Şimdi Ara

TURKCELL T20 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
297
Cevap
2
Favori
90.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eralpt

quote:

Orijinalden alıntı: mertce

Müthiş cihaz. Ben aldım bugün. Bende de ideos x5 var. Ama t20 sanki daha kullanışlı geldi bana. Özellikleri düşük olmasına rağmen çok güzel çalışıyor. Her türlü programda bana mısın demiyor.
    Ancak benim cihazda bir programı açarken yada menülere girerken tiz bir ses çıkarıyor. Bu nedenle yarın yenisi ile değiştirmeyi düşünyüorum.

o tiz ses hepsinde var malesef o yuzden değiştirmekle ugraşmayın benimkinde de vardı.. bende 2.5 yıl iphone dan sonra maddi sıkışıklık yüzünden satıp t20 aldım, 5 gun sonra android sardı beni onu satıp htc wildfire s aldım.. bu sefer htc sense arayüzü inanılmaz pratik ve görsel geldi, onu da satıp gidiğ desire z aldım.. e o zaman ben iphone u niye sattım

tekrar bekleriz hocam iphone a

• Arkadaşlar ben x5 kullanıyorum. Anroid telefonlarda radyoyu çok problem etmeyin. internet paketi kullanıyorsanız üstelik. Markette radyo uygulamaları var bir tanesini çekerek kullanabilirsiniz. bence ayda 250mb internet paketi hem sitelerin mobil sürümünde gezmeye hemde radyoya yetebilir.
    tabi kullanıma bağlı günde 4saat radyo dinliyorsanız sıkıntı yaşabilirsiniz.
  • T20 yi rootlayan varsa nasıl yaptığını anlatabilir mi?
  • Başka Vodafone hat deneyen var mı?

evet,,vodafone kullanıyorum.ve cihazdan hiç memnun değilim.
    vifi ve veri baglantısı açıkken ,istediğim bağlantıyı kapatamıyorum.üstte açılan menu de kapatmaya çalıştığımda yanıt yok.cogu zaman reset atarak sonlandırmak gerekiyor.
    angry birds kare kare oyatıyor.saatlerce beklemek lazım.symbian telefonları hatırlatıyor.
    kamera ya gelirsek.tek kelime ile vasat berbat.otofokus yok.gun ışığı altında dahi netlik sorunu var.tuşa basıldıktan 1-2sn sonra çekiyor fotografı.hiç bu kadar problemli bi cihaz kullanmamıştım.parayı boşa attığımı düşünüyorum.adobe flash olayına gelirsek.örnegin kanal d canlı izlemek istediğinizde ,mümkün değil,bir çok sitede flash amblemi çıkıyor.yukleyin diye,,cihazda flash desteği var sözde.10.3 ü yükledim,hiçbirşey fayda etmedi,flash desteği alamıyorum,ancak youtube da kimi videoları izletebiliyor.vb video siteleri,,sürekli bellek yetersiz uyarıları,,donmalar,reset olayı.cvp vermemesi,acaba bendeki cihaz arzalımı ,,duvara atmanız şaşırtıcı olmaz.sabır gerekiyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lenovoy530 -- 7 Ağustos 2011; 23:23:43 >

• bende cihazdan almayı düşünüyorum. fiyatı çok makul geldi ilk olarak. yaklaşık 1 saatirde internette alan arkadaşları okuyorum.kotu yoruma denk gelmedim. teknik olarak ramden ve işlemci hızının düşüklüğünden bahsedilmiş ama pratikde boyle bir sıkıntı yok sanırım. birde oyle deli gibi oyunlar programlarla uğraşmıyorum artık. bi kaç yazılım.internete girsin yeterli benim için. yanlız vodafone hattım ile kullanıcam.vodafone internet paketi alıp internete girebilirmiyim.internete bağlanmak için turkcell hat falan yazılmış ama çözemediğim tam mantığı.youtube da video izlerken herhangi bi problem varmı? turkcell programlarını kaldırmak için romu değiştirmek mantıklı geliyor.başka bir rom yüklesek garanti durumunda bi değişiklik oluyormu? tehlikeli bişeymi bu işlem.telefoncuya falan mı yaptırılmalı. birde telefonun üzerinde herhangi bir yerde turkcell yapıştırması falan varmı???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.unal -- 7 Ağustos 2011; 23:36:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

T20 yi rootlayan varsa nasıl yaptığını anlatabilir mi?

Aşağıdaki işlem tamamen bilgi amaçlıdır...ne sürece ne de sonuçlarına kesinlikle kefil değilim;

• Öncelikle cihaza avusturya firmware yüklüyorsunuz
      http://wiki.modaco.com/index.php/Huawei_Firmware_U8650
    • Yükledikten sonra linkteki dosyayı indirip sd kartımıza atıyoruz "http://www.mega upload.com/?d=YGWZ6MA0"
    • Telefondan bataryayı çıkartarak tamamen kapıyoruz ve açarken de ses açma ve güç düğmesine basarak recovery mode da açıyoruz buradan update from sd seçeneğini seçerek sd kartta indiriğimiz dosyayı seçiyoruz
    • Telefonunuz artık root olmuştur.

