Şimdi Ara

Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.245
Cevap
99
Favori
266.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Kocaeli/Kartepe için nereye başvuru yapayım , il genel müdürlüğü var harita da ,
    Türk Telekom Genel Müdürlüğü
    https://maps.google.com/?q=Yahyakaptan,+T%C3%BCrk+Telekom+Genel+M%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC,+Salk%C4%B1m+S%C3%B6%C4%9F%C3%BCt+Cd.+No:8,+41050+%C4%B0zmit/Kocaeli&ftid=0x14cb4feef37b8ead:0xe1104c926d42d9a2&hl=tr-TR&gl=tr&entry=gps&lucs=a2&shorturl=1
    ,
    Daha önce kocaeli de uğraşan arkadaş varsa benimle iletişime geçebilir mi ?

Edit : mahallede altyapı var ancak binamız yeni , binada kutu yok . 8 daireyiz , karşı binamızda da büyük ihtimalle kutu yoktur diye düşünüyorum 6 daire de orası , çoğu kişiden imza alırım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmuhendisi -- 17 Haziran 2022; 9:1:7 >

• Merhaba. @NitroNos hocam yardımcı olur musunuz?

• matmuhendisi kullanıcısına yanıt

Kocaeli İl Müdürlüğünde tanıdığım yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

Arkadaşlar Kocaeli/Kartepe için nereye başvuru yapayım , il genel müdürlüğü var harita da ,
    Türk Telekom Genel Müdürlüğü
    https://maps.google.com/?q=Yahyakaptan,+T%C3%BCrk+Telekom+Genel+M%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC,+Salk%C4%B1m+S%C3%B6%C4%9F%C3%BCt+Cd.+No:8,+41050+%C4%B0zmit/Kocaeli&ftid=0x14cb4feef37b8ead:0xe1104c926d42d9a2&hl=tr-TR&gl=tr&entry=gps&lucs=a2&shorturl=1
    ,
    Daha önce kocaeli de uğraşan arkadaş varsa benimle iletişime geçebilir mi ?

Edit : mahallede altyapı var ancak binamız yeni , binada kutu yok . 8 daireyiz , karşı binamızda da büyük ihtimalle kutu yoktur diye düşünüyorum 6 daire de orası , çoğu kişiden imza alırım .

Kocaeli il müdürlüğüne teslim edin hocam dilerseniz dilekçenizi. Erişim planlama birimi. Takip no almayı unutmayın hocam.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

turknet ipv6 için başvuru yaptım dün sabah 3-4 saat sonra hattıma ipv6 tanımlaması yapıldı. modem otomatik olarak tanıdı ancak şuan ipv6 için siteler hazır olmadığı için pek bir faydası yok. modemin snr ayarları ile oynayınca snr 8'den 9.5'e çıktı. kapasitesi 94 mbps'ten 107 mbps'e çıktı.

• Yeni eve taşındım yeni bir bina komşularımin hepsinde port var bende yok 🤦 şimdi bu durumlarla ben uğraşmak zorundayım ama en büyük problemim hafta içi çalışıyor olmam tek başımayım bu süreçleri nasıl yapicam online olarak dilekçe gonderebilme şansım varmı acaba. Turktelekomi arayıp ben sizden paket alayım siz gerisini halledin ve diyorum olmaz gelcen müdürlüğe dilekçe vericen diyor çıldırmak üzereyim.
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt

Anladım hocam. Çok oynamayın modem arayüzü ile, sabit bırakın bir ayarda kalsın öyle hocam.

• Özgü® kullanıcısına yanıt

Zor olduğunun farkındayım ama işinizden izin alıp bu işleri halletmeniz gerekiyor hocam bağlı olduğunuz müdürlükte.

Hocam şimdilik bölgesel bir Uydunet firmasıyla anlastim cumartesi gelip bagliycaklar 32 mbit hız var uploadda iyi işimi görür bir süre kiraciyim zaten bir sene içinde bağlanmassa bakicaz bir çaresine artık. Ttnete fiber için basvurdum yan binada fiber var mesaj geldi altyapı çalışmanız yapılacaktır diye bakalım hayirlisi. Binada hiçbir dairede altyapı gözükmüyormus illaki birileri halledicek 7 daire var illaki bir altyapı kurulacaktır buraya.

• Özgü® kullanıcısına yanıt

Hayırlısı olsun hocam, süreçlerin peşini bırakmayın lütfen.

