Emekli Yönetici
03 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
54 üye
Görüntülenme
Toplam: 85 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Öncelikle merhabalar,

Yakın zamanda Gmail hesabımın şifresini değiştirmiştim ve geçen gün şifreyi unuttum. Epey bir kombinasyon denedim ama sonunda çözdüm, lakin Google hesabımı askıya almış. Bir sürü mail yolladım ama henüz dönüş yapmadılar. Yani hesabın sahibi benim, Google'a her türlü kanıt gösterdim ama sonuç alamıyorum. Bir de bunlara ek olarak beni şüpheye düşüren bir şey var, Google'a bu bahsi geçen hesap ile giriş yapmaya çalıştığım zaman, "siz olduğunuzu doğrulayın" diyor. Ardından ise "making sure it's you" diyerekten bana şu mesajı gösteriyor; "Insert your security key into the USB port".
Şimdi ilk olarak bende "security key" yani güvenlik anahtarı yok, böyle bir teknoloji kullanmadım hiçbir zaman, neden Google durup dururken benden bir güvenlik anahtarı istiyor algılayamadım. Yani yok yerden nasıl böyle bir şey ortaya çıkarabilirim ki? Bunun sebebi Google ile mi alakalı yoksa otomatik çıkan güvenlik anahtarı hatası ile mi bilemiyorum. Araştırmama rağmen geçerli bir çözüm bulamadım. Destek olabilirseniz çok makbule geçer arkadaşlar, teşekkür ediyorum şimdiden.
Merhabalar arkadaşlar.
Donanım konusunda çok bir bilgim yok ve birkaç sıkıntı üst üste geldiği için bu konuyu açmak ve bilgili arkadaşlardan yardım almak istedim.
Dün bilgisayarı açık bırakmıştım ve uyudum. Uyandığım zaman bilgisayar kapalı idi, sanırım yerel bir elektrik kesintisi olmuş olabilir. Bilgisayarı açtığım zaman ilk olarak bip sesi geliyor. Saydığım zaman ise 6 kez geldiğinden emin oldum, dediğim gibi sadece açılışta oluyor bu. Yani biraz kulak kabarttığım zaman harddiskten geliyor gibi ama kimisi de harddiskten ses gelmez falan demiş forumlarda.
(Klavye ile ilgili anakart sorunu var diyenler de olmuş ama emin değilim.)
Bios ekranına giriş yapabiliyorum. Lakin bilgisayarı açtığım zaman;
"Efi shell version 2.31. Map: cannot find required map name" şeklinde bir hata alıyorum. Uefi'yi kapama seçeneği bulamadım Bios' ta. Ya uefi seçtiriyor ya da legacy + uefi seçtiriyor.
Ne yapmalıyım sizce? Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar destek olursa çok sevinirim.
İyi forumlar dilerim.
Merhaba arkadaşlar;
Uzun bir süredir aklımda bir oyun fikri var ve bunun ilk adımlarını grafiker arkadaşlarımızla attık ve görsel olarak bu oyunda belirli bir aşamaya geldik. Oyun sistemi olarak da şimdilik herhangi bir kusuru yok oyunun. Lakin grubumuzda işin yazılım kısmı ile ilgili bize destek olmak isteyen bir arkadaşa ihtiyacımız var. İlgilenenler olur mu bilmiyorum ama bu konuda istekli arkadaşlar varsa ve benimle iletişime geçerse sevinirim. Sadece şunu söyleyebilirim ki proje sıra tabanlı ve online oynanan bir oyun olacak. Buradan oyun hakkında detay veremiyorum maalesef, ilginiz için teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba;
500-750 TL civarında bir televizyon almayı planlıyorum ve televizyonlardan pek anlamıyorum açıkçası.
Televizyonu kullanma amacım tamamen konsollar ile oyun oynamak olacak. Nintendo Wii ve PS3 kullanacağım.
LED mi almalıyım yoksa LCD mi? Bazı konularda Hz önemsiz diyorlar, bazılarında ise 100 Hz olmalı en az diyorlar konsol için, kafam karıştı.
Full HD mi olmalı yoksa HD Ready mi? Dediğim gibi sadece konsol için kullanacağım pek TV izlemeye yönelik düşünmüyorum
Şunlar gözüme çarptı. Sizin düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.
http://urun.gittigidiyo...hd-usb-led-tv-212031451
http://urun.n11.com/led...productdetail_crosssell
Teşekkür ederim şimdiden.
Merhaba arkadaşlar;
Televizyonlarla pek bir ilişkim olmuyordu ki bugüne kadar. Nintendo Wii'm fosilleşmesin ve arkadaşlarla eğlenceli zaman geçirelim diye televizyon almayı düşünüyorum, ama bundan önce sizin yorumlarınızdan ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. Gittigidiyor'da dolaşırken şunlar dikkatimi çekti:
http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/vestel-finlux-32inc-82-cm-usb-li-led-tv-212709910
http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/sunny-32-82-led-tv-ucretsiz-kurulum-207527840#product-detail

