Şimdi Ara

Türk Savunma Sanayii Uçuşa Geçti 'Vestel Karayel İnsansız Hava Aracı' video inceleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
2
Favori
10.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herşey süper helal olsun diyorum gerçekten; ancak isim koymada ülkece beceriksiz füze yaparız adanı şahap koyarız uçak yaparız Vestel Karayel (yapan mükendisin ismi sandım ) yokmu daha farklı isim yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer-x -- 8 Mayıs 2013; 20:33:58 >
  • gönül isterki vestel de samsung gibi devlerin seviyesine çıkabilsin. sanırım bu disiplinle gidilebilirse bu pek de imkansız değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamer-x

herşey süper helal olsun diyorum gerçekten; ancak isim koymada ülkece beceriksiz füze yaparız adanı şahap koyarız uçak yaparız Vestel Karayel (yapan mükendisin ismi sandım ) yokmu daha farklı isim yaw

Öneri ver bakalım, ismini ne koyalım istersin?

Tek kelime ve Türkçe lütfen!

(Ayrıca uçağı yapalım da ismi kusur kalsın. B2, B52, DC10, 7s7, A320Fam... gibi kodlar olsa da ben razıyım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: |M|N|Ç|

quote:

Orijinalden alıntı: seconder77

sanki türk yapımıyazılımını yazdıkları programdan içindeki çiplere kadar amerikan,japon malı

geldi yine ...

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

Vestel aldığım bir duyuma göre yabancılara satılmış bilgisi olan varsa bizi bilgilendirsin inşALLAH doğru değildir doğruysa çok üzülürüm

palavra haber heralde fazla haber olunca kıskanan zibidiler uydurdu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

hep yapılıyor hep prototip bir icraat göremiyoruz hiç

Bunu yazan adam güney kore hayranı.

Evet Samsung LG Hyundai KIA vb. onlarca üretim yapan markanın anavatanının hayranıyım

Evet çoğu finished in china ile bitiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet Samsung LG Hyundai KIA vb. onlarca üretim yapan markanın anavatanının hayranıyım

TAI'nin Anka nerede? made in turkey yazıyor üstünde nerede?kaç ülkeye satıldı? ondan öte biz kullanıyor muyuz? icraat yok dediğimden kasıt buydu işte. 10 yıldır silah yapıyoruz milli silah hani kaç ülkeye satıldı? ondan öte biz kullanıyor muyuz? O nedenle böyle biz şunu yaptık bunu yaptık haberlerine pek kulak asmayın.

• Made in Turkey. Bunu duymak bile çok güzel.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

TAI'nin Anka nerede? made in turkey yazıyor üstünde nerede?kaç ülkeye satıldı? ondan öte biz kullanıyor muyuz? icraat yok dediğimden kasıt buydu işte. 10 yıldır silah yapıyoruz milli silah hani kaç ülkeye satıldı? ondan öte biz kullanıyor muyuz? O nedenle böyle biz şunu yaptık bunu yaptık haberlerine pek kulak asmayın.

kullanılıp kullanılmadığını niye açıklasınlar ki? o araçların üretim amacı gizlilik... zaten kullanılmasa haber olurdu...

• quote:

herşey süper helal olsun diyorum gerçekten; ancak isim koymada ülkece beceriksiz füze yaparız adanı şahap koyarız uçak yaparız Vestel Karayel (yapan mükendisin ismi sandım ) yokmu daha farklı isim yaw

Aynı şeyleri Windows, Apple, Blackberry markaları için de diyor musun?

Sanırım bu aracı üreten Samsung olsaydı.

Adı da "Samsung Blackwind" olsaydı şimdi, "Ahh... Ohh... My God... Perfect Machine..." diye ayılıp bayılırdınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Siz satış rakamlarına fazla takılmayın.

Ayrıca diğer ülkeler yeni teknolojilerini satıyorlar mı ki, biz satalım?

Yerli uçak, yerli araba gibi haberlere en başından beri (devrim otomobili, tayyare fabrikalarımız, tcdd hariç) inanmıyordum, inanmayacağım da.

