Şimdi Ara

TÜRKLERE HAS HAREKETLER (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
8.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BloodRaw -- 25 Temmuz 2009; 15:18:25 >
  • Kahramanı ve haini bol olan bir milletiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Fronto-

quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

CD-ROM'u düğme yerine elleriyle kapatırlar

Bende yaparım bazen

laptop olunca mecbur elle
  • şu sakızı irenç bi sesle ve 32 dişlerini gösterek çiğneme

böyle otellerde restorantlarda fln arkadaşlar iki aile görünce birlite anında masaları birleştirirler

sandalet içine beyaz çorap giyerler

her yemek sonu ağızda kürdan vardır yolda gidiyorsan sürekli arkadaşlar şu sözü söyler aç ta olsan tokta yak yemek üstüne bir sıgara (ben içmem sıgara ama tanıdığım çoğu arkadaş böle der sıgara içerken)

sıgara kulak arasında fln taşıma cüzdanı arka cebe koyma böle büyük apaçi fln gelince hemen paraları çorapa sokuyorlar off bitiyom ona birde sokaklarda deniz mayosuyla gezinmek

10 milyonluk şeye 50 milyon demek

bu kadar geldi aklıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tw!st of F@int

şu sakızı irenç bi sesle ve 32 dişlerini gösterek çiğneme

böyle otellerde restorantlarda fln arkadaşlar iki aile görünce birlite anında masaları birleştirirler

sandalet içine beyaz çorap giyerler

her yemek sonu ağızda kürdan vardır yolda gidiyorsan sürekli arkadaşlar şu sözü söyler aç ta olsan tokta yak yemek üstüne bir sıgara (ben içmem sıgara ama tanıdığım çoğu arkadaş böle der sıgara içerken)

sıgara kulak arasında fln taşıma cüzdanı arka cebe koyma böle büyük apaçi fln gelince hemen paraları çorapa sokuyorlar off bitiyom ona birde sokaklarda deniz mayosuyla gezinmek

10 milyonluk şeye 50 milyon demek

bu kadar geldi aklıma

TÜRKLERE HAS HAREKETLER

TÜRKLERE HAS HAREKETLER

Diğerlerinede güzel bir şekilde resimle cevap vermek isterdim ama benim bildiklerim bunlar mutlaka diğerlerinede örnek vardır.Kendinizi bu kadar ezik ezme görmek istiyorsanız başka şeyler deneyin lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serbest Çağrışım -- 25 Temmuz 2009; 17:08:48 >

• ya 2. sayfaya bakmamıştım şimdi baktım yemin ediyorum kendi kendime söylediklerimi yazsam sınırsız ban yerim yok böyle bi şerefsizlik nerde yaşıyorsunuz siz beğenmiyorsanız göç edin neden bu kadar aşalıyorsunuz adamın sölediği lafa bak ne mutlu türküm diyene demiyoruzmu ne demiş yemin ediyorum o kadar çok küfür ettimki hiç girmediğim kadar günaha girdim 20-25 yaşında adamlarsınız ben 15 yaşındayıp aptal aptal konuşuyorsunuz biz bir şey dince yaş kaç falan ya bırak bu dh da doru düzgün adamlar çok sayılı türküm diyeni yerin dibine sokuyorsunuz kullanma o zmn türk markalarını türk pc leriniinternetini yicekleri girme türkiye sınırlarına küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum eğlencesine bi konu açılmış demediğiniz kalmamış

ALLAH BELANIZI VERSİN
  • Damacanayla tepkileşmeye çalışan bir milletiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riqimaru

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Groll,sen Türk değil misin?Sanki belgesel anlatıyorsun,çömelirler,bakarlar ederler...Sürekli aynı şeyler yahu(üstüne alınma groll,sana değil lafım),13 yaşındaki bebeler "bizim milletimiz çok aptal" diye cümleye başlıyor yok o kötü yok bu kötü.Beğenmeyen çıksın vatandışlıktan kardeşim.Yok "ülkeyi terk etmenin vakti gelmedi mi?","Amerikan,İngiliz vatandaşı olacam",git ol kardeşim,var mı bizim gibi tarihi olan başka millet?Dememiş mi Atatürk "Ne mutlu Türk'üm diyene!",işte aynen öyle;

-Ne mutlu Türk'üm diyene!

