Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.113
Cevap
124
Favori
727.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnternetten bakıp göresellere aynen çakabilirsiniz özel haricen bir dizilimi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Duvardan gelen fiber kablo sıralaması normalde turuncu beyaz turuncu diye gitmiyor.Bildiğim kadarıyla bütün kablolarda çakılmıyor.Daha önceden forumda birisi paylaşmıştı bende ona göre yaptım ama yeniden gerekiyor.
  • akk işlemiyor bende 35 megabit indiriyorum şu an. aynı durumda olan var mı? ilginç hiç olmazdı
  • phorever kullanıcısına yanıt
    5 günde kotayı nasıl doldurdunuz hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PehliOne- kullanıcısına yanıt
    ondan kolayı ne var ki hocam. izlediğim her şey 720p. daha aşağısını unuttum
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

ondan kolayı ne var ki hocam. izlediğim her şey 720p. daha aşağısını unuttum

Bende 720p izliyorum ama 75gb'lık kota ayın ortalarına kadar idare ediyor. Tabi oyun falan indirdiyseniz 40-50gb'tı bir günde doldurmak bile mümkün. Ben sırf bu yüzden 50Mbps 200gb akn'li pakete geçmeyi düşünüyorum. Şuanda 16Mbps 75gb kullanıyorum 55tl ödüyordum taahhütüm bitti. 50mbps 200gb için 81tl değer'mi diye düşüyorum şuanda.
  • selim20 kullanıcısına yanıt
    Şu diizlime göre denediniz mi?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    İnceledim 1 2 3 ve 6 daki renkleri bağlamışlar diğerleri boş olarak yapılmış.Bende bu dizilimle yapıp o uçları bağlamam çalışır diye düşünüyorum.Teşekkürler.
  • selim20 kullanıcısına yanıt
    Tabiki öyle de bağlarsanız çalışır ama kablo 100Mbps ile sınırlanmış olur, şayet tüm telleri iki uçta da çakarsanız kablo 1Gbps iletebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 6 Şubat 2018; 13:46:55 >
  • 100 mbps hız baglı hipernet fakat 3 aydır bırseyler ındırınce tıkanıp kalıyor.ındırme bıtınce bormal yıne.
    fakat bakıyorum 7/24 hız sabıt gelıyor
    anlamadıgım telekom altyapılar her gun yenılenıyor fıber hızı cogu yer ama ..gercek hız yok..
    4 mbps upload vardı 1 yıldlr..15 gun once arıza yaptı portı bısıler degıstırdıler..tanımlama 4 mbps fakat olcumde 2 mbps cıkıyor artık :)
    DSL Hızı(Kb/s): 99999 4089 > 2 mbps olcumde cıkıyor ..15 gun oncesıne kadar 4 mbps net olcumde cıkardı.her kurcalamada bır yerı duzeltıp bır yerı bozuyorlar.

[url=https://resimyukle.xyz/resim/KzHO01]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 6 Şubat 2018; 21:46:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

100 mbps hız baglı hipernet fakat 3 aydır bırseyler ındırınce tıkanıp kalıyor.ındırme bıtınce bormal yıne.
    anlamadıgım telekom altyapılar her gun yenılenıyor fıber hızı cogu yer ama ..gercek hız yok..
    4 mbps upload vardı 1 yıldlr..15 gun once arıza yaptı portı bısıler degıstırdıler..tanımlama 4 mbps fakat olcumde 2 mbps cıkıyor artık :)
    DSL Hızı(Kb/s): 99999 4089 > 2 mbps olcumde cıkıyor ..15 gun oncesıne kadar 4 mbps net olcumde cıkardı.her kurcalamada bır yerı duzeltıp bır yerı bozuyorlar.

100Mbps Muğla için son derece iyi bir hız hocam. Ben Marmaris'deyim buradaki türk telekoma gidip 50Mbps pakete geçmek istiyorum dedim marmaris'de öyle bir hız yok dediler 24Mbps önerdiler.

