Şimdi Ara

Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3.245
Cevap
99
Favori
266.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim hocam.
  • İyi günler hocam umarım rahatsız etmiyorumdur.Bizim sokakta fiber olma ihtimali var mı anlıyamadım türktelkomun rögar kapğı var ve ince bir şekilde asfalt kesilmiş ve karşı apartmana hat çekmişler. Karşı apartmnada tanıdık yok gidip soramadım fiber mi diye acaba bu rögar kağaından eski adsl vdsl altyapı getriyorlar mı hala.[https://www.hizliresim.com/Miui6T][https://hizliresim.com/iOCNNX] resimleri ekledim yardımcı olursanız sevinirim.

not:444 1 444 bu adresde altyapı yok diyor

altyapısorgulama siteleri de hata veriyor.

• linkleri birleşik yazmışım kusura bakmayın

https://www.hizliresim.com/Miui6T

https://www.hizliresim.com/iOCNNX

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Paylaşırım mutlaka.

• AbdullahSeyitÇALKAYA A kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Binanızda telekom kutusu var mı? Estağfurullah ne rahatsızlığı, yardımcı olmak için buradayım.
  • Hayır bizde adsl internet için olan kutudan var zaten.O rögar kapağından karşı apartmana kesik var bizim bina tarafına doğru yok.Yani varsa karşı binada fiber vardır gidip soramadım açıkcası rahatsız etmek istemiyorum.Rögar kapağında türktelekom yazınca acaba dedim fiber mi geçiyo onun içinden.Adsl için böyle bir altyapı görmedim bu zamana kadar açıkcası.

• Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri

Bu şekilde bir kutu burda son buluyor.

https://altyapisorgu.netspeed.com.tr/

Bu adresten sorgulama yapılınca ne sonuç üretiyor hocam?
  • Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri
  • Galiba genel müdürlük tek çare.Şimdi ben o binada oturmuyorum genel müdürlükte altyapı başvurusu yapmaya gidicem. O binanın altyapı bilgisini paylaşırlar mı acaba

Abonelik almak istediğiniz adresi vermeniz yeterli hocam. Aynen müdürlüğe gidebilirsiniz, daha net bilgi alırsınız hocam.

• Teşekkür ederim hocam.

Rica ederim hocam.

• Güncelleme.Türktelekoma mesaj attım durumu anlattım onlarda 31/12/2020 tarihine kadar fiber çalışmaları olduğunu devam ettiğini söyledi.Bölgemde vdsl için kapasite yetmiyor fiber de santrale kadar çekilmiş durumda şuan sadece adsl hizmet alabiliyorum.Genel müdürlüğe gidersem çalışmanın yaklaşık olarak ne zaman olacağını öğrenebilirsin dedi.Müdürlüğe giderek gerekli bilgileri alabilirsin dedi.Gittikten sonra yine haber vericeğim.

• merhabalar,

yeni bir eve taşınacağım. konut yeni bir bina. konutta duvardan gelen bir sarı kablo var, sanırım bu gpon'a uyarlanan ftth denilen fiber altyapısı.

müteahhit tarafından altyapı yapılmış olduğunu anlıyorum ancak ttnet altyapı sorgulamasında binada bir hizmet görüntelenmiyor.

bununla alakalı nasıl bir yol izlemem gerekir?

bina yeni olduğundan, altyapı da var olduğundan işlemler hızlı bir şekilde çözülür mü?

konutun lokasyonu caddeye epey yakın ve sokakta fiber mevcut.

Yeni yılın başlarında da olabilir hocam.
  • Métropol kullanıcısına yanıt
    Superonline veya başka bir firmanın fiberi olabilir. Kontrol etmek lazım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Superonline veya başka bir firmanın fiberi olabilir. Kontrol etmek lazım hocam.

hocam kablonet vardır belki ama bu kablonun kablonet altyapısıyla alakası yok siz de biliyorsunuz ki..

Turkcell SOL sorgulaması yaptım, sokakta adsl potansiyeli var diyor.

Acaba müteahhit altyapıyı yaptı, binaya ankastre mi kurulmadı?

12 hane var binada, 10 hanede aktif yaşam var. Bu insanlar hiç mi internet kullanmıyor ya da hiç mi TTnet kullanan yok merak ettim doğrusu.

Senaryo üzerinden varsayalım ki gerçekten TTnet binaya istasyon kurmamış olsun..

Bu süreç çok mu uzun bekleyiş gerektiren bir işlemdir?

Bina içerisine bakın kontrol edin ankastre yoksa bilin ki Telekom altyapıyı gerçekleştirmemiş henüz, çünkü ben de sizin gibi aynı durumdayım daire içinde salondaki odada sarı fiber kablom var müteahhit çekmiş kabloyu ama binada ankastre yok onun mücadelesini veriyorum 6 aydır. 2020 yılı içerisi demilerdi şimdi de 2021 diyorlar. Benim bilgilerim bu yönde yanlışım varsa bilgisi olan arkadaşlar aydınlatır..
    Merhaba.

Öncelikle ttnet,vodafone fiber, superonline, türksat kablo gibi firmalardan adresinizde altyapı olup olmadığını teyit ediniz. Bu süreçten bir sonuç alamazsanız tuketici.btk.gov.tr adresinden internet altyapı talebi oluşturmanız gerekir. Bölge müdürlüğüne bağlı olarak birkaç ay sürebilir eğer binada internet kutusu yok ise. (Ankastre kutusu, binanın bölgedeki saha dolabı ile bağlantısını sağlayan lokal kablo veya fiber kutusu vb.)
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.