Şimdi Ara

Türkiye de en ucuz LPG Ankara Gülveren'de PO-Milangaz-Kalegaz-Lipetgaz (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.350
Cevap
75
Favori
431.754
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • milangazda gaz fiyatı geçen sene bu zamanlar 1,25 ten başladı ve şu an 1,51-1,55 aralığında gidip geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Ankamall ın ordaki ( akköprü) lukoilde de MİLANGAZ satılıyor. ( Varlık ın girişinde) 1 68 tl . Ben aldım kulanıyorum iyi gibi. Başka deneyen varmı ?

ben hep oradan alıyorum. Hatta haftaya didime gidecem depoyu orada fulleyecem
  • quote:

Ankamall ın ordaki ( akköprü) lukoilde de MİLANGAZ satılıyor. ( Varlık ın girişinde) 1 68 tl . Ben aldım kulanıyorum iyi gibi. Başka deneyen varmı ?

Ben de geçen hafta ilk defa milangaz almaya karar verdim.(Aynı yer mi bilmiyorum Ankamall in ilerisinde Samsun yoluna doğru) Burada ve başka forumlarda hava bastıkları konusunda bazı yorumlar okumuştum o yüzden tedirgindim. Sonuç olarak 47 lt olan depoma inat ettim ne kadar doldurabilir diye. Pompacıyı koşa koşa çağırdığımda 45 lt dolmuştu bile. Pompacıya %80 hikayesini anlatmaya kalktığımda hadi kardeşim ödemeni yapta işimize bakalım tarzında bir yaklaşımla kibarca sorumu geri çevirdi. Bende istasyon sahibine derdimi anlattığımda adam "bak km ne ona göre hesap yap depon 55 lt bile gaz alabilir" dedi. "şamandıra dedikleri de iki doldurmadan sonra bozulur" dedi vel hasıl 135 KM şehir içi + 290 KM şehir dışı yol yaptım. Ş.dışı otobanda 130 KM ortalama ile gittim.Küçük bir hesap yapmak gerekirse aracım 1.6 motora sahip ve üst değerler ile hesaplarsam:

Ş.içi : 100 KM -> 11 lt tüketti diyelim => 135 KM -> 15 lt tüketir
    Ş.dışı : 100 KM -> 9 lt tüketti diyelim => 290 KM -> 26 lt tüketir
    ------------------------------
    Toplam : 41 lt tüketir

işte benimde aklımı kurcalayan bu aradaki 4 litrelik fark ki yakıt tüketimini biraz abartı hesapladığımı düşünürsek bence biraz daha fazla. Buradan da
    1.58 * 4 = 6 lira boşa gittigini düşünüyorum(en az).
    Yaklaşık 150 kr farktan 45 Lt de 6.75 TL daha uygun almış gibi gözüküyoruz. İşte hesabını siz yapın. Ben bir daha almayı düşünmüyorum şahsen.
    Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: ametamet3

quote:

Ben de geçen hafta ilk defa milangaz almaya karar verdim.(Aynı yer mi bilmiyorum Ankamall in ilerisinde Samsun yoluna doğru) Burada ve başka forumlarda hava bastıkları konusunda bazı yorumlar okumuştum o yüzden tedirgindim. Sonuç olarak 47 lt olan depoma inat ettim ne kadar doldurabilir diye. Pompacıyı koşa koşa çağırdığımda 45 lt dolmuştu bile. Pompacıya %80 hikayesini anlatmaya kalktığımda hadi kardeşim ödemeni yapta işimize bakalım tarzında bir yaklaşımla kibarca sorumu geri çevirdi. Bende istasyon sahibine derdimi anlattığımda adam "bak km ne ona göre hesap yap depon 55 lt bile gaz alabilir" dedi. "şamandıra dedikleri de iki doldurmadan sonra bozulur" dedi vel hasıl 135 KM şehir içi + 290 KM şehir dışı yol yaptım. Ş.dışı otobanda 130 KM ortalama ile gittim.Küçük bir hesap yapmak gerekirse aracım 1.6 motora sahip ve üst değerler ile hesaplarsam:

işte benimde aklımı kurcalayan bu aradaki 4 litrelik fark ki yakıt tüketimini biraz abartı hesapladığımı düşünürsek bence biraz daha fazla. Buradan da
    Yaklaşık 150 kr farktan 45 Lt de 6.75 TL daha uygun almış gibi gözüküyoruz. İşte hesabını siz yapın. Ben bir daha almayı düşünmüyorum şahsen.
    Saygılarımla.

Bahsettiğiniz yer le bizim bahsettiğimiz yer aynı değil. Bizim bahsettiğimiz yer YENİMAHALLE ye doğru giderken.

