Şimdi Ara

turkcell hukuk bürosu terbiyesizliği tehdit etmesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
18.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell'de babamın kullandığı faturalı hat yasal takibe girmiş avukatlık olmuş 1250 tl olan borç avukatlık masrafıyla 1600 lira olmuş. Avukatlık bürosunu arayıp kredi kartsiz 3 taksit yaptirip borcu odemek istedigimi soyledigimde kendini avukat olarak tanıtan vatandaş ukala terbiyesizce ileri geri konuşmalar yaptı. İlk taksiti bugün yatirayım kalan 2 taksidi 2 ayda ödeyebilirim peşin olarak ödeyemeyiz dediğimde ben o parayı sizden almasını bilirim bugün görürsünüz icra gönderiyorum diye ileri geri konuştu. Böyle konuşamazsınız sizi şikayet edicem dediğimde güle güle istediğin yere şikayet et geliyim yüzüme karşı et istersen diye tehditvarı konuşmalar yaptı. Benim bildiğim 1000 tl üzeri borçlarda taksitlendirme seçeneği sunulması yasal zorunluluk. Ayrıca eve icrada kalktı diye biliyorum. Bu konularda bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Ve bu hukuk bürosunu nereye şikayet edebilirim. En ses getiren yöntem eksi sözlükte başlık açmak ama hesabım yok malesef lütfen yardımcı olun arkadaşlar sinirden kıpkırmızı oldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir yere şikayet edemezsin adam haklı 1250 TL borç yapıp Yasal takibe düşene kadar aklınız neredeydi? adam her türlü alır o parayı ister ödeyin ister ödemeyin. ödemezseniz daha da artar masraflar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Binyamin Netanyahu

Bir yere şikayet edemezsin adam haklı 1250 TL borç yapıp Yasal takibe düşene kadar aklınız neredeydi? adam her türlü alır o parayı ister ödeyin ister ödemeyin. ödemezseniz daha da artar masraflar.

Ne diyosun arkadaşım sen burası hukuk devleti değilmi borcun üzerine zaten hergün faiz işleniyor alacakları para değer kaybetmiyor geç ödeyince. Borç birikine kadar aklınız nerdeymiş nedemek. Hangi gelişmiş ülkede alıcak sahibi borçlu tarafı tehdit edebilir. Ben borcumu ödemezsem koyarsın faizini bana saygısızca konuşamazsın.

• Dostum aynısı 2006 senesidne yaşadım. 120 liralık borcum 900 lira olmuştu
    Aradı bir avukat tehdit vari konuşmalar
    Okulundan polis alacak seni felan.

Ödemedim.

10 larca tepligat geldi . Ödemeyeceğimi belirttim.

2009 senesinde sanırım borcumu ana paraya indirdiler ödedim

Ödeme bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Dostum aynısı 2006 senesidne yaşadım. 120 liralık borcum 900 lira olmuştu
    Aradı bir avukat tehdit vari konuşmalar
    Okulundan polis alacak seni felan.

Ödemedim.

10 larca tepligat geldi . Ödemeyeceğimi belirttim.

2009 senesinde sanırım borcumu ana paraya indirdiler ödedim

Ödeme bence

Dostum hiçbirşey alamazlar biliyorum bende. Ama bazı kendini bilmez insanlar hemen dışarıdan ahkam kesiyorlar. İnsanın işleri her zaman yolunda gitmeyebiliyor. Kullandığımız hat 2003 ten beri faturalı ve sorunsuz bir hat. Sonra cihaz kampanyasından yararlandik işlerimiz ters gidince ödeyemedik taahhüt bozuldu 3 ayda bu borç çıktı karşımıza. Bu tavırları savunan insanlar yokmu birde insan dahada soğuyor bu ülkeden.

• Hem ödeme hem şikayet et.Forum değil ağlama duvarı resmen:D Avukat her türlü alır.

