Şimdi Ara

Türkçe Felsefe İçin Yeterli mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkçe sizce felsefe için yeterli mi? Yoksa Arapça-Farsça kelimeler ilave etmek gerekir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Negidales

Türkçe sizce felsefe için yeterli mi? Yoksa Arapça-Farsça kelimeler ilave etmek gerekir mi?

Tam olarak ne demek istediğini anlamadık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkçedeki çoğu kelime arapça farsça fransızca ve ingilizce kökenli zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Big Bos

quote:

Orijinalden alıntı: Negidales

Türkçe sizce felsefe için yeterli mi? Yoksa Arapça-Farsça kelimeler ilave etmek gerekir mi?

Tam olarak ne demek istediğini anlamadık

Alıntıları Göster
    @1 inceden en derin cevabi vermis konu kapanabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: retreat58

türkçedeki çoğu kelime arapça farsça fransızca ve ingilizce kökenli zaten

Arapça ve Farsca kelimeler olduğu doğru ama İngilizce hele Fransızca kelimeler yok denecek kadar az

• quote:

Orijinalden alıntı: Freddie Kartı

@1 inceden en derin cevabi vermis konu kapanabilir

Konu niye durduk yere kapansın ?

• https://www.youtube.com/watch?v=TjCycMGdaxk

• istersen hungabunga diliyle konuş, önemli olan karşıdakinin seni anlaması. Dilin değişmesi iq yu yükseltmez.
  • Yanlış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-58CC9589B

Yanlış
    8
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

istersen hungabunga diliyle konuş, önemli olan karşıdakinin seni anlaması. Dilin değişmesi iq yu yükseltmez.
    Aynen hocam. Zeka düzeyi düşük insanlar IQ düşüklüğündeki kabahati kendi dillerine bağlarlar.

Bir felsefe meraklısı vatandaşlarda Celal Şengör gibi zeka düzeyi düşüklüğünden kendi bokunu yiyecek seviyede zekası olmayan adamıları baş tacı yaparsa diyecek bir şey kalmıyor.

Zeka düşüklüğü dille ırkla bağlantısı yok. Zeka düzeyi eğitimle, Beslenme tarzı ile ilintilidir.

Emperyalist sömürü altında ezilen halkların zeka düşüklüğünü onları ezen Emperyalistlerde ve Yerli işbirlikçilerde aramak gerekir.

Ayrıca bilimleri geliştiren insanlar felsefecilerden çıkmaz.
    Burada felsefe lagada lugadası yapanlar felsefe paranoyası ile kendilerini zeki sanmasınlar.

• ydeepababy kullanıcısına yanıt
    Şu yorumu yazan adamın zeka düzeyinden şüphe ederim. Emperyalist sömürü düzeniymiş. Lisede abilerinizmi bu basmakalıp saçmalıkları size yutturuyor ???

Şimdi git iki tane kitap oku

1 - Frederch Von Hayek'in Kölelik Yolu
    2 - Ludwig Von Mises'ın Anti Kapitalist Zihniyet kitabı.

Bunları oku ardından şu inandığın komünizm dinini terket adam gibi konuşalım burada ayet gibi şu sloganları paylaşmayın. Bugün insan gibi geçmişteki kralların sahip olamadığı teknolojik ve konfor alanında imkanlara sahipsen, özgürlüğe ve istediğin sınıfa dahil olma imkanlarına sahipsen bunların hepsi kapitalizmin ürünüdür. Senin gibi benim gibi normal halk kesiminden yığınları hizmetçi ve kölelikten çıkartan sistem birey yapan sistem kapitalizmdir. Şunuda şuraya bırakayım adam ne güzel yazmış...

Hürriyet, onu insanoğlunun menfaati için kullanacak olan çok az insana mani olunmasın diye, herkese, değersiz insanlara bile verilmek zorundadır.
    Ludwig Von Mises

• Periah kullanıcısına yanıt
    quote:

Periah @ 27 Ekim 2018 10:33:34

Şu yorumu yazan adamın zeka düzeyinden şüphe ederim. Emperyalist sömürü düzeniymiş. Lisede abilerinizmi bu basmakalıp saçmalıkları size yutturuyor ???

Şimdi git iki tane kitap oku

1 - Frederch Von Hayek'in Kölelik Yolu
    2 - Ludwig Von Mises'ın Anti Kapitalist Zihniyet kitabı.

