Binbaşı
09 Haziran 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 174 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Çalıştığım yer aylık 250 TL PAYE bakiyesi yüklüyor. Kartı kendim gidip almam gerek, fakat daha teslim almadım. 3 ay oldu toplam hakkım 750 TL yani.

Bu bakiyenin belli bir kullanım süresi ya da uzun süre geçince sıfırlanma durumu var mı?

Bir şekilde nakite çevirmek istiyorum, sıfırlanırsa diye aklıma geliyor. Bilgisi olan var mı?

Merhaba.

8 yıllık bilgisayarıma veda etmek zorunda kaldım.

1- Ekran kırık değişmesi gerek, görüntü hiç gelmiyor. anca hdmi ile tv bağlantısı kurarak çaresi var.

2- hdd arızalı yeni hdd/ssd şart.

3- bir de ilk açıldığında 1-2 defa reset çekip öyle açılmaya başlıyor.

bu haldeyken sizce kime ya da nereye satabilirim? amacım az olsa getiri sağlasın. 2. el ya da arızalı laptop alan bildiğiniz yerler varsa öneride bulunur musunuz rica etsem?

teşekkürler.

ürünün linki:

https://www.acer.com/datasheets/2014/4876/E5-571G/NX.MLXEY.002.html

Merhaba. Yeni dizüstü bilgisayar almam gerek. En az 4-5 sene idare edebilecek giriş seviyesi laptop arıyorum. Max. bütçem 3000 TL civarı.

Bu 2 bilgisayardan hangisini önerirsiniz. HP alma diyenler de var. Lenovo çok iyi diyen de...

Sadece internet kullanımı için lazım..

HP:
https://www.hepsiburada.com/hp-15-gw0003nt-amd-athlon-3050u-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-1u9k8ea-pm-HB00000X5YEF

< Resime gitmek için tıklayın >

Merhaba.

8 yıllık dizüstü bilgisayarım 1000 TL küsür masraf çıkardığı için yeni dizüstü bilgisayar almaya karar verdim. Sadece sosyal medya, youtube ve forumlar için kullanılacak. İnternette gezinirken kasmasın, sorun çıkarmasın yeter. Bunun dışında ihtiyaç yok.

FreeDos alıp Windows 7 kurmayı düşünüyorum.

Evde 2 tane Acer laptop var. İkisi de yıllardır işimi görüyor.

Araştırırken 2 tane buldum. Yorumları güzel görünüyor, kullananlar tavsiye ediyor.

1- https://www.n11.com/urun/lenovo-v14-ada-82c2001htx-intel-celeron-n4020-4-gb-128-gb-ssd-14-free-dos-dizustu-bilgisayar-1681548?magaza=os#unf-info

2- https://www.n11.com/urun/acer-aspire-3-a315-34-nxhe3ey00a-intel-celeron-n4120-4-gb-ram-128-gb-ssd-156-free-dos-dizustu-bilgisayar-1778645?magaza=techburada#unf-info

Uzun süredir donanımlar hakkında bilgim yok. İşlemci performansı olarak sizce hangisi daha iyidir?

Veya en fazla 3000 TL'ye kadar başka önerisi olan varsa buyursun. Bir kaç gün içinde sipariş vermem gerek.

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba.

Laptobu silerken LCD panelini kırmışlar. Sağ alt taraf kırık görünüyor fakat elle değince parmağıma kırıklık vb. hiç gelmiyor. Sanırım iç bölümden kırılmış. Parmağımla biraz sert bastırınca ekranda 1-2 yerde çizgi oluşuyor.

Bilgisayar açılınca masaüstüne geldiğinde Windows açılış sesi geliyor ama en ufak görüntü yok. 2 tane fotoğraf linki bırakıyorum.

Sanırım ekran bölümü ve ekran çerçevesi için komple sipariş vermem gerek. Ama araştırdığımda ortalama maliyet 750 TL görünüyor. Yanlış parça siparişi vb. vermek istemiyorum. Sizce ekran, panel, çerçeve vb. hepsini değiştirmem gerekli mi yoksa tek tek hasar tespiti yapmanın bir yolu var mı?

En kısa sürede tamir edip kullanmak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

görsel 1- https://i.hizliresim.com/4asm1eq.jpg

görsel 2- https://i.hizliresim.com/nk4m8bk.jpg

Laptop Windows 7 kullanıyorum. 2 gündür masaüstüne geldiği zaman hiç bir şey açılmıyor. Chrome ya da Klasörlere tıklıyorum 5-10 dk sonra geliyor. Görev yöneticisi kaynak izleyiciden baktığımda HDD kullanımı bazen son kapasiteye ulaşıyordu. Windows Search kapattığımda performans normale dönüyor ama 2 dk geçmeden yine başlıyor.

Bu HDD defalarca sorun çıkarmıştı. Zar zor çözmüştüm. Şu an chrome dahi açamıyorum. Sorunun HDD'den mi olduğunu kesin olarak anlamanın bir yolu var mı?

Kesin çözülmeyecek bir şey ise yeni SSD almaya razıyım ama boşa para harcamamak için her şeyi denemek istiyorum.

Laptop Windows 7 kullanıyorum. 2 gündür masaüstüne geldiği zaman hiç bir şey açılmıyor. Chrome ya da Klasörlere tıklıyorum 5-10 dk sonra geliyor. Görev yöneticisi kaynak izleyiciden baktığımda HDD kullanımı bazen son kapasiteye ulaşıyordu. Windows Search kapattığımda performans normale dönüyor ama 2 dk geçmeden yine başlıyor.

Bu HDD defalarca sorun çıkarmıştı. Zar zor çözmüştüm. Şu an chrome dahi açamıyorum. Sorunun HDD'den mi olduğunu kesin olarak anlamanın bir yolu var mı?

Kesin çözülmeyecek bir şey ise yeni SSD almaya razıyım ama boşa para harcamamak için her şeyi denemek istiyorum.

Merhabalar

Laptobum ısındığı için prizli fan yaptırmıştım ama çok gürültü yaptığı için kullanmayı istemiyorum.

Voltaj, Watt vb. terimleri pek bilmiyorum.

Laptop USB'den ya da powerbanktan çalıştırabileceğim hız kontrollü fan (en fazla 8-10 cm genişliğinde) ihtiyacım var.

Bunun için yeni fan ve hız kontrol regülatörü alacağım.

Kullanan ya da sipariş için link verebilecek olan varsa çok sevinirim. Yerli siteler ya da aliexpress fark etmez.

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba.

Tarım, çiftlik vb. oyunlara merak salmaya başladım. Facebook'ta Cityville ve Farmville oyunlarını herkes bilir. Bir dönem piyasayı kavurmuştu :) Ama malum bittiler.

Mobil ya da PC fark etmez. Zaman geçirebileceğim, aşırı zorlamayan tarım-çiftlik tarzı oyun önerilerinizi bekliyorum.

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 15 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.449
İkinci El Bölümü Mesajları: 103
Konularının görüntülenme sayısı: 40.319 (Bu ay: 7.045)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 363 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.