Şimdi Ara

Turknet DNS ve CGN sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternette bir kaç kişide benzer sorunları görünce bende paylaşayım dedim. Bu gün youtube ve aynı firmaya ait olan twitter'a giriş yapamadım daha önce benzer sorunlar yaşadığım için dns değiştireyim dedim ve sitelere girdi. Hatta bir keresinde dns değiştirmeden hiç bir siteye bağlanamıyordum. Belli dönemlerde benzer sorunları yaşayanları görmüştüm.

bağlanmayan siteye ping ve tracert attım sonuçlar aşşağadaki gibi(dns "varsayılan" ayarlarda):

bir de dns değiştirip denedim:

CGN yani ortak ip sorununa gelecek olursak bir ip yi kaç kişiye dağıtıyorlarsa google da arama yapınca doğrulama istiyor.(pc de virus yok, internete bağlanan sadece bir adet cihaz var, ip veya dns değiştirilmemiş durumda). İp çakışmaları ve bu gibi sorunları belirtincede statik ip itelemeye çalışıyorlar sanki sorun bize aitmiş gibi.

• aynen youtube ve sosyal medyada bugunden beridir bende durum benzer sekilde sorunlu. hatta youtube apple tv de hiç uygulama bile acılmıyor baglantı hatası veriyor. @turknetdestek bu olaya bir el atın lütfen
  • Sosyal medya ekibini bu kadar etkisiz kullanan farklı bir servis sağlayıcısı daha dünya üzerinde eminim yoktur. Yahu abonelerinizin 4/3ü sorun yaşıyor siz hala destek kaydı bıraktınız mı diye geri dönüş yapıyorsunuz. Jahrein'e yatırım yapmak yerine yurtdışı çıkışlarınızı düzeltin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorun suan bendede var youtube twitter instagrama falan girmiyor
  • Akşamdan beri YouTube, Instagram ve Twitter'a erişemiyorum. VPN açıldığı zaman rahatça giriyor. Başlığı açan arkadaş DNS sorunu yerine söz konusu sitelerin bu problemden dolayı açılmadığını yazarsa belki sorun daha hızlı hallolur. Başlık bu şekilde ilgi çekmeyecektir.
  • Aynı sorum bende de var şu an. Twitter, Facebook girmiyor. Google'da doğrulama için fotoğraf eşlemekten ciğerim soldu. İşin komik yanı (trajikomik) bunları yaşayınca bugün aklıma geldi. Bizimle aynı anda aynı ip'yi paylaşan bir kişi internette bilişim suçu işlese... O zaman cgn kullandırtan Turknet değil bizi içeriye alacaklar. Bir an önce bu uygulamanın sonlandırılması lazım.
  • Arkadaşlar DNS önbelleği temizleyin. CCleaner ya da Wise disk cleaner ile DNS önbelleğini temizleyin. Sorun ortadan kalkacaktır. Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denisjames -- 20 Kasım 2019; 1:32:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • denisjames kullanıcısına yanıt
    bende "dns cache" servisi kapalı önbellek temiz zaten.

arkadaş android telefondan youtube girdi galiba google kendi dns hizmetini kullanıyor ben başka bilgisayardan denedim yine giremedi ama şuan sıkıntı yok bir süredir modem kapalıydı açınca düzeldi.
  • Saatlerce düzelmeyince dns değiştirdim
  • sorun yeni gelen güncellemeden olabilir mi?(windows 10 19h2) Bir çok kişi de güncellemeden sonra steam sohbet kısmına giriş yapamamış ve birde pubg lite giriş kısmı siyah ekran. dns değiştirip girebildim diyenler var.
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/steam-arkadas-agina-erisilemiyor-hatasi.774848/
  • denisjames kullanıcısına yanıt
    dedigini yaptım düzeldi
  • atarlı.ergen A kullanıcısına yanıt
    Alakası yok. Ben güncellemesi kapalı win7 kullanıyorum.
  • Merhabalar,

Dün akşam saatlerinde DNS omurgamızda yaşadığımız bir sorun sebebiyle sosyal medya uygulamalarına giriş yapamadınız.

Bunun sebebi DNS altyapımızda oluşan yazılımsal bir sorundu. Böyle bir sorunu tekrar yaşamamak için iyileştirme çalışmalarımızı hemen başlattık ve bu sabaha karşı sorunu çözdük.

Şu anda bu konu ile ilgili sabahtan itibaren herhangi bir sorunumuz bulunmuyor. İstediğiniz sosyal medya uygulamalarına giriş yapmaya devam edebilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür eder, eğer internet deneyiminizi olumsuz etkilediysek özür dileriz.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Turknetdestek,

Akşamları çok yüksek pingler ile karşılaşıyorum. Turk.net'in kendisine pingim en düşük 55 oluyor. Statik ipim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhabalar,

Dün akşam saatlerinde DNS omurgamızda yaşadığımız bir sorun sebebiyle sosyal medya uygulamalarına giriş yapamadınız.

Bunun sebebi DNS altyapımızda oluşan yazılımsal bir sorundu. Böyle bir sorunu tekrar yaşamamak için iyileştirme çalışmalarımızı hemen başlattık ve bu sabaha karşı sorunu çözdük.

Şu anda bu konu ile ilgili sabahtan itibaren herhangi bir sorunumuz bulunmuyor. İstediğiniz sosyal medya uygulamalarına giriş yapmaya devam edebilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür eder, eğer internet deneyiminizi olumsuz etkilediysek özür dileriz.
    ara ara turknette dns sıkıntıları oluyor bunun nedini nedir yazılımsal mı, donanımsal mı yada bir ipyi onlarca kişiye dağıtmaktan dolayı oluşan bir sorun mudur mesala ip çakışması gibi?

• Google ile arama yaparken, youtube üzerinden videolar arası dolaşırken hep siteler çok fazla istek geldiği için doğrulama istiyor. Bu şekilde internet hizmetinin verilmesi kimin fikriyse eminim bize dayatılan şekilde sürekli doğrulama kodu girmek zorunda kalmıyordur.
  • Benim bu bahsedilen tarihlerde internet hizmetim komple yoktu 3 kere arıza kaydı bıraktım hatta. Forumda da çok fazla sorun yaşayan görünce ümitsizliğe kapılmıştım başka İSS düşünüyordum ki 2 gün önce internet hizmetim geldi neyse ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.