Şimdi Ara

TÜRKNET ESKİŞEHİR GİGAFİBER [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
4
Favori
10.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım, teşekkür ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Hocam umarım Türk Telekom gibi 24 ay içinde getireceğiz demezler. Özellikler Çamlıca Batıkent Ertuğrulgazi tarafında Türk Telekom ve Superonline çok zayıf ve yeni yatırımları yok. Ben Ertuğrulgazi için Vdsl veya Fiber için uğraştım yeni binaya fakat 2018 Mayıs ayından beri getirtemedim bir türlü. Dedikleri sürekli olarak bütçelerinin olmadığı. Belediyeden izin vs sorunları da yok.

• kadir. kullanıcısına yanıt
    Umarız öyle olmaz hocam. Ben Batıkent'e yeni binaya taşındım 2 yıl önce. Mahallede her yerde olduğu için getirmek imkansız olmadı. Ancak hiç bir şeyden haberi olmayan veya umurunda olmayan müteahhitin oturum başlamadan internet işini halletmemesi yüzünden en az 4-5 ay uğraştık. Eğer bulunduğunuz yerde altyapı yoksa gerçekten imkansız gibi bir şey bu ülkede. Biz yan binaların hepsinde olduğu hâlde izin, bağlantı ve aktivasyon gibi şeyler için kaç ay beklemek zorunda kaldık. Umarım Türknet çok hızlı bir şekilde bulunduğumuz yerlere temiz bir şekilde altyapı getirir de alternatifimiz ve hızımız artar

Bi de işin kötü yanı şu bizim için: Biz apartman olarak Haziran ayında kavuşmuştuk internete. Dolayısıyla bu haziran ayında çoğumuz için taahhütler bitiyor. Türknet yıl sonuna kadar falan gelirse, taahhütler bittiği için yenilemiş olacağız. Sanmıyorum ama haziran ayından önce gelirse buna geçerim direkt.

Bizde de aynı durum oldu hocam evi alırken Türk Telekom Kutusu olduğunu görünce sorgulamadım altyapıyı fakat nakil ettirmeye çalışınca müteahhitin basvurmadığını öğrendim. Kapı önünde havadan gelen telefon hattını çekmeleri bile 2 yıl sürdü. Sonradan araştırdığımda Eskisehir genelinde altyapı sıkıntısı olduğunu öğrendim fakat artık çok geç olmuştu . Eskişehir gibi bir öğrenci şehrinde bu kadar berbat altyapı gerçekten çok şaşırtıcı. Bursa'da öğrenci yerleşkesi olan Görükle'de 2012 yılında Superonline Fiber bağlantım vardı. Millet gbit interneti standart haline getirsin biz geriye gitmişiz.

Aslında bu sorun her yerde var. Çünkü bu pandemi döneminde uzaktan eğitimin önemi anlaşılana kadar bunların üzerinde hiç bir baskı yoktu. Hâlâ da çok baskı olduğunu düşünmüyorum da neyse.. Eskişehir'de başka bir mahallede otururken yıllarca internet bağlatmak için uğramıştım. Burada yine aylarca uğraştım. Yani ne söylenebilir bilmiyorum. Ayıp gerçekten. Her şeye ticari bakılmasına baştan izin verilmemeliydi. Kendi aralarında bölge paylaşıyorlar. Birisinin girdiği yere diğeri kolay kolay girmiyor. Senin internetsiz kalman umurlarında değil. Sadece hane başına paraya bakıyorlar. Site varsa işler yürüyor. Bu söylediklerim Türknet için geçerli değil çünkü onlar nasıl çalışıyor henüz bilmiyorum. Bakalım inşallah en kısa zamanda gelirler de görürüz.

Bu kafayla giderlerse TürkNet de planladığı mahallelere girerse komple Türk Telekom da Superonline da çok müşteri kaybeder. Türk Telekom Fiber harici berbat ya adsl ya da port yok. Superonline ise Eskişehir genelinde Fiber olmasına rağmen sıkıntılı özellikle oyun oynayanlar için.

• Çamlıca'dayım mayıstan bu yana fiber kullanıyorum, fiber de sokağa gelir gelmez almıştık. Gigafiber haberi mutlu etti şuan, gelişmeleri takip etmek için konuyu favorilere ekliyorum.
    İyi çalışmalar dilerim, herkese iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben Sol altyapıda Vodafone kullanıyorum. Cs Go dışında online oynadığım bir oyun yok ama onda da pingler çoğu zaman çok yüksek. Şaşırıyorum 100 megabit ftth sisteminde böyle bir pinge. Türknet umarım çok hızlı gelir. Rekabet iyidir diye bir laf var ama bence artık rekabet iyiden öte şart. Binaya ne kadar fiber kutusu konsa o kadar iyi. Alternatifin olması insanın alanını artırır. Umarım şu taahhüt işlerine de çözüm bulunur ve yasaklanır ilerde. Iss'ler hizmet kalitesiyle yarış yapsın artık. Giren 2 yıl çıkamıyor.

• Çamlıca mahallesinde altyapısı olmayan bina çok fazla. Buralara hızlı bir şekilde GigaFiber getirilirse Turknet çok abone kazanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TürküDiyarı -- 21 Mart 2022; 15:1:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TürküDiyarı kullanıcısına yanıt
    Merhaba, talep olarak proje ekipleri ile paylaşacağım.
  • arkadaşlar selam, gigafiber bağlantısı olan eskişehirde otel/apart var mı acaba bildiğiniz?

• yildirimweb Y kullanıcısına yanıt

Şu an Eskişehir'de hiçbir yerde yok hocam 2 sene içinde anca gelecek gibi.

• hocam Eskişehir'de bir aylık bir konaklama lazım bana ama uyguna bir şey bulabilir miyim acaba? Kısa dönem bu şekilde kalabileceğim eşyalı 1+0 falan yer bulabilir miyim?

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Merhaba belirtilen mahalleler için çalışmalarla ilgili bir güncelleme var mıdır proje tarafında? 2022 yılı içinde mi yoksa 2023 yılında mı çalışmaların tamamlanması öngörülmektedir?

Tepebaşı:

-Ertuğrulgazi (Nüfus:16.980)

-Çamlıca (Nüfus:45.443)

-Batıkent (Nüfus:30.878)

-Eskibağlar (Nüfus:6.321)

-Yenibağlar (Nüfus:15.419)

-Bahçelievler (Nüfus:11.344)

Odunpazarı:

-Yıldıztepe (Nüfus:13.578)

-Büyükdere (Nüfus:29.307)

Merhaba, proje ekibimizden bilgi alarak size dönüş yapacağım.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Merhaba, konu ile ilgili dönüş alabildiniz mi?

Henüz dönüş alamadım ama bilgi verdiklerinde sizinle paylaşacağım.
  • Yazık oldu.

• İlgili mahalleler için 2022 yılı içinde çalışmaların biteceği bilgisi değişmiş olup tarihsiz olarak planlamada oldukları bilgisi verildi. Bu sebeple konu güncellenmiştir.

net tarih vermedikleri iyi olmus aslinda bu isler sadece turknet ile ilgili bir durum.olmuyor bunun izni flan oldugundan kesin tarih vermemek daha iyi olur ama bu aydan sonra aylik 100 bin aboneye gigafiber ulastiracaklarmis buda yillik 1200 hane yapar turk telekomdan hizli calisiyor simdilik

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.