Onun dışında LG, Samsung vs. gibi markalardan bu fiyat aralığında önerdiğiniz televizyon var mıdır?
Bir de Sunny hakkında birkaç yorum gördüm ama pek olumlu değildi. Siz ne diyorsunuz?
İyi forumlar.

quote:

Pokémon X ve Y ilk 6. nesil pokémon oyunlarıdır ve Ekim 2013'te dünya çağında duyurulmuştur.

Bu oyunlar bize ilk 3D pokémon evrenini, 3D savaşları tanıtmıştır. Evren tamamen 3D'dir ve karakterimizin 8 yönlü hareketine imkan tanımıştır.

Oyunumuz bize Chespin, Fennekin ve Froakie adlı başlangıç pokémonları ile birlikte X oyunu bile Xerneas'ı , Y oyunu ile birlikte Yveltal'ı tanıtmıştır. Yeni pokémonlar ile toplam pokémon sayısı 700 olmuştur. Ayrıca bu oyun Gold & Silver'dan sonra bize yeni bir tür tanıtan ikinci oyun olmuştur ki bu Fairy türüdür.

Pokémonlara ve türlere ek olarak, Pokémon X & Y bize yeni bir özellik tanıtıyor, Mega Evrim. Bu özellik belirli pokémonların savaştayken gelişmesini, daha önce görülmemiş bir şekilde gelişmesini, görünüş ve stat bakımından değişmelerini, hatta bazen abilitylerinin ve türlerinin değişmesini sağlıyor. Hatta oyunda Mega Evrim sistemini görmeniz için size Kanto başlangıç pokémonlarını veriyorlar.

Oyunlarımız Kalos bölgesinde geçiyor, burası büyük bir bölge ve Bölgesel Pokédex 3e ayrılıyor, Merkezsel, Kıyısal, ve Dağsal olarak. Oyunda, yine bir eğitmen olarak başıyoruz ve karakterimize modifiye edebiliyoruz. Ayrıca artık belirli bölgelerde pokémonlara binebiliyoruz.

Ayrıca bu oyun sayesinde EV eğitimi, Super-Training adlı bir sistem ile kolaylaştırılmış. Pokémonlarınızın EV'lerini mini oyunlar ve diğer özellikler ile arttırabiliyorsunuz.

Bu oyundaki karakter düzenleme sistemi, karakterinizin saçını ve ten rengini düzenlemekten ibaret değil, ayrıca karakterinizin dış görünüşünü ve aksesuarlarını da düzenleyebiliyorsunuz.

Pokémon X ve Y, Nintendo 3DS'in iki parçası ile uyumlu. Bunlardan biri 3000 pokémon depolayabileceğiniz pokémon bankası iken, bir diğeri Black,White,Black 2 ve White 2'den pokémon transfer edebileceğiniz Poké Transporter.

Önceki jenerasyonlar gibi X & Y de bizlere yeni savaş sistemleri getirdi. Birincisi Gökyüzü Savaşı, sadece uçan pokémonlar ile yapılıyor, bir diğeri ise Sürüye Rastlama sistemi, 5 pokémona karşı savaşacağımız bir sistem.

Pokémon X&Y hakkında bilgiler bunlar, şimdi sizi kendi çektiğim seri ile baş başa bırakıyorum.

Merhaba arkadaşlar;
Yaklaşık 1 yıldan fazla bir süredir oyun videoları çekiyorum, son yaptığım anket üzerine "South Park - The Stick Of Truth" birinci oldu. Ben de videolarımı DH'de paylaşıyorum ki, ihtiyacı olanlar görsün, izlemek isteyenler eğlensin diye. Neyse lafı uzatmadan size birinci bölümü sunuyorum.

