Şimdi Ara

TÜRKLERE HAS HAREKETLER (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
8.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • t*saklarını yol ortasında yerleştirme hareketi.

yabancılarda yapıyordu ama beyaz turkish don giyince mecbur kalındığından biz daha çok yapıyoruz sanırım.

not: ben yapmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektronikci_71

*atı evcilleştiren ilk milletiz

*ilk dünya haritasını çizen Piri Reis

* Yoğurt ve ayran tamamen Türk buluşudur ve Dünya literatürüne aynı adla geçmiştir.Çünkü Türkler genellikle göçebe yaşamış ve hayvancılıkla uğraşmışlardır ...
    geçmişte çinin türk akınlarından korunmak amacıyla çin seddini inşa ettiği milletiz

*amerikadan satın alınan F-16 savaş uçaklarının yazılımını değiştirmeyi başaran tek milletiz

*İbn-i Sİna ,M.S. 1010'da (Dairede"Çevre/Çap"oranının sabit bir sayı olduğunu keşfederek )"Pi Sayısı"nı bulmuştur.

İlk kağıt fabrikasını kuran alim( İbni Fazıl )

Kızamık ve çiçek hastalığını keşfeden; (alim Razi )

Mikrobu ilk tanımlayan alim (Akşemseddin

Cüzzamı bulan alim ... (İbni Cessar

Vebanın bulaşıcı olduğunu bulan alim (İbni Hatip

Verem mikrobunu bulan alim (Kambur Vesîm

Retina tabakasını bulan alim (İbni • Rüşd

İlk göz ameliyatını yapan alim (Ammar

İlk kanser ameliyatını yapan alim (Ali bin Abbas

Küçük kan dolaşımını bulan alim( İbnünnefis

İlk Tabipler odası başkanı (Ali bin Rıdvan

Sıfırı ilk kullanan alim (Harizmi

Trigonometriyi ilk bulan alim (Battani

Tanjant, kotanjant ve kosekantı ilk kullanan alim (Ebul Vefa

Trigonometri kitabını yazan alim( Nasiruddin Tusi

İlk trigonometrik dönüşüm formülünü bulan alim( İbni Yunus

Binom formülünü ilk bulan alim (Ömer Hayyam

İlk difransiyel kitabını yazan alim. (Sabit bin Kurra

Ondalık kesiri ilk bulan alim (Gıyaseddin Cemşid

İlk usturlabı yapan alim (Zerkali

Dünyanın döndüğünü keşfeden ilk alim( Biruni

Dünyanın çevresini ilk ölçen alim( Musa kardeşler

Güneşin yüzündeki lekeleri ilk bulan alim( Fergani

Yıldızların yer ve açıklıklarını ölçen ve ilk cetveli geliştiren alim (Cabir bin Eflah

İlk otomatik kontrol sistemleri tasarlayan alim (Ahmet bin Musa

Sibernetiği ilk kuran alim.( İsmail-El Gezeri

İlk optik temellerini koyan alim( İbni Heysem

Sesin .fiziki açıklamasını ilk yapan alim( Farabi

İlk torna tezgahını yapan alim İbni Karara

Kanatlarla uçan ilk alim (Hazerfen Ahmed Çelebi

İlk uçağı yapan alim( Ebu Firnas

Yer çekimini ilk bulan alim (Razi

Sarkaçlı saati ilk yapan alim( İbni Yunus

Maddelerin özgül ağırlığını ilk hesaplayan alim( Hazini

Atomun parçalanabileceğim ilk bulan alim( Cabir bin Hayyan

Gök kuşağını ilk açıklayan alim (Kutbettin Şirazi

İlk kimya laboratuarını kuran alim.( Cabir

Saf alkolü ilk elde eden alim( Razi

Fosforu ilk bulan alim Beşir

Havan topunu ilk bulan alim( Fatih Sultan Mehmed

İlk kıta seyahatnamesini yazan alim( İbni Battuta

İlk dünya haritasını çizen alim( Mürsiyeli İbrahim

İlk ecza kitabını yazan alim( İbni Baytar

kendini küçümseyerek zevk alan tek milletiz

Yazdıklarınzın %99 Türk değil,

birde bu var işte her şeyi biz bulmuşuz duygusu, aşagılık duygumuzu böyle tatmin ediyoruz,

dünyada ne islam ülkesi araplar nede türkler % 99 hiç bir şey bulmamıştır sadece araplar dünyanın buldugunu az ileri götürmüştür iyice okuyupta araştırın, biz inkaları, aztekleri, kızılderilileri bile Türk sanan acaip bir milletiz.

