Şimdi Ara

Türkiye'de NEDEN BEYAZ ARAÇ ÇOK VAR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
2.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=4yaxFfidN30&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CarlBenz -- 18 Ocak 2018; 17:39:54 >

• Satarken çabuk satılmasını sağlama ve ruhsuzluk başka bir nedeni yok.
  • filo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ucuz diye arabalar zaten ateş pahası mecburen buz dolabı beyazı arabalara biniyoruz

Evdeki buz dolabı bile gri oldu artık arabalar halen beyaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 18 Ocak 2018; 17:48:13 >
  • Çiziği belli etmiyor

Piyasa rengi

Renk farkı yok

Ton tutmama olayı yok

Arabayı bir kez yıka 3 ay kiri göstermez ( yağmur çamur hariç )

Boya rengi farkı yok

Şuan 2 aracımın ikiside beyaz renk birini sıfır aldım boyada fiyat farkı yoktu

Önceki aracım kırmızıydı ister istemez nazara geliyor birde hasetler çiziyor

• cizik boya olayından dolayı cogu insan tercih ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyazın gerçekten yakıştığı bazı araçları hariç tutarsak, kendi zevklerine göre binmeyi değil, daha aracı almadan satmayı düşündükleri için.

• Bayiler genelde beyaz araç getirip, onları depoluyorlar, sen renk isterse sipariş ediliyor zaten istediği de bu, beklememek için bizde alıyoruz,. Beyaz renk niye tutuluyor herhalde piyasada çok olduğundandır.

• Ben koyu renk araç seviyorum ama açık renkli araçların, özellikle beyaz araçların avantajı çok fazla. Bakım kolaylığı, yıpranmaması, yıpranma belirtilerini belli etmemesi gibi birçok avantajı var ve hatta hatta kazaya daha az karışma gibi avantajı da var.

Özellikle bulunduğum ülkede beyaz renk çok avantajlı. Yazın 50 üzeri sıcaklıklarda siyah renk bir aracı soğutmak falan uzun sürüyor, motor daha sağlıklı bir soğutma sistemi istiyor vs. vs.

Burda bütün avantajları anlatılmış. Ama ben yine koyu renk otomobil taraftarıyım, bulunduğum ülke Arabistan dahi olsa...

http://www.sekizsilindir.com/2016/08/hangi-renk-araba-daha-cok-isinir.html

Burada da anlatılmış:https://youtu.be/anmwr6uzx-I

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkihalindekal -- 18 Ocak 2018; 18:30:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

Satarken çabuk satılmasını sağlama ve ruhsuzluk başka bir nedeni yok.

Ruhsuzluk? Her arabanın beyaz tonu aynı mı acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-Bey

quote:

1 dk baktim gorsele ruha dair bisey goremedim, standart bi arac. Sizin galiba, gule gule kullanin

• quote:

Orijinalden alıntı: masterap

quote:

quote:

1 dk baktim gorsele ruha dair bisey goremedim, standart bi arac. Sizin galiba, gule gule kullanin

İnsanların tercihleri sizi niye ilgilendiriyor, zevkler renkler tartışılmaz demişler, ruhsuzluk şudur budur vs o sizlerin öznel değerlendirmesi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: masterap

quote:

quote:

İnsanların tercihleri sizi niye ilgilendiriyor, zevkler renkler tartışılmaz demişler, ruhsuzluk şudur budur vs o sizlerin öznel değerlendirmesi

Tabi ki oznel degerlendirmem, burasi da forum. Paylastim gorusumu :) kimsenin zevkini keyfini sorgulamam haddime degil

• Şimdiki ve daha önceki aracımda beyazdı.Ikisini alırkende renk tercihim yoktu denk geldi aldım.Hele şuan kullandığım aracın beyazından ülkede 40a yakin var,ilanlarda bi beyaz buydu ilk basta bu ne la renge bak dedim sonra gidip aldım

Üstünde mahallenin çocukları saolsun onlarca çizik var belli etmiyor ama,taş izlerini belli etmiyor,yaz aylarında kavrulmuyorsun araç içinde siyah araçtaki gibi

• insanlar olaya memur zihniyetle baktığı için fazla

aman kir göstermesin, aman satılırken renkten kaybetmeyelim, vs tabi

ama unuttukları birşey var çoğu modelde beyaz ve siyah renk arabalar her zaman daha ucuza gidiyor diğer güzel renklere göre.

örneğin ben şu anda sahip olduğum BMW 3.20i ed sportline plus'ı aldığımda en ucuz beyaz ve siyah renk ile diğer renkler arasında %8 fark vardı. Bende o zaman aldığımda %8 daha fazla vermemek için beyaz sevmediğim halde beyazı aldım.

2 ay önce yeni makyajlı sıfır km Qashqai'mi alırken stokta beyaz vardı ama beyazı almamak için bir sonraki gemiyi bekleyip hoşuma giden başka bir renk aldım.
  • Özellikle gece daha çabuk belli oluyor gibi geliyor bana. Yani güvenlik unsuru olarak da düşünülebilir.

• Mavi lansman rengi mi tercih ettiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Mavi lansman rengi mi tercih ettiniz?

İlk başta mavi için kapora verip ayırttım. Araç showroom'da spot ışıkları altında harika duruyordu ve çok beğendim

ama sonra güneşte o kadar güzel durmadığını ve c-suv/crossover segmenti bir araçta cırtlak renklerin hoş durmayacağını düşünüp rengi füme'ye çevirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donald Draper -- 18 Ocak 2018; 20:43:25 >
  • Güneşten yanmaz.siyah film iyi gider.arabada en güzel renk

• bayilerin renk seçeneğine ekstra ücret talep etmeleri ve araç ithal ederken fazla renli araçlar gelmiyor. bende aracımın kırmızı olmasını isterdim ama ellerinde hep beyaz araçlar vardı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.