İşin tuhafı 1hafta önce tt'yi arayıp hattımın maximum ne kadar desteklediğini sormuştum orada'ki arkadaş 86Mbps demişti. Bunu tt bayisine söylediğimde onlar bilmez falan dediler. Bu adamların birbirinden haberi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: PehliOne-

quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

100 mbps hız baglı hipernet fakat 3 aydır bırseyler ındırınce tıkanıp kalıyor.ındırme bıtınce bormal yıne.

100Mbps Muğla için son derece iyi bir hız hocam. Ben Marmaris'deyim buradaki türk telekoma gidip 50Mbps pakete geçmek istiyorum dedim marmaris'de öyle bir hız yok dediler 24Mbps önerdiler.

İşin tuhafı 1hafta önce tt'yi arayıp hattımın maximum ne kadar desteklediğini sormuştum orada'ki arkadaş 86Mbps demişti. Bunu tt bayisine söylediğimde onlar bilmez falan dediler. Bu adamların birbirinden haberi yok.

dogru dersın kımın de dedıgı bellı dııl..kımsenın neyın ne oldugundan haberı yok..hem musterı temsılcısı sonucta ürün satıyorsun ama neyın ne oldugunu bilinde oyle cıkın -_-
    bende 2,5 yıl oncesıne kadar 35 mbps kullanıyordum tt netten
    sonra yuksek akn dusuk olsun dıye voda ya gectım...76 mbps actılar once acılmadan kapattılar 24 verdıler sonra 51 actılar en son acması bıle oyuncak gıbı oynadılar.):)
    sonra hattım 100 mbps desteklıedıgı halde 1,5 ay ugrastım 6 ay kadar kullandımne yaptımsa nerelere sordumsa 51 den yukarı hız actıramadıms..neden cunku telekomdan almadık dıye kısacası.
    ekıblere bıle o kadar dedım hat degerlerım 130000 yazıyor snr yuksek..
    sonra satralde 50 den yukarı hız yok dedıler baska biş demedıler..
    en son uzun zaman voda danda sonuc cıkmadı..bende en son kapanısı verdım 5 gun ıcınde kapanacak..4 gun telekoma gıttım dedım 100 mbps alacagım musterı temcılsıne oradan..baktılar dedıler sıze 24 den yukarı hız veremeyız o kadar desteklıyor.:( ne dedımse en sonunda biz anlamayız dedıler..yan odalaradan teknısyene yonlerdıler orda kagaıtta basmıstım zaten hat degerlerını modeme gelen.baktılar zaten hat kapanmamıstı eskısı
    100 mbps acarzı dedıler olmadı dususuruz dedıler .port varmı var..sız alın yarın acarzı dedıler.
    24 aylık sozlsme yaptım 23,5 ay oldu 100 mbps hipernet 200 akn aldım o gun bugundur kulanırım.hat degelerım gayet guzel..
    yanı kısacası telekomda oldugu ıcın altyapı...
    diger iss ler kıralama yaptıgı ıcın yuksek hız acmıyor..

bence musterı hzmerlerıne dıılde bulundugunuz mudurluge gıdın ben orda cozdum en son..
    en net bılgıyı ordan alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 6 Şubat 2018; 21:37:36 >

• PehliOne- kullanıcısına yanıt
    24 mbit ustu hiz bilmez onlar beyinsel olarak problem var firmada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • frantic2 kullanıcısına yanıt
    Hat değerlerinizi paylaşır'mısınız hocam benimkiyle bir kıyaslayayım çünkü benim hat değerlerimde iyi. Birde 100Mbps 200GB için size nasıl bir fiyat verdiler ? Siz muhtemelen yeni abone olduğunuz için daha avantajlı bir fiyat almışsınızdır. Bu arada bana müşteri hizmetlerin bir tanesi 86Mbps diğeri 24Mbps ve türktelekom müdürlüğündeki görevli (teknik ekip değil) 24Mbps desteklediğini söyledi.

