Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (630. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.107
Cevap
124
Favori
727.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 50 mbps kullanıyorum. Modem arayüzünden indirme hızım artmış. 58 küsür olmuş. Normalde 51 civarındaydı. Speed testte 55 civarı çıkıyor hız. Bu hep böylemi kalacak yoksa pandemi dönemi diye mi.
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt

Belli olmaz telekomun işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 1 Mayıs 2021; 11:25:35 >
  • Merhabalar eve kadar fiberim var 2-3 ay falan önce döşendi ve aktif olmuştu. Başvurduk eve geldiler modemi falan kurdular. Sinyal ne zaman gelir acaba internet ne zaman açılır Türk Telekom VDSL kullanıyorduk fibere geçtik. İnternetin açılması ne kadar sürer bilginiz var mı acaba ? sizin ne kadar sürdü?

• Merhaba. Her elektrik gittiğinde internette gidiyor. (Binada jeneratör var) Her defasında arıyorum ve arıza kaydı açılıyor. Müşteri hizmetlerine saha dolabında güç kaynağı ile ilgili sıkıntı olduğunu söylüyorum ancak buna saha ekiplerinin karar verebileceğini söylüyorlar. Bulunduğum yerde elektrik kesintileri çok sık ve uzun süreli olduğundan internet konusunda sıkıntı yaşıyorum. Acaba bu durumu düzeltmenin bir yolu var mıdır?

• Rather kullanıcısına yanıt

hocam merhaba. aynı durumdayız. siz VDSL den fibere geçince ne kadar beklediniz ? Bende şu an VDSL kullanıyorum binaya fiber geldi yeni. aktif de oldu.

• omeromer_56 O kullanıcısına yanıt

Hocam 3 güne geldiler modemi kurdular. Şu an sinyal bekliyoruz netin açılmasını. Ne zaman açılırsa artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rather -- 1 Mayıs 2021; 19:38:54 >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Hocam rahatsız ediyorum. Bizim bina 13 yıllık ve şu an VDSL kullanıyorum. Sokağımdan fiber hat geçiyor. Bina sakinleri fiber için başvurmuşlar. Tahmini kaç güne fiber çekilir? Bir de GPON kuracaklar ya, bina içi ve daire içi tesisatı kim yenileyecek?

• Dejuf D kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah, ne rahatsızlığı.
    Olumlu dönüş aldıysanız, bölgedeki ekiplerin yoğunluğuna göre değişir. 1 ay içinde de bitebilir 3 ay da sürebilir. Ortlama 1,5-2 ay diyebiliriz.

Bina içinde IFDK'dan (fiber ankastre) daire içerisine çekilecek olan OBK fiber kabloyu duruma göre ya Telekom kendisi çekiyor ya da kabloyu size teslim edip size çektiriyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Arkadaşlar 50 mbps kullanıyorum. Modem arayüzünden indirme hızım artmış. 58 küsür olmuş. Normalde 51 civarındaydı. Speed testte 55 civarı çıkıyor hız. Bu hep böylemi kalacak yoksa pandemi dönemi diye mi.

Bende de aynısı oldu. Umarım böyle kalır.

• 1 Haftadır internetim bölgesel arıza(güncelleme çalışması) nedeniyle kesikti. Bugün internetim 12 mbps ADSL'den 16 mbps VDSL'e güncellenmiş olarak geri geldi. Online işlemlerde kampanyamı hipernet olarak değiştirmişler(diğer her şey aynı, hız 12 mbps gözüküyor.) Modemde ise 16 alıyorum.

2 tane de SMS atmışlar, kampanya aktive edildi mesajı, diğeri ise fiber ile yüksek hızda bağlantıya geçtiniz diye.

Ben hiçbir şekilde herhangi bir hız yükseltme veya kampanya değişikliği için başvurmadım.

Ücret yükseltmedikleri sürece bu durumdan şikayetçi değilim ama merak ettim buna benzer bir olay daha önce başına gelen var mı?