Not: Bu bölüm aceleye geldiğinden, yüz kamerasının sesi ve görüntüsü pek iyi değil. Diğer bölümde düzelecektir.
İyi forumlar.
Merhaba arkadaşlar;
Telefonumun işe yaramaz hale gelmesinden sonra, -modelini ne siz sorun ne ben söyleyeyim- yeni telefon almaya karar verdim. Forumda yaklaşık bir haftadır araştırma yapıyorum ama halen daha kafam karışık, telefondan da fazla anlayan bir insan değilim zaten, o yüzden yardımınıza ihtiyacım var. Aradığım özelliklerden bahsetmek istiyorum:

-İlk olarak normalde Motorola Moto G ismini çok duydum, GMD'den tek kötü yanının kamerası olduğunu söylüyorlar. Halen daha Motorola Moto G düşünüyorum, fakat eğer üzerine 250 TL koyup daha da iyi bir telefon alma şansım varsa "Neden olmasın?" dedim içimden, 1000 TL'lik telefonlar arasında Sony Xperia SP ve Nexus 4 karşılaşıyor daima. Bu ikisinden hangisini tercih edeceğimi bilmiyorum. (Forumun %70'i SP diyecek biliyorum) Kafamda şu soru var "Bu telefonlara 250 TL fark vermeye değer mi?"

-Gelelim bir diğer meseleye. Ben telefona fazla para veren bir insan değilim, bunun sağlıklı olmadığını düşünüyorum(Almam gereken çok şey var şu sıralar ). O yüzden tercihim stabil (Bu terim "stabil" idi sanırım, emin değilim ) bir telefon arıyorum, benim 3-4 yıl işimi görsün en azından.

-Ama şöyle bir şey de var, ben fazla telefon insanı değilim. Yani telefona bir sürü oyun yükleyip oynayacağımı düşünmüyorum, telefonları asla "el oyun konsolu" kategorisine koymadığım için, telefonda yapacağım şeyler, bazı uygulamaları kullanmak, anime izlemek, işte nette takılmak falan olacak. O yüzden bunları yaparken sorun çıkarmayacak bir telefon istiyorum.

-Bu arada, biliyorum ki 1000 TL'ye kadar olan telefonların kamerası harika değil, yani evet kamera almıyoruz sonuçta, ama benim için önemli bir faktör var ondan bahsedeyim size. Yakın zamanda bir el kamerası almayı düşünüyordum, bununla da oyun konsolunu falan çekecektim ve alacağım kamera çok pahalı olmamasına rağmen iyi performans gösteriyor, 350 TL'lik bir şey zaten. Yani alacağım telefon iyi bir kamera özellliği gösterecekse bu farkı ödemeye razıyım, ama sanmıyorum. Siz ne diyorsunuz?

Sorularım ve sorunlarım bu kadar, cevaplarınızı bekliyorum.
İyi forumlar.
Merhaba arkadaşlar;

Kamera almam gerekiyor ve biliyorsunuz öğrenci olmak zor, o yüzden maksimum verebileceğim miktar 500 TL.
Aradığım özellikler:
-Ben kamerayı el konsolunun önüne koyup çekim yapacağım, bu yüzden yakın çekimde bulanıklık falan olmamalı.
-Şarj süresi uzun olursa çok iyi olur, veya şarjde iken kayıt yapma özelliği var mıdır bilmiyorum ama olursa harika olur.
-HD kayıt kayabilen bir alet olmalı.

Onun dışında pek de bir şey yok, şimdiden teşekkür ederim.
İyi forumlar.
Bu oyunda 50.000'i geçebilen var mı arkadaşlar? O kadar uğraşmama rağmen maksimum 36.000 yapabildim. Sizin de rekor denemelerinizi görmek istiyorum açıkçası, bu kadar çılgınca bir flash oyun görmedim ben.

Link:http://armorgames.com/play/6740/treadmillasaurus-rex

Hakkında
İlgi Alanları: Anime&Manga,Kitap,Yabancı Diziler,Nintendo
Hakkımda:

"I'll never die… Even if you destroy my body, and I'm left with nothing but my head… I'll escape somehow… and when I do, I'll find you and bite your throat out!"
Hidan , The Immortal Jahinist
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Vodafone
Oyun Platformu
Wii
Oyun Platformu
Nintendo 3DS
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.128
İkinci El Bölümü Mesajları: 31
Konularının görüntülenme sayısı: 405.699 (Bu ay: 73)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 14 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.