Şimdi Ara

Türk Telekom (avea) Artık 900 mhz Bandınıda Kullanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
513
Cevap
6
Favori
16.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şartlar eşit olsun diye Turkcell ve Vodafone'dan kalan 900 frekansları Avea'ya verilmiş. 1 Aralık itibariyle Avea bomba gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 22 Mart 2016; 3:00:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Avea zaten 900 MHz bandını kullanıyordu. Avea'nın bulunduğum bölgede 1800 MHz hizmeti yok mesela. :D Ha sıkıntı ikide bir kapanıp açılıyor şebeke, sabah mesaj atıyor arkadaş akşam geliyor, akşam mesaj atıyor şebeke gelince sonraki akşam geliyor. Voltaj dalgalansa kapanıp kalıyor.

Ağustos'taki ihalede 900 MHz bandındaki boşta duran frekanslar operatörlere verildi. Avea'nın en az frekansı olduğu için en fazla frekans ona verildi, diğerleri daha az frekans aldı. Tekirdağ ve Eskişehir'de Avea istasyonlarında multibant antenler görmüştüm, ihaleden önce takılmıştı sanırım bunlar. Kablo ve RRU'ları yoktu daha. Nisan'a kadar devreye girerler herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Şartlar eşit olsun diye Turkcell ve Vodafone'dan kalan 900 frekansları Avea'ya verilmiş. 1 Aralık itibariyle Avea bomba gibi geliyor.

Neden 1 aralik. Bur de 2gyi mi yoksa 3gyi mi verecek 900mhzden?

• quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

quote:

Şartlar eşit olsun diye Turkcell ve Vodafone'dan kalan 900 frekansları Avea'ya verilmiş. 1 Aralık itibariyle Avea bomba gibi geliyor.

2G. Yılbaşıyla birlikte isim değişip Türk Telekom Mobil olacak.

• Güzel gelişme full çekicek artık he

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

quote:

2G. Yılbaşıyla birlikte isim değişip Türk Telekom Mobil olacak.

Ben 3gyi verecek diye duymustum. O halde 2g kapsamasi baya iyi duruma gelir ama kac kisi kaldi 2g kullanan. Operatorler artik yeni kurduklari istayonlara sadece 3g kuruolar 2g portlari bos kaliyo. O yuzden 3gyi verebilse o zaman baya iyi duruma gelir.

• Daha önce avea bu ihalede avea nın gelecek için neler yapıcagını demiştik ve öylede oluyor rekabetci bir duruma geliyor.diğer bi konu ise vodafone tr gelecek için ne kadar yatırım yapıcak.ilerki dönemlerde vodafone türkiyeden çıkabilme konusu.yakın bir zamanda telsimin eski sahibi cem uzanın telsim aşkı.ilerki zamanda bunlar olabilir

• trtunski T kullanıcısına yanıt
    900 MHz kapsaması iyi olduğu için 2100 MHz frekanslı 3G'ye göre daha fazla alan kapsayabildiklerinden, operatörler her istasyona 2G de kurmak zorunda kalmıyorlar pek.
    Yaşlılar vs. 2G kullanan bir kitle var daha henüz ve bedava cihaz vermeden kolay kolay kendi kendine 3G'ye geçmeyecek bir kitle. Arkadaşlarda bile son model 4G'li telefon olsa da ucuz konuşma için kullandıkları 2G'li 40 - 50 liralık telefonlar var. Hani çok bir yük olmasa da 2G şebekesinde yine ciddi bir kullanıcı kitlesi var o kadar.
    3G'yi vermesi de iyi olur, Bulgaristan'da 900 MHz 3G kullanılıyor mesela; dağ başı dediğin yerde 3G çekiyor sıkıntısız. Ama 1800 MHz'deki 2G hizmetini 900 MHz'e kaydırıp 1800'ü tamamen 4G için kullanması da mantıklı kendi açısından. Yapmışlardır kendi planlarını hani. Avea istasyonlarına beş bant paneller konuyor, RRU değiştirerek ister 900'den 3G verebilecekler, ister 2G.

Kendi açımdan ise dağda tepede, çukurda kalan şelalelerde bile 3G hizmetinin çok ciddi sıkıntılar yaşamayabildiğini gördüm yeni telefon modelleri ile. 2G zor çeken yerde aynı istasyondan 3G'nin çektiği yerler gördüm. Yine 2G gibi olmasa da 3G kapsaması da yeni cihazlarla çok fena değil. Bant genişliklerini optimum kullanmaları en iyisi...

