Şimdi Ara

Türk Savunma Sanayii Uçuşa Geçti 'Vestel Karayel İnsansız Hava Aracı' video inceleme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
2
Favori
10.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nessakyela

tüfek yaptık
    helikopter yaptık
    gemi yaptık
    uçak yapılıyor.

bu yapılanlardan rahatsız olan kimse yok.

bazı arkadaşların rahatsız olduğu durum şudur;
    -iktidar bu işleri tamamen yurtdışı desteği ile iktidarını sürdürmek için reklam olarak kullanıyor diye düşünen bir grup var.

bu yüzden ne üretimi ne de iktidarı kabullenmiyor.

+1
  • Kendi kendine uçan uav yaptılar neyse buda birbbaşarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3-4 ay sonra Vestel yerli telefon üretmeye başlayacak. Güzel bir ürün bizleri bekliyor.
  • Elektronik ve Haberleşme okuyorum, ileride değerlenecek bizim meslek desene

• çok iyi devamı diğer firmalardan da gelir inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: Japon.Türk.San
    quote:

Orijinalden alıntı: Closer Vestelin ne kadari turk sirketlere ait? Bu konuda kesin olarak bilgisi olan bi arkadas aydinlatrsa sevinirim.
    vestelin yüzde 64,41 collar holding - hollanda yüzde 10,40 halka arz ama onu da collar satın aldı. yüzde 25,19 yabancı diğer ortaklar. (küçük küçük bayağı bi ortak var.) yüzde 2,5 gibi bi oran zorlu grubunun.
    Arkadaşlar Merhaba, Vestel Türk değil diyenler Collar Holding kime ait bir araştırsınlar :) Ahmet Naif Zorlunun %100 hisselerine sahip olduğu bir şirkettir yani sizin dar açınızdan bakarsak o da Hollanda şirketi değildir. Türk, Türk ile uğraşmaktan vazgeçse şimdi dünya bizimdi :) Vestel hakkında araştırma yaparken uzağa gitmeyin adamlar borsaya açık oldukları için her şeyi ortada zaten. http://www.vestelyatirimciiliskileri.com/kurumsal-yonetim/ortaklik-yapisi.aspx Sevgiler, Mesut Çevik

Bu söze katılmamak elde değil çok doğru
    Türk, Türk ile uğraşmaktan vazgeçse şimdi dünya bizimdi aynen katılıyorum Mesut Abiye Türkiye'de biri düzgün bir iş yapmaya kalktımı herkes karşı çıkıyor bir bahane buluyor sonra neden biz Almanya,Amerika,Japonya gibi olamıyoruz diyoruz

• Yine başlamış bizim.bizden olan düşmanlarımız konuşmaya...

• quote:

Orijinalden alıntı: seconder77

sanki türk yapımı
    yazılımını yazdıkları programdan içindeki çiplere kadar amerikan,japon malı

Tamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Vidasına kadar ithal toplama üründür ! reklam yapacaz diye yalan haber vermeyin :)
    Vestel bugün bırak renkli tv yi siyah-beyaz tv bile üretemeyecek durumdadır... vestel sadece aracı kurumdur bir teknolojisi felanda yoktur 3'e topladığı ürünleri 15 e satar :D
    ebay gibi sitelerden model uçak parçaları alıp yapan kişiler var :) hemde 3 boyutlu kamera takıp yapıyorlar bu vestelin yaptık dediği oyuncağın kat kat daha iyisini yapabilecek yetenekli aklı başında insanlar var bu forumda siz yeter ki paradan haber verin :))) yalan haberlere karnımız tok bunlara sadece çocuklar inanır :D
    ee devlete ve cüzdanımıza hayırlı olsun 5 liralık oyuncak uçağı ismini insansız hava aracı olarak değiştirip 135 liraya vergilerimizle ödettirecek bize yine :)
    Türkiye bugün toplu iğne bile üretemeyecek durumdadır gidin alın çin malı bulursunuz sadece :) hayal aleminde yaşamayın :) Tv izlemekten uzak durun :)
    ayrıca ortada bir ülke felanda yoktur :))

mega fabrikalar belgeselini izlemedin galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

