Şimdi Ara

Türk Telekom (avea) Artık 900 mhz Bandınıda Kullanacak (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
513
Cevap
6
Favori
16.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: krkmz1666

quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

Nigde kayseri nevsehir merkezde turk telekom lte altyapisi hazir. Ayrica 900mhz 3g yayını da var yer yer.

İlcelerede ulaşsalar daha da guzel olacak

Ilce olarak gecen gun Afyon Emirdagda Avea LTE sinyali vardi. Buyuk ihtimal ilcelerde de 1nisanda verecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

quote:

Nigde kayseri nevsehir merkezde turk telekom lte altyapisi hazir. Ayrica 900mhz 3g yayını da var yer yer.

Ilce olarak gecen gun Afyon Emirdagda Avea LTE sinyali vardi. Buyuk ihtimal ilcelerde de 1nisanda verecekler.

Diğer operatörlerde lt gozukuyormu

• quote:

il merkezlerinden ilçelere doğru devam edecekler anlaşılan
  • quote:

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

Orijinalden alıntı: mimofdm

quote:

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

Orijinalden alıntı: sssss5

Telefon masa üstünde sabit dururken sinyal seviyesi. Batarya performansını siz düşünün.
    900mhz 3g yayını başlayana kadar şarjım çabuk tukeniyordu. Suan sabit 900mhz kullanıyorum. Kullanım sürem arttı. Otomatik modun kötü tarafı 1dis dahi çekse 2100mhze bağlanıyor. Zayıf sinyal bataryayı daha hızlı tükettiğini herkes biliyordur sanırım. Aramızda çift taşıyıcılı telefonu olan arkadaşlar varsa onlarda durum nedir. Telefonları hangi sinyale öncelik veriyor. Paylaşımları bekliyorum
     Türk Telekom (avea) Artık 900 mhz Bandınıda Kullanacak Türk Telekom (avea) Artık 900 mhz Bandınıda Kullanacak

S.A sssss5 BUNU MHZLERİ 2100 YADA 900 MHZ OLDUĞUNU TELEFONUN NERESİNDEN GÖRÜYORSUN

https://forum.donanimhaber.com/showtopic.asp?m=114066981&p=1#114098886

burada anlattim nasil bakabilecegini.

s.a mimofdm ben android kullanıyorum ona nasıl bakacağım

*#0011#

• asi_genc6134 kullanıcısına yanıt
    Mus merkezde türk telekom ve vodafone lte sinyali vermeye basladi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_genc6134

quote:

quote:

quote:

Diğer operatörlerde lt gozukuyormu

Maalesef. Sadece Avea Lte vardi. Diger 2 operatorde 3g sinyali vardı.

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Aynen. Tt nin en buyuk avantaji her ilcede bir santralinin bulunmasi.

• s.a 4,5g sinyalini nerden verdiğini nerden bileceğiz tlfondan öğrenilecek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutalvarol

Mus merkezde türk telekom ve vodafone lte sinyali vermeye basladi

Hangi marka telefon kullaniyorsun gozukuyor

• Bende hattımı Telekoma taşıdım muhtemelen 2-3 gün içinde geçiş sağlanır.Telekom hattımlada test yapıp sonuçları paylaşıcam insallah pişman olmam Vodafone testleri gayet iyi çıktı daha önce hiç test yapmamıştım çünkü.Hattımı değişmemin sebebide kullandığım tarifenin fiyatı ve telefondan baktığımda bütün uygulamalarda sinyal zayıf olarak göstermesiydi.Kesik hat kullanmıyorum bu arada orjinal hat yedek çıkarmıştım

YER : KÜTAHYA / MERKEZ

TELEFON : İPHONE 5S

Bu mesaja eklenen görseller:

Türk Telekom (avea) Artık 900 mhz Bandınıda Kullanacak

• Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 4,5G için 900 MHz bandında işletmecilere tahsis edilen frekanslarda değişiklik yaptı. Söz konusu frekans değişikliği işletmecilerin altyapı maliyetlerinin azalmasına ve kapsama alanlarının artırılmasına katkı sağlayacak. BTK tarafından 26 Ağustos 2015'te gerçekleştirilen ve kamuoyunda 4,5G ihalesi olarak bilinen IMT Hizmet ve Altyapılarına İlişkin Yetkilendirme İhalesi ile Türkiye'de çeşitli frekans bantları, mobil geniş bant hizmetlerin kullanımına tahsis edildi. IMT ihalesi sonuçlarına göre, ihale şartnamesi uyarınca 900 MHz (880-915/ 925-960 MHz) frekans bandında işletmecilere tahsisli frekanslarda değişiklik yapıldı. 900 MHz frekans bandında frekans değişiklikleri, Avea İletişim Hizmetleri AŞ, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ ve Vodafone Telekomünikasyon AŞ tarafından başarıyla gerçekleştirildi. Geçen yıl gerçekleştirilen 4,5G yetkilendirmesi sonrası 900 MHz bandında yapılan frekans değişikliğiyle Avea’nın bu bantta 2,4 MHz olan bant genişliği 10 MHz’e yükseldi. Turkcell ve Vodafone’nun ise bant genişliklerinde 1,4 MHz’lik artış oldu.