2 Fin,Alman,İngiliz kız gören "ah Allah'ım ben nerede doğmuşum böyle" diyor.

Var mı böyle bir destanları olan millet,varmı tarih kitaplarına yazabilecek 1000 yıllık başarılarla dolu tarihleri?Yok.Hadi git Amerikan vatandaşı ol.

Sözleriniz Türkler'e,Türk'lüğe,Türkiye'ye olmamalıdır.

Cümlelerim Amerikan,İngiliz,Fransa,Norveç vatandaşı olacağım diyenleredir.

Böyle bir tarih kesinlikle başka hiç bir millette yok. Tarihimizi öğrenmek de önemli ve güzel birşey.

Ama sen sürekli "bunu ben yendim, şunu ben yendim, bunu biz bulduk, bunu dünyaya biz öğrettik" gibi şeylerle övünerek gelişilebileceğini düşünüyorsan orada bir sorun var. Öyle düşünerek gelişilseydi emin ol dünyanın en gelişmiş ülkesi olurduk.

2. paragrafta yazdıklarınla bir yere gelinmez haklısın.Ben de öyle düşünmüyorum zaten,o kadar Türkiye'ye,Türk'e,Türk'lüğe o kadar laf edeceklerine gayretli çalışsınlar,geleceği kurtarsınlar.

17 yaşındaki çocuk 80.000 €'ya ev alıyormuş.Alsın kardeşim,senin şuanda öyle bir imkanın var mı?Hayır, yok.Bencil olma, sen çabala kendi bölümün neyse doktorsan git kanserin tedavisini bul,bilgisayar mühensiysen düşüncenle bilgisayar çalıştır,üret senin sayende ilerde 17 yaşındaki çocuklar 80.000 €'ya ev alsın,kız arkadaşlarıyla,aileleriyle tatillere gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyvallah -- 25 Temmuz 2009; 17:21:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: elektronikci_71

*atı evcilleştiren ilk milletiz

*ilk dünya haritasını çizen Piri Reis

* Yoğurt ve ayran tamamen Türk buluşudur ve Dünya literatürüne aynı adla geçmiştir.Çünkü Türkler genellikle göçebe yaşamış ve hayvancılıkla uğraşmışlardır ...
    geçmişte çinin türk akınlarından korunmak amacıyla çin seddini inşa ettiği milletiz

*amerikadan satın alınan F-16 savaş uçaklarının yazılımını değiştirmeyi başaran tek milletiz

*İbn-i Sİna ,M.S. 1010'da (Dairede"Çevre/Çap"oranının sabit bir sayı olduğunu keşfederek )"Pi Sayısı"nı bulmuştur.

İlk kağıt fabrikasını kuran alim( İbni Fazıl )

Kızamık ve çiçek hastalığını keşfeden; (alim Razi )