• quote:

Orijinalden alıntı: ejke

Daha önce avea bu ihalede avea nın gelecek için neler yapıcagını demiştik ve öylede oluyor rekabetci bir duruma geliyor.diğer bi konu ise vodafone tr gelecek için ne kadar yatırım yapıcak.ilerki dönemlerde vodafone türkiyeden çıkabilme konusu.yakın bir zamanda telsimin eski sahibi cem uzanın telsim aşkı.ilerki zamanda bunlar olabilir

Cem Uzan sıfırı tüketti. Geri alacağını sanmıyorum açıkçası.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ejke

Daha önce avea bu ihalede avea nın gelecek için neler yapıcagını demiştik ve öylede oluyor rekabetci bir duruma geliyor.diğer bi konu ise vodafone tr gelecek için ne kadar yatırım yapıcak.ilerki dönemlerde vodafone türkiyeden çıkabilme konusu.yakın bir zamanda telsimin eski sahibi cem uzanın telsim aşkı.ilerki zamanda bunlar olabilir

Cem Uzan sıfırı tüketti. Geri alacağını sanmıyorum açıkçası.

En son lübnanda mobil oparatör sahibi olduğu bilgiler vardı.yakın bi zamanda resmi olarak türkiyeye döneceği konusu zamanla görücez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejke -- 13 Kasım 2015; 0:11:53 >
  • Çatıda avea nın tek baz istasyonu vardı .
    Yeni farklı kalın antenler eklenmiş ne olduğunu çözemedim :)

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Antenlerin altında kabloları takılmış mı, kaç tane kablo var? Takılmamışsa kaç tane anten girişi var? Yeni takılanlarda on tane giriş vardı gördüklerimde, herhalde beş frekansı yayın yapacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Antenlerin altında kabloları takılmış mı, kaç tane kablo var? Takılmamışsa kaç tane anten girişi var? Yeni takılanlarda on tane giriş vardı gördüklerimde, herhalde beş frekansı yayın yapacak...

Ana yol üzerinde yakın yakın çok baz istasyonu var
    Otobüsle yada bursaray ile geçiyorum o da hızlı pek göremiyorum kabloları o mahalleye de işim düşmüyor ki başka yerde yine bulurum ben nasılsa foto çeker bakarız

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

900 MHz kapsaması iyi olduğu için 2100 MHz frekanslı 3G'ye göre daha fazla alan kapsayabildiklerinden, operatörler her istasyona 2G de kurmak zorunda kalmıyorlar pek.
    Yaşlılar vs. 2G kullanan bir kitle var daha henüz ve bedava cihaz vermeden kolay kolay kendi kendine 3G'ye geçmeyecek bir kitle. Arkadaşlarda bile son model 4G'li telefon olsa da ucuz konuşma için kullandıkları 2G'li 40 - 50 liralık telefonlar var. Hani çok bir yük olmasa da 2G şebekesinde yine ciddi bir kullanıcı kitlesi var o kadar.
    3G'yi vermesi de iyi olur, Bulgaristan'da 900 MHz 3G kullanılıyor mesela; dağ başı dediğin yerde 3G çekiyor sıkıntısız. Ama 1800 MHz'deki 2G hizmetini 900 MHz'e kaydırıp 1800'ü tamamen 4G için kullanması da mantıklı kendi açısından. Yapmışlardır kendi planlarını hani. Avea istasyonlarına beş bant paneller konuyor, RRU değiştirerek ister 900'den 3G verebilecekler, ister 2G.

Kendi açımdan ise dağda tepede, çukurda kalan şelalelerde bile 3G hizmetinin çok ciddi sıkıntılar yaşamayabildiğini gördüm yeni telefon modelleri ile. 2G zor çeken yerde aynı istasyondan 3G'nin çektiği yerler gördüm. Yine 2G gibi olmasa da 3G kapsaması da yeni cihazlarla çok fena değil. Bant genişliklerini optimum kullanmaları en iyisi...

900mhzden 2g verip 3gyi 1800'e 4gyi 2100e kaydirmakta mevcut altyapida cok fazla teferruata girmeden aveaya buyuk getiri saglayabilir. Hem kapsama sorunu da buyuk olcu de cozulur.

avea 2100 bandından 4G yayını yapamaz. 2100Mhz bandının tamamını Turkcell aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekniKerim

avea 2100 bandından 4G yayını yapamaz. 2100Mhz bandının tamamını Turkcell aldı.

Kendi elindeki 3g verdigi mevcut 2100 bandini kullanamiyo mu? 3gyi 1800e kaydirsa 2100 bosa cikacak. O zaman o banttan verebilir diye dusundum.

• Turkcell her türlü

1800'den zaten 3G yayını yapamaz. 1900 veya 900 mhz bandını kullanması gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekniKerim

1800'den zaten 3G yayını yapamaz. 1900 veya 900 mhz bandını kullanması gerek.

Ozetle eski Avea yeni adiyla Turk telekom mobil akilli adimlar atacak. 900mhz onemli bi koz avea icin.

akıllı hareket edip güzel bir yazılımlama da yaparlarsa hem kapsama alanı sorununu çözerler hemde çok çok daha verimli olur ağları.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.