Şimdi Ara

TurkNet Taahhüt Olayı Hakkında Bilgi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ttnet mağduruyum ve taahhütüm biter bitmez başka bir servis sağlayıcıya geçmek istiyorum. Kafamda bir iki soru var ve bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum. Öncelikle turknet'e geçmeyi düşünüyorum ama sitelerinde ki bazı çelişkiler kafamı karıştırıyor. Sitesinde hem taahhüt yok yazıyor, hemde 30 gün içinde memnun kalmazsanız ücretsiz ayrılabilirsiniz yazıyor. Taahhüt yoksa 30 gün yazısı ne alaka anlayamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum. Ayrıca altyapım 16mbps destekliyor. Ben bu hızı yükseltmek için kendi cebimden de olsa birşeyler yapamaz mıyım? Son olarak şuanda 16mbps hızında internetim var ancak ay başı veya sonu fark etmiyor, download hızım 500kbs nin üstünü görmüyor. Bu arada ilk ay hızım 1.3 falan görüyodu sonra giderek her ay düşmeye başladı. Bunun sebebini bilen varmı? Şimdiden teşekkür ederim.

• Ön ödemeli çalışıyor. Abone olur olmaz ayın birinde 2 aylık çeker. sitesinde detayları var 35 güne kadar kullanıp iptal dilekçesi veriseniz paranız iade ediliyor.
    https://turk.net/sik-sorulan-sorular/ozgur-iletisim-begenmezseniz-paraniz-iade/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 23 Nisan 2017; 17:31:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Ön ödemeli çalışıyor. Abone olur olmaz ayın birinde 2 aylık çeker. sitesinde detayları var 35 güne kadar kullanıp iptal dilekçesi veriseniz paranız iade ediliyor.

Anladığım kadarıyla 2 ay kullandıktan sonrada çıkabilirim.
  • 25 gün interneti kullandın memnun kalmadın iptal edeceksin.

normal şartlarda turk.net sana bu 25 günlük kullanımı faturalandırır.

bu da ayda 60 lira olan bir fatura için 25 günlük ücret 50 liraya tekabül eder.

ama turk.net diyorki 25 inci gün memnun kalmayıp iptal edersen senden herhangi bir ücret talep etmeyeceğim.

quote:

Beğenmezseniz paranız iade kampanyası kapsamında abonelik başlatan bireyler 1 ay içinde memnun kalmazlar ise ücret iadesi talep edebilirler. Abonenin aktivasyon tarihinden itibaren 34. güne kadar aboneliğini iptal etmek istemesi halinde lojistik bedeli hariç tahsil edilen ilk fatura bedeli, yazılı iptal talebinin TurkNet’e ulaşmasına müteakip fesih işleminin gerçekleştirildiği tarihten 15 gün içerisinde abonenin ödemeyi yaptığı kredi kartına iade edilir. Paket dışı telefon görüşme ücretleri her halükarda aboneden tahsil edilir. TurkNet, paket dışı görüşme ücretlerini aboneye yapacağı iade tutarından mahsup etme hakkına sahiptir

ilk bir ay kullandın varsayıyorum 40 ıncı gün iptal etmek istedin. O zaman ücretsiz iade olmaz. Kullandığın günlerin faturasını ödersin.

yani bir aylık faturayı ödedin. 60 lira. İkinci ayda bir 20 lira ödersin.

aslında buradaki mantık şu. Senin zaten 14 iş günü cayma hakkın var. Hangi internet servis sağlayıcıdan hizmet alırsan al 14 iş günü içinde hizmeti beğenmeyip aboneliğini sonlandırabiliyorsun ve bir kuruş da para ödemiyorsun. Turk.net bu 14 günlük süreyi 35 güne çıkarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: HainKostok157

quote:

Ön ödemeli çalışıyor. Abone olur olmaz ayın birinde 2 aylık çeker. sitesinde detayları var 35 güne kadar kullanıp iptal dilekçesi veriseniz paranız iade ediliyor.

2 ay sonra çıkarsan 2 aylık ücret ödersin. 34 gün max. oda 30 3 günde kapatma işlemleri.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HainKostok157

quote:

2 ay sonra çıkarsan 2 aylık ücret ödersin. 34 gün max. oda 30 3 günde kapatma işlemleri.

2 aylık ücret ekstra olarak mı öderim yoksa kullandığım 2 ay ücreti haricinde bir ücret vermeden abonelikten çıkabilirmiyim?

• HainKostok157 kullanıcısına yanıt
    Sadece 2 ay kullandığın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.