Şimdi Ara

Turk.Net VOWI-FI araması hakkında! ( Sorun çözüldü )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
7.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Turkcell veya Vodafone kullanıcıları vowi-fi araması yapılınabiliyor mu ? VMG3312-B10B modemle

çözüm Mevcut Aygıt Yazılım Sürümünü : 1.00(AAPP.2) yapinca wifi arama aktif oldu.

bilmeyenler için.
    Hiç beklenmedik yerlerde bile şebekesin çekmediği yerde Wifi üzerinden ulaşma ve arama yapabilmenizi sağlayan hizmettir. Bu hizmet Wifi bağlantınızın olduğu her yerde (hatta orada mobil sinyal olmasa bile; örneğin evinizin bodrum katı) arama yapabilmenizi sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mbaydar76 -- 31 Ekim 2018; 20:37:3 >

• Cevabınız için teşekkürler dediğim gibi

Evde ttnetin xyzel modemi ile vdsl üzerinden türk.net kullanıyorum wifi arama devreye girmiyor (turkcell) ne zaman eşimin telefonundan hotspot yapsam (hattı turktelekom) devreye giriyor annemlere gittiğimde onlar da ttnet vdsl kullanıyor onlarda

devreye giriyor yani kullandigim telefon veya ayarlarla ilgili problem değil

Iki seçenek kalıyor benim için

1 - modem

2 - iss türk net

Yapacaklarım modemi alıp annemlerde tt net ile denemek eğer bağlanırsa türk.net bağlanmaz ise modem

Eve bağlanan bir modem ile denemek
  • Turkcell hat kullanıyorum ve bağlandığım bütün wi-fi noktalarında kullanabiliyorum voice over wifi özelliğini. servis sağlayıcının çok fark edeceğini düşünmüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VODAFONE Hattında turk telekom ev netınde yapılıyor bence yapılır
  • Eşimin telefonundan hotspot yaptığımda wifi arama aktif oluyor ama türk.net kullandığımda aktif olmuyor acaba cgn-nat sebebiyle engel mi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mbaydar76

Eşimin telefonundan hotspot yaptığımda wifi arama aktif oluyor ama türk.net kullandığımda aktif olmuyor acaba cgn-nat sebebiyle engel mi var

sıkıntı yok turkcellde(iphone se).

iphone kullanıyorsanız telefonu uçak moduna alıp wifi'ı açıp deneyin.
  • Vo wifi senin turk net olmana bakmaz.

İnternete bağlanman yeterli. Alakasiz şeyler ikisi de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman modemi değiştireyim bir de farklı modemle deneyim. Çünkü tt nin xyzel modemi ile evde wifi arama aktif olmuyor telefon bu arada samsung note 8 sm-n950f eşimin telefon hattı tt telefon dan hot spot yapınca aktif oluyor annemlere gidince internetleri TT aktif oluyor ama evde bir türlü turk.net e aktif olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mbaydar76

O zaman modemi değiştireyim bir de farklı modemle deneyim. Çünkü tt nin xyzel modemi ile evde wifi arama aktif olmuyor telefon bu arada samsung note 8 sm-n950f eşimin telefon hattı tt telefon dan hot spot yapınca aktif oluyor annemlere gidince internetleri TT aktif oluyor ama evde bir türlü turk.net e aktif olmuyor.

modemden olacağını sanmıyorum.
    zyxel modemlerde denedim ben hep.

vodafone da iken vowifi fazla devreye girmiyordu bende.turkcellde sıkıntısız.

şebeke sinyali düşükse vowifi devreye giriyor birde otomatik olarak.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler dediğim gibi

Evde ttnetin xyzel modemi ile vdsl üzerinden türk.net kullanıyorum wifi arama devreye girmiyor (turkcell) ne zaman eşimin telefonundan hotspot yapsam (hattı turktelekom) devreye giriyor annemlere gittiğimde onlar da ttnet vdsl kullanıyor onlarda

devreye giriyor yani kullandigim telefon veya ayarlarla ilgili problem değil

Iki seçenek kalıyor benim için

1 - modem

2 - iss türk net

Yapacaklarım modemi alıp annemlerde tt net ile denemek eğer bağlanırsa türk.net bağlanmaz ise modem

Eve bağlanan bir modem ile denemek

• modemden olduğunu düşünüyorum benim turknette iken anında devreye giriyor modem tenda vdsl, telefon s7 edge. Superonline hat ve kendi verdiği huawei modemle ise çok nadiren vowifi devreye giriyor.

