Şimdi Ara

Türkiye de yaşamak insanın gerçekten psikolojisini bozuyor!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
7.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adamlar daha 16 yaşında ehliyet alıyor.
    Zaten 2010 - 2012 model bmw m3 ler bile 4-5 bin dolar 2-3 aylık asgari ücret ile alınabiliyor.
    Daha 16-18 yaşlarında bol alkollü ve cinsel ilişkili home partyler vermeye Başlıyorlar.

Sosyal hayat on numara yani. Hatta size Abd'den çok daha iyi iskandinav ülkelerinden bahsedeyim az çok bildiğim kadarı ile

Norveç'te üniversite eğitimi tamamen ücretsizdir. Kendi vatandaşlarına olduğu gibi yabancı vatandaşlara da ücretsiz üniversite eğitimi sunmaktadır. Ülkenin eğitim sistemi oldukça kalitelidir. Öğretmenler diyaloğa açık, öğrencilerin fikirlerine değer veren bir yapıdadır.

Norveç'de asgari ücret yaklaşık 4.600 Euro'dur. İşsizlik maaşı ise yaklaşık 1300 euro'dur.
    Burada iki asgari ücretiniz ile 2012 bmw m3 alabilirsiniz.
    Asgari ücret ile çalışan bir inşaat işçisi bir kaç ay para biriktirip güzel bir dünya turu atabilmektedir.
    Ne hayatlar yaşanıyor arkadaşlar insan bakınca iç geçirmemek mümkün mü?
    İnsan hayatına oldukça önem veriliyor ve son derece özgür ülkeler...
    Sadece bir yada iki asgari ücretle gayet ortalama güzel bir araba almanız mümkün İNANABİLİYOR MUSUNUZ YAHU??? AMA ÇOĞU İNANIR MISINIZ ARAÇ ALMAK YERİNE TOPLU TAŞIMA KULLANMAYI TERCİH EDİYORLAR İŞTE BU YÜZDENDİR Kİ VOLKSWAGEN ARAÇLARIN EMİSYON HİLESİ MESELESİNDE YERYERİNDEN OYNADI!!! ÇÜNKÜ ADAMLAR HAVAYI KİRLETMEK İSTEMİYOR Duyarlılığı görüyor musunuz abi

Çok rahat güzel üniversitelerde okursunuz, biriyle tanışıp yine çok çok rahat evlenebilir, ev-araba sahibi olabilirsiniz dışarıda bir litre viskiye kalkıp maaşınızın %20 sini bırakmak zorunda değilsiniz. Bir arkadaşım anlatıyordu Norveç'e taşındıktan bir süre sonra anladım ki Türkiye'de yaşamak insanın gerçekten psikolojisini bozuyormuş işte bu yüzdendir insanlarımızın psikolojisi bozuk!!!

İnsanların gözünün önünde bu kadar yolsuzluklar yapılırken nasıl kimsenin sesi soluğu çıkmıyor AKLIMI KAÇIRACAĞIM ARTIK YETER!!!
    Ben o mevkide olsam BENDE ÇALARDIM diyenler mi dersin, Yahu kim olsa çalar ben olsam bende çalarım diyen karaktersizler mi dersin!!! yahu inanın adam olmaz bu insanlar pislik be!! Ben olsam bende çalardım ne demek ulan lafa gelince Müslümansınız bunlar ne iş abi?? aklım hayalim almıyor bunları yahu çıldıracağım!!!

NE ZAMAN DUR DENECEK BU KEPAZELİĞE!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemenonline -- 6 Ocak 2019; 2:55:7 >

• guzel yazmışsın ama bizim milletin kafada problem var

herşeyi hukumetten beklemeyin diyenler falan bile var

madem herşeyi hukumet yapmayacak hukumete ne gerek var

iş arayan zor buluyor

işi bulan asgari ucret alıyor ki halkın %50si asgari ucretli

iş kuran vergilerin yuksekliğinden bunalıyor

sağlık konusu zaten baştan aşağı fiyasko

daha çok şey varda zaten herkes biliyor

hukumete gerek yok onlar sarayda oturmak için varlar zaten
    Bu üyenin yazdığı cümlelere bakın sadece araba kadın parti yaşama derdinde ama oradakiler eğlenmesini bildikleri gibi insan dışı bir şekilde de derslerine çalışıp birer iş sahibi insan oluyorlar ama bu konuyu açan üyemiz ise sadece araba kadın parti kafasında olduğu için tipik türk olduğu için buna hayal gözü ile bakıyor, işte bu yüzden o ülkeler bize hayal olarak kalacak çünkü geleceği düşünmeden kadın parti araba düşünürsek daha çok böyle sürünürüz.
    Türkiye'nin durumu gençler için iyi değil ancak kuru kuruya İskandinavya özentiliği yapman da bilgi sahibi olmadığını gösteriyor. İki ay sonra Norveç'e seyahatim var (gitmediğim tek İskandinav ülkesi) Danimarka, İsveç ve Finlandiya'ya gitme şansım oldu. İki ay da Almanya'da staj nedeniyle yaşadım. Nordik kapitalizminin getirdiği vergi yükünden haberin olsa böyle düşünmezdin. Sandığının aksine her gece parti her gençte BMW M3 gibi bir şey yok o sadece kafandaki ütopya. Stockholm'e gitsen arap, kürt, afgan, iranlı gibi orta doğuluları ve afrikalıları görünce şok geçirirsin. Ayrıca üniversiteye gidebilen gençlerin sayısı belirli sayıyı geçmemekte. Gençler genelde 15-16 yaşlarından itibaren çalışmaya başlayıp cep harçlıklarını ailelerinden bağımsız çıkarıyor. Bence bizdeki en büyük eksik genç yaşta alın terinin değerini öğrenememek, dershaneler ve sınavlar derken meslek kazandıracak okuldan çok tabela üniversitelerinde gençliğimizin öldürülmesi.
  • Türkiye de insanlar yaşamıyor, hayatta kalmaya çalışıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye Survivor ülkesi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • türkiyede sosyal hayata uyum saglamayan yurtdısında hiç saglayamaz. forumun yarısı school shooter olursa abdde olsak. o yüzden hiç saçma sapan hayaller kurmayın
  • İlk cümleyi okudum bi gülme geldi neyse senin piskolojin bozuk başlıkta belirttiğin gibi iyi doktorlar tanıyorum yardımcı olabilirim.

