Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (513. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Teufel

Yok hocam maalesef taahhütüm mevcut.İptv kullanıyorum adsl deyken 24 mbps çok takılma yapıyordu nedense 100 de çok sağlıklı kullanıyorum; o açıdan da hızım çok düşsün istemiyorum.300 gb şu an için fazlasıyla yeterli olur sanırım bana.Ps4 oyun + Netflix + İptv kullanımı oluyor genelde.Zaten Kasım'a kadar taahhütten dolayı hareket edemeyeceğim.2019 da da kalkacaksa akn taahhüt vermeden bir süre o şekilde kullanır yada Netspeed'in taahhütsüz 50 mbps paketlerine geçer akn kalktıktan sonra o şekilde hareket ederim.Kesin bilgi mi hocam akn konusu 2019 için ?

Netspeed hizmet veriyor mu adresinize ?

2019 da akk kalkıyor kesin btk kararı var

Sonrasında paketler nasıl oluyor bilemiyoruz

Kasımda taahutunuz bitince 100mbps 50gb lik paketten taahut verin bence . Akk kalkınca kotasız devam edersiniz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam Tivibu değil.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Netspeed için Facebook üzerinden mesaj attım hizmet verip vermediğini öğrenmek adına henüz dönüş olmadı.

Dediğiniz mantıklı aslında ama ertelerler falan akn uygulaması devam ederse 50 gb beni mahveder hocam Aynı şekilde 300 gb'a iyi bir teklif gelirse devam etmeyi düşünürüm sanırım.Yada Netspeed hizmet veriyorsa 50 mbps akn siz 99 TL gözüküyor.Onuda düşünebilirim.
  • Ozaman yer tabi. Sizin durumda tam kelek oldu bu sefer Tivibu kullanıyor olsanız ya da IPTV kullanmıyor olsanız yetecek de bu sefer yetmiyodur tabi bence sizin ilacınız 50Mbps ful limitsiz ama fiyatının da Maşallah'ı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Netspeed için Facebook üzerinden mesaj attım hizmet verip vermediğini öğrenmek adına henüz dönüş olmadı.

Dediğiniz mantıklı aslında ama ertelerler falan akn uygulaması devam ederse 50 gb beni mahveder hocam Aynı şekilde 300 gb'a iyi bir teklif gelirse devam etmeyi düşünürüm sanırım.Yada Netspeed hizmet veriyorsa 50 mbps akn siz 99 TL gözüküyor.Onuda düşünebilirim.

https://www.netspeed.com.tr/fiber-tarifeler/
    bunlar sadece ttnet fiber altyapısı olan yerlere veriliyor olabilir.
    vdsl de 58 tl ye 100mbps verirken fiberde 50mbps veriyorlar.

100mbps 50gb den taahüt verirsiniz. sonra 300gb ta geçersiniz. sonra tekrar 50gb ta dönersiniz.
    taahüt verdiğiniz pakete geri dönebiliyorsunuz yani.
    ben ttnette iken 24mbps kullanıyordum kota bitmesine yakın 50mbps ye geçiyordum. 200gb kullanmak için :) (tüm paketlerin hızı 3 e düşüyordu ozamanlar. )

• TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Cevap geldi; 50 mbps alabiliyormuşum fiber olarak.En azından akn olayı kesinleşip Tt un paket fiyatları belli olana kadar 50 ye geçiş yapılabilir gibi geldi.vdsl de 75 fiber de 50 olması garip değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Ozaman yer tabi. Sizin durumda tam kelek oldu bu sefer Tivibu kullanıyor olsanız ya da IPTV kullanmıyor olsanız yetecek de bu sefer yetmiyodur tabi bence sizin ilacınız 50Mbps ful limitsiz ama fiyatının da Maşallah'ı var.

Geçen ay tam olarak kullanmadım açıkçası o yüzden tam net bir şey diyemiyorum kotanın yetmesi açısından.Ama ay başında (hesapları o zaman aldım ay sonu halledemedim) 4 tane ps4 oyun indirdim.Gece de açmadım ona rağmen şu an 125 gb kalan mevcut.Ps4 oyun indirme işlemlerini 2/8 arası yapabilirsem sanırım kurtarır beni.Saat ayarlayamama olayı maalesef çok kötü ps4 için.Gerçi en büyük sıkıntı akn de maalesef.İnşallah şu illetten kurtuluruz bir an önce.

• Belki 100 bile alabilirsiniz ben kontrol ettirdiğimde 75 alabilirsin dediler binaya kadar fiber vdsl sinyali geliyor ama 100 mbps kullanıyorum tt den

Ayrıca 100 mbps lik paket güzel fakat taahhüt olmadığı için 2019 da fiyatlar değişebilir kotalıya çevirebilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 8 Şubat 2018; 8:17:57 >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Vdsl den mi diyorsunuz yoksa fiberden mi hocam 100 için ? Mevcut sistemimle hız yüksek diye vdsl yada adsl e geçmek doğrunolur mu ? (Böyle bir sistem olabiliyor mu onu da bilemiyorum gerçi) Fiyatlar bana da artar gibi geliyor akn kalkarsa.

