Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (668. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.013
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamam oyleyse cat5 kablo cekip tam verim alirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler aktif altyapi olan bolgedeyim. Adsl kullancam. Bunun icinde kablo baglamayla ugrasmam gerek mi? Apartmanda 3. Katya oturuyorum. Kablo baglamam gerekiyorsa zor bir is mi ? Anlatirmisiniz video felan var mi ?

• K4PTAN kullanıcısına yanıt
    Bir problem olmazsa yarın belkide akşamdan açılır. Kullanıcı adı ve şifren sms ile geldiğinde açılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: pardonya

Beyler aktif altyapi olan bolgedeyim. Adsl kullancam. Bunun icinde kablo baglamayla ugrasmam gerek mi? Apartmanda 3. Katya oturuyorum. Kablo baglamam gerekiyorsa zor bir is mi ? Anlatirmisiniz video felan var mi ?

Evinde önceden internet veya telefon için çekilmiş bir kablo varsa sadece telefon kutusunda yerini değiştireceksin. Zor bir iş değil. Ama kablo yoksa o biraz zahmet ister oda kolayda nereden çekeceğine bağlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

quote:

Beyler aktif altyapi olan bolgedeyim. Adsl kullancam. Bunun icinde kablo baglamayla ugrasmam gerek mi? Apartmanda 3. Katya oturuyorum. Kablo baglamam gerekiyorsa zor bir is mi ? Anlatirmisiniz video felan var mi ?

Evinde önceden internet veya telefon için çekilmiş bir kablo varsa sadece telefon kutusunda yerini değiştireceksin. Zor bir iş değil. Ama kablo yoksa o biraz zahmet ister oda kolayda nereden çekeceğine bağlı.

Telefon unternet hatti var uzun sure ttnet kullandim. Telefon kutusu ne oluyor ilkkez duydum acikcasi

• quote:

quote:

quote:

Telefon unternet hatti var uzun sure ttnet kullandim. Telefon kutusu ne oluyor ilkkez duydum acikcasi

Apartmanda tüm telekom hatlarının birleştiği bir kutu olur. Telefon ankastresi de denir. Senin işin o kutuda senin dairene giden kabloyu bulup telekomun senin için açacağı porta bağlamak. Ha ben anlamam bulmam kabloyu dersen elektrikçi halleder.

• quote:

Bir problem olmazsa yarın belkide akşamdan açılır. Kullanıcı adı ve şifren sms ile geldiğinde açılıyor.

O halde ben gidip eve kablo çektireyim bağlansın açıldığı zaman kullanırız artık. Sağolun

• Beyler bu ucu açık olan kablo (etiketli olan) direk Cat6 kabloya bağlanmıyor mu? Ucuda modeme?

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Aradaki bağlantı nasıl yapılıyor?

Elektrikçi bilgisayarcıya bilgisayarcıda elektrikçiye yönlendiriyor

Ben mi derdimi anlatamıyorum acaba aaaaa....

Hayatımda en uzak olduğum konular
    Cahilliğimi görmezden gelin
    Ne diyeyim elektrikçiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4PTAN -- 14 Temmuz 2017; 19:23:31 >

Baska elektrikci bul

Cat6 kabloya gerek yok cat6 kablo gbit bağlantılar için kullanılır. Ülkemiz o kadar gelişmedi daha. Bakır kablo al 2 uçlu. Bi tarafına jak taktir modem için. Diğer tarafını da porta bağla. Onların bıraktığı kabloyu çıkar direk kendi kablonun uçlarını sar porta ek yapma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 14 Temmuz 2017; 20:22:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fat1h_arslan

Hocam sizin kablo var ya modeme gidecek olan onu soyun (5 taneden 2sini soyun ve burada ki iki uca bağlayın.)

Biz kırmızı, beyaz bağladık.

Basit bir olay aslında.

1 ay sonunda açıldı bizim internet.

