Şimdi Ara

Türk Telekom Kota Hakkında Söylenilen İthamları Yalanladı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
3
Favori
11.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu dayanaksız haberler Dağhan Uzgur'un kaynaksız iddialarıyla ortaya çıktı. Bu haberlere itibar etmeyin. Hâlihazırda Türk Telekom'dan yalanlama da geldi.

Basın, bu kaynaksız iddiaları zaman kaybetmeden gerçekmiş gibi haberleştirdi, onlar için doğruluk değil "tık" önemli. Bu tür bilgi kirliliklerini teşvik etmeyin.

AKK'nin kaldırılmasıyla toptan tarafta satılan AKK'li paketlerin bir anlamı kalmadı. AKK'nin kaldırılması tüketici mevzuatı çerçevesinde gerçekleştirildi, tüketicinin korunması kaidesi uyarınca AKK'li paketlere taahhüdü devam eden tüm tüketicilerin gerçek limitsize geçirilmesi zorunluydu ve geçirildi. Bu değiştirilemez. Ticaret mevzuatında ise durumlar farklı. İşlevini yitiren AKK'li toptan tarifeler dengelenerek kotalıya dönüştürülecek, zira alternatif İSS'ler al-sat modeliyle satın aldıkları AKK'li paketleri AKK'li olarak satamıyor. Durum bundan ibaret. Ticari ilişkiler tarafındaki bir gelişmeyi bireysel tarafta bir değişiklişmiş gibi yansıtan, "günün yıldızı" olmayı başaran Dağhan Uzgur acaba şimdi ne açıklama yapacak?

Türk Telekom Kota Hakkında Söylenilen İthamları Yalanladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontratak -- 16 Şubat 2019; 3:4:34 >

• Milyonlarca kişinin sözleşmesini feshedemezler değiştiremezler biraz mantık TT gereken açıklamayı yaptı rahat olun
  • Demin aradım ttnet i hali hazır da taahhütlü olan kullanıcılar etkilenmeyecek hani su 1 Ocak’tan itibaren kotalı internet alanlar var ya onları etkiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • terkedebilecek durumu olan herkez TT yi terk etsin. Yoksa bunlar arkamızdan iş çevirmeye devam edicek.
  • 3 gündür sürekli ttnetten aranıyorum.

taahüdünüz bitecek. işte akk kalktı falan fıstık.

2 yıl taahüt verirseniz 24mbite kadar fiberi 100gb ile kullanırsınız veya 109 liraya akksız kullanırsınız diyor.

ee diyorum akk kalktı siz ne ayaksınız, dedikleri şey şu btk sadece bu iki paketi veriyor falan fıstık.

bu konuda bir bilgisi tavsiyesi olan var mıdır?
  • FlyingHigh F kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetleri tamamen reklam ajansı gibi çalışıyor. Kabul etmeyin.
    Taahhüt bitince direk başka bir ISS geçiş yapın. Bu firma ile uğraşılmaz.
  • ayhankaldırım A kullanıcısına yanıt
    Ee? Yeni alacakların günahı ne? Taahhüt bitince nolucak?

• İnternet kotalı iken film indiriyorduk. Sınırsız olunca indiremez olduk. Geçmişe yönelik baktığımda en fazla 200gb çekmişim. Bazı aylar sadece 70gb. Kota olmayınca insan yüklenmiyor bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drktower

Müşteri hizmetleri tamamen reklam ajansı gibi çalışıyor. Kabul etmeyin.
    Taahhüt bitince direk başka bir ISS geçiş yapın. Bu firma ile uğraşılmaz.
    Türknet e geçince bunlar özleniyor.

• bu olay gerçekmi ? ben ztn 16mbit 50gb akn kullanıyordum fakat altyapı yetmediği için max. 4mbit kullanabiliyorum ztn, eğer buna 50gb kota verilecekse tekrar yarın ilk iş türktelekomu kapatıp başka bir firmadan internet almak olucak, bilen biri aydınlatabilirmi çok önemli taahüt iptalide yapıcam 3 aylık
  • benden 16 mbps. parası alıp hattınız ancak 8 mbps. kaldırıyor diyerek 8 veriyorlar ,üstelik yükleme hızı 199 kbps. şaka gibi
    o zaman bundan sonra fiyatı düşürün diyorum kem küm ediyorlar

millet akk -akn. kalksın diye bastırdı ama bence asıl sorun ... ya kadar deyip ,yerlerde sürünen hız vermeleri ve ama efendim biz ... ya kadar dedik diyerek için içinden çıkıyorlar

tamam yani 16 mbps. dediklerinde zaten tam olarak 16 beklentimiz yok ama 16 deyip 1 mbps. yi dahi bu ... ya kadar dediklerinin içinde değerlendirilmesi saçma ötesi değil mi ?

misal şöyle deseler 10-16 mbps. o zaman herkes ona göre seçer

diğer konu ise kendi hatlarında olan sorunlarda dahi müşterinin kullanamadı süreyi de düşmüyorlar
    yani vermedikleri hizmet için dahi para almış oluyorlar

neresinden tutsan elinde kalan durumları var ,yazık yani bu kadar önemli ,büyük bir firmanın bu durumda olması