• Vdsl den ama hat var ise muhtemelen 2019 da en çok şu an akk li olanlar etkilenir diye düşünüyorum

Ftth 100 mbps alınabilse güzel olurdu ama hiç alamamak ta var sadece türk telekom kullanmak zorunda da kalabilirdiniz başka firmanın altyapısı yoksa iptal etsen alabileceğin firma yok

• 50 mbps lik pakette cezbediyor 100 den 24 e düşeceğine hep 50 kullanmak ta güzel ve telekom un vermediği 4 mbps upload da var tabi ki

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam şu an için en iyi alternatif o gözüküyor.Kasım ayında biteceği için taahhütüm bir kaç ay bekleyip akn durumuna göre en mantıklı seçimi yapmaya çalışacağım artık.Cayma bedelinden dolayı (nakilden önce sordurduğumda 700 küsür demişlerdi) şu an hareket edemiyorum maalesef.Taahhüt bittikten sonra da taahhütlü bir paket seçmekte istemiyorum çok cezbedici bir teklif olmadıktan sonra bu da bana tek seçenek Netspeed'i bırakıyor.Araştırıp memnunniyet durumlarına bakmaya başlasam iyi olur sanırım.

Teşekkürler herkese zaman ayırıp yardımcı olduğu için.Saygılar.
  • quote:

Aynen hocam şu an için en iyi alternatif o gözüküyor.Kasım ayında biteceği için taahhütüm bir kaç ay bekleyip akn durumuna göre en mantıklı seçimi yapmaya çalışacağım artık.Cayma bedelinden dolayı (nakilden önce sordurduğumda 700 küsür demişlerdi) şu an hareket edemiyorum maalesef.Taahhüt bittikten sonra da taahhütlü bir paket seçmekte istemiyorum çok cezbedici bir teklif olmadıktan sonra bu da bana tek seçenek Netspeed'i bırakıyor.Araştırıp memnunniyet durumlarına bakmaya başlasam iyi olur sanırım.

Teşekkürler herkese zaman ayırıp yardımcı olduğu için.Saygılar.

vdsl varsa turk.net te hizmet verebilir.35mbps limitsiz alırsın hem turknetten.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Hocam size p.m. den sordum konu çok karışacağı için.Cevaplarsanız sevinirim.
  • Bir bilgiye ihtiyacım var.Önceden tılgın modem ile wep bağlantısı seçip ordaki şifreleme sistemini kullanıyordum.Daha sonra hem cep telinde hemde windows üzerinden wifi bağlandığımda güvenli bağlantı olmadığı bilgisi geliyordu.Bende bunu wpa2 wpa pozisyonuna çekip yeniden parola oluşturdum o hata kalktı ancak tılgın modemin bütün ışıkları yanıyor internette var,internette dolanırken sayfanın açılmasını bekliyorum sanki internet yok gibi telefonun wifi kaptıp açınca tekrar rahatlıkla internete giriyor.Bu sorun nerden kaynaklanıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hocam arkadaş fiber kullanıyor, değerleri ADSL ile karşılaştırmak doğru değil. Upload hızı düşik olduğu için SNR'ın 44db olması çok normal.

Şimdi müşteri hizmetleri personelleri hat değerlerinizi göremezler şayet teknik personel bölge için bir ortalama alınabilir diye sisteme hız bilgisi girmemişlerse bir şey de bilemezler. Zannediyorum ki, bölgede fiber var teknik personel de ne olur ne olmaz herkese 80Mbps civarı ulaşılabilir diye sisteme hız bilgisi girdiler, müşteri hizmetleri de hız alamayan insanlar sorun yaşadıklarından (müşteri düşündükleri için değil tabi, bazen bilgede fiber olsa da çeşitli sebeplerle düşük hız aldıkları olur) yani müşteriye yardımdan ziyade üşengeçlikten böyle yapıyorlar. Diğer personel de sisteme girilmiş hızo söylemiştir. Muhtemelen ikisinden de daha yüksek hız alınabilir. Bu hız işinde bilgiyi teknik personelden almak gerekiyor direkt otomasyondan bakarlar ne var ne yok hepsi ortaya dökülür.

Hocam merhaba. Bugün TT'yi arayıp tekrar sordum. Hattımın 82Mbps kaldırdığını söylediler ve bende Hipernet 50Mbps 150gb akn'li pakete geçtim. ADSL'den VDSL'e geçiş, yani hattımın aktif olması yaklaşır olarak 3.5 saat sürdü. Daha sonra modem ayarları kendisi yapmadığı için 45dk 1 saat'de onunla uğraştım ve sonunda internet ışığı yandı. Tabi 16Mbps'den 50'ye geçmenin heyecanıyla hemen bir Speed test yaptım ama bir tuhaflık vardı. ilk anda hız 50'ye vuruyor ancak daha sonra hızla 16 17'ye düşüyordu. Steam ve diğer sitelerden'de denedim en fazla 2000kb/s görebiliyordum ama modem değerleri sıkıntısızdı.

Altyapı FTTC bu arada.

30Dk bununla kafa patlattıktan sonra Killer Network Manager aklıma geldi. Oradaki bağlantı hızını eski hızıma göre girmiştim 16Down 1 Up. Onu düzeltip testleri tekrarlardım ve sonuç aşağıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PehliOne- -- 10 Şubat 2018; 0:3:15 >

• Bugün normal internetten hipernete geçtim ıptv kullanmaktayım ilk açtım yarım saat seyrettim
    ama sonra yayın gitti bilgisayar çalışıyor ama tvde hat yok başına gelen varmı tavsyeniz nedir?
  • PehliOne- kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, keyifli kullanımlar dilerim.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Yıllarca 8 le 16 ile neler çekmişiz biz.

• PehliOne- kullanıcısına yanıt
    Doğru hakikaten ADSL'in eziyetten farkı yok, İnşallah herkes fibere kavuşur.

• 
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.