• Bi de Havan topunu lagari hasan çelebi bulmuştur F.S.M değil.
  • 1000 yıl önceki savaşlar ve buluşlarla kendini tatmin etmeye çalışan sadece bizim milletimizdir kanımca...
  • - Sürekli iyilik yapıp, karşılığında hiçbir şey alamayan bir milletiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetk95

1000 yıl önceki savaşlar ve buluşlarla kendini tatmin etmeye çalışan sadece bizim milletimizdir kanımca...

Kurtuluş Savaşı , Çanakkale Savaşı vb 1000 yıl önce miydi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetk95

1000 yıl önceki savaşlar ve buluşlarla kendini tatmin etmeye çalışan sadece bizim milletimizdir kanımca...

Aynen, birisine Türkler hiç bir bulmadı şu zamanda diyince, başlıyorlar Ademden saçmalamaya söylediklerinin yarısıda Türk değil ya,
  • Bunları sadece Türkler mi yapıyor?
  • Damacanayla(!) birlikte gazeteye çıkan ilk ve galiba sonsuza kadar tek ülkeyiz.
  • Kurtuluş Savaşı milletimiz için gerçek bir zafer.

Ama dünyada bununla övünemezsin nerdeyse her milletin bizim gibi ateşle imtihanları vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Groll,sen Türk değil misin?Sanki belgesel anlatıyorsun,çömelirler,bakarlar ederler...Sürekli aynı şeyler yahu(üstüne alınma groll,sana değil lafım),13 yaşındaki bebeler "bizim milletimiz çok aptal" diye cümleye başlıyor yok o kötü yok bu kötü.Beğenmeyen çıksın vatandışlıktan kardeşim.Yok "ülkeyi terk etmenin vakti gelmedi mi?","Amerikan,İngiliz vatandaşı olacam",git ol kardeşim,var mı bizim gibi tarihi olan başka millet?Dememiş mi Atatürk "Ne mutlu Türk'üm diyene!",işte aynen öyle;

-Ne mutlu Türk'üm diyene!

2 Fin,Alman,İngiliz kız gören "ah Allah'ım ben nerede doğmuşum böyle" diyor.

Var mı böyle bir destanları olan millet,varmı tarih kitaplarına yazabilecek 1000 yıllık başarılarla dolu tarihleri?Yok.Hadi git Amerikan vatandaşı ol.

Sözleriniz Türkler'e,Türk'lüğe,Türkiye'ye olmamalıdır.

Cümlelerim Amerikan,İngiliz,Fransa,Norveç vatandaşı olacağım diyenleredir.

92 doğumlu bir cocuk alışveriş merkezi deposunda çalışarak 80bin€ luk ev alıp 2 haftalıgına türkiyeye kız arkadasıyla 4bin€ ile tatile geliyorsa

biz bu yaşımıza gelip univrsite kapılarında çürüyüp işsiz alıyorsak

k.bakmayın kimse ne mutlu türküm diyene demez

kuru milliyetçilik artık karın doyurmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: stifflers

ayrıca tüpde ki gaz kaçağını çakmakla kontrol eden tek milletiz

• Milletimi Seviyorum Yha

Bu yazdıklarınız bizi biz yapanlar.

Ama birşey daha ekleyin lütfen; Kahramanız! Avrupalı züppeler gibi korkak değiliz!
  • @Kocaeli1441

Geçen asırlarda kaldı onlar.

