Şimdi Ara

Türk Telekom (avea) Artık 900 mhz Bandınıda Kullanacak (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
514
Cevap
6
Favori
16.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kesinlikle. Hangisi işimize yarıyorsa ona yönelmeliyiz. Şu an için Türk Telekom üçüncü alternatiftir ve her zaman da öyle kalacaktır diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende seneye değişirim memnun kalmazsam bakalım deneyelim şimdilik
  • 900mhz ile maksimum kac verelebilir? Su an taksimdeyim 900mhz bant sabit hiz 23mbit cikio.

• quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

900mhz ile maksimum kac verelebilir? Su an taksimdeyim 900mhz bant sabit hiz 23mbit cikio.

Avea toplam900mhz 10mhz bandi var 3g ile 43mbps verebilir.
    Lte ile 10mhz 75mbps verilebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sssss5

quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

900mhz ile maksimum kac verelebilir? Su an taksimdeyim 900mhz bant sabit hiz 23mbit cikio.

Avea toplam900mhz 10mhz bandi var 3g ile 43mbps verebilir.
    Lte ile 10mhz 75mbps verilebiliyor.

Taksim gibi yogun yerde 900 mhz 23 2100mhz 11mbit cok iyi hizlar.

• turk tlekom yani avea 900 mhz kullanmaya başladıktan sonra net bir şekilde iyileşti. bariz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakamoz01 -- 5 Mart 2016; 0:32:14 >
  • Istanbul unalan mahallesinde eksi 1. Kattayim avea 900 mhz full. Vodafone ve turkcell 2g var sadece 2 3 dis cekio. 900 mhz ne guzel seymis. Rahatlik yemin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Dmrl

Bendede s6 Da Olmuyor Sanırım Samsung'ta Android Lollipop Sürümlerinde Olmuyor Bu Olay Yabancı Forumlarda Araştırdım Root'suz Yapma Yolu Yokmuş Ya Root Atıcaz Yada Böle Devam :)

rootlu çözümü neymiş hocam benim cihaz rootlu ama yine bulamadım

• Şehmistan kullanıcısına yanıt
    Hocam root'lu bir uygulamayla aktif olmayan band seçim menüsü *#2263# aktif etmek gerekiyordu uygulama adını hatırlayamadım.

Edit: Bahsettiğim olayı anlatan videoyu buldumhttps://goo.gl/yXg2so

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa Dmrl -- 6 Mart 2016; 19:17:40 >
  • benim bulunduğum yerde 2100 UMTS çok zayıf çekiyor bunu 900Mhz UMTS'e sabitleme imkanı yokmudur. Telefon, General Mobile 4G. en küçük bir 2100 MHz sinyali buldumu oraya geçmeye çalışıyo çok gıcık bir durum,geçiyor ama data alışverişi olmuyor sonra küt diye EDGE'ye düşüyor. Ama 900 MHz UMTS'e geçince hiç sorunum kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engink

benim bulunduğum yerde 2100 UMTS çok zayıf çekiyor bunu 900Mhz UMTS'e sabitleme imkanı yokmudur. Telefon, General Mobile 4G. en küçük bir 2100 MHz sinyali buldumu oraya geçmeye çalışıyo çok gıcık bir durum,geçiyor ama data alışverişi olmuyor sonra küt diye EDGE'ye düşüyor. Ama 900 MHz UMTS'e geçince hiç sorunum kalmıyor.

Maalesef band sabitleme sadece Samsung'un bazı modellerinde var.

• quote:

benim bulunduğum yerde 2100 UMTS çok zayıf çekiyor bunu 900Mhz UMTS'e sabitleme imkanı yokmudur. Telefon, General Mobile 4G. en küçük bir 2100 MHz sinyali buldumu oraya geçmeye çalışıyo çok gıcık bir durum,geçiyor ama data alışverişi olmuyor sonra küt diye EDGE'ye düşüyor. Ama 900 MHz UMTS'e geçince hiç sorunum kalmıyor.