• Bende Vodafone kullanıyourum. Turknet'te sorun yok. VoWifi anında bağlanıyor
  • Wifi ile arama keşke android uygulaması olsa. Vowifi anladığım kadarıyla voip üzerinden çalışıyor. Eğer öyleyse voip cihazlar ilerde kullanılabilir.

Ekleme: biraz araştırdım. Voip protokolünden farklı bir şifreleme kullanıyormuş. Vodafone sitesinde destekleyen cihazları yazmış. Yılda 2 3 ay ihtiyacım olan bir özellik. Yazlıkta kullanacağım.
    Wifi ile arama özelliğini hangi telefonlar destekler?

Apple: iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone SE, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X

Casper: Via F1, Via G1, Via M3

General Mobile: GM6

LG: Q6

Nokia: Nokia 5, Nokia 8

Samsung: Galaxy J3 Pro (2017), Galaxy J5 Pro, Galaxy J7 2016, Galaxy J7 Core, Galaxy J7 Pro, Galaxy Note 5, Galaxy Note 8, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S8, Galaxy S8+, A3 (2017) –A320F, A5 (2017) –A520F

Sony: Xperia XZ1

Vestel: Venus V4,Venus E3, Venus Z10

Vodafone: Smart 7 Style, Smart N8, Smart V8

A5, ve a3 fiyatlarına bakayım. B20 (800mhz) desteği olan hangisi var acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 4 Ocak 2018; 19:20:35 >

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Uygulama olarak kullanma özelliği sadece Turkcell'de var. Turkcell BİP ile kullanabilirsiniz. VoWifi'de ise uygulamaya gerek olmaması tabiki daha iyi.

VoWifi'nin voip cihazlarla bir ilgisi yok, çünkü farklı bir iletişim protokolü kullanıyor.

BiP Her yöne arama: 23 Haziran 2016'dan itibaren BiP'e her yöne arama özelliği eklenmiştir. Her yöne arama özelliği şu anda sadece Turkcell kullanıcıları için geçerlidir. Turkcell kullanıcıları BiP ile BiP'i olmayan aboneleri Turkcell ses paketleri / tarifelerini kullanarak arayabilir. BiP üzerinden yalnızca yurt içi numaralar aranabilmektedir. BiP Her yöne aramalar sırasında uygulamanın ortalama data tüketimi 400KB/dk seviyesindedir , bu değer cihaz ve network koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kullanılan data abonenin kullandığı internet tarifesi üzerinden ucretlenir. Yurt dışında BiP ile yapılan heryöne aramalar da yurt içi ses paket/ tarifeleri üzerinden ücretlenir. BiP ile özel servis numaraları ve acil numaralar aranamamaktadır.

• Bipde aranabilme özelliği varmı? Hattı türkcelle taşımak lazım anlaşılan.

• kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Bugün annemlerde aynı modem kurulu acaba yazılım farkı olabilir mi bilmiyorum ancak ben türk.net kullanırken onlar tt kullanıyor wifi arama aynı anda devreye giriyor modemin yazılımını bir degistereyim

• Mbaydar76 kullanıcısına yanıt
    hangi aynı modem kullanılıyor? ben superonline ve kendi modemi huawei de sıkıntı yaşıyorum. türknet ve tenda modem de anında devreye giriyor.

• Son 2 yazılım artı ilk yazılımı denedim ilk yazılımda wifi arama aktif son iki yazılımda aktif olmuyor..

Modem zxyel VMG3312-B10B

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mbaydar76 -- 4 Ocak 2018; 22:7:48 >
    Aynı model marka modem kullanıyoruz. Herhangi bir sıkıntı yok bendeki bağlantıda. S7 Edge, Uçak moduna alıp Wifi açılınca otomatik VoWifi bağlanıyor.

DHCP ayarlarınıza bir göz atın olmazsa modemi sıfırlayıp, yedekten geri dönmeyin.
  • ismo3000 İ kullanıcısına yanıt
    Modemde 2 adet ozellestirdigim yer var

1 kullanıcı ismi

2 wifi alanı

Diğer alanlar default ayarlardaydı

Ancak ilk yazılım olan " Mevcut Aygıt Yazılım Sürümü: 1.00(AAPP.2) "ile wifi arama aktif oldu.

hocam bende de aynı durum var modeme göre bağlantı seçiyor nasıl halledebilirim bu durumu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.