Şimdi Ara

Türk Savunma Sanayii Uçuşa Geçti 'Vestel Karayel İnsansız Hava Aracı' video inceleme (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
2
Favori
10.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Normandia_06

quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

quote:

Vidasına kadar ithal toplama üründür ! reklam yapacaz diye yalan haber vermeyin :)
    Vestel bugün bırak renkli tv yi siyah-beyaz tv bile üretemeyecek durumdadır... vestel sadece aracı kurumdur bir teknolojisi felanda yoktur 3'e topladığı ürünleri 15 e satar :D
    ebay gibi sitelerden model uçak parçaları alıp yapan kişiler var :) hemde 3 boyutlu kamera takıp yapıyorlar bu vestelin yaptık dediği oyuncağın kat kat daha iyisini yapabilecek yetenekli aklı başında insanlar var bu forumda siz yeter ki paradan haber verin :))) yalan haberlere karnımız tok bunlara sadece çocuklar inanır :D
    ee devlete ve cüzdanımıza hayırlı olsun 5 liralık oyuncak uçağı ismini insansız hava aracı olarak değiştirip 135 liraya vergilerimizle ödettirecek bize yine :)
    Türkiye bugün toplu iğne bile üretemeyecek durumdadır gidin alın çin malı bulursunuz sadece :) hayal aleminde yaşamayın :) Tv izlemekten uzak durun :)
    ayrıca ortada bir ülke felanda yoktur :))

mega fabrikalar belgeselini izlemedin galiba

bizim evde fabrika ona kalırsa benim 10 yaşında ki ufaklık parçalanmış pc yi rekor sürede kasaya monte edip format basabiliyor :)
    mega fabrika dediğin parça toplama fabrikası üretim yeri felan değil :) en basiti git bir vestel ütü al aç içini bak bir tane kendi üretim bir parçası var mı bulamazsın ütü bile yapamıyor anlayacağın :D
    Böyle yalan yanlış haberler ancak aklınızı bulandırır sadece gaza gelirsiniz bu ülke bugüne kadar sadece futbolda başarılı olmuştur diğer tüm alanlarda koca bir SIFIR dır :)

sen hakikatten boşa yaşıyorsun. Dünya ünlü belgesel kanalı işi güçü yok lcd panel üretimini samsung un görüntülerini vererek mi anlatacak adamların nasıl lcd panel ürettiğini gösterdi budamı yalan . O zaman o belgesel kanalınnın amerikada yada başka ülkede başka firmaların da fabrikasını anlattığı bölümlerde yalan .Ferrari nin alüminyum motoaruda mı yalan yada başka araba firmalarının üretimide mi yalan. Yapmayın şöyle bu ülke sanayisini bu denli yerden yere vurmayın. MAdem o kadar basti açın bir yer 3e mal ettiğinizi 10 a siz satın piyasayı kırın madem boyle miş bu işler.

• Karıyer-Kariyer-Karıyel
    KARAYEL kardeşim KARAYEL.
    Mesut,KARAYEL diyemedin gitti.
  • quote:

quote:

quote:

Vidasına kadar ithal toplama üründür ! reklam yapacaz diye yalan haber vermeyin :)
    Vestel bugün bırak renkli tv yi siyah-beyaz tv bile üretemeyecek durumdadır... vestel sadece aracı kurumdur bir teknolojisi felanda yoktur 3'e topladığı ürünleri 15 e satar :D
    ebay gibi sitelerden model uçak parçaları alıp yapan kişiler var :) hemde 3 boyutlu kamera takıp yapıyorlar bu vestelin yaptık dediği oyuncağın kat kat daha iyisini yapabilecek yetenekli aklı başında insanlar var bu forumda siz yeter ki paradan haber verin :))) yalan haberlere karnımız tok bunlara sadece çocuklar inanır :D
    ee devlete ve cüzdanımıza hayırlı olsun 5 liralık oyuncak uçağı ismini insansız hava aracı olarak değiştirip 135 liraya vergilerimizle ödettirecek bize yine :)
    Türkiye bugün toplu iğne bile üretemeyecek durumdadır gidin alın çin malı bulursunuz sadece :) hayal aleminde yaşamayın :) Tv izlemekten uzak durun :)

bizim evde fabrika ona kalırsa benim 10 yaşında ki ufaklık parçalanmış pc yi rekor sürede kasaya monte edip format basabiliyor :)
    mega fabrika dediğin parça toplama fabrikası üretim yeri felan değil :) en basiti git bir vestel ütü al aç içini bak bir tane kendi üretim bir parçası var mı bulamazsın ütü bile yapamıyor anlayacağın :D
    Böyle yalan yanlış haberler ancak aklınızı bulandırır sadece gaza gelirsiniz bu ülke bugüne kadar sadece futbolda başarılı olmuştur diğer tüm alanlarda koca bir SIFIR dır :)