• Merhaba arkadaşlar, henüz iskanı bile olmayan bir binaya yakında taşınacağız haliyle şu an için internet konusunda bina boş olduğu için bir adım atan olmamış. Yan binalarda TT'nin fiberi olduğunu öğrendim sıfırdan başlamak için ne yapmam gerekiyor?

En önemlisi ise şu anda iskan ve oradaki adreste ikemetgahımın olmaması ön başvuru için bir engel teşkil eder mi?

• davidoff26 kullanıcısına yanıt

Binadaki daire sahipleri olarak/kiracılar olarak altyapı talebinizi ortak bir dilekçe haline getirin. Bu dilekçeyi bağlı olduğunuz müdürlüğe iletin. Çevre binalarda altyapı varsa size de çok kısa sürede gelecektir. FTTH şeklinde talepte bulunun derim, ancak yine de yanına "Mümkün ise FTTH, değil ise VDSL altyapı talep ediyoruz" şeklinde yazın hocam.

Hocam selamlar, daha önce Superonline altyapımızın geldiğini yazmıştım yeni binamıza. TT altyapısı ise yok. Sizden yine fikir isteyeceğim.

Nakil talebi ve dolayısıyla altyapı olmadığından İptal için TT Müdürlüğü'ne gittik, işlemimizi aldılar. Ekip son kez bir bakacak iptali onaylayacak dediler. İki gün oldu gelen giden yok, 180 güne kadar sürebilir gibi bir şey demişler üst katımız aramış. Bunlar süreci uzatacak mı acaba? Ona göre ben de şikayetlerimi yapayım, bir daha müdürlüğe gideyim. Altyapı yoksa iptal etmek zorundalar. Onlar yüzünden emin olup Superonline'a başvuramıyorum. Çünkü mahallede TT altyapısı var, bir de kutuyu çekerlerse binaya iki internetle kalırız ortada.

Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sushi. -- 8 Temmuz 2022; 13:34:57 >

• sushi. S kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam. Bu süreci beklemeniz gerekiyor. Çünkü ilgili ekip size altyapı sağlayabilirse bağlantınızı iptal etmeyecekler. Taahhüt kaldığı yerden devam edecek yani. Bu süreç için yüz seksen gün diyorlar ama o kadar sürmüyor hocam. Araya bayram girmesi sebebiyle biraz uzayabilir ama çok uzayacağını sanmıyorum. Biraz sabredin hocam, süreç sağlıklı bir şekilde sonlansın dilerseniz. Konuyu tuketici.btk.gov.tr adresinden de sorgulayabilirsiniz bir kayıt açarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 8 Temmuz 2022; 15:8:58 >

Teşekkür ederim hocam. Ben de böyle düşünüyordum. Fakat 180 gün filan denilince iptal etmemek için işi uzatacaklarını düşündüm. En fazla 180 gün olarak yasal süreyi belirtmişlerdir o halde. BTK üzerinden de başvurumu yaptım hızlandırmak için.

Yardımlarınız için teşekkür ederim, şimdiden iyi bayramlar :)

• sushi. S kullanıcısına yanıt

Ne demek hocam rica ederim :) İyi bayramlar.

• Yeni bir eve taşınıyorum internet bağlatacağım, abonelik başvurusunda bulundum. TTnetten gelen ekipler modemi vs kurdu sinyal alamadılar. Boşta tek port varmış ve portun arızalı olduğunu söylediler ve merkeze bildireceklerini ifade ettiler. TTnet'i aradığımda da kayıt oluşturulduğunu, planlama ve altyapı ekiplerinin ilgileneceklerini söylediler.

Şimdi benim merak ettiğim bu kısım zaman alıcı ve uğraştırıcı mı acaba ? Boş port olmaması anladığım kadarıyla uzun uğraşlar gerektiren bir problem. Benim sıkıntımın çözülmesi de aylarca sürer mi ?

• %80 engelliyim mobil hattımı turktelekom a taşıdım %25 indirimden faydalanmam için 'açık rıza beyan formu 'gerekiyor buradaki bayii vermedi bu formu mail atabilirmisiniz nasıl temin edebilirim ... sislivadi@gmail.com adresim
  • Taarin T kullanıcısına yanıt

Merkezlerinden sağlam port talep ederler, gelen ile arızalı olanı değiştirirler sorun düzelir diye düşünüyorum hocam. Veya o port tamir edilebiliyorsa öyle deneyeceklerdir muhtemelen.

• sislivadi S kullanıcısına yanıt

Bir bilgim yok bu konuyla ilgili maalesef.

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.