Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (631. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.115
Cevap
124
Favori
727.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 629630631632633
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 300 metre FTTN/VDSL2'den frankfurt sunucularına 40 pingle bağlanabiliyorum tt ile.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yurtdışı pinglerde Fttb de 2-3 ms den daha fazla olmuyorsa iyi. Taşınmamın bi ihtimal olduğu bina da fttb sistemli varda. Switch lerini gördüm.

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Çok ping olacağını sanmam. Komşularınızdan ping atabilirsiniz ordan deneyimleyin.

• Hmm tamam hocam. Teşekkür ederim.

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, iyi akşamlar.

• Peki hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenaton1990 -- 8 Eylül 2021; 21:30:40 >
  • apoo143 A kullanıcısına yanıt

o mallarla uğraşamadım, 3 gün kurulum için bekledim her seferinde yalan söyleyip ektiler beni, ben de superonline a geçtim rahatladım.

• Adsl kullanıyorum. VDSLe geçmek için talepte bulundum. Kaç günde geçerim? 2 gün oldu, geçirmediler hala.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daniel_wellington D kullanıcısına yanıt

Geçmesi gerekirdi.

• daniel_wellington D kullanıcısına yanıt

modemi kapat aç kardeş aynı gün 2 saat içerisinde geçirdiler beni normalde 2 ile 15 gün arası diyorlar.

• üstatlar bu snr margin değeri neye göre değişiyor? Gündüzleri 2.5'a kadar düşüyor ama akşam ve gece saatlerinde 15-20 arasında geziyor. Snr Margin'in 10'un altında olması kopması anlamına geliyor ki zaten gündüzleri kopuyor. Bunun bir çözüm yolu yok mudur? Altyapı yani telekomla alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü gece saatlerinde işte 22.00'den sonra falan bu değer 20 lerde gözüküyor yani bu da stabil bağlantı demek ama gel gelelim gündüzleri aşağı iniyor.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

• miko01 kullanıcısına yanıt
    2 gündür defalarca kapatıp açtım modemi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalel99 kullanıcısına yanıt
    Hocam snr nin 20 den 2.5 a düşmesi normal değil ya birileri kabloları yiyor o saatlerde yada modem sorunlu olabilir modem de snr ayarından snr yi 15 e falan sabitleyebilirsiniz belki problem geçebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-184304AE9

Hocam snr nin 20 den 2.5 a düşmesi normal değil ya birileri kabloları yiyor o saatlerde yada modem sorunlu olabilir modem de snr ayarından snr yi 15 e falan sabitleyebilirsiniz belki problem geçebilir

Tplink TD-W9970 modeli var ama göremedim ara yüzde sanki snr sabitlemeye dair herhangi bir şey. Her modemde oluyor mu acaba bu özellik?

Belki de dışardaki kablo sorunu diyeceğim ama dediğim gibi bu sorunlar gece olmuyor. Fiziksel bir şey olsa aynı sorunu gece de yapması lazım. Gece saatlerinde 18-20 arası hiç değişmiyor, bu iniş çıkışlar gündüz oluyor genelde. Bende açıkçası pandemi dönemindeki yoğun kullanıma vs altyapı yetersizliğine bağlıyorum. Telekomu aradığımda işte onlarda modeme sarıyor ama modem 5 aylık falan yani onu geçtim aynı modem aynı şartlarda gece niye bir şey yapmıyor? Az önce koptu ölçtüm 2.2 olmuş snr margin;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalel99 -- 15 Mayıs 2021; 14:25:49 >

• Hocam sanırı. Sizin modemde yok snr ayarı artık çoğu modemde oluyor aslında asus ve keeneticlerde var örneğin sizin modelde telnete girmeniz gerekiyor isterseniz araştırın biraz telnet konusunda çok bilgim yok bilen arkadaş varsa yazar yada Telekomu arayın snr mi 15 e sabitleyin deyin belki onlar yapar

• arkadaşlar türk telekomun daha yüksek tarifeleri gelcekmi ev interneti için 200mb vs bilgisi olan varmı bu konu hakkında.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Hocam VDSL kurulmuyor dediniz sanırım. Bulunduğum ilçede son birkaç hafta içinde sadece sayabildiğim 7 saha dolabını tip-7 ile değiştirdiler ve 1 tane de sıfırdan tip 7 saha dolabı koydular. Tip 7ler sadece VDSL için değilse bilemiyorum. Bizim ilçemiz için vdsl de çok güzel ancak FTTH tabi ki ilk tercih olurdu.

• vaizerd4555 V kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam, VDSL kuurlmuyor dememiştim, FTTB/DSL kurulumu yapılmadığından bahsettim. Tip7'ler FTTC. FTTB/DSL olanlar Tip11, Tip19 ve Tip21

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Kusura bakmayın hocam ben yanlış anladım sanırım, bilgi edinebilmek için yazmıştım teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Merhaba hocam, VDSL kuurlmuyor dememiştim, FTTB/DSL kurulumu yapılmadığından bahsettim. Tip7'ler FTTC. FTTB/DSL olanlar Tip11, Tip19 ve Tip21

Hocam FTTB/CAT6 (MDU ile) sistemlerde, tahsis ettikleri router içinde tanımlı bulunan kullanıcı adı ve şifreyi Türk Telekom veriyor mu yoksa Superonline fiber gibi gizleyip vermiyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 629630631632633
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.