Parçaları topladın diyelim. Yazılım?

Yerden yere vurması kolay tabi. Kıçınızdaki dona kadar yahudiye kazandırmaya alışmışsınız sonuçta.

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

quote:

quote:

Parçaları topladın diyelim. Yazılım?

Yerden yere vurması kolay tabi. Kıçınızdaki dona kadar yahudiye kazandırmaya alışmışsınız sonuçta.

Alıntıları Göster
    karayel rüzgar ismidir. ordan aklınıza gelsin.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye'deki_r%C3%BCzg%C3%A2rlar#Karayel

• Şu yorumları okudum da hep Vestel'e hakaret edenler olmuş. yok dışarıdan gelmiş yok biz yapmamışız, arkadaşlar neyin kafasındasınız? Bu uçak TÜRKİYE 'de yapıldı. Amerikanın,çinin teknolojisini savunacağınıza biraz insaflı olun da firmalarımıza destek çıkın. Ben açıkçası gurur duydum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _BEDIRHAN_

Şu yorumları okudum da hep Vestel'e hakaret edenler olmuş. yok dışarıdan gelmiş yok biz yapmamışız, arkadaşlar neyin kafasındasınız? Bu uçak TÜRKİYE 'de yapıldı. Amerikanın,çinin teknolojisini savunacağınıza biraz insaflı olun da firmalarımıza destek çıkın. Ben açıkçası gurur duydum...
    Burda %100 yerli mal yapılsın yine karalanır. Bir şeyler uydururlar takdir edeceklerine ne olduğu belirsiz herkesin yazabildiği araştırma kaynaklarından gelip buraya link atan mı ararsın,kulaktan dolma bilgilerle söz söyleyenler mi,ne olduğu belirsiz kaynaklardan bilgiler aktaranlar,haberden çok yorumları okuyorum saçma yorum yapanlara bu eziklere,halen aşağılık duygusundan kurtulamamışlara gülmek için.Ne zaman kurtulacağız bu durumdan bir milletin sonunu yes'e düşmesi tetikler yani ümidi kestiğin an ben birşey yapamam asalak gibi yaşayayım bir şey üretmeyeyim bu insanlar kademe kademe kendini farklı alanlarda geliştirerek bir şeyler üretmeye çalışıyorlar,birtakım kendini bilmezlerde aşağılıyorlar lafım bu yorumları yapanlara.Gurur duyuyorum yapılanlardan

• quote:

Orijinalden alıntı: unowen

Baykar Makina TSK ya iha saglayan bir firma. Bu firma ile ilgili de video cekilebilir.
    hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

quote:

Orijinalden alıntı: Japon.Türk.San

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Closer

Vestel'in ne kadari turk sirketlere ait? Bu konuda kesin olarak bilgisi olan bi arkadas aydinlatrsa sevinirim.

vestelin yüzde 64,41 collar holding - hollanda

yüzde 10,40 halka arz ama onu da collar satın aldı.

yüzde 25,19 yabancı diğer ortaklar. (küçük küçük bayağı bi ortak var.)

yüzde 2,5 gibi bi oran zorlu grubunun.

Arkadaşlar Merhaba,

Vestel Türk değil diyenler Collar Holding kime ait bir araştırsınlar :) Ahmet Naif Zorlu'nun %100 hisselerine sahip olduğu bir şirkettir yani sizin dar açınızdan bakarsak o da Hollanda şirketi değildir.

