı bireysel için

ben 98 mbit down 5 up alıyordum hocam. 250 300 mbite kadar destekliyordu diye hatırlıyorum hattım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.