• Gidin annenize babaniza aglayin size iyi hayat sartini sunmayan onlar degil mi

Dunyada 10 ulke mutluysa geri kalan 170 ulke mutsuzdur

Ulkenin yarisi egitimsiz her seyi hukumetten bekleyen tiplerden olsuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • guzel yazmışsın ama bizim milletin kafada problem var

herşeyi hukumetten beklemeyin diyenler falan bile var

madem herşeyi hukumet yapmayacak hukumete ne gerek var

iş arayan zor buluyor

işi bulan asgari ucret alıyor ki halkın %50si asgari ucretli

iş kuran vergilerin yuksekliğinden bunalıyor

sağlık konusu zaten baştan aşağı fiyasko

daha çok şey varda zaten herkes biliyor

hukumete gerek yok onlar sarayda oturmak için varlar zaten
  • Bu dediklerini burda yapanlar da var. Yolunu degistirmen gerek.

• Kal of dati'yi veteranda bitirdim

• Bu kaçıncı level ?
  • Onlar müslüman mi

• amerikada ilk cinsel ilişki yaşı 21.16-18 yaşlarında gumballdaki gibi hayat yaşıyorlar.
  • Bu üyenin yazdığı cümlelere bakın sadece araba kadın parti yaşama derdinde ama oradakiler eğlenmesini bildikleri gibi insan dışı bir şekilde de derslerine çalışıp birer iş sahibi insan oluyorlar ama bu konuyu açan üyemiz ise sadece araba kadın parti kafasında olduğu için tipik türk olduğu için buna hayal gözü ile bakıyor, işte bu yüzden o ülkeler bize hayal olarak kalacak çünkü geleceği düşünmeden kadın parti araba düşünürsek daha çok böyle sürünürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Bu üyenin yazdığı cümlelere bakın sadece araba kadın parti yaşama derdinde ama oradakiler eğlenmesini bildikleri gibi insan dışı bir şekilde de derslerine çalışıp birer iş sahibi insan oluyorlar ama bu konuyu açan üyemiz ise sadece araba kadın parti kafasında olduğu için tipik türk olduğu için buna hayal gözü ile bakıyor, işte bu yüzden o ülkeler bize hayal olarak kalacak çünkü geleceği düşünmeden kadın parti araba düşünürsek daha çok böyle sürünürüz.
    Hayır çok yanlış anlamışsınız beni.
    Kız arkadaşlarımın çoğuyla eğlence mekanına binbir türlü minnet ile girebiliyorduk onda da put gibi öylece oturuyordu ne eğlenmesini bilirdi çoğu nede içer sana eşlik ederdi
    Araba mevzusuna gelirsek burada asgari ücretli bir adam yukarıda bahsettiğim arabaları almak için kaç ay çalışması gerekiyor bir hesapla bakayım! gayette açık yazmışım ama sen hiç anlamamışsın yahu yok efenim neymiş araba-eğlence bilmem ne üçlüsüymüşmüş

• Yeter artık bıktım bu dh asosyallerinin "ya Türkiye yüzünden asosyaliz" demesinden

Senin psikolojik yapın bu asosyalsin ve hiç bir zaman değişmeyeceksin açık seçik home partylere gidemeyeceksin hiç bir zaman kızlarla iyi anlaşıp güzel bir eş secemeyeceksin işte

• Türkiye'nin durumu gençler için iyi değil ancak kuru kuruya İskandinavya özentiliği yapman da bilgi sahibi olmadığını gösteriyor. İki ay sonra Norveç'e seyahatim var (gitmediğim tek İskandinav ülkesi) Danimarka, İsveç ve Finlandiya'ya gitme şansım oldu. İki ay da Almanya'da staj nedeniyle yaşadım. Nordik kapitalizminin getirdiği vergi yükünden haberin olsa böyle düşünmezdin. Sandığının aksine her gece parti her gençte BMW M3 gibi bir şey yok o sadece kafandaki ütopya. Stockholm'e gitsen arap, kürt, afgan, iranlı gibi orta doğuluları ve afrikalıları görünce şok geçirirsin. Ayrıca üniversiteye gidebilen gençlerin sayısı belirli sayıyı geçmemekte. Gençler genelde 15-16 yaşlarından itibaren çalışmaya başlayıp cep harçlıklarını ailelerinden bağımsız çıkarıyor. Bence bizdeki en büyük eksik genç yaşta alın terinin değerini öğrenememek, dershaneler ve sınavlar derken meslek kazandıracak okuldan çok tabela üniversitelerinde gençliğimizin öldürülmesi.

• buna kağıt üzerinde yaşamak deniyor zaten. bir kişiye dokunsan bin ah işitirsin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.