Türk, Türk ile uğraşmaktan vazgeçse şimdi dünya bizimdi :)

Vestel hakkında araştırma yaparken uzağa gitmeyin adamlar borsaya açık oldukları için her şeyi ortada zaten.

http://www.vestelyatirimciiliskileri.com/kurumsal-yonetim/ortaklik-yapisi.aspx

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Mesut bey,bu yorumları yapanları halen aşağılık duygusundan kurtulamış türkler hiç birşey üretemez mantığında olan ezikler olarak tanımlıyorum.

la olum bunun eziklikle ne alakası var. köylü müsün sen. adam hisse ortaklarını sormuş. bende bütün bilgilerini verdim. hisseler collar ın değil mi ? collar zorlunun değil mi ? eeee burada yalan yanlış bilgi yok. senin zoruna giden ne ? cahil misin sen ? bu yorumda vesteli kötülediğim falan yok. sen at gözlüklerini çıkar da bak. yazılanları anlamıyorsun.

zaten ardından da mesut bey benim yazdığım yazının aynısının linkini vermiş. farklı bi şey yazmadım zaten.

Birincisi lafım size değil 2. beni tanımıyorsun konuşma üslubunuza dikkat edin konuşulacak biri değilsiniz uslubunuzdan ve anlayışından bunu anlıyorum ben mesut beyi alıntıladım sizin yazıyı bile görmedim yorumların geneline baktım çok saçma yorumlar yazanlar var onlara itafen bu yorumu yaptım karşında oğlun yok,la oğlum ne demek uslubunuza bakın daha tanımdığınız kişilere bu bu ağızla yaklaşırsanız haliniz harap olur.Konuşma şeklinizi düzeltin önce ondan sonra yorum yazın.

ya kardeşim tamam da o zaman düzgünce okuyun. mesut bey benim dediklerimi demiş zaten. bana cevap olarak verdiği link benim yazdığım şey. ya okuduğunu anlamıyorsun ya da tam okumuyorsun. bırak sen benim halimi de dönde aynaya bi bak. senin uslubunla cevap verdim sana. ezik diyen kim sen bunun cevabını ver. bi şeyi adam gibi okuyun. tam okuyun. okumaktan aciz insanlar ahkam kesiyor ya ona yanıyorum. farklı bi şey yazmamışım ben. burada mesut beyin ki de benimki de aynı cevap. adam da soru sormuş. yorumların geneline baktın onca yapılan yatırımları aşağılayan mesaj dururken cevap mesajına bunu yazman saçmalıktan başka bi şey değil. efendi efendi hiçbişeyi okumadım sadece mesut bey in dedikerini okuyup yalakalık yapmak istedim desene şuna.

ONUN İÇİN İLK ÖNCE OKUYUN VE KOYUN SÜRÜSÜ OLMAKTAN KURTULUN.

• quote:

Orijinalden alıntı: Efsanelerölmezunutmayın

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Closer

Vestel'in ne kadari turk sirketlere ait? Bu konuda kesin olarak bilgisi olan bi arkadas aydinlatrsa sevinirim.

vestelin yüzde 64,41 collar holding - hollanda

yüzde 10,40 halka arz ama onu da collar satın aldı.

yüzde 25,19 yabancı diğer ortaklar. (küçük küçük bayağı bi ortak var.)

yüzde 2,5 gibi bi oran zorlu grubunun.

Arkadaşlar Merhaba,

Vestel Türk değil diyenler Collar Holding kime ait bir araştırsınlar :) Ahmet Naif Zorlu'nun %100 hisselerine sahip olduğu bir şirkettir yani sizin dar açınızdan bakarsak o da Hollanda şirketi değildir.

Türk, Türk ile uğraşmaktan vazgeçse şimdi dünya bizimdi :)

Vestel hakkında araştırma yaparken uzağa gitmeyin adamlar borsaya açık oldukları için her şeyi ortada zaten.

http://www.vestelyatirimciiliskileri.com/kurumsal-yonetim/ortaklik-yapisi.aspx

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Mesut bey,bu yorumları yapanları halen aşağılık duygusundan kurtulamış türkler hiç birşey üretemez mantığında olan ezikler olarak tanımlıyorum.

la olum bunun eziklikle ne alakası var. köylü müsün sen. adam hisse ortaklarını sormuş. bende bütün bilgilerini verdim. hisseler collar ın değil mi ? collar zorlunun değil mi ? eeee burada yalan yanlış bilgi yok. senin zoruna giden ne ? cahil misin sen ? bu yorumda vesteli kötülediğim falan yok. sen at gözlüklerini çıkar da bak. yazılanları anlamıyorsun.

zaten ardından da mesut bey benim yazdığım yazının aynısının linkini vermiş. farklı bi şey yazmadım zaten.