Mikrobu ilk tanımlayan alim (Akşemseddin

Cüzzamı bulan alim ... (İbni Cessar

Vebanın bulaşıcı olduğunu bulan alim (İbni Hatip

Verem mikrobunu bulan alim (Kambur Vesîm

Retina tabakasını bulan alim (İbni • Rüşd

İlk göz ameliyatını yapan alim (Ammar

İlk kanser ameliyatını yapan alim (Ali bin Abbas

Küçük kan dolaşımını bulan alim( İbnünnefis

İlk Tabipler odası başkanı (Ali bin Rıdvan

Sıfırı ilk kullanan alim (Harizmi

Trigonometriyi ilk bulan alim (Battani

Tanjant, kotanjant ve kosekantı ilk kullanan alim (Ebul Vefa

Trigonometri kitabını yazan alim( Nasiruddin Tusi

İlk trigonometrik dönüşüm formülünü bulan alim( İbni Yunus

Binom formülünü ilk bulan alim (Ömer Hayyam

İlk difransiyel kitabını yazan alim. (Sabit bin Kurra

Ondalık kesiri ilk bulan alim (Gıyaseddin Cemşid

İlk usturlabı yapan alim (Zerkali

Dünyanın döndüğünü keşfeden ilk alim( Biruni

Dünyanın çevresini ilk ölçen alim( Musa kardeşler

Güneşin yüzündeki lekeleri ilk bulan alim( Fergani

Yıldızların yer ve açıklıklarını ölçen ve ilk cetveli geliştiren alim (Cabir bin Eflah

İlk otomatik kontrol sistemleri tasarlayan alim (Ahmet bin Musa

Sibernetiği ilk kuran alim.( İsmail-El Gezeri

İlk optik temellerini koyan alim( İbni Heysem

Sesin .fiziki açıklamasını ilk yapan alim( Farabi

İlk torna tezgahını yapan alim İbni Karara

Kanatlarla uçan ilk alim (Hazerfen Ahmed Çelebi

İlk uçağı yapan alim( Ebu Firnas

Yer çekimini ilk bulan alim (Razi

Sarkaçlı saati ilk yapan alim( İbni Yunus

Maddelerin özgül ağırlığını ilk hesaplayan alim( Hazini

Atomun parçalanabileceğim ilk bulan alim( Cabir bin Hayyan

Gök kuşağını ilk açıklayan alim (Kutbettin Şirazi

İlk kimya laboratuarını kuran alim.( Cabir

Saf alkolü ilk elde eden alim( Razi

Fosforu ilk bulan alim Beşir

Havan topunu ilk bulan alim( Fatih Sultan Mehmed

İlk kıta seyahatnamesini yazan alim( İbni Battuta

İlk dünya haritasını çizen alim( Mürsiyeli İbrahim

İlk ecza kitabını yazan alim( İbni Baytar

kendini küçümseyerek zevk alan tek milletiz

Aynen katılıyorum. Burada cahillikle övünen sürü pisikolojisine sahip cahiller var. Yazık! Kendi görgüsüzlük ve sapıklıklarını mensup oldukları millere yüklemek nasıl bir pisikolojidir anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şahbaba -- 25 Temmuz 2009; 17:22:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tw!st of F@int

ya 2. sayfaya bakmamıştım şimdi baktım yemin ediyorum kendi kendime söylediklerimi yazsam sınırsız ban yerim yok böyle bi şerefsizlik nerde yaşıyorsunuz siz beğenmiyorsanız göç edin neden bu kadar aşalıyorsunuz adamın sölediği lafa bak ne mutlu türküm diyene demiyoruzmu ne demiş yemin ediyorum o kadar çok küfür ettimki hiç girmediğim kadar günaha girdim 20-25 yaşında adamlarsınız ben 15 yaşındayıp aptal aptal konuşuyorsunuz biz bir şey dince yaş kaç falan ya bırak bu dh da doru düzgün adamlar çok sayılı türküm diyeni yerin dibine sokuyorsunuz kullanma o zmn türk markalarını türk pc leriniinternetini yicekleri girme türkiye sınırlarına küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum eğlencesine bi konu açılmış demediğiniz kalmamış

ALLAH BELANIZI VERSİN

Yaşın kaç?

Türk pc simi var?
    Türk internetimi var ? (arap telekom)

Doğru düzgün Yaşammı var?

