Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
12.295
Cevap
120
Favori
625.608
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
Giriş
    16143 Mesaj

Hocam arkadaş fiber kullanıyor, değerleri ADSL ile karşılaştırmak doğru değil. Upload hızı düşik olduğu için SNR'ın 44db olması çok normal.

Şimdi müşteri hizmetleri personelleri hat değerlerinizi göremezler şayet teknik personel bölge için bir ortalama alınabilir diye sisteme hız bilgisi girmemişlerse bir şey de bilemezler. Zannediyorum ki, bölgede fiber var teknik personel de ne olur ne olmaz herkese 80Mbps civarı ulaşılabilir diye sisteme hız bilgisi girdiler, müşteri hizmetleri de hız alamayan insanlar sorun yaşadıklarından (müşteri düşündükleri için değil tabi, bazen bilgede fiber olsa da çeşitli sebeplerle düşük hız aldıkları olur) yani müşteriye yardımdan ziyade üşengeçlikten böyle yapıyorlar. Diğer personel de sisteme girilmiş hızo söylemiştir. Muhtemelen ikisinden de daha yüksek hız alınabilir. Bu hız işinde bilgiyi teknik personelden almak gerekiyor direkt otomasyondan bakarlar ne var ne yok hepsi ortaya dökülür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    PehliOne- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
    1380 Mesaj

Vae konusunu bilemiyorum burası için ama eski dairem ki aynı mahalle aynı semtteydi yine; Superonlina geçiş için görüşmüştüm bölge sorumlusuyla.Taahhüt cayma bedeli çok çıktığından vaz geçtim sonrasında.Tekrardan iletişime geçmek gerekir sanırım.Ben genel olarak Vae anlaşması yapıyorlar diye düşündüğüm için bina bazında düşünmemiştim.Paket fiyatlarında da vae anlaşması ve kendi altyapısı olup olmaması durumuna göre de değişiklik gösterdiğini bilmiyordum.Soracağım bu durumu bölge sorumlusuna.Eğer rakamlar TT'la aynı şekle çıkarsa değişiklik yapmam bu şekilde kalır artık.Teşekkürler bilgilendirme için.

Edit:
    Bölge sorumlusu 100 mbit Akn'siz olarak 399 TL'dedi

Bu şartlarda yapılacak tek şey Turknet'e geçip bir iki ay deneme yapıp memnun kalınırsa devam, kalınmazsa Tt'a geri dönüş yapmak.Tabi onlarında Vae anlaşması varsa.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    13120 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

Vae konusunu bilemiyorum burası için ama eski dairem ki aynı mahalle aynı semtteydi yine; Superonlina geçiş için görüşmüştüm bölge sorumlusuyla.Taahhüt cayma bedeli çok çıktığından vaz geçtim sonrasında.Tekrardan iletişime geçmek gerekir sanırım.Ben genel olarak Vae anlaşması yapıyorlar diye düşündüğüm için bina bazında düşünmemiştim.Paket fiyatlarında da vae anlaşması ve kendi altyapısı olup olmaması durumuna göre de değişiklik gösterdiğini bilmiyordum.Soracağım bu durumu bölge sorumlusuna.Eğer rakamlar TT'la aynı şekle çıkarsa değişiklik yapmam bu şekilde kalır artık.Teşekkürler bilgilendirme için.

Edit:
    Bölge sorumlusu 100 mbit Akn'siz olarak 399 TL'dedi

Bu şartlarda yapılacak tek şey Turknet'e geçip bir iki ay deneme yapıp memnun kalınırsa devam, kalınmazsa Tt'a geri dönüş yapmak.Tabi onlarında Vae anlaşması varsa.

https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/
    adresinizi sorgulatınca ne çıkıyor sonuç ?

• Emekli Yönetici
    1380 Mesaj

Hocam bizim bina kentsel dönüşüme girdi.A ve B blok mevcut.Ancak adres bilgisinde böyle bir ayrım yok ve bu adres sorgusu üzerinden yeni binada fiber olduğu gözükmüyor.Muhtemelen sistemlerde güncelleme olmadı.Hatta TT çağrı merkezi bile en fazla 24 mbit hız alırsınız dedi.Akabinde TT müdürlüğüne giderek sorgulama yaptırdım; ondan sonra hızım 100 olarak verildi.
    |
    |
    e_capkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bizim bina kentsel dönüşüme girdi.A ve B blok mevcut.Ancak adres bilgisinde böyle bir ayrım yok ve bu adres sorgusu üzerinden yeni binada fiber olduğu gözükmüyor.Muhtemelen sistemlerde güncelleme olmadı.Hatta TT çağrı merkezi bile en fazla 24 mbit hız alırsınız dedi.Akabinde TT müdürlüğüne giderek sorgulama yaptırdım; ondan sonra hızım 100 olarak verildi.

binada tt fiber varsa bakır kablo çekmemiş olabilirler.

