Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (656. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.115
Cevap
124
Favori
727.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hattımın değerleri bu. 80 mbps civarı. Ama alt yapı sorgulama sitelerinde 46 civarı gösteriyor. Bunu nasıl güncelleriz arkadaşlar. Türk Telekom takmış 50 den fazla alamazsınız deyip duruyor. Şimdi bu hat 75 mbps kaldırmaz mı arkadaşlar. 46 nerde 75 nerde.
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 13 Ekim 2023; 19:1:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaldırmaz; 50 ideal.

• 21 snr değeri ile 75 kaldırmaz mı diyorsunuz cidden?

An itibariyle aldığım hız bu zaten.

• mu5tafa kullanıcısına yanıt

Teoride belki; altyapı 46 diyorsunuz reelde sorun çıkartabilir. Resimde 25.290 yazdığı için dedim.

• edysch E kullanıcısına yanıt

Bildiğim kadarıyla nakil veya adresi terk durumlarında T.Telekom / TTNet, ONT'nin o adreste kalmasını istiyor; zira o mekana hemen ya da kısa dönemde yeni bir kullanıcının (abonenin) geleceğini var saymakta. Ama ayrılan abonenin üzerine "zimmetli" olan (öyle saydıkları) Fiber Modem'i (=HGW) geri istiyor. Özetle ve binadaki Fiber Dağıtım kutusuna bağlı (çekilmiş) fiber kablo ve ONT cihazı sadece o dairenin demirbaşı sayılmakta ve dağıtım kutusunda o kabloya tahsis edilmiş belli bir port var.

Siz aynı binada başka bir daireye aboneliğinizin (özellikle "hattınızı" ibaresini kullanmıyorum) nakil edilmesini talep ediyorsunuz.

Bu durumda herşeyden önce dağıtım kutusuna kadar yeni daireden bir hat çekilmesi gerekiyor (ya da yeni bir inşaatsa çekilmiş olduğunu kabul edeceğiz...). 333 TL'lık masraf zannederim aboneliğinizin (abonelik hakkınızın) bir adresten diğerine nakli için olmakta. Ama yeni daireye T.Telekom yeniden bir ONT takacak ve size de yeni bir Fiber Modem (=HGW) verecektir.

Ancak ZTE H298A'yı iade ettinizden dolayı ve yeni daire'de size yeni bir HGW verileceğinden ve fakat T.Telekomla yapmış olduğunuz (herhalde taahhütlü) aboneliğiniz her halükarda devam ettiğinden o yeni HGW için kira bedeli alınmaması gerekmekte, zira aboneliğinizin bedeli içinde bir HGW'nin kira bedeli yer almakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 17 Ekim 2023; 1:18:45 >

• Bir süredir FTTB/GPON 1 Gbit kullanıyorum. Listeye ekler misiniz?

• Şimdi benim şöyle bir sorunum var. 75mb indirme ve 15mb yükleme hızına sahip bir paketim var. Önceki modemim tenda v300 idi. Bu modem ile max 35mb indirme alıyordum yükleme ise 3mb’de kalıyordu.
    Keneetic carrier modem aldım ge indirme 45-46 arasına sabitlendi, yükleme ise 6-7mb arasına.

Daha önceden gelen tt ekibi hız yavaşlığının bina tesisatından kaynaklandığını söylemişti, ancak görünen o ki modemde bir etkenmiş. Ancak şunu merak ediyorum; ben neden halen 60mb üstü alamıyorum. Normalde paketim 50mb idi tt aradı beni 75mb’ye çıkardılar acaba arkaplanda bir işlemi mi atladılar anlayamadım? Hadi tesisat kaldırmıyor, yükleme hızını neden halen daha tam alamıyorum? Tecrübeli olanlardan destek bekliyorum

• Merhaba,
    Hipernet adında bir internet kullanıyorum. 100mbit hız alabilirsiniz diyorlar fakat 40 mbit civarlarında internet alıyorum. 3 pc 1 telefon 1 tv bağlayınca telefondaki net baya yavaşlıyor. Modemle alakalı olduğunu düşünüyorum, turktelekomun verdiği eski bir modem kullanıyorum. Sizce yeni bir modem alsam düzelir mi? Ve bu yeni nesil vdsl modemler (örn ; dx3200) hipernette çalışır mı?

• SilentNight78 kullanıcısına yanıt

Hipernet vdsl; vdsl uyumlu modemle çalışır. Bütçe sorunu yoksa modem üzerinden kullanıcıya ayar imkanı veren wifi6 veya wifi5 destekli Keenetic modem daha iyi olur.