Mesut Bey'in de dediği gibi artık önemli olan onu bunu kim yapmış değil, ortaya çıkan kompozisyon / çalışma önemlidir kısa vadede.

Uzun vadede ise yapılan en büyük hata sanayiciliğin bitirilmesi yabancı ortaklıkların artırılması olmuştur. Klasik köylü kurnazlığı zihniyeti kısaca.

Benim asıl kızdığım nokta şudur; forumdaki bazı art niyetli batı özentisi üyelerin burada (konu hakkında hiç bir fikri olmamasına rağmen) sempatizanlık yapıp konuyu dağıtmalarıdır. Bu tip karakterdeki kişilerin aslında foruma erişimi engellenmeli ama ifade özgürlüğünün arkasına fazla sığınmaktadır bu tip şahıslar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Adı da "Samsung Blackwind" olsaydı şimdi, "Ahh... Ohh... My God... Perfect Machine..." diye ayılıp bayılırdınız.

Yav ben diyorum ankara sen diyosun blackberi (anladın sen) oh my god buarada ok oldumu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Yav ben diyorum ankara sen diyosun blackberi (anladın sen) oh my god buarada ok oldumu

Ben tam cevabımı verdim de sen kıvırıyorsun.

Yanlış anladın diyeceğine anlatmak istediğini doğru anlatsaydın.

• quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz®

Çok reklam seyrediyoruz. Bizim millete göre herşey amerika,israil,yahudi cart curt. Doğru sen bu kadar geri kalınca dünyanın diğer ülkelerine yaptıkları gibi senide sömürüyorlar.

Bana söyleyin elimizde kalan bir tane milli sanayi ürününü?
    Bir tane söz sahibi olduğumuz bir alan söyleyin?

Anca kendi kendimizi gazlarız daha fazlası olmaz.

Bir baklava türk kahvesi kalmıştı onuda yunan tohumları aldı.

quote:

Orijinalden alıntı: Redeyetr

Yani mutlu oldum. Çünkü savunma sanayinde böyle bir adım atılması önemli.

İnşallah bu araçları kullanmamız gereken günlere gelmeyiz...

Teröristlere PKK ya karşı kullanmayacağımız kesin çoktan Barışıp helalleşmişiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 9 Mayıs 2013; 0:34:09 >

• Bunların yaptığı çok zor bişeymiki yav birde okdar büyük şeye ne ihtiyaç var ufacık şeyle neler yapılıyor :D

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=n5pazsq3Qto#at=90

• quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz®

Vestel türk değil ki. Wiki bunu doğruluyor . http://tr.wikipedia.org/wiki/Vestel Biz kendimizi çok matah bi ülke olarak görüyoruz ama rakamlara bakıldığında ; Genel sıralama 1. Finlandiya 2. İsviçre 3. İsveç 4. Avustralya 5. Lüksemburg 6. Norveç 7. Kanada 8. Hollanda 9. Japonya 10. Danimarka 11. ABD 12. Almanya 13. Yeni Zelanda 14. İngiltere 15. Güney Kore 16. Fransa 17. İrlanda 18. Avusturya 19. Belçika 20. Singapur 21. İspanya 22. İsrail 23. İtalya 24. Slovenya 25. Çek Cumhuriyeti 26. Yunanistan 27. Portekiz 28. Hırvatistan 29. Polonya 30. Şili 31. Slovakya 32. Estonya 33. Macaristan 34. Litvanya 35. Kosta Rika 36. Letonya 37. Malezya 38. Bulgaristan 39. Romanya 40. Kuveyt 41. Panama 42. Peru 43. Birleşik Arap Emirlikleri 44. Uruguay 45. Meksika 46. Arjantin 47. Jamaika 48. Brezilya 49. Ukrayna 50. Küba 51. Rusya 52. Türkiye 53. Ürdün 54. Katar 55. Dominik Cumhuriyeti 56. Belarus 57. Arnavutluk 58. Tayland 59. Çin 60. Umman 61. Kazakistan 62. Kolombiya 63. Filipinler 64. Suudi Arabistan 65. Tunus 66. Sri Lanka 67. Fas 68. Paraguay 69. Azerbaycan 70. Ekvator 71. Venezüella 72. El Salvador 73. Endonezya 74. Mısır 75. Nikaragua 76. Honduras 77. Bolivya 78. Hindistan 79. İran 80. Botsvana 81. Vietnam 82. Güney Afrika 83. Suriye 84. Guatemala 85. Cezayir 86. Gana 87. Kenya 88. Bangladeş 89. Pakistan 90. Madagaskar 91. Senegal 92. Yemen 93. Tanzanya 94. Etiyopya 95. Mozambik 96. Uganda 97. Zambiya 98. Kamerun 99. Nijerya 100. Burkina Faso Ekonomik dinamizm 1. Singapur 2. ABD 3. Güney Kore 4. İngiltere 5. İsveç 6. Avustralya 7. İsviçre 8. Finlandiya 9. Lüksemburg 10. Japonya Genel sıralama Gelir seviyesinin yüksek olduğu ülkelerde 1. Finlandiya 2. İsviçre 3. İsveç 4. Avustralya 5. Lüksemburg 6. Norveç 7. Kanada 8. Hollanda 9. Japonya 10. Danimarka Sağlık 1 Japonya 2 İsviçre 3 İsveç 4 İspanya 5 İtalya 6 Avustralya 7 Singapur 8 Norveç 9 Yeni Zelanda 10 Hollanda