• buda sadece türklere ait

ABİ VALLA SARIDA GEÇTİM
  • Tw!st of F@int

senin aklınmı kıt,

Türkiyede türk bilgisayarımı var yarım akıllı,Türkiyede Türk makarnası bile yok o aldugun kartal makarna, filiz makarna hepsini yabancılar aldı uyanın uyanın be, Türk malıymış yuh sana aklın 5 yaşında bebe aklı, kulanıdıgımız internete kadar Türk degil, herşey satıldı,sen sanırım casper Türk sanıyorsun yada Arçelik denilen garabeti ha onlar sadece alır satar, demekki Türk gençleri bu kadar cahil bilmiyorrdum bunuda ögrendim,Kendini eleştirmeyen başka ulus asla ilerleyemez,
    ben bundan 5 sene önce hristiyan arkadaşlarla denize gittim, toplam 8 kişi idik akşam oldu hesaplar ödecek, yer parası duş parası, içtigimiz kola gazoz falan ne oldu biliyormusun Türkler kaçtı ( ben hariç ) ben ve diger hristiyan arkadaşlar parayı ödedik işte o kadar övdügün biz %99 buyuz.
  • Konuyu açan arkadaş sadece bize has hareketleri yazmış. Ben hiç de zannetmiyorum burda yorum yazanların art niyetli ya da kendimizi küçümseme amacında olduğunu. Saptırmayalım lütfen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan02

Amerika Birleşik Devletleri Kuruluş Tarihi - 4 Temmuz 1776
    Türkiye Cumhuriyeti Kuruluş Tarihi - 29 Ekim 1923

Kendimizi o kadar da küçük görmemize gerek yok aradaki fark belli.

Sen daha kendi tarihini bilmiyorsun Osmanlı Türk değilmiydi.Şimdi bir yazı yazıcam.9.Sınıf tarih kitabı 72.sayfa;
    1- Türk Adının Anlamı
    Türk adının hangi anlama geldiği konusunda birçok araştırma yapılmıştır.Türk adı Uygur metinlerinde ''güç,kuvvet'',Kaşgarlı Mahmut'un ''Divan-ı Lügati't-Türk'' adşo eserinde ''olgunluk çağı'' eski Çin kaynaklarında ''miğfer'' anlamında kullanılmıştır.Ziya Gökalp ise Türk adının ''türeli'' (töreli) , kanun nizam sahibi'' anlamına geldiğini belitmiştir.
    Türk adından ilk olarak Çin yıllıklarında bahsedilmiştir.Bizanslılar , İranlılar ve Araplar ise VIII. yüzyıldan itibaren Türkçe konuşan ve boylar halinde yaşayan topluluklara Türk adını vermişlerdir.
    Türkiye adı VI. yüzyıldan itibaren Bizans kaynaklarında Orta Asya için kullanılan coğrafi bir terim olmuştur.Daha sonraki dönemde ise Türkiye ve Türkistan adı Türk hakimiyet sahasının genişlemesine paralel olarak IX. ve X. yüzyıllarda Volga Nehri'nden Orta Avrupa'ya kadar uzanan bölge için XI. yüzyıdan itibaren Anadolu için kullanılan bir ad olmuşutur.

• quote:

Konuyu açan arkadaş sadece bize has hareketleri yazmış. Ben hiç de zannetmiyorum burda yorum yazanların art niyetli ya da kendimizi küçümseme amacında olduğunu. Saptırmayalım lütfen..

bunu aşşağıya not olarakta düştüm ama ısrarla saptıranlar çıkıyor yapcak bişey yok...her milletin kendine has birtakım hareketleri vardır kompleks yapmaya gerek yok..

2.si her millet aldığı eğitim,refah,kültür kadar değerlidir bizimde başka hiçbir ırktan fiziksel bir üstünlüğümüz yok..ne kadar eğitim o kadar medeniyet...neyse konuyu dağatmayalım çok uzun şeyler yazılabilir bu konuda.
    biraz mizah biraz eğlence amaç bu..
  • her konuda dönüp dolaşıp konu buraya geliyor maalseef fakat
    sorun şu arkadaşlar ; ne kadar alim bir millet olursanız olun , şu sıralar uygar toplum diye adlandırılan
    temiz insanlar olamadığımız müddetçe hiç bir şeye sahip olamayız, en önemli kural saygılı insanların yetişmesi
    huzur nerde arkadaşlar ?
  • Dısarıdan hicbir gucun bizi halt edemiyecegi bir milletiz.
    Türkler bir oldumu onları hicbir devlet YENEMEZ!...
    sorusu olan?
  • Önce kendilerini Türk savunucusu ilan eden arkadaşlar birde baktım bir kaç mesaj aşagıda biz aptalız demeye başlamışlar, yok artık Türkler aptal değildir bunu bize baştakiler yapıyorlar böyle olmamızı istiyorlar bizde maşallah ses çıkarmıyoruz,