• Taahhüdü devam eden kullanıcıyı etkileyen bir durum yok. Yanıltıcı başlıklarla milleti galeyana getirmeye çalışıyorlar. Sorgulamadan hemen atlanması olayın bu kadar büyümesine neden oldu.
  • benim faturada limitsiz yazıyor artı ben 2018 ağustos ayında 2 yıllık sözleşme yeniledim zaten faturada belirtilmiş size özel yazıyor faturanın alta doğru sağda yazı var taahhüt varsa o fiyata devam edilecek bitince 149 tl diyor

size özel
    Değerli müşterimiz, 15 Ocak itibari ile kullanmakta olduğunuz evde/işte internet paketi'nizin taahhütsüz tarife ücreti vergiler dahil 149 TL olarak güncellenmiştir. Tarife ücret düzenlemesinden, taahhüt süreniz boyunca etkilenmeyeceksiniz. Bu kapsamda mevcut taahhütlü paket ücretinizde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Taahhüt sürenizin sonunda ise yeni bir taahhütlü kampanyaya katılım yapmadığınız durumda güncel tarife ücreti geçerli olacaktır.

Türk Telekom Kota Hakkında Söylenilen İthamları Yalanladı Türk Telekom Kota Hakkında Söylenilen İthamları Yalanladı

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    peki bitenler için ne olacakmış acaba ?
    akn -akk kota falan olmayacak denilmedi mi ?
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Sınırsız ve kotalı seçenekler var. Kotalı tarifelerin de kaldırılıp sınırsız fiyatlarının daha aşağıya çekilmesi gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

benden 16 mbps. parası alıp hattınız ancak 8 mbps. kaldırıyor diyerek 8 veriyorlar ,üstelik yükleme hızı 199 kbps. şaka gibi
    o zaman bundan sonra fiyatı düşürün diyorum kem küm ediyorlar

millet akk -akn. kalksın diye bastırdı ama bence asıl sorun ... ya kadar deyip ,yerlerde sürünen hız vermeleri ve ama efendim biz ... ya kadar dedik diyerek için içinden çıkıyorlar

tamam yani 16 mbps. dediklerinde zaten tam olarak 16 beklentimiz yok ama 16 deyip 1 mbps. yi dahi bu ... ya kadar dediklerinin içinde değerlendirilmesi saçma ötesi değil mi ?

misal şöyle deseler 10-16 mbps. o zaman herkes ona göre seçer

diğer konu ise kendi hatlarında olan sorunlarda dahi müşterinin kullanamadı süreyi de düşmüyorlar
    yani vermedikleri hizmet için dahi para almış oluyorlar

neresinden tutsan elinde kalan durumları var ,yazık yani bu kadar önemli ,büyük bir firmanın bu durumda olması
    aynen kardeşim.sen gene 8 alıyorsun. ben 4 mbit alıyorum.paket ise 16 mbite kadar. paket fiyatı 65 lira

hız=fiyat olayını getirmediler .

paketler neden 4 mbitten başlamıyor o da enteresan.

ayrıca kotalı fiyatlar daha iyi idi.şimdi baktım 16 mbite kadar paket 79 lira olmuş.zaten o hızı vermiyorlar bide fiyat yükselmiş.ayrıca düşük hız paketide yok.

özetle kota nın geri gelmesi gerekiyor .net

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    peki kotanın ,akn. ve akk. den farkı nedir ?
    diğer firmalarında başka isimlerle bir şekilde akn ,akk. olayını devam ettirdiğinden bahsediliyor (yeni taahhüt yapacaklar için)
    misal bugün taahhüdü biten birisi ,yarın yine kotalı almak zorunda kalmayacak mı (zaten eskiden de gerçek kotasız tarifeler vardı)

limitli ,az limitli ,limitsiz gibi ,tam limitsiz vs. gibi tarifeler olunca ne farkı kalıyor ?

gerçi ben istesem de 16 mbps.dahi alamadığıma göre kota olsa ne yazar ,olmasa ne yazar :)
    şuan 100 gb. akn. li 16 mbps. taahhüdüm devam ediyor ,yani zaten boşuna 100 gb. akn. ücreti ödemiş oldum ,hiç değilse 16 mbps. verseler ona da razıydım
  • 3arbar kullanıcısına yanıt
    zaten eve gelen görevlide aynısını söyledi ,sen dua et bunu alıyorsun ,bazıları bunu bile alamıyor demişti :)
    lakin 8 mbps. bir işe yaramıyor ,çünkü upload çok düşük ,hız testi dahi yapılamıyor (hata veriyor ,upload hızını görünce intihar ediyor)
    ve büyük ihtimal 8 de kaldırmıyor deyip 4 mbps. verecekler :)

ki zaten 8 mbps. dediklerinde de en fazla 5-6 mbps. alabiliyorum
    olmuşken yıllar öncesine döndürüp 1 mbps. versinler de kurtulalım
    gerçi o zamanlar dahi bu kadar düşük upload olmuyordu
  • yapar yapar inkar eder kotanızı kontrol edin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertMeteAlp

İnternet kotalı iken film indiriyorduk. Sınırsız olunca indiremez olduk. Geçmişe yönelik baktığımda en fazla 200gb çekmişim. Bazı aylar sadece 70gb. Kota olmayınca insan yüklenmiyor bile.
    Aynen öyle. Garip bir psikoloji ama gerçek bu.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.