Şimdi Ara

Türk Telekom hattı üstüne alma ücreti?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
100.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kardeşim hattı kendi üstüne alacak. Bunun ücreti ne kadar acaba? Sıfır dan hat almak daha mı mantıklı yoksa? Fiyat bilgisi olan var mı? Zamanında yaşı yetmediği için başkasının üstüne almış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 15 Mayıs 2017; 13:4:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: winstonn__

benim babamın üzerindeydi devir işlemi 68 tl filandı bi ara 3 sene filan oldu o sıra açık hatları üzerine alma vardı bende direk acık hat olarak basvurdum üzerime 2 hattı da bedava almıstım :)

Alıntıları Göster
    Arkadaş sanki daire devrediyoruz.
    Fiyatın makul tutulması gerek bunda,
    sonra hattı uzerıne kayıtsız diye kapanan kişiler görüyoruz.
  • Kendi sorumu kendim cevaplayayım. Ücret 70 tl imiş. sıfır hat 40 tl. Sıfır hat alırız daha iyi..
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    bazı bayiler yüksek fiyat istiyor. Geçen böyle bir konu daha açıldı. 45 tl ye üstüne almış arkadaş. Numara çok önemli ise diğer bayileri gezip öğrenin. Hepsi aynı fiyat isterse yeni hat almak en doğrusu.
  • Bi aralar bedava idi o zaman halledilmeliydi btk ya baskı yapılsa yine bedava olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0D056E7F8

Bi aralar bedava idi o zaman halledilmeliydi btk ya baskı yapılsa yine bedava olabilir
    geçen sene bi süre bedava yapılıyordu fakat şuan 40-55 tl arası ücret istiyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARACABEYY

geçen sene bi süre bedava yapılıyordu fakat şuan 40-55 tl arası ücret istiyorlarmış.

Alıntıları Göster
    benim babamın üzerindeydi devir işlemi 68 tl filandı bi ara 3 sene filan oldu o sıra açık hatları üzerine alma vardı bende direk acık hat olarak basvurdum üzerime 2 hattı da bedava almıstım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: winstonn__

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChaRisMaTiq1i

Alıntıları Göster
    60 tl istedi bayi geçen gün benden yeni hat ise bedavaymış. Tamamen saçmalık.

Turk telekom hat devir işlemi

Yukarıdaki türk telekomun resmi sitesinden alıntı..

Türk Telekom hattımı başka bir kişiye nasıl devredebilirim, bu işlem için ücret öder miyim?

Hat devir işlemi için başvurularınızı Türk Telekom İletişim Merkezleri’ne yapmanız gerekmektedir. Devir talebinde, devralan ve devreden olmak üzere her iki tarafın devir formunu doldurup imzalaması gerekmektedir. Devreden sadece kimlik fotokopisini bırakırken devralan yeni abonelik için gerekli evrakları ibraz etmeli ve abonelik sözleşmesi doldurmalıdır.

Bu işlem ücretsizdir. Devralan abonenin ilk faturasına Özel İletişim Vergisi yansıyacaktır.

Bu maddeyi kanıt olarak gösterip ilgili bayiye veya türk telekom hakkında şikayette bulunabilir mi? Bu maddeye göre bayilerin bizden ücret talep etmesi yasal değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: WoltreX

60 tl istedi bayi geçen gün benden yeni hat ise bedavaymış. Tamamen saçmalık.

Turk telekom hat devir işlemi

Yukarıdaki türk telekomun resmi sitesinden alıntı..

Türk Telekom hattımı başka bir kişiye nasıl devredebilirim, bu işlem için ücret öder miyim?

Hat devir işlemi için başvurularınızı Türk Telekom İletişim Merkezleri’ne yapmanız gerekmektedir. Devir talebinde, devralan ve devreden olmak üzere her iki tarafın devir formunu doldurup imzalaması gerekmektedir. Devreden sadece kimlik fotokopisini bırakırken devralan yeni abonelik için gerekli evrakları ibraz etmeli ve abonelik sözleşmesi doldurmalıdır.

Bu işlem ücretsizdir. Devralan abonenin ilk faturasına Özel İletişim Vergisi yansıyacaktır.

Bu maddeyi kanıt olarak gösterip ilgili bayiye veya türk telekom hakkında şikayette bulunabilir mi? Bu maddeye göre bayilerin bizden ücret talep etmesi yasal değil...

Bende aynı soruyu sorucaktim Mesajınızı gordum türk telekom kendi ücretsiz derken bayiler nasıl ücret alıyorlar

• Takipteyim
  • MadTR kullanıcısına yanıt
    Yeni aldığım bilgiye göre istenen ücret 59tl ve bu ücret hattın devir sonrası ruhsatname ve vergi ücretlerini kapsıyormuş. BTK yeni düzenleme çıkarana kadar beklemeyi düşünüyorum. 2013-2014 yılllarında ücretsiz devir alma işlemi için düzenleme yapmış BTK. Tüketici şikayetleri çoğalırsa bu konuda belki bir düzenlemeye daha giderler. Ben dahil çoğu kişi bu düzenlemeden haberi yoktu ki alınan karar şöyle o yıllarda,

BTK Başkasının Üzerinde Bulunan Hat ile ilgili düzenleme

Linkteki yayımlanan habere göre bizim şuan üzerimize almadığımız hatlar iptal olabilecekmiş böyle önemli bir konuda bir mesaj bile yollamadı operatörler.. Ve bu karara rağmen araştırdığımda şikayetvar.com da yazan şikayetlere göre ücret istemeye devam etmişler.

• TürkTelekom hattım babamın üstüne kendi üstüme almak istiyorum ama yüksek fiyat istemeleri çok saçma umarım bir düzenleme gelir
  • hat uzerime almak icon arastirdigimda. Musteri hizmetlerinin soledigine gore; 42 tl ozel iletisim vergisi kesilmesi gerekiyormus.
    bu ucret uzerine alinan her tl bayinin kasasina gidiyormus.
  • Saçmalık özel iletişim vergisi 46tl devir alarak bu fiyatı ödeyecegime yeni hat alırım daha iyi nasıl bir düzenek kurmuşlar akıl almıyor
  • bende vodafonum ve hattın sahibi yanımda olmadan hattı kendi üstüme alabilir miyim onu merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyzır02561 -- 13 Mart 2017; 18:21:39 >
  • eyzır02561 E kullanıcısına yanıt
    Akıl var mantık var öyle şey olurmu yani bi düşün.
  • An itibariyle, Türk Telekom hattını devir almak için 70 TL bayıldım. (Tam 70 değil 67-68 gibi bir şey) Ne saçma iş anlamadım. Sim kart için de 15Tl istiyorlar 4.5g kart. 3 ay geçse de taşısam hattımı lanet olsun bu TT'ye.
  • Azstek kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom'a lanet ediyorsun ancak diğerleri de farklı değil..

Bu bağlamda numara taşımak çözüm olmaz..

Sabit telefon, cep telefonu ve internet olmadan dumanLa haberleşmeyi mi düşünüyorsun?

Devlet bir sürü konuda har(a)ç alıyorken aslında devlete lanet etmek gerekiyor.

Devletin yanında bir de her fırsatı paraya çeviren çakallar ve etrafta..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 15 Mayıs 2017; 11:44:21 >
  • Bende aldım üstüme 47 tl ödedim .

Şimdi bu hattı taşımam için 3 ay geçmesi mi gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Bende aldım üstüme 47 tl ödedim .

Şimdi bu hattı taşımam için 3 ay geçmesi mi gerekiyor?

Hocam benden 47+20 TL de işlem ücreti aldılar sizden almadılar mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.