Şimdi Ara

TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
6
Favori
13.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apartmanlardaki kutularda telefon numaralarında farklılıklar var sanırım bölge bölge ayrılmış ve arama yapıldığında hangi sahaya ait olduğunu aramanın başından anlamış oluyorlar galiba. Bu konuda dikkat eden, bilgisi olan varmı ?

• Şu an dağıtım kutularının montajı yapılıyor. Haftalardır kelepçeyle duruyorlardı, iyi oldu. Ama hala apartmanda kutu yok. TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim 

TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaNexxx -- 27 Nisan 2022; 18:9:52 >
  • @ShaNexxx Benim sahada OFDK işlemi de tamamlandı. Şuan her şey tamamen hazır. Sadece ışık eksik. @TurkNetDestek ışığı salın bekliyorum TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim 

Bayramdan sonraya kalır öncesine yetişeceğini düşünmüyorum.

• Bizim apartmana da gelmiş bir tanesi gigafiber kutusu

öbür kutuda bizim evin camın altında hemen bunun ne kutusu olduğunu anlamadım

1 Haziran 2022 de TTNEt ile yaptığım taahhüt doluyor o zamana kadar GigaFiber aktif olursa geçiş yapmayı düşünüyorum ama ne yalan söyleyeyim biraz tırsıyorum ya olmazsa süreç sancalı gçeerde internetsiz kalırım diye macera aramasam mı diyorum kendi kendime bilmiyorum düşüneceğim TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 28 Nisan 2022; 1:9:31 >

• @helll_599 Apartmanlardan gelen drop fiberlerin ana hattan gelen fiber ile eklendiği kutu OFDK. Henüz eklenmemiş sizin işlemlerinin büyük çoğunluğu bitmeye yakın. Taahhüt bitimine yetişir büyük ihtimal.

• _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim hocam cevap için inşallah yetişir sizin de internetiniz.

• ShaNexxx kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bütün işlemler sırası ile yapılacaktır merak etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkNetDestek -- 28 Nisan 2022; 7:29:4 >
  • helll_599 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, adresiniz için proje ekiplerinden aktivasyon tarihi aldığım zaman sizinle paylaşacağım.

Hocam lütfen, rica ediyorum, bunu duymamış olalım. TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 28 Nisan 2022; 9:3:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @TurkNetDestek Açık kapı uygulamasından bölgem için kapıya kadar fiber talebinde bulundum. 2022 içinde planla aşamasında denildi. Geçen hafta Türk telekom arayıp projenin çizildiğini onay sürecinde olduğunu iletti. Sizin çalışmanın olacak mı acaba? Bölge bursa/osmangazi/emek fatih sultan mehmet mahallesi. Burada kaç kişiyi turknetli yaptık ama hızlar iyi değil

• Dexter Morgan kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ilettiğiniz adres gigafiber planlamamız arasında yer almamaktadır. Talep olarak proje ekipleri ile bölgenizi paylaşacağım.
  • Hocam sizin için de @ShaNexxx ve @helll_599 Hocam için de yolun sonu çok güzel görünüyor.

Bizi bu başvuru süreciniz hakkında çok detaylı biçimde bilgilendirdiniz. Benzer konular var tabi ama özellikle yakın bölgeden bu şekilde detaylı bir f/o çalışma konusunu görmek güzel oldu. Elinize emeğinize sağlık. Hizmetiniz de hayırlı uğurlu olsun.

Umarım beklemenize değmiştir. İlk hız testinizi görmeyi bekliyorum sabırsızlıkla. Umarım sinyal işlemi uzun sürmez. Bildiğim kadarıyla 7 15 gün içerisinde sinyal verilir hale gelir. Belki daha da önce. Dediğiniz gibi bayram tatili olmasa daha da erken hizmet alırdınız.

