Şimdi Ara

Bana internet modemi konusu hakkında bilgi verirmisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Free fiber internet üzerinden internet kullanıyorum wan ile dsl yok eskiden 5 6 yıl önce ttnet kullanıyordum şimdiki kullandığım servis sağlayıcı free fiber tenda modemim var 4 gb dan 8 gb ya yükselttim interneti 8 gb olmasına rağmen bile çok yavaş modemi sıfırladım ayar çektim yine düzelmedi eski kullanmış olduğum ttnet modemi taksam acaba uyarmı tplink markası eski modemin wan girişide var ama bir türlü eski modemi bağlayınca internet ışığı yanmıyor ama diğer tenda modemde anında internete giriyor ama tenda modemde yavaş ben diğer eski tplink ttnet modemini kullanmak istiyorum ama olmuyor lütfen yardımcı olun... Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tek tek, tane tane açıklar mısın? Sorun ne?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Sormak istediğim şey her modem internete uyarmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde 2 tane modem var birisi tenda ikincisi eski kullandığım modem ttnet tplink tenda ile internete giriyor ama tplink ile giremiyorum tenda ile wan girişi ile giriyorum internete ama diğer eski modemde wan girişi var ama onla internete giremiyorum dsl ve internet ışığı yanmıyor onda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • erayceyhan23 E kullanıcısına yanıt
    Türlerine göre, hepsi hepsine uymaz. Docsis sistemlerde kullanılan modemler ayrıdır mesela. Fiber modemlerin çoğu ADSL VDSL özelliklidir. VDSL modemlerin de çoğu ADSL desteklidir mesela.

• NT2L kullanıcısına yanıt

Anladım

Fiber var diyosun wandan takıyorum diyorsun DSL yanmıyor diyorsun. Şu an resmen çorba ettin hiçbir şey anlamadık  

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Yeni kullandığım modemde wan girişi var onla internete giriyorum free fiber şuanki kullandığım internet eski model modemim var ttnet tplink onunda wan girişi var ama o eski modemle internete giremiyorum

Airfiber mi kullanıyorsun?

• mcrew kullanıcısına yanıt
    İstanbul Silivri de yaşıyorum silivride küçük bir firma tanıdığımın yeri free fiber

Wan çıkışı olan herhangi bir modem kullanabilirsin. Kullanıcı adı ve şifreni online işlem merkezinden öğrenip modeme o bilgileri yazman lazım. Ppoe kısmı oluyordu sanırım.

Ama bunun için sağlayıcınla da konuşman gerekiyor. Modemin mac numarasını da sisteme tanitmalari gerekiyor olabilir. Ben modemi degistirip denediğimde hiç bir şekilde baglanamadim. Sonra tenda ile deneyince onla da bağlanamadim. Aradım sistemi resetlediler, bizim modemiz dışında başka modem kullanamazsınız diye kestirip Attilar. Şirketi arayıp sorup ona göre hareket etsen daha iyi olur.

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarcıya sordumda bizim burda her modemi kullanamazsın dediler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.