Telefonun hangi banddan en iyi çekim gücünü alıyorsa ona bağlanır zaten.

Belki senin bölgende sabit bir 900MHz sinyali olmadığı için sürekli 2100MHz ve 900MHz arasında değişim yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IG

quote:

Telefonun hangi banddan en iyi çekim gücünü alıyorsa ona bağlanır zaten.

Belki senin bölgende sabit bir 900MHz sinyali olmadığı için sürekli 2100MHz ve 900MHz arasında değişim yapıyor.

Ne yazık ki telefon en iyi aldığı sinyale bağlanmiyor.
    Nasıl ki 2g 3g de 1diş bile çekse 3gye geciyor ama 2g ye alınca full çekiyorsa
    3g de 2100mhz 1 dis çekse bile aynı yerde 900mhz full ceksede gecmiyor.
    Ya 2100çok yogundur sebeke 900atar yada bi an sinyal yok olur 900e geçer ama 15dk sonra bi bakarsın yine 2100desin
    Bu olay 4g de böyle olacak 2600mhz 1diş bile cekse telefon 1800veya 800e gecmeyecek
    Daha önce önermiştim bu durumu yaşamamak isterseniz cat6 telefon alip aynı anda iki frekansa bağlı kalın sebeke gecislerini hisetmeyin

Bu olayı mantığa dayandirmak gerekirse.
    Bana gelen sinyal 386numaralı baz ıstasyonu 900ve 2100e girince aynı numara var. Yani aynı noktadan yayin yapiyor. Tüm telefonlar en iyi sinyali doğal olarak 900mhzden alirsa 2100e hiçbir telefon baglanmaz.
    2100öncelikli olduğu için yakında ve sinyal alanlar 2100de. Bina icinde ve uzakta olanlar 900mhz bağlansin diye böyle planlanmiştir.
    Bu sorunu 4g de yaşamak istemeyen herkese cat6 tavsiye ediyorum.
    Bazı cat4lerde de 10+10mhz birleştirme vardir belki ama cat6 alip işi garanti etmek lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssss5 -- 19 Mart 2016; 6:27:09 >

• Bant sabitleme olayını rootlu yada rootsuz anlatabileccek olan var mı ?
  • sssss5 S kullanıcısına yanıt
    CAT4 birleştirme yapıyor ama bildiğim kadarıyla aynı frekans bandında birleştirme yapabiliyor, farklı frekansları birleştiremiyor yani.
  • 2G'de 900 Mhz bandına Türk Telekom ne zaman geçiş yapacak? Babamın hattını bimcelle taşımayı düşünüyoruzda eski nokia telefonlardan kullandığı için 2G'de 1800 mhz olayından dolayı kapalı mekanlarda çekim sorunu yaşayacağından dolayı işi garantiye alıp öyle taşımayı düşünüyorum. Türk Telekomun 2G'de 900 Mhz bandına geçeceği kesin bilgi mi? Kesin geçilecekse net tarihi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi effect68 -- 19 Mart 2016; 18:32:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • effect68 kullanıcısına yanıt
    1 nisandan sonra 800 mhz devreye girecek. O zaman geçin.

• Eyvallah yafess hocam. Ben 2Gde 900mhzde yayın yapacak diye biliyordum. Nisan ayında kesin geçiş olacaksa o zaman kapalı mekanlarda türk telekomun çekmediği yerlerde test edip geçiririm.

• 2G'de 800MHz frekans yok. 1 Nisan'da geçmesi birşey değiştirmez. Telefon 2G diyor.
  • btk tüm operatörlere istediği frekanstan yayın yapma seçeneği sundu diye biliyorum. 2g de 800 mhz i kırsal kesimlerde ve nüfusun az olduğu yerleri kapsamak için kullanırlar diye biliyorum. Vodafone özellikle a1 bandına vurgu yapıyor. a1 bandı 800 mhz frekansı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.