Şimdi Ara

Türk Telekom, AKN ve AKK'yı kaldıracak mı? Sınırsız internet mümkün mü? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
0
Favori
9.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ertugrulerener

Arkadaşlar NETSPEED ile görüşen var mı konu hakkında ?
    Onlar ne yapacakmış?
    ilk önce kotaları 2ye katladık dediler.sonra tamamen kaldırıldı dediler.sayfalarını güncellemısler vdsl 35 ve 75 hız sunmuslar tam sınırsız olurak
  • Hüsami kullanıcısına yanıt
    Hocam benim de tahhütnamem bitiyor ocak 6'da turk telekom'dan aradılar beni 90 tl'ye aynı paket uzerinden devam edeceksiniz kota yok akn yok dediler ben zaten fatura olarak 35 mbps 100 gb akn'ye 84 tl ödüyorum Sizce bu paketi kabul edip devam mı edeyim yoksa turknete mi geceyim bulunduğum konum 35 mbps alıyor ancak türk net sitesinde de öyle görünüyor acil yazın lütfen kafam çok karışık
  • valla hocam bilmiyorum kafalarına göre teklif veriyolar sanırım bana 90 tl fiyat cektiler
  • türknete geçin tahahütsüz netin keyfini yaşayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shonen Jump

Yahu gene bilinmezlik gene saçmalık. Ben şimdi geçen ay ek tarife geyiğine gittim 24 mbit hızdaki paketimi 8 tl farkla 100gb akn ye çektim(50 gb akn idi) E şimdi komple kalkacaksa gider gene 24 mbitin en düşük akn li tarifesine geçeyim ? Bu konuda mantıklı bir önerisi olan veya bilgilendirme yapabilecek konuya hakim biri var mı ?

Ek olarak soruyu soran elemanında hiçbir halttan haberi yok belli. Yetkili kişiye hız düşümü hakkında bir şey sorulmamış ki, geçen ayda zaten limitsiz olacak ama ek paket uygulanacak deniliyordu. E şimdi de limitsiz demiş zaten adam belki de geçen ay ki söylenen uygulamayı kastediyor. Kısacası kardeşim ben 100 gb ı geçince hızım düşecek mi düşmeyecek mi? Güncel kotamı 50 gb yapsam bu benim aleyhime mi olacak (1 Ocak sonrasını kastediyorum)
    aknyi 100 gb yaptıysan artık 50ye dönemezsin hocam üst pakete geçiş var ama alt pakete geçiş yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mahsur kalan adam M kullanıcısına yanıt
    Yok hocam çalışan kadınla konuştuğumda oluyor dedi ama işte 25 gb kullanmışsınız gelecek aylarda bu yetmez size falan diyince dedim ya kadının hiçbir şeyden haberi yok ya da ttnet cidden yalan dolan açıklamayla milleti kandırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: Shonen Jump

Yok hocam çalışan kadınla konuştuğumda oluyor dedi ama işte 25 gb kullanmışsınız gelecek aylarda bu yetmez size falan diyince dedim ya kadının hiçbir şeyden haberi yok ya da ttnet cidden yalan dolan açıklamayla milleti kandırdı
    Belki aynı hız üzerinden akn artırma azaltma olabilir ama diğer türlü olmuyor diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mahsur kalan adam

Belki aynı hız üzerinden akn artırma azaltma olabilir ama diğer türlü olmuyor diye biliyorum

Alıntıları Göster
    Aynen hocam hız aynı ama akn değiştrilebiliyor

• Internet sinirsiz ve Hiz dusmeyecekse paketler su sekilde olmali :

16 Mps- sinirsiz su kadar

35 Mps sinirsiz su kadar

50 Mps -sinirsiz su kadar

75 Mps-sinirsiz su kadar vs vs ( fiyatlar da Bilmem kac GB unsuru olmamali )

Ama sanirim site de hala şu GB şu kadar falan filan deniyor..

• Hala kafası basmayanlar var, taahhüt yapanlara akk kalkacak, o kesin.

Taahhüt yapmayanlar artık ne bulursa onu alacak. Akk'li paket falan artık olmayacak.
    Kotalı ve gerçek uçuk fiyatlı sınırsız paketler arasından seç seç beğen.

BTK'nın kotalı paketler için aldığı hiç bir karar yok, AKN'lere limitsiz dendiği için bu kararı aldılar.

100 mbit 50gb akn'ye geçin en az 2 yıl kurtulun.
  • canergiray77 C kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 35mbit 50gb 60 tl ödüyorum artı telefon faturası geliyor. Siz şu an yalın internet mi kullanıyorsunuz

• CXath1 C kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam telefon da var

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Tavsan

Ben şaşırdım doğrusu çünkü bizim ülkede geçmişte yapılanları görünce, insanın inanası gelmiyor. Tamamen Sınırsız olacağına inanasım gelmiyor. Olsa bile, fiyat olarak yüksek olacağını düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Haklı çıktık. Çoook uçuk fiyatlar açıkladılar...
  • Aşağıdaki metni kopyalayıp BİMER ve CİMER'e yollayın. Başka türlü hakkınızı arayamazsınız. 

Türk Telekom BTK'nın almış olduğu akn kararına uymuyor!

BTK'nın 27.12.2016'da almış olduğu 2016/dakika-THD/518 numaralı kararın 11. Maddesine istinaden 31.12.2018'de akn uygulamasına son verilmesi gerekirken Türk Telekom bu karara uymayıp 4 Mbit/Sn. Hızı 20 ya da 40gb download kotasına ulaştığında 1 Mbit/Sn. Hıza düşürmekte ve eski akn uygulamasına devam etmektedir. Müşteri hizmetlerine bunun nedeni sorulduğunda ise 4 Mbit hız bu kapsama girmemektedir deniliyor. Oysa ki aynı kararın 6. Maddesinde 4 Mbit/Sn. Hızın en az 3 Mbit/Sn. Hıza düşürülebileceği yazmaktadır. Türk Telekom BTK'nın almış olduğu bu karara uymamaktadır. 4 Mbit/Sn. Bağlantı hızımıza akn uygulanmamasını ya da en az 3 Mbit/Sn. Olacak şekilde hizmet verilmesini istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.