Şimdi Ara

TURKCELL T20 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
297
Cevap
2
Favori
90.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thedeparted

quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Siz denediniz mi bu işlemi. Cihazı garanti dışı bırakıyor sanırım bu tarz uygulamalar. Ancak bende yapmayı düşünüyorum...

Evet denedim ve açılıştaki Turkcell logosu dahil tertemiz çalışıyor Rom. Ayrıca hızı belirgin şekilde arttı...

EKLEME: Analog Radyo özelliği geldi telefona. :)))

Eğer hızlanma varsa kesin bu romu yüklemek lazım.türkçe dil seçeneği var mı peki?

Evet var, hatta tüm romlarda Türkçe dil seçeneği var...

hocam peki saglam bır kulakıcı kulaklıkla deneme sansınız var mı?
    ben bugun tcell bayıde denedım ve bana muzık kalıtesı pek ıyı gelmedı ayarlarla da oynadım ama sonuc yok,en azından bir mp3 çalar kadar iyi ses verse teli gidip alacağım...

bunu gelıstırmek ıcın herhangı bır ayrı medıa player yada ses kalıtesını artırıcı program var mıdır?

tcell market bu yukledıgınız romda yoktur buyuk ıhtımal bu marketı nereden edınebılırız cebebağlan servısını kullanmak ıstıyorum onu da marketten ındırecegım ve bazı tcell uygulamaları var ısıme yarayacak.sızın roma gectıkten sonra android marketten tcell marketi edinebilir miyiz?

son olarak tel normalde 419 tl olarak cıktı sımdı nereye sorsam 450 dıyor

• Arkadaşlar blackmart Android marketi deneyebilirsiniz , ücretli uygulamaları ücretsiz olarak kurabiliyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

ben bugun tcell bayıde denedım ve bana muzık kalıtesı pek ıyı gelmedı ayarlarla da oynadım ama sonuc yok,en azından bir mp3 çalar kadar iyi ses verse teli gidip alacağım...

bunu gelıstırmek ıcın herhangı bır ayrı medıa player yada ses kalıtesını artırıcı program var mıdır?

tcell market bu yukledıgınız romda yoktur buyuk ıhtımal bu marketı nereden edınebılırız cebebağlan servısını kullanmak ıstıyorum onu da marketten ındırecegım ve bazı tcell uygulamaları var ısıme yarayacak.sızın roma gectıkten sonra android marketten tcell marketi edinebilir miyiz?

Bu söylediklerinizin hepsini ancak akşam deneyebilirim. Buradan da cevap yazarım...

• sonucu merakla bekliyorum bende.
    her an rootlayabilirim teli gaza geldim :)

Garanti dışı kalma olayına tekrar değinmek istiyorum.
    Atıyorum telefonun hoparlöru bozuldu. Telefonumda rootlanmış vaziyette. Garantiye vermeden önce turkcel rom"unu mu yüklemem gerek? Yoksa donanımsal bi arıza olduğu için garantiden yaparlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiaxi -- 19 Ağustos 2011; 11:08:53 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sathaner

Telefon daha çok yeni, nasıl root yapacağımı bulamadım, fikri olan varsa söyleyebilir mi?

Araştırmalarım sonucu Root etmek için Rom değiştirmek gerektiğini gördüm.

1. Öncelikle Ek yazılımsız, sıfır reklamlı vs içerikli bir rom var;

* BURADAN indirip, sıkışmış dosyanın içerisindeki /dload/ klasörünü SD Kart içerisine atmak gerekiyor.
    * Telefonu kapatıp, bataryayı çıkarıyoruz ve 2-3 saniye sonra bataryayı takıyoruz.
    * Ardından "Ses Açma" + "Ses Kısma" + "Cihaz Açma" tuşlarının üçüne birden basarak telefonu açıyoruz ve bir süre sonra yeni Rom yüklenmiş oluyor.

2. Şimdi Root olayına geliyoruz.

* BURADAN da, update.zip dosyasını indiriyoruz.
    * zip'li dosyayı açmadan hafiza kartı kök klasöre atıyoruz.
    * Telefonu kapatıp, bataryayı çıkarıyoruz ve 2-3 saniye sonra bataryayı takıyoruz.
    * Ardından "Ses Açma" + "Cihaz Açma" tuşuna basıyoruz ve update menüsü gelene kadar basılı tutuyoruz.
    * Seçeneklerden "update from SD"yi seçiyoruz ve update.zip'i bulup cihaz açma tuşu ile update'i başlatıyoruz.