TT'nin en çok nefret ettiğim taraflarından biride bu. 12 yıllık tt abonesiyim bana 50Mbps 200gb için 94tl fiyat çekiyorlar. Yeni internet bağlatan aboneye ise aynı hizmeti 77tl'ye sunuyorlar birde üstüne ilk 10 ay 50 yerine 100Mbps veriyorlar.. Yeni müşteriler insanda mevcut müşteriler son of a bit***'mi yani!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PehliOne- -- 6 Şubat 2018; 22:15:39 >
  • quote:

Hat değerlerinizi paylaşır'mısınız hocam benimkiyle bir kıyaslayayım çünkü benim hat değerlerimde iyi. Birde 100Mbps 200GB için size nasıl bir fiyat verdiler ? Siz muhtemelen yeni abone olduğunuz için daha avantajlı bir fiyat almışsınızdır. Bu arada bana müşteri hizmetlerin bir tanesi 86Mbps diğeri 24Mbps ve türktelekom müdürlüğündeki görevli'de(teknik ekip değil) 24Mbps desteklediğini söyledi.

TT'nin en çok nefret ettiğim taraflarından biride bu. 12 yıllık tt abonesiyim bana 50Mbps 200gb için 94tl fiyat çekiyorlar. Yeni internet bağlatan aboneye ise aynı hizmeti 77tl'ye sunuyorlar birde üstüne ilk 10 ay 50 yerine 100Mbps veriyorlar.. Yeni müşteriler insanda mevcut müşteriler son of a bit***'mi yani!

ben 24 aylık abone oldumdu vafo ıptal edıp..19 subat 2018 de 24 ay sozlesme dolacak o zamanlar 100 mbps 200 akn 103,00 sabıt fıat oduyorum.
    su an ıcın ararlarmı dıye beklıyorum ne fıyat verecekler dıye..
    aynı 100 mbps 200 akn olarak.

• frantic2 kullanıcısına yanıt
    Hocam değerlerimiz çokta farklı sayılmaz sizin snr down 15 iken up 44 çıkmış ilginç. Benimkilerde böyle.

100 alamasam bile 50Mbps alabilmem için yeterli gibi. TT cağrı merkezindeki 86mbps'a kadar hattınız destekliyor diyen eleman muhtemelen doğruyu söylüyordu. Maximum 24Mbps diyen elemanlar şu değerlere hiç bakmıyorlar'mı acaba ?
  • quote:

Hocam değerlerimiz çokta farklı sayılmaz sizin snr down 15 iken up 44 çıkmış ilginç. Benimkilerde böyle.

100 alamasam bile 50Mbps alabilmem için yeterli gibi. TT cağrı merkezindeki 86mbps'a kadar hattınız destekliyor diyen eleman muhtemelen doğruyu söylüyordu. Maximum 24Mbps diyen elemanlar şu değerlere hiç bakmıyorlar'mı acaba ?

bu degerlere hıc aldırmıyor ekıp yada işine gelmıyor.yazdan bu yana dustu bırden. kac defa arıza kaydı hep kapatılar.ınternetınız calsıyor sorun yok dıye..15 gun once yapıldı saha dolabındakı (DSLAM)kutudakı kartta dedıler arızayı en son..
    musterı hızmetlerıne dedım kac defa ,kac defa sıkayet yazdım resımlı ve yazılı hat degerlerım anıden dusus oldu dıye.inan hıc lgılenmedıler..en son mudurluge gıdıp kagıda basıp anlalttım tekısyene sagolsun yardımcı oldu olacak sey varsa yapalım dedıler..1 hafta sonra yaptılar..

• Arkadaşlar internetimin taahhütü 17 Şubat ta bitiyor ve şubat ayının faturası da gelmiş şimdi ben bu faturayı ödediğimde internetim kullanım dışı mı kalacak son ay olduğu için ?
    Ayrı olarak istersem başka pakete geçebiliyormuşum ama fiyatlar biraz tuzlu ve bende akn li paket kullanmak istemiyorum kısmetse Turkcell superonline daki aknsiz ve limitsiz paketlere geçiş yapmak istiyorum . Bu işlemi nasıl ve ne zaman yapmalıyım ? Zor oluyor mu bu operatör değişikliği süreci ?
  • Yeni paketler 1 Mart'ta mı acaba?
  • Sözleşme bitiyor diye hiçbir hizmet durmaz.
  • 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.