Şimdi Ara

Türk Telekom DNS modeme ters atanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Modem arayüzünde Dns adresleri dns1:192.175.39.50 dns2:195.175.39.49 şeklinde yazıyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda dns adresleri dns1:195.175.39.49 dns2:195.175.39.50 şeklinde olmalı dediler. Burada bir çelişki var. Ama halen sorunu düzeltemediler. 2 ayrı modemde denedim aynı şey ile karşılaştım. Bunun nedenini bilen var mı?

Türk Telekom DNS modeme ters atanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utku_cemre -- 18 Mart 2017; 13:23:45 >

• Derdiniz bumu hocam önemli değil orda hangisi olursa olsun ortak kullanılıyor dns zaten kaldıki size tavsiyem ttnet dns değil kendinizin elle girilen hızlı bir dns kullanmanızdan yanayım
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    bu modem arayüzünde bağlantı ayarlarında görünen yani otomatik olarak atanan dns ve modem arayüzünde dns el ile girilmiyor,statik dns seçiyorum yine dns giremiyorum, dinamik ya da İSS'den al deyince bazen resimdeki gibi atıyor.Bu normal değil herhalde, öyleyse neden 1 ve 2 diye sırasıyla girin deniliyor. sen herhalde bilgisayarda ağ ayarlarında dns girme ile karıştırdın. ayrıca neden bazen resimdeki gibi dns atıyorken bazende dns1:195.175.39.49 dns2:195.175.39.50 olarak atıyor.
  • utku_cemre U kullanıcısına yanıt
    paylaştığınız fotonun üstündeki tiki kaldırırsanız elle dns girebilirsiniz zaten orada isp tarafından otomatik girilsin seçili. Ayrıca dns girilen yerin iki tane olmasının sebebi yedektir. Yani ilk dns girilen yere örneğin google dns 8.8.4.4 girip ikinciye 8.8.8.8 girmenin hiçbir farkı yoktur hatta daha iyi bile olabilir en yoğun 8.8.8.8 kullanıldığı için daha az yoğun 8.8.4.4 ilk etapta kullanılır. Ayrıca birini google dns ikincisini yandex dns yapabilirsiniz. Sizdeki ttnet dns'in 49 50 den sonra geliyor mantığı tamamen saçma bir düşünce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

paylaştığınız fotonun üstündeki tiki kaldırırsanız elle dns girebilirsiniz zaten orada isp tarafından otomatik girilsin seçili. Ayrıca dns girilen yerin iki tane olmasının sebebi yedektir. Yani ilk dns girilen yere örneğin google dns 8.8.4.4 girip ikinciye 8.8.8.8 girmenin hiçbir farkı yoktur hatta daha iyi bile olabilir en yoğun 8.8.8.8 kullanıldığı için daha az yoğun 8.8.4.4 ilk etapta kullanılır. Ayrıca birini google dns ikincisini yandex dns yapabilirsiniz. Sizdeki ttnet dns'in 49 50 den sonra geliyor mantığı tamamen saçma bir düşünce.

sen konuyu neden dağıtıyorsun ki? Ben neden bu şekilde atıyor diye sordum, dediğin şeyleri denemedim mi sanıyorsun, olmuyor modem arayüzünde el ile giriş yapamıyorsun.
  • utku_cemre U kullanıcısına yanıt
    il müdürlüğü pppoe server öyle ayrlamış demekki .Bu bir problem yada sıkıntı oluşturmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.