Geçmiş olsun sizede inş bizimde uzamaz öyle. Elektrikçi halleder yarın artık

• quote:

Cat6 kabloya gerek yok cat6 kablo gbit bağlantılar için kullanılır. Ülkemiz o kadar gelişmedi daha. Bakır kablo al 2 uçlu. Bi tarafına jak taktir modem için. Diğer tarafını da porta bağla. Onların bıraktığı kabloyu çıkar direk kendi kablonun uçlarını sar porta ek yapma.

Kabloyu çektim hocam çoktan Cat6. O halde elekrkçi geldiğinde sizin dediğiniz gibi yapsın yapabilirse. Bizim burdaki elektrikçilere güven olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: K4PTAN

quote:

Kabloyu çektim hocam çoktan Cat6. O halde elekrkçi geldiğinde sizin dediğiniz gibi yapsın yapabilirse. Bizim burdaki elektrikçilere güven olmuyor

Cat6 modemden bilgisayara mı çektin. Kutudan değil yani öyleyse tamam. Bazı arkadaşlar gereksiz yere kutudan da cat5 cat6 çekiyorda bir poka yaradığı yok yani bilin istedim. Elektrikçiye gerek yok al kablo kendin çek. Kaç metre gidicekse iste bir tarafına jak koydur yeter. Gerisi basit.

• quote:

quote:

quote:

Cat6 modemden bilgisayara mı çektin. Kutudan değil yani öyleyse tamam. Bazı arkadaşlar gereksiz yere kutudan da cat5 cat6 çekiyorda bir poka yaradığı yok yani bilin istedim. Elektrikçiye gerek yok al kablo kendin çek. Kaç metre gidicekse iste bir tarafına jak koydur yeter. Gerisi basit.

Hocam Cat6 kabloyu kutudan evin içine modeme çektim. Boşu boşuna mı yapmışım onu anlamadım... Çok uzağım bu konulara. O Cat6 kablonun bir ucu kuyudaki bıraktıkları kabloya bir ucuda modeme gitmiyor mu yoksa?

• Evet arkadaşlar ben geldim. 3 haftadır TürkNet kullanıyorum, sorusu olan varsa cevaplayacağım.
  • Elektrikçi ile işin ne o zaman çekmişin işte. Cat6 içinde 8 tane uç var nasıl bağladın? Ucuna nasıl jak çaktın? Yapmışın birşeyler ama kendinde bilmiyorsun Kutudan eve cat6 kablo gereksizdir. Normal bakır telefon kablosu daha mantıklı ve ucuzdur. Hemde 2 uçlu olduğundan bağlanması kolaydır.

• Bak bu cat6

Buda bakır telefon kablosu

Benim ankastreden yani kutudan eve kadar bakır olandan var. Modem ile pc arasındaki ethernet kablom ise cat6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 14 Temmuz 2017; 21:22:13 >

• konuşma + internet 60 tl başvurdum.
  • arkadaşlar neden uğraşıyorsunuz ben elektrikçi çağırdım hem apartmandaki kabloyu test edip bağladı hem eve çıkarttım evdede kendi kablo getirip uzunca duvara güzel şekilde hizaladı tel fişinden bağladı. 50 lira para verdim tabi işçilik parası doğal olarak. çağır elektrikçi 10 numara bağlıyo adam. modemi de duvara monte ettirdim. hiç uğraşma çok uğraştırıcı iş o sen yapamazsın. elektrik falan çarpar eline sakın elleme kablolara falan.
  • quote:

Beyler dün belgelerim ulaşmıştı. Bu sabah itibari ile bu aşamadayım. Aranızda belgeler ulaştıktan sonra uzun süren oldumu?

ben evde kendim yazıcıdan çıkarttım dosyaya koyup yolladım kargoyla. 15lira mı 10liramı bi kargo parası verim. 2 gün sonra açıldı. elektrikçiye bağlattım kullanmaya başladım 3gün içinde.

• 
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.