bizim hatamız herşeye atlamamız herkes yerini bilirse Türkler dünyada bir çok konuda lider olurlar,

yerini bilmekten kasıt ise biz teknoloji üretecek ulus degiliz hem treni kaçırdık hemde o kapasite bizde yok şu an biz acil olarak yapmamız gerekenlere bakmalıyız, onlarsa elimizdeki bor madeni, acil dogal gaz ve petrol aramaya işine girişmeliyiz ve esas olanda tarımcılık ve hayvancılıgı yeniden kaldırırıp dünyayı beslemeliyiz eger bunları görmezsek çok şeyler kaybedecegiz, bizi ne baştakiler düşünür nede elin gavurları bizi biz düşünürüz Türk artık uyanmalı yobazlıgı bırakıp ilk önce Türkiyeyi satanları başımızdan atmalıyız.

• Kendi milletini ağır eleştirmek ve hep şikayetci olmak konusu sırf bize ait bir durum değil. İtalyan müşterilerim var. Onlarda baya bi eleştiriyor kendi kendilerini. Aynı biz gibiler bu konuda ama aynı zamanda bunun yanı sırada gururlulardır.

Tahminim tarihte büyük imparatorluklar kurmuş ve tarihi derinliği olan milletlere mahsus bir psikoloji bu. Çünki geçmişten kalan büyük ve içi dolu bir miras olunca eleştiri, espiri ve gurur bir parallelde gidiyor.

Buda güzel be. Herşeye kızmamak lazım
  • -"Bizim millet medeniyetten ne anlar" diye söze başlayıp, "medeniyet" için hiçbir çaba harcamayan, gökten zembille inmesini bekleyen milletiz.
    -Oğulları şehit olduğu zaman "vatan sağolsun" diyebilen analara/babalara sahibiz.
    -Oğullarını askere düğün verircesine sevinerek gönderen bir milletiz.
    -Her işin panzehirini düşünen bir milletiz. Windows yeni bir yazılım çıkartır ve önlemler alır, bizim insanımız nasıl kıracağını planlar.
    -Avrupa insanı hizmetin kalitesi tartışırken, 2 Türk yanyana gelir ve direk olayı olumsuz olarak ele alır aksayacak yönlerini düşünürler.
    -Yapılan bunca zam, enflasyon yüksekliği, görülmeyen hizmete karşın her zaman gülmeyi ve espri yapmayı bilen bir milletiz.
    -Tartışmalarda her zaman ses tonu yüksektir, ve agresiflik namına hertürlü özelliğe sahibizdir.
    -Alışveriş yapmaya gelen yabancıları her zaman kazıklayan ve yanında bir Türk varsa yabancının tipiyle-konuşmasıyla dalga geçmeyi seven esnaflara sahibiz.
    -Trafikte hatalı davranışlarda bununan birisine karşın, onu gören herkesin tepkisi aynıdır, "************."
    -En sevdiğim özelliğimizde Allah göstermesin savaş durumu olduğunda çoluğu, çocuğu, genci, yaşlısı silah altına girmek için yalvaran insanlara sahip bir milletiz.
    -Milli maçlarda eğer bir Türk futbolcuya sert müdahalede bulunulmuşsa, o hareketi yapan futbolcuda "anne, baba, ecdat, sülale" kalmaz.
    -İlk çıktığı senelerde Malkoçoğlu filmlerini izlerken tezahürat yapan bir milletiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreezeTheLife -- 26 Temmuz 2009; 3:39:33 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.