• Hic bir sekilde alamaz gecti o gunler hele hele 1600 lira icin almasi cok zor icra daireleri ve memurlari bir ay sonraya randevu veriyor hukuk burolarina oda yuksek icralar icin 1600 lira icin asla gelmez kapiya gelsede iceriyi gezer gider esyalara dokunamaz, arkadasimin vodafone 14 bin borcu var 1 senedir alamiyorlar tehdit ederler bos bosuna hic korkmayin

• Avukata icraya verin diyin emin olun 1 ay icinde arar kolaylik saglar

• Keljx kullanıcısına yanıt
    Yani hocam dürüstçe davranıyorsun arayıp 3 taksit yapın ilkini hemen yatirayım bugün diyosun devamında kolaylık istiyosun hayır ben o parayı gelip almasını bilirim diyor. Sanki tefeciden borç aldık. Telefona firmamiza borclanip borcunuzu odemediginiz hapis istemiyle yargılanacaksınız yok yarın evinize icra memurları gelicek gibi salak saçma mesajlar atıyorlar. Bende bu borcu ödemiyorum 15 yıllık araba var üstümüze alsınlar onu satsınlar icrada kapıda yatıyor bozuk zaten 😆

• DHAYAKKABICINIZ D kullanıcısına yanıt
    Hocam icra takip asistani bir arkadasim var onun icin cogu kez dinliyorum bunu biliyorum yani,hapis vs diye bir sey yok sadece kapiya gelen memura odeme sozu verir 3 ay icinde odeme yapmazsaniz hapise girersiniz bunun disinda yok,kapiin cilingir ile acilmasi vs sadece komik mesajlar ve tehdit ediyorlar cahil olan varsa iste bir yerden borc aliyor oduyorlar bu hayvan heriflere.

• Sizi bir daha arar iseler lutfen icra gonderin yada benim dedigim odeme seklimi kabul edin diyin bunun disinda bir sey derse Tehdit ederse Bizimde avukatimiz var diyin hic bir sey yapamassiniz diyin yeterli Sakin geri adim atmayin korkarsaniz cekingen olursaniz daha ustunuze gelirler onun icin soguk kanli olun ;)

• Hiç bi şey yapamazlar sadece göz korkutuyorlar. Sen sadece şu zaman ödeyeceğim diye söz verme yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Keljx

Hocam icra takip asistani bir arkadasim var onun icin cogu kez dinliyorum bunu biliyorum yani,hapis vs diye bir sey yok sadece kapiya gelen memura odeme sozu verir 3 ay icinde odeme yapmazsaniz hapise girersiniz bunun disinda yok,kapiin cilingir ile acilmasi vs sadece komik mesajlar ve tehdit ediyorlar cahil olan varsa iste bir yerden borc aliyor oduyorlar bu hayvan heriflere.

1 ay önce filan dı böyle bir haber gördüm TVde.
    İcralık birinin evine çilingirle girip bütün eşyalarını almışlar.Üstelik eşyaların çoğunu da kırmışlar.
    Artık hapis-eşya haczi yok hiç bir şey alamazlar diyor çoğu kişi.Bu nasıl oluyor peki?
  • Hocam Yanlis hatirlamiyorsam 2010 dan sonra bir cok kanun degisti,Evet ev haczi yok sadece evde iki tv varsa birini alir yoksa alamaz yatak odasina giremezler,Bu yuzden Icra daireleri dosyalar ile tasiyor yer yok koysunlar.Cilingir meseleside yalan haberdir anca mahkeme karari ile alinir fakat bu karar asiri zor cikar..