http://www.ntvpara.com/yasam-ve-teknoloji/vodafone/45g-ye-frekans-ayari

• quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

Bende hattımı Telekoma taşıdım muhtemelen 2-3 gün içinde geçiş sağlanır.Telekom hattımlada test yapıp sonuçları paylaşıcam insallah pişman olmam Vodafone testleri gayet iyi çıktı daha önce hiç test yapmamıştım çünkü.Hattımı değişmemin sebebide kullandığım tarifenin fiyatı ve telefondan baktığımda bütün uygulamalarda sinyal zayıf olarak göstermesiydi.Kesik hat kullanmıyorum bu arada orjinal hat yedek çıkarmıştım

Vodafonenin çekim gücünü türk telekom da goremezsin

• quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

Bende hattımı Telekoma taşıdım muhtemelen 2-3 gün içinde geçiş sağlanır.Telekom hattımlada test yapıp sonuçları paylaşıcam insallah pişman olmam Vodafone testleri gayet iyi çıktı daha önce hiç test yapmamıştım çünkü.Hattımı değişmemin sebebide kullandığım tarifenin fiyatı ve telefondan baktığımda bütün uygulamalarda sinyal zayıf olarak göstermesiydi.Kesik hat kullanmıyorum bu arada orjinal hat yedek çıkarmıştım

s.a geçişin sağlandı mı evet ise nasıl memnunmuusun

bende 2 ay oldu geçeli türk telekoma eskiden çok kötüydü avea şimdi ise her yerde çekiyor interneti bile 10 mbps hzıda gayet güzel olduğum yerde aynı yerde eskiden hiç çekmezdi internet kötürdü

• derya78 kullanıcısına yanıt
    Gectim geçtim bende memnunum :) hatta altına speed test yapıp koyayım.Bende unutmusum bunu
  • derya78 kullanıcısına yanıt
    Telefonlar aynı konumdaydi.Fakat vodafone testini öğlen saatlerinde yaptım.Avea ile testim gece saatindeydi belirteyim.Yıllardan beri avea kullanmıyorum.Avea sempatizanı diye yerden yere vurmayın şimdi :) Vodafonedanda gayet memnundum.Sadece tarife fiyatından dolayı Avea kullanmayı tercih ettim.

Yer : Kütahya - Merkez

telefon : iphone 5s

• asi_genc6134 kullanıcısına yanıt
    Altta tekrar test yaptım bi bakarsan sevinirim kardeşim :) Bulunduğum bölgede avea cok sağlam çekiyomuş.Aynı testi Turkcell ile yaptık 17de kaldı mesela

Edit : Bir üstteki mesajım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkwood0 -- 29 Şubat 2016; 2:15:55 >
  • Türk Telekom

Merkez, Bartın

Lumia 1520

Nisan ortalarında taahhüdüm bitiyor. Türk Telekom'un 4.5G performansına bakacağım, duruma göre Vodafone ya da Turkcell'e geçeceğim. Yolculuklarım esnasında hiç memnun kalmıyorum Türk Telekom'dan.

• Ben genelde İstanbula gidip geldiğim için çok sıkıntı olacağını sanmıyorum.Dediklerine göre Türk Telekom ile birleştikten sonra cekim gücü birazcık artmış.Ben daha 1 haftadır kullanıyorum o yuzden pek bir yorum yapamıycam :) Ama Vodafone ile çekmeme gibi bir sorunla karşılaşmadım.Çekmediği yerlerde diğer operatörlerde çekmiyordu zaten :) Sadece şimdiki evimde çok fazla şebeke gücü değişiyordu ondan dolayı evde şarjm baya az gidiyodu.Benim tek sıkıntım oydu.Bide telekom daha avantajlı şimdi bir deneyeyim olmadı seneye değişirim dedim :)
  • darkwood0 kullanıcısına yanıt
    Avea olduğunda da Türk Telekom'du dostum, herhangi bir şey değişmedi. 2003 yılından beri bu hattı kullanan biri olarak konuşuyorum. Ankara'nın göbeğinde, en üst kattaki evde çekmediği için Vodafone'a geçti ablam. Bu dediğim olay birkaç hafta önce yaşandı.

"13 senedir ne diye katlanıyorsun o zaman?" sorusunu sorduğunu duyar gibiyim. Ucuz olması, konuşma ve mesajlaşma ile çok haşır neşir olmamam gibi birkaç şey yüzünden hâlâ bu hattı kullanıyorum. Ankara-Bartın arası sürekli yolculuk halindeyim. 3G performansı berbat. 4 saatlik yolun 3 saatinde 3G yok. 4.5G geldiğinde de pek bir şey değişeceğini sanmıyorum açıkçası.

13 yıl gibi devasa bir şans verdim bu hatta. "Artık yeter!" diye bağırmak istiyorum. Nisan ayında son bir şans vereceğim. İşler yolunda giderse devam, gitmezse Vodafone.

• vodafone ile avea arasında çok fazla bir fiyat farkı yok aslında.Bulunduğunuz bölgede çekmiyorsa hiç uğrasmaya bile değmez.Babamızın şirketi değil sonuçta :)
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.