Şimdi Ara

Türkiye’de bilgisayar satışları bu sene de düşüşte (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
117
Cevap
0
Favori
7.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 yılıydı sanırım bir yakınıma dizüstü almıştık.
    O zamanlar pcdepo vardı uygun fiyatlı ürünler satıyordu.
    Dell 5110 i3 2350m + gt 525m + 6gb ram bu kombinasyonu 1050 tl ye almıştık.
    Harici ekran kartı zamanında oyunda oynatıyordu 540m den biraz yavaş bir karttı.
    Şuan muadil ürünlere bakıyorum.
    1700 - 1800 civarı minimum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bune abi forum iyice cildirdi

Türkiye’de bilgisayar satışları bu sene de düşüşte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para mı kaldı , vergi vergi ve bu kan emici şirketler oldukça daha çok düşer. Bu satış rakamları çok düşük , bu millet cahil kaldın isteniyor açık ve net.

• Dolardı vergiydi cartıydı curtuydu nasıl alsın bu millet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal bir durum. Kurlar baya yükseldi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alım gücü falan düşmedi.

Memlehet coheie gedüii

Bunlar kriptocu fetöcü liginin oyunları,

Patika yollarda araba süren Almanlar yollarımızı kıskandığı için bize oyun oynuyor.

Ayrıca gılıctar ssk yı batırdı.

Veladdallin Amin.

• Eskiden 3000 liraya i7'li FHD ekranlı bir laptopu çok rahat alabiliyorken 3500 lira bandında şu an i5U işlemcili, HD Ready ekranlı laptop alıyorsun. Ama sorsan oooooo "Egonomimiz çoh eyiiiiiii. Ovropa bizi kıskaniyiiiiii."...

• GeçerkenUğradı kullanıcısına yanıt
    Tekele yapılan zammın amacı alkol,sigara tüketimini azaltarak vatandaşları daha uzun yaşatıp daha fazla çalıştırıp daha fazla vergi toplamak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Tekele yapılan zammın amacı alkol,sigara tüketimini azaltarak vatandaşları daha uzun yaşatıp daha fazla çalıştırıp daha fazla vergi toplamak.

Yaşatamadığı vatandaştan da tekelde ki vergiden toplu alıyo zaten

• Bilgisayarlarla ve teknolojiyle iç içe olduğum için insanlar bana dönem dönem makine sorar nasıl bir şey alayım diye, kimi de kendi gösterir, alacakları makinelere bakarım mesela.

Newegg'de entry level 1000 dolarlık sistemi burada 4500 - 5000 tl'ye resmen çakıyorlar ondan sonra ben de bir şey diyemiyorum, içimden kusuyorum ne yazık ki..

Mining arttı ekran kartı bulamıyorsun, yüzde 20 vergi de çaktılar, dolar olmuş 3.85, sadece bilgisayar değil endrüstriyel ve teknolojik tüm araç, gereç, ekipman, eşya, araç vs fiyatları uçtu!!

Liseliler anlamayabilir ama yaşı 25 üstü çalışan insanlar ev geçindirenler vs iyi anlayacaktır..

Bu yaşamak mı acaba? 25 dedim de eğitimi bitmiş işsiz arkadaşlar kendilerine dikkat etsin, devlet gırtlağınıza çöktü, gss'niz hayırlı uğurlu olsun..

HGS'den 2500 lira cezam varmış, köprüde yıktılar gişeleri, ne adam gibi para çekti ne adam gibi bildiri yolladı şimdi bafilemeye çalışıyorlar..

Boğuluyoruz bu ülkede yaşarken. Sağa sola giderken Vatan'ın içini görüyorum o dinamizm yok artık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 22 Ocak 2018; 20:3:7 >

• Xeqona X kullanıcısına yanıt
    Valla hazinenin şuan tek gelir kaynağı vergiler devlet eliyle üretilen ihracatı yapılan hiç birşey yok olan da bitirildi artık tahıl ürünlerini bile ithal eder olduk. Devlet kurumlarının çoğu özelleştirildi,kiralandı. Yap,işlet,devret modeli ile yapılan yapılar elimizde kaldı ömrüm yeter mi bilmiyorum borcunun bittiği günü görmeye. Vatandaşa gaz basıcaz diye yapılan yerli adı altında projeler bir bir elimizde kalıyor kenara atılıyor o kadar para ziyan oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 22 Ocak 2018; 20:6:23 >
  • Sebebini siyasi olarak açıklayıcınca bölüm uzaklaştırması veriliyor ama bu sefer müsama geçilmiş hamdolsun. 😀

• Güzel kardeşim abartmayın Double yol yaptık o kadar olur böyle şeyler sıkıntı yapmaya gerek yok double yollarda 2 sorti git gel alışırsın.
  • Araştırmaya gerek yoktu, bana sorsalardı söylerdim.

Kurumsal firmalardan çıkma bilgisayarların ticaretini yapıyorum. 2016'ya kadar çok güzel iş yaptım. 2016 yazında talep zayıflamaya başladı, git gide satışlar sıfıra düştü.
    2016'da mal alımını kestiğim halde o günden bugüne elimdeki stokları zor tükettim. (son 2 bilgisayarı bugün sattım kurtuldum)

Az kalsın bimeks gibi gümleyecektim lan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha beter olun.

• Durum içler acısı gerçekten bazen düşünüyorum eldeki sistemi satıp bi ps4 tv birde iyi kötü film müzik için bir laptop mu alsam diye düşünmüyorda değilim.İleride elimdeki sistemin değeri düştün mü daha tövbe bu fiyatlar ile bilgisayar upgrade edilmez.
  • Bu fiyatlara mecbur kalmadıkça ne sistem toplarım ne parça değiştiririm. Vampir gibi emiyorlar kanımızı resmen.
    Verginin vergisinin vergisi. Lanet olsun böyle işe.
  • HP artık alınmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tomshardware

Araştırmaya gerek yoktu, bana sorsalardı söylerdim.

Kurumsal firmalardan çıkma bilgisayarların ticaretini yapıyorum. 2016'ya kadar çok güzel iş yaptım. 2016 yazında talep zayıflamaya başladı, git gide satışlar sıfıra düştü.
    2016'da mal alımını kestiğim halde o günden bugüne elimdeki stokları zor tükettim. (son 2 bilgisayarı bugün sattım kurtuldum)

Az kalsın bimeks gibi gümleyecektim lan.

Hacı kelepir bi Laptop varsa alırım bi dal

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Hem alım gücünün düşmesi (Döviz arttı vs)

Hem de mobil alana artan ilgi / talep (tablet, telefon vs)

Hicbiri degil dediginiz telefon ve tabletler pc nin yerini tutmaz. Bunun nedeni piyasalarin doyuma ulasmasi. Mesela benim laptop 10 sene once aldim hala kullaniyorum. Canavar gibi calisiyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.