*Şirketin ana ortağı Collar Holding BV'nin %100'ü Ahmet Nazif Zorlu'ya aittir.
    http://www.vestelyatirimciiliskileri.com/kurumsal-yonetim/ortaklik-yapisi.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Vidasına kadar ithal toplama üründür ! reklam yapacaz diye yalan haber vermeyin :)
    Vestel bugün bırak renkli tv yi siyah-beyaz tv bile üretemeyecek durumdadır... vestel sadece aracı kurumdur bir teknolojisi felanda yoktur 3'e topladığı ürünleri 15 e satar :D
    ebay gibi sitelerden model uçak parçaları alıp yapan kişiler var :) hemde 3 boyutlu kamera takıp yapıyorlar bu vestelin yaptık dediği oyuncağın kat kat daha iyisini yapabilecek yetenekli aklı başında insanlar var bu forumda siz yeter ki paradan haber verin :))) yalan haberlere karnımız tok bunlara sadece çocuklar inanır :D
    ee devlete ve cüzdanımıza hayırlı olsun 5 liralık oyuncak uçağı ismini insansız hava aracı olarak değiştirip 135 liraya vergilerimizle ödettirecek bize yine :)
    Türkiye bugün toplu iğne bile üretemeyecek durumdadır gidin alın çin malı bulursunuz sadece :) hayal aleminde yaşamayın :) Tv izlemekten uzak durun :)
    ayrıca ortada bir ülke felanda yoktur :))

mega fabrikalar belgeselini izlemedin galiba

bizim evde fabrika ona kalırsa benim 10 yaşında ki ufaklık parçalanmış pc yi rekor sürede kasaya monte edip format basabiliyor :)
    mega fabrika dediğin parça toplama fabrikası üretim yeri felan değil :) en basiti git bir vestel ütü al aç içini bak bir tane kendi üretim bir parçası var mı bulamazsın ütü bile yapamıyor anlayacağın :D
    Böyle yalan yanlış haberler ancak aklınızı bulandırır sadece gaza gelirsiniz bu ülke bugüne kadar sadece futbolda başarılı olmuştur diğer tüm alanlarda koca bir SIFIR dır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 9 Mayıs 2013; 10:02:59 >