Birincisi lafım size değil 2. beni tanımıyorsun konuşma üslubunuza dikkat edin konuşulacak biri değilsiniz uslubunuzdan ve anlayışından bunu anlıyorum ben mesut beyi alıntıladım sizin yazıyı bile görmedim yorumların geneline baktım çok saçma yorumlar yazanlar var onlara itafen bu yorumu yaptım karşında oğlun yok,la oğlum ne demek uslubunuza bakın daha tanımdığınız kişilere bu bu ağızla yaklaşırsanız haliniz harap olur.Konuşma şeklinizi düzeltin önce ondan sonra yorum yazın.

ya kardeşim tamam da o zaman düzgünce okuyun. mesut bey benim dediklerimi demiş zaten. bana cevap olarak verdiği link benim yazdığım şey. ya okuduğunu anlamıyorsun ya da tam okumuyorsun. bırak sen benim halimi de dönde aynaya bi bak. senin uslubunla cevap verdim sana. ezik diyen kim sen bunun cevabını ver. bi şeyi adam gibi okuyun. tam okuyun. okumaktan aciz insanlar ahkam kesiyor ya ona yanıyorum. farklı bi şey yazmamışım ben. burada mesut beyin ki de benimki de aynı cevap. adam da soru sormuş. yorumların geneline baktın onca yapılan yatırımları aşağılayan mesaj dururken cevap mesajına bunu yazman saçmalıktan başka bi şey değil. efendi efendi hiçbişeyi okumadım sadece mesut bey in dedikerini okuyup yalakalık yapmak istedim desene şuna.

ONUN İÇİN İLK ÖNCE OKUYUN VE KOYUN SÜRÜSÜ OLMAKTAN KURTULUN.

Alıntıları Göster
    Helal olsun helal , milletten eksiğimiz ne ki ? Tabii ki bizde yapacağız.Başarılarının devamını dilerim VESTEL !

• inşallah televizyonları gibi olmaz
  • Helal olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpHinx.

inşallah televizyonları gibi olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: eşruhuum

ne başarısı bırakın bu züğürt tesellilerini biz bu konularda inanılmnaz derecede geç kaldık bu teknolojiler daha erken gelip daha aktif yararlanmalıydık insansız hava araçlarının en önemli aşaması yer kontrol ve görüntüleme merkezleridir biz bunu göktürk uydusuylan yeni yeni kazanıyoruz. 10 tane herona bu ülke 180 milyon dolar ödedive karşılığında büyük bir kazık yedi. zira yer kontrol üniteleri ve teknik destek çok sorunluydu uçak yapıp 20 saat havada kalmasını becermeyi bana marifetmiş gibi algılatmayın marifet o uçakların aldıkları görüntülerin anlık olarak değerlendirilmesidir. bu konudada devlet göktürk uydusuylan kapıları açtı.

vestel felanda işin maddi boyutuna bakıyo malum savunma sanayi katma değer oranı yüksek ürünler çıkarmaktadır. vestelde türkiyede nufusu ve 3-5 kıytırık teknolojisi olan bir şirket bunuda kullanmaları lazım.

ha bide şu yerli lafınada acayip uyuz oluyom. bugün reno , fiat felan hep yerli arabalar üretiyo ama o kazandıları paraların ne kadarından türkiye faydalanıyo bunları analiz edebiliyomusnuz. kimse masal anlatmasın.

türkiye ne yazıkki yatırım mallarına halen daha çok korkunç derecede bedeller ödemektedir kendi bünyemizde katma değer oranı yüksek ürünleri tam manasıyla üretip düzgün paralar kazanamıyoruz.