• Bunu aslında Turkcell ile de görüşebilirsiniz.Avukatınız böyle böyle davranıyor diyip ama ne kadar başarılı olunur bilmem sadece varsayım benimki aklıma gelen...
    Burda zaten Turkcell'in bir terbiyesizliği yok terbiyesizlik yapan avukatı ayrıca arkadaş ödemiycem demiyor bazıları arkadaşa yüklenmiş bu zamana kadar aklın nerdeydin diye,arkadaşın burda derdi yapılan saygısızlık ve tehditler.Avukatın böyle bir davranış sergileme hakkı yok yasal prosedür neyse onu uygularsın taksitse taksit peşinse peşin icra ise icra...
    Ayrıca icra diye birşey yok değil var,başıma 2009 yılında banka yüzünden avukatlık oldum ama toptan borcumu kapatmaya avukatın bürosuna gittiğimde orda sormuştum ödemesem ne olur diye ne olacaktı yani diye maaşına icra gelecekti maaşının 4/1'i kesilecekti ama bu borç rn az 9-10 sene bitmez devamlı maaşından kesilirdi dedi.Yani icra varsa bile yukarda arkadaşların dediği gibi eve gelir gider başka ne yapabilir,ama evde demirbaş eşyalar hariç lüx'e kaçan şeyler varsa alır galiba mesela iki televizyondan biri gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Faturali turkcell hattim 2009 da o zamab ki kriz ve issizlikten odeyemedim, borcumda 550 tl, avukata gitti dosya vs filan 800 tl borc tabi hata turkcell de oldugu icin inatla israrla odemedim tam 4 sene ne eve nede maasa haciz tabi borc yukseldi.. Faizi ile 1500 ler filan en son 2014 de avukat aradi dedim tek seferde odeyecem yap bi guzellik ve 800 tlden odedim.. Banka borcumdan dolayi yine avukatlik oldum borcda baya var avukatlik burosu beni hacizle korkutmaya basladi, bana ulasamadigi zaman ailemi arayip hacizle korkutmaya baslayinca isin rengi degisti. Barolar birligi baskani metin feyizoglu arkadasimin akrabasi artik ona konuyu actim, barolar birligine sikayet ettim avukatlik burosunu. Sonuc, aramalar kesildi ve maasin 1/4 ne haciz geldi :) ayrica burada ahkam kesen bazi andavallar umarim sizin de basiniza ayni sey gelir

• Sizi korkutmuş anlaşılan kötü söz herhangi bir söz söylemeyin konuşmaları kayıt altına alınız ve kredi kartınız var ise kenarda dursun lazım olur.
    YENİ YASA :
    Borcu olanlara müjde gibi yasa tasarısı... Yargının hızını kesen ve yoğunluk yaratan borç davalarının önünü alma adına hazırlanan yasa tasarısı, 2016 yılının ikinci yarısında TBMM'de görüşülecek. Tasarı yasalaştığında, 2 bin 500 TL ve altındaki alacaklar için icra takibi başlatılamayacak, dava açılamayacak. Taraflar arabulucuya gidecek ve uzlaşma yolu arayacak.

Düzenlemenin en çok GSM operatörleri, telekomünikasyon firmaları ve elektrik dağıtım şirketlerini alacaklarını etkilemesi bekleniyor. Avukat Cevat Kazma, düzenlemeyle birlikte icra dairelerindeki dosya sayısının %60 azalacağını söyledi.

• yaptıkları tahsilat için göz korkutma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şenyar

Faturali turkcell hattim 2009 da o zamab ki kriz ve issizlikten odeyemedim, borcumda 550 tl, avukata gitti dosya vs filan 800 tl borc tabi hata turkcell de oldugu icin inatla israrla odemedim tam 4 sene ne eve nede maasa haciz tabi borc yukseldi.. Faizi ile 1500 ler filan en son 2014 de avukat aradi dedim tek seferde odeyecem yap bi guzellik ve 800 tlden odedim.. Banka borcumdan dolayi yine avukatlik oldum borcda baya var avukatlik burosu beni hacizle korkutmaya basladi, bana ulasamadigi zaman ailemi arayip hacizle korkutmaya baslayinca isin rengi degisti. Barolar birligi baskani metin feyizoglu arkadasimin akrabasi artik ona konuyu actim, barolar birligine sikayet ettim avukatlik burosunu. Sonuc, aramalar kesildi ve maasin 1/4 ne haciz geldi :) ayrica burada ahkam kesen bazi andavallar umarim sizin de basiniza ayni sey gelir

Yalan atmayı kes fakir.
  • Yalan oldugunu hemen anlayan insanustu ozelliklere sahip bir insan daha tebrik ederim kardesim seni.. Sayende vatan kurtuldu :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.