hep yapılıyor hep prototip bir icraat göremiyoruz hiç

Bunu yazan adam güney kore hayranı.
  • ne başarısı bırakın bu züğürt tesellilerini biz bu konularda inanılmnaz derecede geç kaldık bu teknolojiler daha erken gelip daha aktif yararlanmalıydık insansız hava araçlarının en önemli aşaması yer kontrol ve görüntüleme merkezleridir biz bunu göktürk uydusuylan yeni yeni kazanıyoruz. 10 tane herona bu ülke 180 milyon dolar ödedive karşılığında büyük bir kazık yedi. zira yer kontrol üniteleri ve teknik destek çok sorunluydu uçak yapıp 20 saat havada kalmasını becermeyi bana marifetmiş gibi algılatmayın marifet o uçakların aldıkları görüntülerin anlık olarak değerlendirilmesidir. bu konudada devlet göktürk uydusuylan kapıları açtı.

vestel felanda işin maddi boyutuna bakıyo malum savunma sanayi katma değer oranı yüksek ürünler çıkarmaktadır. vestelde türkiyede nufusu ve 3-5 kıytırık teknolojisi olan bir şirket bunuda kullanmaları lazım.

ha bide şu yerli lafınada acayip uyuz oluyom. bugün reno , fiat felan hep yerli arabalar üretiyo ama o kazandıları paraların ne kadarından türkiye faydalanıyo bunları analiz edebiliyomusnuz. kimse masal anlatmasın.

türkiye ne yazıkki yatırım mallarına halen daha çok korkunç derecede bedeller ödemektedir kendi bünyemizde katma değer oranı yüksek ürünleri tam manasıyla üretip düzgün paralar kazanamıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

hep yapılıyor hep prototip bir icraat göremiyoruz hiç

Bunu yazan adam güney kore hayranı.

Evet Samsung LG Hyundai KIA vb. onlarca üretim yapan markanın anavatanının hayranıyım
  • Yine millet gaza gelmis Vestel'i havalara cikarmis.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Closer

Vestel'in ne kadari turk sirketlere ait? Bu konuda kesin olarak bilgisi olan bi arkadas aydinlatrsa sevinirim.

vestelin yüzde 64,41 collar holding - hollanda

yüzde 10,40 halka arz ama onu da collar satın aldı.

yüzde 25,19 yabancı diğer ortaklar. (küçük küçük bayağı bi ortak var.)

yüzde 2,5 gibi bi oran zorlu grubunun.

Arkadaşlar Merhaba,

Vestel Türk değil diyenler Collar Holding kime ait bir araştırsınlar :) Ahmet Naif Zorlu'nun %100 hisselerine sahip olduğu bir şirkettir yani sizin dar açınızdan bakarsak o da Hollanda şirketi değildir.

Türk, Türk ile uğraşmaktan vazgeçse şimdi dünya bizimdi :)

Vestel hakkında araştırma yaparken uzağa gitmeyin adamlar borsaya açık oldukları için her şeyi ortada zaten.

http://www.vestelyatirimciiliskileri.com/kurumsal-yonetim/ortaklik-yapisi.aspx

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Mesut bey,bu yorumları yapanları halen aşağılık duygusundan kurtulamış türkler hiç birşey üretemez mantığında olan ezikler olarak tanımlıyorum.

la olum bunun eziklikle ne alakası var. köylü müsün sen. adam hisse ortaklarını sormuş. bende bütün bilgilerini verdim. hisseler collar ın değil mi ? collar zorlunun değil mi ? eeee burada yalan yanlış bilgi yok. senin zoruna giden ne ? cahil misin sen ? bu yorumda vesteli kötülediğim falan yok. sen at gözlüklerini çıkar da bak. yazılanları anlamıyorsun.

zaten ardından da mesut bey benim yazdığım yazının aynısının linkini vermiş. farklı bi şey yazmadım zaten.