fiat ve reno Türk firması değil ki zaten. işte bu yüzden Türkiye ye kazandırmıyolar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Efsanelerölmezunutmayın

quote:

ne başarısı bırakın bu züğürt tesellilerini biz bu konularda inanılmnaz derecede geç kaldık bu teknolojiler daha erken gelip daha aktif yararlanmalıydık insansız hava araçlarının en önemli aşaması yer kontrol ve görüntüleme merkezleridir biz bunu göktürk uydusuylan yeni yeni kazanıyoruz. 10 tane herona bu ülke 180 milyon dolar ödedive karşılığında büyük bir kazık yedi. zira yer kontrol üniteleri ve teknik destek çok sorunluydu uçak yapıp 20 saat havada kalmasını becermeyi bana marifetmiş gibi algılatmayın marifet o uçakların aldıkları görüntülerin anlık olarak değerlendirilmesidir. bu konudada devlet göktürk uydusuylan kapıları açtı.

vestel felanda işin maddi boyutuna bakıyo malum savunma sanayi katma değer oranı yüksek ürünler çıkarmaktadır. vestelde türkiyede nufusu ve 3-5 kıytırık teknolojisi olan bir şirket bunuda kullanmaları lazım.

ha bide şu yerli lafınada acayip uyuz oluyom. bugün reno , fiat felan hep yerli arabalar üretiyo ama o kazandıları paraların ne kadarından türkiye faydalanıyo bunları analiz edebiliyomusnuz. kimse masal anlatmasın.

türkiye ne yazıkki yatırım mallarına halen daha çok korkunç derecede bedeller ödemektedir kendi bünyemizde katma değer oranı yüksek ürünleri tam manasıyla üretip düzgün paralar kazanamıyoruz.

fiat ve reno Türk firması değil ki zaten. işte bu yüzden Türkiye ye kazandırmıyolar.

Alıntıları Göster
    Evimde ihtiyacım olan her şeyin varsa yerli olmasına özen gösteriyorum. Vestel ürünü 5 farklı cihaz kullanıyorum. Hepsinden de memnunum. Artık biz yapamayız edemeyiz demeden bu yatırımlara destek olmalıyız. Üzerinde çince korece ingilizce değil Türkçe yazıların olduğu, sadece ithalatçıya kazandıran değil ülkem insanının da kazandığı bu yatırımlardan gurur duyuyorum. Cari açıktan, işsizlikten, fakirlikten şikayet edip ithal ürünleri evine dolduranların da artık bunu anlamasını diliyorum.

• quote:

quote:

birileri türkiyede üretiliyo diye yerli yaftası yapıştırtıkları için öyle konuştum.yoksa bende biliyorum yerli olmadıklarını.

• quote:

quote:

quote:

birileri türkiyede üretiliyo diye yerli yaftası yapıştırtıkları için öyle konuştum.yoksa bende biliyorum yerli olmadıklarını.

senden başka yazan yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: cricet

quote:

Bunu, bunu alın dışarı

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun

• quote:

Baykar Makina TSK ya iha saglayan bir firma. Bu firma ile ilgili de video cekilebilir.
    Baykar Makina fuarda yokmu? Ben şimdiye kadar askeri forumlarda görsel göremedim Baykar ile ilgili,
    Sonuçta onlarda İnsansız hava aracı yapan ve Türkiye'nin en başarılı firmalarından biri...

undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 11 Mayıs 2013; 13:50:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadman87

Baykar Makina fuarda yokmu? Ben şimdiye kadar askeri forumlarda görsel göremedim Baykar ile ilgili,
    Sonuçta onlarda İnsansız hava aracı yapan ve Türkiye'nin en başarılı firmalarından biri...

undefined

hocam bu araç diğeri kadar kapsamlı değil. yaptıkları çok güzel ve desteklenmeli. 2 kişi tarafından elle taşınabilir bi prototip ve uçuş süresi 1 saat, görüntü alabilme mesafesi 15 km.

ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri 2007 insansız hava araçları ihalesinde Vestel i eleyerek ihaleyi kazanmıştır.

Vestel in bu aracı ise daha kapsamlı ve prototipten ziyade gerçek olası durumlarda kullanmaya hazır.

iki firmanında Türk olması ve ikisininde ihalede bulunması sevindirici.

iki firmada TSK ya hizmet vermek için geliştirmelere devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 11 Mayıs 2013; 14:15:46 >

• quote:

Güzel bir CİHAZ yapmışlar.. ama "kariyel" inin başında daha..yavaş yavaş tecrübe sahibi olur.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.