Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST) (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.201
Cevap
32
Favori
78.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de aynı durumdaydım. Archer yerine Asus RT AX53U aldım ve sadece MAC adresini kopyalayarak kullanabiliyorum.

Not:Türk Telekom fiberi başka ISS üzerinden alıyorum.

• hasan553444 H kullanıcısına yanıt

kullanabilirsiniz hocam şu anda Asus DSL Ac55u kullanıyorum. WAN portu varsa ya da lan portunun biri WAN oluyorsa yapabilirsinizz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar
    1000 mblik ve 500'lük paketlerde Telekom'un verdiği modem veya rooterlarla kablosuz ile ne kadar hız alıyorsunuz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt

1000lik paket kullanıyorum Zte h298a verdiler 450 civarı alıyorum ayar falan yapmadım. Yüksek hızlarda Wi-Fi üzerinden kullanacaksanız Wi-fi 6 şart.

• xgny58x kullanıcısına yanıt
    Anladım Teşekkürler hocam

Kablolu bağlantıda 900 civarı veya 800 falan geliyor değil mi

Kabloluda 940 geliyor o da ont cihazı ve Router ile alakalı.

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt

Hocam Cat6a nın devri bence kapandı teoride verebilse bile pratikte 10Gbps hızı almak çok da kolay olmaz. Bütçeniz yeterliyse doğrudan cat7 olarak kablo olması daha iyi olur mesafe ve kapasite oranı daha üstün.

Kendi kullanımımda altın uçlu Cat8 40Gbps Ethernet kablosu kullanıyorum. Ağ kartı ve ağ yapısı desteklemese de ileri dönük olmuş oldu. İnternetim 1Gbps Down/Up TurkNet

• Bende 500mbit aldım, ZT modem nokia connector taktılar, cat7 kablo PC den aldığım sonuç:

Yer: Küçükyalı/Maltepe İstanbul

TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST)www.nperf.com
    My nPerf result - Your result (3408778321229663) - nPerf.com
    https://www.nperf.com/en/r/3408778321229663-tSq46VT8

Bende dağıtıcı var Xiaomi ama henüz tam yerleştirmedim. Fiber kabloyuda biraz bol bıraktırdım yerini ilerde değiştiririm diye. ZT modem ile wifi bağlantı telefon ile 200-300 veriyor.

Bu da Macbook 5ghz ile bağlantı hız ölçümü: chrome tablarını kapamadan yaptım.

TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST)www.nperf.com
    My nPerf result - Your result (3408785510566830) - nPerf.com
    https://www.nperf.com/en/r/3408785510566830-ZgmsG78Y

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRaSHTR -- 29 Eylül 2022; 13:13:30 >

• TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST)

Amazondaki en ucuz 5 metrelik cat6 kablo ile bu şekilde.

Başvuru için aradığımda müşteri hizmetleri hattımın 100 mbps üzerini kaldırmadığını ve başvuru alamayacağını söyledi.

24 mbps bağlattıktan sonra online işlemlerden kendim sorunsuzca yükseltebildim.

• Hocam rooter olarak hangi cihazı kullanıyorsunuz
    Ve kablosuz da ne kadar hız geliyor

Türk telekomun verdiği zte h298a router cihazını kullanıyorum. Asus b550-f anakartın dahili ax6 destekli wifisi ile 300mbps civarı çıkıyor. Router ax destekli değil, ac destekliyor.

Ek olarak ubisoft connect ile 90MB/s civarında indirme yaptığını söyleyeyim. Steam'de 30MB/s civarı kalıyor ve dalgalanma çok fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi board728 -- 1 Ekim 2022; 3:36:22 >
  • TT ekibi TPlink archer modem ile kurulumu yaptı, kablolu testler iyi fakat wifi'da 300'ü geçemedim.

TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST)
  • recepasnn kullanıcısına yanıt

Yurtdışı hızlarınız nasıl? Ben sadece kendi ilimdeki sunucuları 930mbps alabiliyorum. Yurtdışı sunucuları genelde 300mbps civarı ve stabil değil. Sadece nperfte paris 40gb/s free sunucusuna 800 civarı alabiliyorum. Önceki sayfalarda arkadaşlar singapurdan bile 700 alabilmişler ama bende yanına yaklaşamıyor.

• her ülkeden farklı sonuçlar aldım, singapur 300 500, londra 500, usa 700 800

• recepasnn kullanıcısına yanıt

IP bloklarına göre yurtdışı çıkışları değişiyor. Siz bana göre daha şanslısınız. Önceki sayfalardaki sonuçları alanlar daha da şanslı.

Ben müşteri hizmetleriyle görüşerek hızı 500'e düşürdüm. Steam'de ne sorun var çözemedim, hala 30mb/s çıkıyor ama onun dışında ubisoft connectte 60MB/s alıyorum.

İleride iyileştirme olursa tekrar 1gbps denerim. Zaten kampanyaya en düşük hızla girince hızlar arası değişiklik her zaman yapılabiliyormuş.

• Bende 500 mbit başvurdum henüz bağlanmadı. Modem vs öneriniz var mı? Bağlantıya geldiklerinde bahsetmem gereken bir durum var mı?

• Mcuk kullanıcısına yanıt
    Ben de 500'lük için dün başvurdum

Hemen bugüne randevu vermişler Sözde gelip bağlayacaklar bakalım bekliyorum

• Ne yaptıysam kablosuzda ping 11- 12 ms altına inmiyor. Modem xiaomi ax3600. Ont cihazı huawei.

ont ile modem arası cat 7 kablo ile bağlı.

çağrı merkezi çözüm üretemedi.

• caglar_kilic kullanıcısına yanıt
    Kabloluda kaç Ping

Kabloluda 10 ms

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.