Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST) (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.201
Cevap
32
Favori
78.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Düz Cat6 40 metreye kadar 10 gbps taşıyabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendorf -- 21 Eylül 2022; 12:58:29 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Cat5 1 gbps taşıyabilir. İnternette gördüğünüz tablolar standartı temsil etmekte. Dediğim gibi kısa mesafede kablolar daha yüksek hızlara çıkabiliyorlar.

TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST) TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST)

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

O zaman neden bazı ethernet kabloları 4 telli? Elimde birçok ethernet kablosu var. Bazıları nedense 4 tel.

O zaman neden bazı ethernet kabloları 4 telli? Elimde birçok ethernet kablosu var. Bazıları nedense 4 tel.

Bu arada ASUS DSL-AC51 100 Mbps port sınırlı ya, acaba modifikasyon yapılarak 1000 Mbps yapmak mümkün müdür o portları?

• Erdem the mixer kullanıcısına yanıt
    Maalesef portları değiştirmenin bir yolu yok.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İlk bağlattığım zaman baya bi vestel modemin değişmesi için müşteri hizmetleri ile görüşme yapmıştım.Derdimi anlatamayınca en son gidip halo h50g mesh sistem aldım.2 gün önce müşteri hizmetleri kendisi arayarak modemi değiştireceklerini söylediler ve wifi5 zte getirdiler. Pek değişen bir şey olmadı yani ama vestelden iyi tabiki.Haloyu kullanmaya devam.

zamanında bu kabloların tasarımını yapanlar 4 tel ile 100mbite kadar çalışabilir şekilde tasarlamışlar. Daha sonra ekstra 4 teli yardımcı tel olarak kullanıp 1000 mbiti geliştirmişler. Bu yüzden 4 tel ile 100 mbit üzerine çıkamıyoruz.

cihaz nasıl üretildiyse öyle kalır, onun hem portları değişecek, hem port çoklayıcı kısmı değişecek hem de işlemcisi yüksek hızları kaldırmayabilir, yani pratikte mümkün değil

• Merhabalar, yakın bir zamanda Türk Telekom'dan evime 500 Mbps internet bağlattım. Speedtest sonucunu aşağıdaki resimde görüyorsunuz. İndirme hızım da 55 MB falan. Burada bir terslik yok mu? Wifi ile yaptım bunları.

TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST)

• Fiddler0 kullanıcısına yanıt
    öncelikle hayırlı olsun, MiB/MB hesaplaması 1024 ve katları ile yapılıyor yani kaba bir hesapla 500Mbps hattın tam kapasitesi 62.5MB/sn'dir.

• LGR9 kullanıcısına yanıt

Evet, dediğiniz gibi 500 Mbps, 62.5 MB alıyor. Benim sormak istediğim 346 Mbps, 43 MB gibi bir değer alması lazım ama indirme yaparken 55 MB ile indiriyor. Speedtest'te yanlış bir sonuç çıkmış olmuyor mu?

Nperf Sonucu:

WaveForm Bufferload Sonucu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiddler0 -- 21 Eylül 2022; 16:54:54 >

Wifi ile yaptığınız için az hız alıyorsun, tam performans için kablo şart

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Benim sorum aslında Speedtest'te sonucum niye yanlış çıkıyor diye. Daha önce de yazdığım gibi 346 Mbps, 43.25 MB ile indirmesi lazım ama ben 55-58 MB ile indirme yapıyorum. Nperf ve Waveform ile yaptığım testlerde 470-475 Mbps alıyorum. Bu iki site doğru sonucu verirken, Speedtest niye vermiyor acaba?

İndirmeyi ve speedtesti aynı cihazdan mı yapıyorsunuz? Her site farklı serverlar kullandığı için farklı hızlar olması genelde normaldir ama speedtest genelde yüksek olan taraf olur. Aynı cihaz olmasına rağmen böyle oluyorsa, speedtest’te farklı server seçerek de denemenizi öneririm. En sağlıklısı tabi kablolu denemek olacaktır arkadaşların da dediği gibi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Firefox tarayıcı ile speedtest sitesine girerek test ettiniz mi?

Maliyeti düşürmek için

• Türk Telekom 500/20 FTTH

İzmir

Saat: 19.26-28

Router: Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition / OpenWrt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deusxmachina -- 21 Eylül 2022; 20:50:49 >

Bu arada halen daha 10 Mbps Upload bana tanımlanmadı. Başta 10 Mbps olup, sonrasında 8 Mbps hızında devam ediyor... Daha ne kadar sürecek bu sorun?

Belki 10 Mbps yapılmadı, kayıplarla beraber tam 8 Mbps çıksın diye bir şey yapıldı. 10 Mbps olduğunu duyuran resmi bir şey görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 22 Eylül 2022; 12:47:35 >
  • kendorf kullanıcısına yanıt

Cihazınıza yeni yazılım güncellemesi gelirse (386.x > 388.x ) 100 Mbps portlarda uyarı çıkacak yavaş diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 22 Eylül 2022; 12:50:50 >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.