Acıyorum senin gibi insanlara....
  • quote:

Groll,sen Türk değil misin?Sanki belgesel anlatıyorsun,çömelirler,bakarlar ederler...Sürekli aynı şeyler yahu(üstüne alınma groll,sana değil lafım),13 yaşındaki bebeler "bizim milletimiz çok aptal" diye cümleye başlıyor yok o kötü yok bu kötü.Beğenmeyen çıksın vatandışlıktan kardeşim.Yok "ülkeyi terk etmenin vakti gelmedi mi?","Amerikan,İngiliz vatandaşı olacam",git ol kardeşim,var mı bizim gibi tarihi olan başka millet?Dememiş mi Atatürk "Ne mutlu Türk'üm diyene!",işte aynen öyle;

Var mı böyle bir destanları olan millet,varmı tarih kitaplarına yazabilecek 1000 yıllık başarılarla dolu tarihleri?Yok.Hadi git Amerikan vatandaşı ol.

Siyaset yapmak istemem,ama ne destanından bahsediyorsunuz benim bildiğim destanlar şu Çanakakkale destanı,kurtuluş savaşı destanı ve birde plevene deniz savunması. Onların dışında hiç biri gözümde destan değil hatta osmanlının yaptığı hiç birşey benim için destan sayılmaz. Ha sen destanların ile övüneceksen o zaman ilerde evlenir çocuk ssahibi olursan çocuklarının karnını destanlar ile doyurursun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Hemen, kendimiz aşağılıyoruz gibi laflara girmeyin. Burada bahsedilenlerin çoğu komik şeyler. Aşağılayıcı hiçbir şey yok. Bizde şu var... Birisi cahilliği yüzünden aptal bir şey yapıyor ve bizde ondan tiksinince, aaaa işte bu ülkeden nefret ediyorum, gidicem buralardan muhabbeti oluyor. Adamın cahilliğinden bahsetmiyoruz da onun türklüğünden bahsediyoruz. 2-3 cahilin yaptığı salaklıkla bir milleti karalamak olmaz. Ama şunu da yineliyorum. Bnce bu konuda aşağılama yok. Bahsedilenlerin çoğunda kişiler ben de yapıyorum diyor. O zaman kendilerini mi aşağılıyorlar?
  • İlkokul milliyetciliğini 20 yasına da gelse 30 yasına da gelse yapan tek milletiz
  • Bir kez daha gördüm ki Türkler'in en büyük özelligi kendilerini aşagılamasıdır.Ha şimdi bunu dedim ya faşist milliyetçi olurum ki alakam yoktur.Eti çatalın kenarıyla kesiyoruz diyin gülelim,mangala da gülerim.Dogrudur bunlar.Ama kamerayı görünce üşüşürler diyenler en basitinden hiç Acun'un programlarını izlemedi mi?Bunların cogunun milliyetle alakası yoktur,insanların seviyesiyle alakalıdır.

Gülünecek şey vardır gülünmeyecek şey vardır.Birisi size hakaret ettiginde de gülün o zaman.Ben bu sayıların nerdeyse hiçbirini yapmam ,alınmam da ama benimle aynı milliyete sahip insanların kendilerine hakaret edip gülmesi sinirlerimi bozuyor.

Lütfen alıntı yapıp cevap vermeyin.Bunlar kendi fikirlerimdir.Kimseyle tartısmaya girecek halim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brian Carroll -- 25 Temmuz 2009; 14:55:20 >
  • quote:

Böyle bir tarih kesinlikle başka hiç bir millette yok. Tarihimizi öğrenmek de önemli ve güzel birşey.

Ama sen sürekli "bunu ben yendim, şunu ben yendim, bunu biz bulduk, bunu dünyaya biz öğrettik" gibi şeylerle övünerek gelişilebileceğini düşünüyorsan orada bir sorun var. Öyle düşünerek gelişilseydi emin ol dünyanın en gelişmiş ülkesi olurduk.

• türkler madem bu kadar aptal o zaman sizde en az türkler kadar aptalsınız türkiyede yaşayan herkes türk sayılır kimse ben türk değilim demesin
    belkide sizin gibiler yüzünden dünya bizi yanlış tanıyor çünkü her ayağımıza kapanana açmışız kucağımızı ne idüğü belirsizlerle dolmuş ülke baksana bu konuda bile türklüğünü inkar eden denyolar dolu şu türk olmayanlar söylesin ırkınıda ırka göre insan ayrılıyorsa bide onların ırkını görelim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.