Birincisi lafım size değil 2. beni tanımıyorsun konuşma üslubunuza dikkat edin konuşulacak biri değilsiniz uslubunuzdan ve anlayışından bunu anlıyorum ben mesut beyi alıntıladım sizin yazıyı bile görmedim yorumların geneline baktım çok saçma yorumlar yazanlar var onlara itafen bu yorumu yaptım karşında oğlun yok,la oğlum ne demek uslubunuza bakın daha tanımdığınız kişilere bu bu ağızla yaklaşırsanız haliniz harap olur.Konuşma şeklinizi düzeltin önce ondan sonra yorum yazın.

• teşekkürler vestel adam gibi yerli firmamız.
    hazmedemeyenlerin bir tarafı tıkanır inş.

• kariyer mi karayel mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Vidasına kadar ithal toplama üründür ! reklam yapacaz diye yalan haber vermeyin :)
    Vestel bugün bırak renkli tv yi siyah-beyaz tv bile üretemeyecek durumdadır... vestel sadece aracı kurumdur bir teknolojisi felanda yoktur 3'e topladığı ürünleri 15 e satar :D
    ebay gibi sitelerden model uçak parçaları alıp yapan kişiler var :) hemde 3 boyutlu kamera takıp yapıyorlar bu vestelin yaptık dediği oyuncağın kat kat daha iyisini yapabilecek yetenekli aklı başında insanlar var bu forumda siz yeter ki paradan haber verin :))) yalan haberlere karnımız tok bunlara sadece çocuklar inanır :D
    ee devlete ve cüzdanımıza hayırlı olsun 5 liralık oyuncak uçağı ismini insansız hava aracı olarak değiştirip 135 liraya vergilerimizle ödettirecek bize yine :)
    Türkiye bugün toplu iğne bile üretemeyecek durumdadır gidin alın çin malı bulursunuz sadece :) hayal aleminde yaşamayın :) Tv izlemekten uzak durun :)
    ayrıca ortada bir ülke felanda yoktur :))

Bunu, bunu alın dışarı

• Yani mutlu oldum. Çünkü savunma sanayinde böyle bir adım atılması önemli.

İnşallah bu araçları kullanmamız gereken günlere gelmeyiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xagdas

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Xagdas

Lütfen bilgi sahibi olmadığınız konularda fikir yürütmeyin.

B737'nin çoğu Amerikada üretilir. Ve evet, Amerikalılar üretiyor. En çok outsource olan uçak B787'dir.

Merhaba,

Bilginizi paylaşma şekliniz ve heyecanınız gerçekten arşivlik olmuş :)

Dilerseniz 737 için parça üreten şirketler arasında olan Çin menşeli Xian Aircraft Co. ve Japon Mitsubishi'i araştırın neleri üretiyorlar. Kaldı ki o mesajda %100'ünün Amerika'da üretilmediğini belirtiyorum ki bunu siz de doğruluyorsunuz.

Diplomanız ve kartlarınız ile mutluluklar.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Resmen biraz kompleks kokuyor cevabınız. Böyle bir tepki beklemiyordum. açıkçası yakıştıramadım. Belki 20 yaş daha olgun olsanız bu cevabı vermezdiniz.

Benim uçak komponentlerinin vendorlerini araştırmaya ihtiyacım yok.

Mutluyum halimden teşekkür ederim.

Not1: Mühendislik stajlarımın bazılarını Vestel tesislerinden yaptığım zamanlardan bu yana onlar ile de yakın ilişki içindeyim. Vestel'i de yakınen tanırım ve gurur duyarım. Daha iki hafta önce elimde tasarım aşamasında olan yeni smartphone'larının 3D printer'dan çıkmış kasaları ve snapdragon 600'lü prototipleri vardı. Yakında piyasaya çıkınca sizde heyecanla incelemesini yaparsınız.

Not2: B7S7'lerinin üretildiği ülkeler bunlardır diye yanlış bildiğiniz şeyi düzeltiyorum, ama bilgisiz fanatikler tarafında eksi'ler veriliyor. :) Kafalarından ne geçiyor, veya ofiste bütün çalışanlarınıza eksiletiyor musunuz bunu da merak ediyorum, eksiletmiyor da olabilirsiniz, bilemicem.

Tavsiye: Eksi ve Artı veren üyelerin nickleri, simgenin üstüne gelince liste halinde aşağıya uzayarak gözükse keşke.

Sevgiler,
    Çağdaş Yıldırım

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.