• Vay be bu konu açılalı 12 yıl geçmiş, o zamanlar forumdaki kişiler FTTH FTTB hız testlerini atmışlar, 100 MBit alanlar varmış. Üzerinden dile kolay tam 12 yıl geçti, o zamanlar ilkokula başlamış birisi şu an üniversiteye geçti bile, ama ben de dahil bir çoğumuz daha Fiber'i göremedik. Bu 12 yılda ne yaptın da İstanbul'da bile Fiber hizmet veremiyorsun diye sorarlar Telekom'a ........

• Lady-Of-Ice kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Doğru düşünmüşüm.

Temiz kullanılmış, 2. el bi modem arıyorum. 2-2.5bin modeme para vermek istemiyorum.

Bulabilirsem temiz dx3200 alcam.

• SilentNight78 kullanıcısına yanıt
  • Selamünaleyküm herkese hayırlı günler ben 50 Mb internet paketi kullanıyorum ortalama 49 hız falan oluyorum ama şu şekilde bir sıkıntım var özellikle online oyun oynarken çok hissediliyor hız sürekli titreyerek geliyor muş gibi yani şöyle düşünün elimizde bir ip alırız ve sallarız ip böyle dalgalanır ya benim de internetim tam olarak bu şekilde geliyor ben bu teknik detayları okumayı bilmiyorum aşağıda sizlere hat değerlerimi paylaştım benim tam olarak yaşadığım problem nedir acaba bu teknik bilgileri uzman şekilde okumayı bilen bir abimiz büyüğümüz bana yardımcı olursa sevinirim
    Çünkü ben baya uzun zamandır Türk nete arıza kaydı bıraktım yok işte Türk telekom ekipleri hattınızı kontrol etmişler bir sıkıntı yok diyip beni hep geçiştirdiler ben artık tahammül edemiyorum sonuçta para verip hizmet alıyoruz bir arıza var ama bu giderilmiş yor duruma göre sizlerin vermiş olduğu bilgiden yola çıkarak bencimr detaylıca bir dilekçe yazıp şikayette bulunucam gerekirse kablo mu değişecek değiştirsinler bu işin peşini bırakmak istemiyorum o yüzden sizlerden geri dönüş bekliyor olacağım saygılarımla bilerek de Türk net sayfasına yazmadım buraya yazmak istedim
    xDSLFwVersion: FwVer:5.12.26.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
    Line State: Up
    Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
    Annex Mode: ANNEX_B
    =============================================================================
    INP downstream: 0
    INP upstream: 0
    shineGINPdownstream: 0
    shineGINPupstream: 0
    reinGINPdownstream: 0
    reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
    near-end fast channel bit rate: 51199 kbps
    far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
    far-end fast channel bit rate: 15352 kbps

near-end FEC error fast: 0
    near-end FEC error interleaved: 0
    near-end CRC error fast: 4
    near-end CRC error interleaved: 0
    near-end HEC error fast: 0
    near-end HEC error interleaved: 0
    far-end FEC error fast: 0
    far-end FEC error interleaved: 0
    far-end CRC error fast: 0
    far-end CRC error interleaved: 0
    far-end HEC error fast: 0
    far-end HEC error interleaved: 0
    DSL uptime :3 days, 7:12, 15 secs
    DSL activetime :0 min, 20 secs

Downstream:
    relative capacity occupation: 100%
    noise margin downstream: 8.5 dB
    output power upstream: 9.4 dbm
    attenuation downstream: 6.6 dB

Upstream:
    relative capacity occupation: 100%
    noise margin upstream: 14.0 dB
    output power downstream: 13.1 dbm
    attenuation upstream: 0.1 dB

Bit table:
    carrier load: number of bits per tone
    tone 0- 31: 00 00 00 00 00 22 24 56 67 88 89 89 99 99 aa aa
    tone 32- 63: 00 aa aa bb bb bb bb bc cc cc cc cc cc cd cc cd
    tone 64- 95: dd dd dd dd dd dd dd dd dd dd dc dd dd dc dd cd
    tone 96-127: cc cc dc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cb cc
    tone 128-159: cb bb bc bb cb bb bb bb bb bb cb bb bb bb bb bb
    tone 160-191: cb bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb
    tone 192-223: bb bb bb bb bb ab bb bb bb aa ab ba bb ba aa ab
    tone 224-255: aa aa ab aa aa aa aa aa aa aa aa aa aa aa aa aa

• Merhabalar keyifli forumlar, yer altındaki fiber optik kabloların kanal olmadan sadece üzeri toprakla kapatılması ileride kabloda kopma, fiziksel hasar gibi probleme yol açar mı? Çözümüyle ile ilgili kimle iletişime geçmeliyim

• Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt

Yer altındaki nasıl bir fiber optik kablodan bahsediyorsunuz? Eğer kalın ve genelde turuncu renkli olanları kastediyorsanız bunlara birisi balta ile girişmediği sürece bir sıkıntı çıkmayacaktır...

• 
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.