(bu bilgiler farklı forumlardan derlenmiştir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a008mania -- 8 Ağustos 2011; 13:49:17 >

• T20 ile huawei X5 arasında ki fark nedir?
  • Turkcell T20 ROM Yükleme;

• İlk olarak buradan telefona uyumlu stok ROM’u indirin: STOCK ROM HUAWEI SONIC U8650. (Diğer ROM’lar içinhttp://wiki.modaco.com/index.php/Huawei_Firmware_U8650 )
    • Eğer bilgisayarınızda yüklü değilse Huawei PC Suite yazılımını da indirin ve kurun.
    • SD kartınızı FAT32 olarak biçimlendirin. (Zaten FAT32 ise tekrar biçimlendirmenize gerek yoktur.)
    • SD kartta “dload” adında bir klasör oluşturun -tabi tırnak işaretleri olmadan.
    • Stok ROM’dan UPDATE.APP dosyasını çıkartın ve “dload” klasörüne kopyalayın.
    • SD kart takılıyken telefonunuzu kapatın.
    • Açma Tuşu + Ses Açma tuşlarına aynı anda basarak telefonu açmaya çalışın. Telefonun güncelleme işlemine balaması gerekiyor.
    • İşlem bitince telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

...daha önceki mesajlarıma belirttiğim gibi rom yükleme/root olma vb müdahaleler telefonunuzu kullanılamaz hale getirebilir ya da garanti dışı bırakabilir...yukarıdakileri sadece bilgi olarak paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a008mania -- 8 Ağustos 2011; 13:49:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shorin

T20 ile huawei X5 arasında ki fark nedir?

X5 in CPU su daha hızlı, ekran çözünürlüğü daha iyi, memorysi daha fazla...

T20 de donanımsal olarak NFC modülü var, yavaş CPU ya rağmen benchmark sonucları daha iyi, donanımsal olarak radyo var ( turkcell romunda kısıtlanmış), daha zarif, daha ucuz.

temel farklar kabaca yukarıdaki şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a008mania

quote:

Aşağıdaki işlem tamamen bilgi amaçlıdır...ne sürece ne de sonuçlarına kesinlikle kefil değilim;

• Yükledikten sonra linkteki dosyayı indirip sd kartımıza atıyoruz "http://www.mega upload.com/?d=YGWZ6MA0"
    • Telefondan bataryayı çıkartarak tamamen kapıyoruz ve açarken de ses açma ve güç düğmesine basarak recovery mode da açıyoruz buradan update from sd seçeneğini seçerek sd kartta indiriğimiz dosyayı seçiyoruz

Hocam peki avusturya fw'de Türkçe dil seçeneği var mıdır, biliyor musunuz?

• quote:

quote:

quote:

bunu bende merak ettim cevap verecek biri varmı.

• gpsin evimde konumumu bulamaması normal mi? 4 katlı apartmanda 2. kattayım, camı açıp denediğimde bile bulamıyor. geçen arabadayken denedim sorunsuz çalıştı fakat z.kuyu metrobüs durağında(üstünden yol geçiyor) konum bulamadı :S 1 metrelik tabakada bile sorun çıkarıcaksa ne anladım bu gps ten.. 1 aydır kullanıyorum telefonu, normal mi bu sorun? yoksa tim e vs mi götürmeliyim?
  • Merhaba.
    Ben dün aldım telefonu. İnternet sitesinde hediye olarak '31 Ağustos 2011'e kadar Turkcell T20 ile 3 ay boyunca 100 MB internet ve her yöne 100 dakika konuşma hediye.' diyor.
    Ancak aldığım yerde bu konu hakkında bilgi verilmedi bana. Nasıl yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abu34

quote:

quote:

quote:

bunu bende merak ettim cevap verecek biri varmı.

..başka bir forumda cevaplanmış bu soru. var gibi görünüyor ;)

quote:

quote:

avusturya romunda Turkçe klavye ve Türkçe dil seçenekleri var mı acaba?

var kardeş romlar arasında zati bi fark yok aynı için rahat olsun
    dil ve klavye ayarlarından seçebilirsin

• arkadaşlar vodafone ile doğru düzgün kullanılıyormu bu alet.bugün gidip alıcam.ödeme kolaylılığı olduğu için mecburen seçiyorum... acil cevap bekliyorum sizlerden :)
  • ben vodafone ile kullanıyorum sıkıntı yok
  • Bende telefonu aldım pazar günü gayet iyi geldi bana tavsiye ederim.Ayrıca ilk faturada 8 tl kadar sözleşme damga vergisi koyuyorlarmış (kaynak:müşteri hizmetleri) bunu bana telefonu aldığım timde söylemediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acbold

arkadaşlar vodafone ile doğru düzgün kullanılıyormu bu alet.bugün gidip alıcam.ödeme kolaylılığı olduğu için mecburen seçiyorum... acil cevap bekliyorum sizlerden :)

vazgeçtim.ideos x5 aldım hızlıal 'dan siparişini verdim,ödemesini yaptım.bekliyorum yarın gelir umarım.
  • quote:

quote:

arkadaşlar vodafone ile doğru düzgün kullanılıyormu bu alet.bugün gidip alıcam.ödeme kolaylılığı olduğu için mecburen seçiyorum... acil cevap bekliyorum sizlerden :)

vazgeçtim.ideos x5 aldım hızlıal 'dan siparişini verdim,ödemesini yaptım.bekliyorum yarın gelir umarım.

Hayırlı olsun hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

quote:

quote:

Hayırlı olsun hocam

teşekkür ederim.ideos x5 harika bir telefon turkcell 480 TL istiyor.bunu verene kadar 530-540 TL ye ideos x5 alın pişman olmassınız... hepsiburada ve hızlıalda mevcut şuan.iyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.