Artık cihazımız root lu ve reklam, ıvır zıvır yazılım barındırmayan bir hale geliyor...

Root linki çalışmıyor hocam..!

• quote:

Orijinalden alıntı: hiaxi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sathaner

Telefon daha çok yeni, nasıl root yapacağımı bulamadım, fikri olan varsa söyleyebilir mi?

Araştırmalarım sonucu Root etmek için Rom değiştirmek gerektiğini gördüm.

1. Öncelikle Ek yazılımsız, sıfır reklamlı vs içerikli bir rom var;

* BURADAN indirip, sıkışmış dosyanın içerisindeki /dload/ klasörünü SD Kart içerisine atmak gerekiyor.
    * Ardından "Ses Açma" + "Ses Kısma" + "Cihaz Açma" tuşlarının üçüne birden basarak telefonu açıyoruz ve bir süre sonra yeni Rom yüklenmiş oluyor.

2. Şimdi Root olayına geliyoruz.

* BURADAN da, update.zip dosyasını indiriyoruz.
    * zip'li dosyayı açmadan hafiza kartı kök klasöre atıyoruz.
    * Ardından "Ses Açma" + "Cihaz Açma" tuşuna basıyoruz ve update menüsü gelene kadar basılı tutuyoruz.
    * Seçeneklerden "update from SD"yi seçiyoruz ve update.zip'i bulup cihaz açma tuşu ile update'i başlatıyoruz.

Artık cihazımız root lu ve reklam, ıvır zıvır yazılım barındırmayan bir hale geliyor...

Root linki çalışmıyor hocam..!

Link mega upload (boşluk olmadan) olduğu için forum engellemiş. Siz linke tıklayıp

http://www.mega upload.com/?d=YGWZ6MA0 (arada boşluk olmadan yazın) olarak düzeltirseniz çalışacaktır...

• quote:

sonucu merakla bekliyorum bende.
    her an rootlayabilirim teli gaza geldim :)

Garanti dışı kalma olayına tekrar değinmek istiyorum.
    Atıyorum telefonun hoparlöru bozuldu. Telefonumda rootlanmış vaziyette. Garantiye vermeden önce turkcel rom"unu mu yüklemem gerek? Yoksa donanımsal bi arıza olduğu için garantiden yaparlar mı?

Garantiye vermeden önce Turkcell romu yüklemeniz gerekli. Zira aslen hoperkör arızası ya da yazılımlailgisi olmayan bir arıza dahi mevcut olsa garanti kapsamı dışına çıkarmaya pek hevesli olduklarından garanti kapsamı dışına çıkaracaklardır.
  • ok oldu teşekkürler.

Bendeki T20 nin kulaklık ses çıkış jakından, evdeki anfili ses sistemine bağladım. Fakat telefonun ses çıkışı baya bi az ses veriyor. Normalde ses sisteminden 10 seviyelerinde aldığım sesi 25 seviyesine çıkardığım zaman anca alabiliyorum. Bunu benden başka deneyen oldu mu? T20 lerin tamamı böyle mi? Yoksa benimkine özgü bi arıza olabilir mi????
  • quote:

ok oldu teşekkürler.

Bendeki T20 nin kulaklık ses çıkış jakından, evdeki anfili ses sistemine bağladım. Fakat telefonun ses çıkışı baya bi az ses veriyor. Normalde ses sisteminden 10 seviyelerinde aldığım sesi 25 seviyesine çıkardığım zaman anca alabiliyorum. Bunu benden başka deneyen oldu mu? T20 lerin tamamı böyle mi? Yoksa benimkine özgü bi arıza olabilir mi????

departed dan cevap beklıyorum ben de,telefonun muzık kalıtesı vasat sanırım onceden ıpod touch a alısmıs bırı ıcın gerı donus mümkün olmucak gıbı
  • quote:

quote:

ok oldu teşekkürler.

departed dan cevap beklıyorum ben de,telefonun muzık kalıtesı vasat sanırım onceden ıpod touch a alısmıs bırı ıcın gerı donus mümkün olmucak gıbı

Öyle bir müzik kaletesini beklemen bile yanlış hocam...