Bilmiyorum demiş miydim ama Ekim ayından başlamış olan Ocak ayında kabinleri vs sonlandırmaları tamamlanmış TT FTTH altyapının hâlâ aktifleşmesini bekliyorum. Temsilciler Mayıs ayını işaret ediyor. Neyseki siz böyle bir mağduriyet yaşamazsınız. Zaten çok hızlı biçimdenaltyapı dönüşümü tamamlanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 28 Nisan 2022; 12:26:24 >

• High Sierra kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam darısı başınıza diyelim TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim 

• @High Sierra Hocam teşekkürler, önceleri forumda gelişme oldukça heyecanla nasıl ilerlediğini okumak bile ayrı bir keyifti benim için.

@TurkNetDestek Bölgemde ilan ettiği gibi harfiyen çalışma yaptı. Genelde ayda 1 soruyordum durumu çünkü TT'den gelen bir güvensizlik algısı var. Söyledikleri tarih çok büyük aksilik olmazsa gerçekleşiyor. Çalışma benim bölgemde muntazam oldu. Hız testini yapmak için sabırsızlanıyorum. 2.5Gbps destekli bir modem almayı planladım fakat verilen Gpon cihazının " zyxel pmg1005-t20b " olduğunu öğrendim 1Gbps destekli. 900mbps civarı hız bekliyorum. TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim 

Destek kaydından aktif mi diye sordum "Fiber kutu takıldıktan 2 ile 6 hafta arasında aktivasyon işlemleri tamamlanacaktır." bilgisi geldi.

• @High Sierra Teşekkürler.

Şimdiye kadar olanı özet geçmek gerekirse.

7 Nisan Ekipler ilk kez geldi, ince fiber kablolar apartmanlara çekildi.

11 Nisan Dağıtım kutularına apartman kabloları bağlandı.

12 Nisan Apartmanların kapılarında kutuya bağlanması için bekleyen kablolar apartman içlerine alındı.

15 Nisan Ana bağlantıyı sağlayan kalın kablo çekilmeye başladı.

16 Nisan Bağlantı kablosu çekilmeye devam edildi.

23 Nisan Bağlantı kablosu ile apartman kabloları dağıtım kutusunda birleşti, bağlantıları yapıldı.

27 Nisan Bağlantıları tamamlanan dağıtım kutuları apartmanların belirli köşelerine sabitlendi.

30 Nisan Apartman içi kutu montajı yapıldı.

1 Mayıs Bağlantı aktif edildi.

Şu an apartman kutularını bekliyoruz. Merak ettiğim acaba testler başlamış mıdır? Yoksa apartman kutularını beklemek şart mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaNexxx -- 1 Mayıs 2022; 13:26:7 >

• _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba, mayıs ayı içinde aktivasyon tamamlanacaktır. Şimdiden keyifli kullanımlar dilerim
    Merhaba, ekiplerimiz mayıs aynının sonu aktivasyonun tamamlanacağını iletti.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Anladım cevap için teşekkürler keşke mayıs sonu değil de 20-25 mayıs gibi olsaydı çünkü Taahhüt'üm 1 Haziran 2022 de doluyor o zaman mecbur haziran ayının parasını da vereceğiz . Zaten ben diğer servis sağlayıcıda aboneliğim varken Türknetin Gigafiber hizmetine geçiş yapmak istediğimizde nasıl bir yol izleyeceğimizi tam olarak hala anlayamadım. İnternet hattı annemin üzerine interneti kapattırmadan Türknet'e direk başvuru mu yapacağız? işlemleri onlar mı halledicek bizim yerimize, yoksa alacağımız hizmet Gigafiber olduğu için 2021 aralık ayında verdiğiniz bir cevap var aynen şu şekilde Gigafiber Adsl/vdsl den farklı olduğu için diğer firmadaki hizmeti sizin kapattırmanız lazım demişsiniz durum böyle olunca ben işin içinden çıkamadım Ekiplerden cevap almışsınız onlar size mayıs sonu aktif olacak demiş dediğim gibi benim sözleşmem 1 haziranda bitiyor ben şimdi ne yapacağım kafam oldu çorba.TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim 

Hocam bu konu atla deve değil ki. Sıkıntı edecek, birşey yok ki.

Aktivasyon tarihinde illa ki sekmeler olabilir. Sen işini garantiye al, haziran da taahhüt bitiyorsa o hattı TurkNet'e taşı. Gigafiber aktif olunca da geçişini TurkNet yapar zaten.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.