Mevcut TT sistemiyle Türknet'ten hizmet alamaz mıyım hocam eğer bakır kablo yoksa?Bildiğim kadarıyla daire içerisine kadar fiber optik cam kablo geliyor.Bakır kablo konusunda bilgim yok maalesef.
    |
    |

FTTH sistem varsa sadece Telekom'dan hizmet alabilirsiniz.

|
    |
    Teufel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1380 Mesaj

Sağlık olsun hocam o zaman.TT ne derse eyvallah diyeceğiz mecbur.Bunu bildikleri için de umarım fiyatları kafalarına göre şişirmezler.Gerçi taahhütünüz bittiğinde daha uygun teklif gelir muhtemelen demişti TT müdürlüğündeki görevli ama bakalım.
    |
    |

Yok ayrı ayrı onunla uğraşmazlar. İkna kampanyalarına girmeye çalışın uygun oluyorlar.

|
    |
    3381 Mesaj

Netspeed ftth tada hizmet vermiyor muydu bence bir kontrol edin facebook tan mesaj atarak ama eğer verebiliyorlarsa muhtemelen en fazla 50 mbps verebilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Teufel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Ö1f1

Teşekkürler hocam.Alternatif olması açısından danışacağım.
    |
    |
    Mr.Data kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sağlık olsun hocam o zaman.TT ne derse eyvallah diyeceğiz mecbur.Bunu bildikleri için de umarım fiyatları kafalarına göre şişirmezler.Gerçi taahhütünüz bittiğinde daha uygun teklif gelir muhtemelen demişti TT müdürlüğündeki görevli ama bakalım.

taahütsüz mü kullanıyorsunuz ttneti şuan ?
    100mbps 50gb olan pakete geçin. akksiz 24mbps gibi kullanırsınız.
    2019 da akk kalkıyor zaten

Hocam unutmuşum sağolun, tabi bazı binaları Vodafone'a da açıyor Türk Telekom ama hepsini açmadığı için yazmadım.

|
    |
    Bahsedilenler: Teufel , Mr.Data kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1380 Mesaj

Yok hocam maalesef taahhütüm mevcut.İptv kullanıyorum adsl deyken 24 mbps çok takılma yapıyordu nedense 100 de çok sağlıklı kullanıyorum; o açıdan da hızım çok düşsün istemiyorum.300 gb şu an için fazlasıyla yeterli olur sanırım bana.Ps4 oyun + Netflix + İptv kullanımı oluyor genelde.Zaten Kasım'a kadar taahhütten dolayı hareket edemeyeceğim.2019 da da kalkacaksa akn taahhüt vermeden bir süre o şekilde kullanır yada Netspeed'in taahhütsüz 50 mbps paketlerine geçer akn kalktıktan sonra o şekilde hareket ederim.Kesin bilgi mi hocam akn konusu 2019 için ?
    |
    |

IPTV'den kastınız Tivibu ise AKN'ye girerseniz hızınızdan kesmiyor. Yani 100Mbps kullanırken HD kanallarda 9Mbps yesin size 90Mbps kalsın, AKN'yi geçerseniz 24Mbps kullanırsınız AKN'de Tivibu hızdan yemiyor.

|
    |
    13120 Mesaj
    quote:

Yok hocam maalesef taahhütüm mevcut.İptv kullanıyorum adsl deyken 24 mbps çok takılma yapıyordu nedense 100 de çok sağlıklı kullanıyorum; o açıdan da hızım çok düşsün istemiyorum.300 gb şu an için fazlasıyla yeterli olur sanırım bana.Ps4 oyun + Netflix + İptv kullanımı oluyor genelde.Zaten Kasım'a kadar taahhütten dolayı hareket edemeyeceğim.2019 da da kalkacaksa akn taahhüt vermeden bir süre o şekilde kullanır yada Netspeed'in taahhütsüz 50 mbps paketlerine geçer akn kalktıktan sonra o şekilde hareket ederim.Kesin bilgi mi hocam akn konusu 2019 için ?

Netspeed hizmet veriyor mu adresinize ?

2019 da akk kalkıyor kesin btk kararı var

Sonrasında paketler nasıl oluyor bilemiyoruz

Kasımda taahutunuz bitince 100mbps 50gb lik paketten taahut verin bence . Akk kalkınca kotasız devam edersiniz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Emekli Yönetici
    1380 Mesaj

Yok hocam Tivibu değil.
    |
    |

Netspeed için Facebook üzerinden mesaj attım hizmet verip vermediğini öğrenmek adına henüz dönüş olmadı.

Dediğiniz mantıklı aslında ama ertelerler falan akn uygulaması devam ederse 50 gb beni mahveder hocam Aynı şekilde 300 gb'a iyi bir teklif gelirse devam etmeyi düşünürüm sanırım.Yada Netspeed hizmet veriyorsa 50 mbps akn siz 99 TL gözüküyor.Onuda düşünebilirim.
    |
    |

Ozaman yer tabi. Sizin durumda tam kelek oldu bu sefer Tivibu kullanıyor olsanız ya da IPTV kullanmıyor olsanız yetecek de bu sefer yetmiyodur tabi bence sizin ilacınız 50Mbps ful limitsiz ama fiyatının da Maşallah'ı var.

|
    |
    13120 Mesaj
    quote:

Netspeed için Facebook üzerinden mesaj attım hizmet verip vermediğini öğrenmek adına henüz dönüş olmadı.

Dediğiniz mantıklı aslında ama ertelerler falan akn uygulaması devam ederse 50 gb beni mahveder hocam Aynı şekilde 300 gb'a iyi bir teklif gelirse devam etmeyi düşünürüm sanırım.Yada Netspeed hizmet veriyorsa 50 mbps akn siz 99 TL gözüküyor.Onuda düşünebilirim.

https://www.netspeed.com.tr/fiber-tarifeler/
    bunlar sadece ttnet fiber altyapısı olan yerlere veriliyor olabilir.
    vdsl de 58 tl ye 100mbps verirken fiberde 50mbps veriyorlar.

100mbps 50gb den taahüt verirsiniz. sonra 300gb ta geçersiniz. sonra tekrar 50gb ta dönersiniz.
    taahüt verdiğiniz pakete geri dönebiliyorsunuz yani.
    ben ttnette iken 24mbps kullanıyordum kota bitmesine yakın 50mbps ye geçiyordum. 200gb kullanmak için :) (tüm paketlerin hızı 3 e düşüyordu ozamanlar. )
    |
    |

Reklamlar
bankalar.org
SEO
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.