Şimdi Ara

TürkTelekom faturalıdan faturasıza geçiş. Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
26.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu ocak ayı sonunda faturalı tarifem bitiyor ve 30₺ ödediğim paket 40₺ oluyor.

Bu salgın döneminde hep evde olduğum için işime yaramıyor zaten diye bu vesile ile faturasız hatta geçiyim dedim.

Türk Telekom faturalıdan faturasıza geçiş ücreti olarak 30₺ istiyor.

Ben Türk Telekom dan başka bir sağlayıcıya numara taşıma yaparak hiç ücret ödememe gibi bir şansım olabilir mi ?

Hiç bilmiyorum bu işleri ayrıntılı bilgide bulamadım önerilerinizi bekliyorum, benim için hangisi sağlıklı olur

• Başka operatöre taşıyarak ücret ödemezsin.

• Bimcell e geçebilirsin
  • Baska operatore gecersen hicbir ucret odemezsin, lakin hattinda 0 TL olurm Turk Telekom faturasiza gecerken 30 TL istiyor dogru ve bunun 28 TL sini hesabina yukluyor. Dun konustum Musteri Hizmetlerinin soyledikleri bu.

• Hocam merhabalar,
    Bende sizin gibi faturalı kullanıyordum ve artık faturasıza geçmek istiyorum. Malum evdeyiz kullanmıyoruz. Nereyi aradınız, hangi numarayı aradınız? Bende arayıp geçiş yapmak istiyorum.
    Teşekkürler
  • xKanunsuz kullanıcısına yanıt

444 1 444'ü arayarak faturasiza geçiş talebi oluşturabilirsiniz .

30TL ücret alınır.

Ancak ben BIMCell'e geçmenizi tavsiye ederim. BIMCell, bir Türk Telekom tarifesidir. Türk Telekom altyapısını kullanır. Geçiş tamamen ücretsizdir. Türk Telekom'dan BIMCell'e geçtiğinizde faturalidan faturasiza geçişte alınan 30TL alınmaz. Üstelik fiyatlandırma olarak da çok daha uygundur. BIMCell'e BİM mağazalarından geçebilirsiniz.

• Hocam bunu siz bizzat denediniz mi çoğu kişi alıyor diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kendinigelistirentasrali

Hocam bunu siz bizzat denediniz mi çoğu kişi alıyor diyor.

Etrafımdaki 2 kişi TT Faturalıdan BIMCell'e geçti ve onlardan herhangi bir ucret alınmadı.

• kendinigelistirentasrali K kullanıcısına yanıt

hocam siz tt faturalıdan vodafone veya turkcell faturasıza geçin, hattınız açılınca da bimcell'e geçin.

tt faturalıdan bimcell'e geçişte aramalar gelmiyor, birçok kişi bundan şikayetçi. şikayetvar sitesini açın bakın görürsünüz.

• Lexco kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sıkıntıyı da gördüm teklif gelmezse Vodafone faturasız geçeceğim Vodafone faturasız da hat deviri de ucuzmuş o işi de aradan çıkaracağım geçmişken. zam yiyene kadar ya da faturalı teklifi gelirse kullanırım sonrası meçhul artık.Bir de bilginiz varsa hocam babadan hat devralmak bedava mı yoksa normal devir gibi mi birkaç yerde aileden devir ücretsiz gibi birşey duymuştum.
  • kendinigelistirentasrali K kullanıcısına yanıt
    Hat devir ücretsiz değil artık. Bayiler kafalarına göre fiyat çekebilir dikkatli olun bu konuda.
  • Lexco kullanıcısına yanıt
    Peki hocam teşekkür ederim.
  • TT'de faturasıza geçerseniz çıkacak o 30TL'lik bedele "kesintisiz iletişim paketi" diyorlar ve normal bakiye gibi değil. O 30TL'yi bakiye gibi harcayamıyorsunuz. Standart konuşma,SMS ve internet tarifesinde 30TL'lik kullanım yapabiliyorsunuz. Yani dakikası 60 küsur kuruştan 30TL'lik görüşme yapabilirsiniz. Ben PTTCell faturalıdan Türk Telekom faturasıza geçerken numara taşıdığımı düşünüyordum ve numara taşır gibi sim kart değişti ama 30TL ceza kesildi. Bimcell'e geçişte ne olur bilemem. Türk Telekom'un sağı solu belli olmaz. Bedelsiz bir şekilde faturasıza geçmenin en garanti yolu Vodafone veya Turkcell'e numara taşımak. Bunun kötü tarafı ise TT'nin sanal operatörlerinde numara taşıma dakikalar veya saatler içinde olurken başka operatöre geçmek en az 3 gün sürüyor sanırım. Hat devrini de Vodafone'da yapmanızı tavsiye ederim. TT'de faturasıza geçip hat devri yaparsanız başınıza gelecekler şöyle: son faturada 30TL faturasıza geçiş cezası ve 2021 yılının kalanı için telsiz borcu (30 küsur TL daha) normal fatura bedelinize eklenecek. Sonra bayi devir için güzel bir meblağ alacak. Üstüne devrolmuş hat yeni açılmış hat gibi muamele görecek ve 2021 yılının kalanı için telsiz borcu olacak. Yani aynı hat için iki kez 10 aylık telsiz vergisi ödeyeceksiniz. Vodafone faturasıza geçip hat devrederseniz ne 30TL'lik ceza ne de 2021 telsiz ücretini peşin ödersiniz. Ayrıca devir ücreti daha ucuz. Biz geçen hafta 50TL'ye yaptırdık. Bunun kötü tarafı da devrolmuş hat yeni açılmış hat gibi olduğu için 3 ay numara taşıyamazsınız. Gerçi hattı hangi operatörde devrederseniz edin 3 ay numara taşıyamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bparker -- 23 Şubat 2021; 16:14:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.