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06 Vidasına kadar ithal toplama üründür ! reklam yapacaz diye yalan haber vermeyin :) Vestel bugün bırak renkli tv yi siyah-beyaz tv bile üretemeyecek durumdadır... vestel sadece aracı kurumdur bir teknolojisi felanda yoktur 3e topladığı ürünleri 15 e satar :D ebay gibi sitelerden model uçak parçaları alıp yapan kişiler var :) hemde 3 boyutlu kamera takıp yapıyorlar bu vestelin yaptık dediği oyuncağın kat kat daha iyisini yapabilecek yetenekli aklı başında insanlar var bu forumda siz yeter ki paradan haber verin :))) yalan haberlere karnımız tok bunlara sadece çocuklar inanır :D ee devlete ve cüzdanımıza hayırlı olsun 5 liralık oyuncak uçağı ismini insansız hava aracı olarak değiştirip 135 liraya vergilerimizle ödettirecek bize yine :) Türkiye bugün toplu iğne bile üretemeyecek durumdadır gidin alın çin malı bulursunuz sadece :) hayal aleminde yaşamayın :) Tv izlemekten uzak durun :) ayrıca ortada bir ülke felanda yoktur :))
    bizim evde fabrika ona kalırsa benim 10 yaşında ki ufaklık parçalanmış pc yi rekor sürede kasaya monte edip format basabiliyor :) mega fabrika dediğin parça toplama fabrikası üretim yeri felan değil :) en basiti git bir vestel ütü al aç içini bak bir tane kendi üretim bir parçası var mı bulamazsın ütü bile yapamıyor anlayacağın :D Böyle yalan yanlış haberler ancak aklınızı bulandırır sadece gaza gelirsiniz bu ülke bugüne kadar sadece futbolda başarılı olmuştur diğer tüm alanlarda koca bir SIFIR dır :)

Eğer bir ürünün üretim başarısı , o üründe kullanılan parça veya yazılımlara mâl edilecekse dünyada ki bütün yazılımları C yi bulan Dennis Ritchie bütün elektronik parçaları da John Bardeen yaptı. Diğer yapılan her şey aslında birer toplama kopyadan ibaret. Allahım sen bu zerzavat nesile yardım et zihinlerini aç yarabbi!!!

• quote:

quote:

quote:

Vidasına kadar ithal toplama üründür ! reklam yapacaz diye yalan haber vermeyin :)
    Vestel bugün bırak renkli tv yi siyah-beyaz tv bile üretemeyecek durumdadır... vestel sadece aracı kurumdur bir teknolojisi felanda yoktur 3'e topladığı ürünleri 15 e satar :D
    ebay gibi sitelerden model uçak parçaları alıp yapan kişiler var :) hemde 3 boyutlu kamera takıp yapıyorlar bu vestelin yaptık dediği oyuncağın kat kat daha iyisini yapabilecek yetenekli aklı başında insanlar var bu forumda siz yeter ki paradan haber verin :))) yalan haberlere karnımız tok bunlara sadece çocuklar inanır :D
    ee devlete ve cüzdanımıza hayırlı olsun 5 liralık oyuncak uçağı ismini insansız hava aracı olarak değiştirip 135 liraya vergilerimizle ödettirecek bize yine :)
    Türkiye bugün toplu iğne bile üretemeyecek durumdadır gidin alın çin malı bulursunuz sadece :) hayal aleminde yaşamayın :) Tv izlemekten uzak durun :)
    ayrıca ortada bir ülke felanda yoktur :))

bizim evde fabrika ona kalırsa benim 10 yaşında ki ufaklık parçalanmış pc yi rekor sürede kasaya monte edip format basabiliyor :)
    mega fabrika dediğin parça toplama fabrikası üretim yeri felan değil :) en basiti git bir vestel ütü al aç içini bak bir tane kendi üretim bir parçası var mı bulamazsın ütü bile yapamıyor anlayacağın :D
    Böyle yalan yanlış haberler ancak aklınızı bulandırır sadece gaza gelirsiniz bu ülke bugüne kadar sadece futbolda başarılı olmuştur diğer tüm alanlarda koca bir SIFIR dır :)

Duyanda zannedecek bi halt başarmış. Hiç olmazsa çakma makma birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Dünyada mükemmel birşeyi bir anda üretebilen ülke mi var?
    Senin gibi düşünen insanların olduğu bir ülke tabi ki sıfırdır, sıfır kalacaktır, sıfıra da mahkumdur. Neyse bunu yapan ve destekleyenler gibi vizyonu açık insanlar var da ülke birşeyler yapmaya çalışıyor işte... Senin gibilere rağmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73181344B -- 9 Mayıs 2013; 11:46:20 >

• Vestel'in notebooklarını da gördük. O yüzden bu haber beni hiç heyecanlandırmadı.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.