• quote:

* Normalde kendi kulaklığı ile de ses temiz aslında ama tabiki kulaklık vasat, ayrıca ses çok alçak geliyor. Creative Ep630 ile denedim, şunu söyleyebilirim ses seviyesi çok bangırdamasa da kesinlikle yeterli ve ses kalitesi çok iyi. SRS WOW açınca bass lar da hissedilir derecede iyi ve temiz vuruyor. Kısacası mp3 çalar olarak gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Bu arada benim rom'da Huawei Music Player var ve Turkcell'in çalıcısından görsel olarak farklı, ses kalitesi farklı mıdır bilemem zira orijinal romunda mp3 kalitesini denememiştim hiç.

* Turkcell market Android markette mevcut, istediğiniz zaman kurabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 20 Ağustos 2011; 4:58:47 >

• quote:

quote:

* Normalde kendi kulaklığı ile de ses temiz aslında ama tabiki kulaklık vasat, ayrıca ses çok alçak geliyor. Creative Ep630 ile denedim, şunu söyleyebilirim ses seviyesi çok bangırdamasa da kesinlikle yeterli ve ses kalitesi çok iyi. SRS WOW açınca bass lar da hissedilir derecede iyi ve temiz vuruyor. Kısacası mp3 çalar olarak gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Bu arada benim rom'da Huawei Music Player var ve Turkcell'in çalıcısından görsel olarak farklı, ses kalitesi farklı mıdır bilemem zira orijinal romunda mp3 kalitesini denememiştim hiç.

* Turkcell market Android markette mevcut, istediğiniz zaman kurabilirsiniz.

çok teşekkürler hocam zaman ayırdığınız için...

saygılar

• selam. benim 5800ım bozulmuştu bende şimdi göz diktim bu telefona.
    acaba film izlenebiliyormu? mesela smartmovie yükleyebilirmiyiz?
    müzikçalar olarak kulaklık ile kullanılabiliyormu?
    wirelessi güçlümü?
    android oyunlarını rahat açıyormu?
    internetten video izleniyormu?sitelere girerken takılıyormu?

bunları bilenler bi söylerse çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emretwolf -- 20 Ağustos 2011; 9:56:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emretwolf

selam. benim 5800ım bozulmuştu bende şimdi göz diktim bu telefona.
    acaba film izlenebiliyormu? mesela smartmovie yükleyebilirmiyiz?
    müzikçalar olarak kulaklık ile kullanılabiliyormu?
    wirelessi güçlümü?
    android oyunlarını rahat açıyormu?
    internetten video izleniyormu?sitelere girerken takılıyormu?

bunları bilenler bi söylerse çok teşekkürler.

Sorularınıza teker teker cevap vereyim;

* Film izlenebiliyor mu sorusunu bu cihaz için hakaret kabul ederim, zira elinizde bir android cihaz var ve 5800'ın 2 katı işlemci gücüne ve Ram'a sahip. Ayrıca üzerinde 3D destekli Adeno 200 GPU (Grafik İşlemci) var. Yani filmleri çok rahatlıkla izleyebilirsiniz. Android market zaten bir dünya uygulama ile dolu ancak RockPlayer yükleyerek istediğiniz video formatını izlemeniz mümkün.

* Müzik çalar olarak kullanabilirsiniz, ayrıca cihazda zaten 3.5 inç kulaklık girişi var ki bu da istediğiniz müzik kulaklığını bağlayabileceğiniz anlamına geliyor. Sesi EP630 ile gerçekten çok temiz ve güzel. Ses seviyesi mp3 çalarlar kadar yüksek olmasa da müzik dinlemek için kesinlikle yeterli. Bu konuda 5800'ı hiç dinlemesem de 5800 müzik telefonu olarak lanse edildiği için daha üstündür herhalde.

* Wifi çok iyi, daha önce Nokia E63 kullanmış ve az çekme/kopma vs gibi sorunları sık yaşamış, Nokia'nın Wifi konusundaki sorunlarını bilen birisi olarak bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Evimde de mesafe testleri yaptım, dizüstünün bağlandığı heryerden çok rahat bağlandı. T20'nin bağlanamadığı yerlerde ise dizüstü de zaten bağlanamadı.