Sizin bahsettiğiniz yer ise Samsun yolu üzerinde. Bir sefer bende Samsun yolu üstündekinden gaz almışdım. Hiç memnun kalmadım. Hatta arabanın içine gaz kokusu giriyordu.

• Hocam neden bu kadar kafanızı takıyorsunuz.. Eğer şüpheniz varsa sanayi bakanlığına şikayet edin.. şikayet de çok basit internetten yapabilirsiniz.. ölçüm doğru yapılmıyor diye, gider kontrol ederler...

quote:

Orijinalden alıntı: ametamet3

quote:

Saygılarımla.

• arkadaşlar ankarada LPG'nin böyle ucuz olmasının sebebi nedir acaba? ben diyarbakırda 1.98Tl'den alıyorum, ankarada 1.50'den bahsediyorsunuz nedir aradaki fark?
  • 1-nakliyat
    2-ankarada inanilmaz bir rağbet var ,keşke görsen 15dk beklediğimiz oluyor kuyruklari ve bu kuyruk 24 saat eksilmiyor,sürümden kazanalım mı ne diyorlarsa
    3-demirören'e ait milangaz belki bir paravan para haklama muhabbeti olabilir
    4-milangazlar öyle çok şaşalı yerler değil opetler gibi sadece gaz veriyor ,pompa ve pompacılar +bi çatıları var ;)
  • Konuyu biraz resimlendirelim, 1 ay sonra Antalya'ya depoyu buradan fulleyip çıkacağım, ama gelirken 2 tl den gaz almak kötü olacak menzilim 530 Km çünkü, İvedik Osb burası ne şanski sadece iş yerime 700 metre
     Türkiye de en ucuz LPG Ankara Gülveren'de PO-Milangaz-Kalegaz-Lipetgaz

• atb işmerkezinin oradaki güvenalgaz da bugün baktım 1.65 tl idi. Didime giderken nereden fullesem. 1.56 ya eskişehir yolunda falan yer varmı
  • Fiyatlara bak biz 2 liradan alalım :)
  • Konunun takipçisiyiz Ankaradaki fiyatları güncel yazabilecek varmı
  • Ankara İvedik osb. 1.56 tl
  • Gelirken baktım Ostim Alınteri Caddesinin sonundaki Milangaz akşam üstü 1,55 , Aktaş Milangaz 1,55 Konya Yolu Demirköprü ilerisindeki Milangaz 1,64 ,hemen ilerisindeki Konya Yolu Shell 1,73 hemen gerisindeki Konya Yolu Opet/Aygaz 1,79

Bugün Ostim Milangazdan aldım, hiç memnun kalmadım.Çekişte bir acayiplik vardı. otomatik kullanıyorum. çevre yoluna çıkmam gerekti. araç sollarken sürekli kick-down yaptım. Tabi buda benim bu istasyon ile yollarımı ayırmama karar verdirdi. Bundan sonra full depoda 2 lira daha fazla vereceğim Shell LPG alacağım.
  • İstanbul Anadolu yakasında en ucuz 1,88

Bostancı Lukoil'de 1,88 e bu gün aldım ( Vatan Bilgisayarın tam karşısında ara yol üzerinde)

Gayet kaliteli tavsiye ederim

Daha ucuz ve kalitesinden memnun olan varsa yazsın.
  • Ankara da bugün itibari ile 1,62-1,63 tl Milangaz lpg, dün 1,56 dan doldurmuştum depoyu
  • 1.49 tl

ANKARA ACiL in sol karşısındaki petrol ofisinde.... plevne caddesi üzerindeki ilk petrol ofisi,zaten kuyrugu görünce anlıyorsunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris347

1.49 tl

ANKARA ACiL in sol karşısındaki petrol ofisinde.... plevne caddesi üzerindeki ilk petrol ofisi,zaten kuyrugu görünce anlıyorsunuz :)

Eminmisin 1,49 olduğuna gece gitsemde kuyruk olur mu? Tam ismi ney oranın? ne petrol ?
  • Evet ostimdeki yer 1.62 olmuş dün itibariyle, Karşısındaki güvenal gazda milangaz bayisi olmuş yepyeni. Öyle olunca o da fiyatı 1.63 yapmış.

barış bi google maps koordinatı verir misin yer tam anlaşılmadı
  • Aktaş, Ulustan Ankara hastanesine devam edilirken sağdaki, Milangazda LPG 1.64 Lira. Birde Gülveren tarafına dönüşteki PO var ama ben oranın gazından pek memmun kalmadığımdan Aktaş Milangazdan almaya devam ediyorum. Ostimle Ulus arasında fark kalmadı son fiyatlandırmalarla demekki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balci1987

quote:

Orijinalden alıntı: baris347

1.49 tl

Eminmisin 1,49 olduğuna gece gitsemde kuyruk olur mu? Tam ismi ney oranın? ne petrol ?

1.62 tl yaptilar :(
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.