Şimdi Ara

Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
509
Cevap
18
Favori
40.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
867 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Starlink projesi tam olarak hayata geçsede t. telekomun eziyetinden kurtulsak.
  • Arka Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin!

Arkadaşlar peki bu hat değerlerine VDSL alabilir miyim ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vdsl gelse göbek aticaz birak plusunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saniyede 10mbit indirme alabildim bana yeterli modemim iyi olsa 100mbit ile daha üzerine çıkabilir miyim 10 megabytın
  • Okurken gülüyorum ne vdsl si adsl bile yok hiçbir şey yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Hemen geçiş yaptırtıyorum.
    Bu çocuğa şükür biri böyle karşılık verdi, amacı dikkat çekmek farkındalık yaratmak değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alçak tt 8mbit bile veremiyor.

• Bu arkadaşın üstüne biri upload atsın veya aylık 50 krş veya 1 tl aramızda para toplayalım bu arkadaşa bir superbox alalım yoksa açtığı gereksiz upload ve internet başlıkları ile başa çıkamayacağız.
    Daha şirket (Türk telekom) normal isterneti veremiyor sen hala adsl+ derdindesin. bırak uploadı ve download yapmayı istanbul'un orta yerinde 6-8 mbit internet kullanan insanlar var (istanbul türkiye'nin en gelişmiş ve en kalabalık şehri olduğu için yazılmıştır.)
    Şu tabloyu da şuraya bırakayımda belki anlamana yardımcı olur.

Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin!

• mustafa_demir87 M kullanıcısına yanıt
    Işte bak senin anlamadığın şey şu; O Download ortalamasının düşük olmasının sebebi, Türk Telekom'un hızları limitleyerek vermesidir. Çoğunlukla böyle.

• Birşeyler yapılmalı 24 mbps kullandığım halde günümüz standartlarından olan 4K video bile izleyemiyorum. 50 mbps en kötüsü olmalı.
  • Krone K kullanıcısına yanıt
    Singapur'da bu arkadaş evden EPON Fiber altyapısı ile 10 Gbps'i uygun fiyata alıyor.

• 10 senelik mücadelemin sonucunda sokağın başına VDSL2 17a dolabını getirttim. Bir 10 sene daha bu avanak aptilerle uğraşmaya gücüm yok.
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Uğraşmamız gerekli.

• Konunun tam amacını anlayamadım. Ben zaten altyapının desteklediği maksimum hızı alamıyorken altyapım daha fazla hızı destekleme ne olacak ki alamadıktan sonra ?

• Vay be superonline upload hızını 20 mbps'ye çıkardı, unutulan yüksek hızlar için istekler tekrar gün yüzüne çıktı. Firmalar müşteri isteğine göre hareket ederler. 1 mbps upload hızını sen kabul edersen neden sana 10 mbps hız versin? Upload hızı artık download hızı kadar önemli. İnsanlar yayın yapmak istiyor ama hız yetersiz, Youtube'ye içerik çıkartacak ama hız malesef yetersiz. Aslında gereken alt yapıdaki hızlar verilse, insanlar bu işlerden gelir sağladıkça devlet için de vergi kapısı olacaktır.
  • Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin!

Bu hızlarla mı vdsle geçeceğiz. Kütahya'da şehrin göbeğinde oturuyorum. Alabildiğim hızlara bak. Superonline kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EngiN_ -- 25 Nisan 2020; 15:17:29 >
  • Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu açmamdaki amaç, sizin, bizim, hepimizin altyapımızın desteklediği kadar Download ve Upload hızlarını en ufak bir hız limitlemesi olmadan, uygun fiyata, kotasız alınmasını sağlamaktır. Ancak hedefimiz bunlarla sınırlı kalmamakla birlikte; Mevcut altyapınızda ADSL varsa AnnexM verilerek mevcut altyapınızdan en iyi Upload hızının alınmasının sağlanması, Türkiye genelinde EPON 10 Gbps'e kadar fiber'in yaygınlaşması, halihazırda VDSL2 17a kullananların, VDSL2 Plus (35b) ile güncellenmesi (Bazı internet abonelerinin modemleri 35b değil, en fazla 30a destekliyorsa, 30a da alabilmeleri için hem 35b, hem 30a sinyalinin ikisininde verilmesi), Türkiye genelinde fiber yaygınlaşana kadar kullanıcılarımıza en iyi bakır internet hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

EPON Fiber teknolojisi ile 10 Gbps Simetrik hızlara çıkabilmek mümkün. Kişisel ihtiyaca göre olması gereken gelecekteki fiber tarife listemiz şu şekildedir;

4 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 1 TL (Maddi anlamda çok zorlananlara önerilir.) (Acil internet tarifesi.)

8 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 3 TL

16 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 5 TL

24 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 10 TL

35 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 15 TL

50 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 30 TL

100 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 75 TL

1000 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 150 TL

10.000 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 200-250 TL.

Her bireysel kullanıcının ihtiyacına ve isteğine göre gelecek fiber tarifeleri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 25 Nisan 2020; 15:19:46 >

• Ne demek istediğinizi anlıyorum ama hali hazırda altyapımdaki profilden tamamen yararlanamıyorken bir de altyapının güncellemesini beklemek hayal perestlik olur

• Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    Zamanında kotalar kalksın diye uğraştık ve başardık. Tabii fiyatlar arttı ama fiyatların düşmesi için yeterince uğraşmadık. O yüzden öyle. Ancak artık fiyatların ucuzlaması, Upload limitinin kalkması içinde uğraşıyoruz.

• Ben de onu diyorum işte. Ortada daha kolay bir çözüm varken deveye hendek atlatmaya çalışıyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.