• Fttb/vdsl kullananlar yurt dışı pingler nasıl. Frankfurt kaç ms mesela. Ftth ile çok fark eder mi oyunlarda. Konum İstanbul.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tommy Shelby -- 4 Mayıs 2021; 22:37:34 >
  • Beyler, ttnet kapatalı 3 ay olmadı tekrar başvuru yaptım. Başvuruyu sıkıntısız yaptı. Sizce problem çıkar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

2 gün önce yoğunluk nedeniyle telekoma gidemedim, 35mbit gamer kampanyası 99+6tl idi şimdi 114+6tl olmuş.
    Ben de bugün 12 aylık taahhütlü 4 mevsim kampanyasına geçtim 35mbit hız için, bilerek 1 yıllık seçtim. Binada altyapı yeni, GPON var. Geçen yıl ttnette idim ana 2 kat fiyat nedeniyle vodafonenet denen garabete geçmiştim, şimdi kurtuldum. Sabah kuruluma gelecekler, inşallah sorunsuz şekilde kullanırım.

Ne kadar fiyat çektiler acaba? Bana 24mbit 12 ay taahüt 125 dediler. Benim de taahütüm bitiyor bu ay, düşüneyim dedim ama kabul edeceğim gibi, başka birşey bulamadım.

• apoo143 A kullanıcısına yanıt

hattını iptal et aynı adrese yeni başvuru yap hocam

ilk 3 ay ücretsiz 24 taahhütlü 35mb 103 tl falan geliyor telekom bayilerine sorabilirsin aynı adrese aynı isimle yeni abonelik alınabiliyor. Port sorunu varsa bişey diyemem

• quote:

Orijinalden alıntı: apoo143

Ne kadar fiyat çektiler acaba? Bana 24mbit 12 ay taahüt 125 dediler. Benim de taahütüm bitiyor bu ay, düşüneyim dedim ama kabul edeceğim gibi, başka birşey bulamadım.

Alıntıları Göster
    Yav bu nasıl fiyattır arkadaş. Yaklaşık onfiyata (129₺) Superonline fiber varsa 100 mbps veriyor 24 ay için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba artık bu Türknet illetinden gına geldiği için Türk Telekom'a geçmeyi düşünüyorum. Benim altyapım yada portum çok sıkıntılı, günde en az 20-30 kere internet kopuyor, kendi kendine hız düşüyor saçma sapan. Türk Telekom saha ekipleri de Türknet kullandığım için sorunu çözüyormuş gibi davranıp hiçbir şeye çare bulmuyor malumunuz. Diyorum ki bir kumar oynayıp Türknet'den Türk Telekom'a direk geçiş yapılmadığından dolayı Türknet'i direkt olarak iptal edip yeni port açtırabilir miyim veya altyapı kablolarını yeniletebilir miyim zor da olsa? Türk Telekom 12 ay taahhütlü paket olan Dört Mevsim Kampanyasını düşünüyorum çünkü bunlar Türk Telekom'lu olmadığım için tavır alıyorlar, hiç olmazsa bir sorun çıktığında bunu onlara çözdürebilirim diye düşünüyorum.

• Türknet'i iptal edin. Türk Telekom yazlık internet kampanyasını alın.

Yazlık internet kampanyası

2-3 aylık taahhütlü kampanyadır. Beğenirseniz taahhütü uzatırsınız. Ve Türk Telekom müşterisi olursanız size Türknet'de ki gibi davranmazlar. Daha nazik, kibar hızlı dönüş yaparlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tommy Shelby kullanıcısına yanıt
    FTTH pingde en kralıdır. Ama en kötü VDSL bile pingte hayal kırıklığı yaşatmaz.

• FTTH ile FTTB/eth arasında ping de bir fark var mıdır, biliyor musunuz?

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Vardır FTTH fiberin kralı. FTTB ise sadece binaya geliyor fiber. Ama en iyisi FTTH, çok ping farkı olacağını düşünmüyorum.

• 
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.