* Android oyunları rahat açıyor mu sorusu biraz havada kalıyor. Zira o kadar çok oyun ve bunların arasında da HD dediğimiz yüksek çözünürlüklü ekranlara ve günümüz 1GHz'i aşan çift çekirdekli ancak fiyatı da 2.000 TL'lere dayanan cihazlar için yapılmış oyunlar da var ki. Haliyle 400 TL'lik cihazdan bunları beklemek olmaz ama şunu da söyleyebilirim ki ÇOK KALİTELİ 3 BOYUTLU OYUNLAR çalıştırıyor. Bu konu da da zaten NOKIA 5800 ile kıyaslamam bile.

Bakın size örnek olarak benim denediğim ve takılmadan çalıştırdığı birkaç oyun örneği vereyim; (Daha yüzlercesi internette ve markette mevcut)

PES 2011:http://www.youtube.com/watch?v=rSrc1Yy4sQI&feature=fvwrel
    Armaggedon Squadron:http://www.youtube.com/watch?v=2uDgggMD7xc
    Turbo Fly:http://www.youtube.com/watch?v=7otBWsxu9_Y
    Birkaç 3 Boyutlu Oyun:http://www.youtube.com/watch?v=L7KMBZCHo78

* İnternetten video izlenebiliyor evet ama takılma olayı videonun çözünürlüğüne bağlı. Zira flash videolarda 1.6 GHz'lik Atom işlemcili netbooklar bile dökülüyorlar. Ama üzerindeki youtube uygulaması ile youtube videoları ve facebook'taki videolar takılmadan rahatlıkla izlenebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 20 Ağustos 2011; 12:35:24 >

• vodafone hatla kullanılabilyor kendim denedim angry birds oynarken wifi ve data kullanımını kapatın reklamlar kastırıyor...
  • Arkadaşlar bende aldım t 20 fakat hala internete bağlanamadım internet ağ olmasımı lazım eğer internet ağ olması lazımsa hediye olarak 100 mb göndermesi çok saçma eğer bilen birisi varsa lütfen bilgilendirirse sevinirim. Modem olmadan kendi kendisi giremiyormu arkadaşlar
  • İmzamda anakonu mevcut, root anlatımı var.
  • t20 yi dun aldım surekli test ediyorum

telefonda gyroskop varmış bunu bilmyordum birde kablosuz modem olarakta kullanılıyor bunuda beklemiyordum

igo kurdum gayet basarılı
    bana göre tel biraz yavaş ancak bununda boot la çözülecegini düşünüyorum
    birde enbuyuk sıkıntı tek hafızası 150 mb tabi uygulamaları kurduktan sonra tel hafızasın dan sd karta aktarabiliyoruz ama yeterli degil

bir sorum var sd kartın bir kısmını tel hafızası gibi gosteren bir uygulama varmı acaba
  • Ben telefonu aldım gerçekten çok memnunum ama Turkcell
    uygulamaları çileden çıkarabiliyor.

Arkaplanda durduk yere hiç kullanmadığım halde açılıyorlar ve kasılmasına neden oluyorlar.
    Sırf bu yüzden rootlamayı düşünüyorum.
    Garanti konusunda Turkcell root geri yüklendiğinde garantisi devam ediyorsa direk root atayım hatta.

Telefonla ilgili diğer şikayetim ise: Telefonda veri anahtarını aktif edip 3g ile
    internete bağlanıyorum sorun yok. İşim bitince hem fazla radrasyon yememek
    hemde kontör gitmesin diye veri aktarımını kapatıyorum fakat bu kapat-aç işlemini bir kaç kez yaptığımda sapıtıyor.
    Kapat tuşuna basmama rağmen ışığı aktif kalıyor üstte 3g bağlantısı gidiyor tekrar aç dediğim bağlantı gelmiyor.
    Garantiye vermeye değer mi root at gitsin çözülür mü?

• Hocam turkcell.uygulamalarindan kurtulmak icin yeni rom yuklemeniz gerek roota gerek yok. Rom orijinal.oldugu iccin garanti sikintisi yok.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.