Bunları oku ardından şu inandığın komünizm dinini terket adam gibi konuşalım burada ayet gibi şu sloganları paylaşmayın. Bugün insan gibi geçmişteki kralların sahip olamadığı teknolojik ve konfor alanında imkanlara sahipsen, özgürlüğe ve istediğin sınıfa dahil olma imkanlarına sahipsen bunların hepsi kapitalizmin ürünüdür. Senin gibi benim gibi normal halk kesiminden yığınları hizmetçi ve kölelikten çıkartan sistem birey yapan sistem kapitalizmdir. Şunuda şuraya bırakayım adam ne güzel yazmış...

Hürriyet, onu insanoğlunun menfaati için kullanacak olan çok az insana mani olunmasın diye, herkese, değersiz insanlara bile verilmek zorundadır.
    Ludwig Von Mises

Bende aynen senin gibi kendi halkını hakir gören ve kendini ulema sanan yabancı hayranı düşünce yapısındaki adamların zeka seviyesinden şüpheliyim.

Kendi halkımı hakir görmüyorum. Görürsem tüm insanlığı hakir görürüm. Bir toplumu diğer bir toplumdan ayıran şey o toplumun sistemidir. Türkiye'nin sittin sene bu konumdan çıkamamsında sistemsel hastalıkların payı büyüktür. En büyük sorunumuz ise adam akıllı bir kapitalizm uygulayamıyor oluşumuzdur. Bu toplumun sefilleşmesinin en büyük nedeni budur.

Orta gelirle yaşayan bir insandan zorla toplanan paraların doğuda 10 tane velet üreten birinin sağlık harcamasına verilmesi adaletsizliktir. Herkes okusun diye her ile üniversite açıp bunları ücretsiz ayağına halkın üreten ve zenginleşmeye çalışan insanların sırtına yıkıp hiçbir halta yaramayan adı üniversiteli kendisi cahil bir yığın yaratmak bu ülkeye karartıyor.

O kadar çok saçmalık varki. Sosyal yardımmış bedava ilaçmış bedava eğitimmiş bu zehirli politikalar yüzünden her zaman sefil kalmaya mahkumuz ve başarılı insanların üretecek olan insanların önünü tıkıyoruz. Kimse kimseye bakmak zorunda değildir. Kimse kimsenin eğitim masrafını karşılamak zorunda değildir. En temelde herkesde eğitilmemelidir çünkü herkesi eğitmeye kalkarsan eğitim kalitesini düşürüp eğitimi mahvedersin ki şu an Türkiye'de yaşanan sorun bu. Şu an Avrupa'nın dinamizmini yitirip yavaş yavaş erimesinin nedenide bu sosyalist saçmalıklar ve dogmatik fikirlerdir.

Genç insanlar bilgisiz ve aptaldır hepimiz öyleydik şu anki aklımın 10da biri senin yaşındayken yoktu arkadaşım. Sen tersini düşünsende sende de bundan 10 yıl sonraki aklının 10da 1i yok. Eğer dogmatik hayal tüccarlarının fikirleri yerine gerçekleri öğrenmek istersen söylediğim iki kitabı okuyarak başlayabilirsin emin ol dünyanı değiştirecek ve aslında doğru bildiklerinin çoğunun aynı bir din gibi sloganlardan ibaret olduğunu göreceksin. Şu an refah devleti, sosyal adalet diye saçmalayan insanların aslında bizi nasıl bir felakete sürüklediği konusunda ilk defa aklında bir şimşek çakacak.

Bu ülkede ve dünyada her zaman popülist fikirler tutar. Hiçbir zaman gerçekler popüler değildir. Marx'ı herkes tanır çünkü milletin duymak istediği saçmalıkları söylemiştir. Ama Hayek'i çok az kişi tanır çünkü ulusları zenginleştiren ama çalışmayı ve rekabeti yani duymak istediklerimizi değil gerçekleri söylemiştir.

Ben sana iyi niyetle fafrklı bir bakış açısı sunuyorum. İstersern siyasetçilerin halkevi denen yerlerde hayatları boyu slogan atan gençleri veya vaizleri dinle. İstersen benim sunduğum bakış açısına bak karar senin. Her öcü denen şeyin aslında sanıldığı gibi olmadığını göreceğine inanıyorum...

• Periah kullanıcısına yanıt
    Emperyalizm vede İşbirlikçileri ile benim işim olmaz. Sen bu masalları bana yutturamazsın.
    : D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdilik hayır

Çünkü değil güncel literatüre hakim olalım hala üç bin yıllık mevzularla uğraşıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Siz nasıl insanlarsınız ? Sizin ne kendi halkınıza ne ailenize nede kendinize faydanız olmaz.
    Alayınızın işi biribirinizi aşağılayıp hakaret etmek.
    Felsefeci imişler . Felsefeciye bak beri gel

Halkını vede dilini bu kadar aşağılayan insandan topluma ne fayda.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.