Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (647. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda 2 ay kadar okuduğum başlıklarda genellikle olumsuz yorum görmeme rağmen abonelik başvurusu yaptım. 1 Hagta gibi bir kısa sürede evime bağlandı internetim. ilk başlarda 4 mb hız alıyordum. Fakat M.H arayınca hızım 13 e çıktı. 1 aydır kullanıyorum. Çoğunlukla olumsuz olan yorumların arasına olumlu bir yorum bırakmak istiyorum.
  • 4 temmuzda int başvurdum. 6 temmuzda kargo ulaşmış. 6 temmuz akşamı 20:30 gibi sms geldi kullanmaya başlayabilirsiniz diye.. hız testim yaptım hemen;

65mb hız alıyorum. 1.90mb upload sonucu. uydunetden geldiğim için bugün yeni bir modem almak zorunda kaldım vdsl için oda: asus ac55u diye bir modem. (vatan comp 429tl)

şuan için sıkıntı yok bakalım. hayırlısı artık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpediemrcp

Forumda 2 ay kadar okuduğum başlıklarda genellikle olumsuz yorum görmeme rağmen abonelik başvurusu yaptım. 1 Hagta gibi bir kısa sürede evime bağlandı internetim. ilk başlarda 4 mb hız alıyordum. Fakat M.H arayınca hızım 13 e çıktı. 1 aydır kullanıyorum. Çoğunlukla olumsuz olan yorumların arasına olumlu bir yorum bırakmak istiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: mirza22
    4 temmuzda int başvurdum. 6 temmuzda kargo ulaşmış. 6 temmuz akşamı 20:30 gibi sms geldi kullanmaya başlayabilirsiniz diye.. hız testim yaptım hemen;

65mb hız alıyorum. 1.90mb upload sonucu. uydunetden geldiğim için bugün yeni bir modem almak zorunda kaldım vdsl için oda: asus ac55u diye bir modem. (vatan comp 429tl)

şuan için sıkıntı yok bakalım. hayırlısı artık..

Böyle güzel yorumlar görmek iyi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 7 Temmuz 2017; 11:44:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar.

Pek yeri değil biliyorum ama VDSL Modem tavsiyesi almam gerekiyor ve sanırım bu konuda en tecrübeli yer burası :)

2 Katlı bir binayı kapsayacak tek modem yada bir kata modem bir kata access point yapmayı planlıyorum.

Uçuk paralar vermek istemiyorum. Kullandığınız, tavsiye edeceğini F/P ürünleri varmı ?

Ekleme: Max 300TL civarlarında modem + acces point bütçesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcalderas -- 7 Temmuz 2017; 13:46:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcalderas

Merhabalar.

Pek yeri değil biliyorum ama VDSL Modem tavsiyesi almam gerekiyor ve sanırım bu konuda en tecrübeli yer burası :)

2 Katlı bir binayı kapsayacak tek modem yada bir kata modem bir kata access point yapmayı planlıyorum.

Uçuk paralar vermek istemiyorum. Kullandığınız, tavsiye edeceğini F/P ürünleri varmı ?

Uçuk fiyat kime göre uçuk bütçeni söylemelisin.

• Kullanmaya başladım. vdsl 50 mb kaydı yaptılardı..Adsl kullanıyorum sorun yok görünüyor..değerlerim şöyle..yorumlarsanız sevinirim..

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: lindeman

Kullanmaya başladım. vdsl 50 mb kaydı yaptılardı..Adsl kullanıyorum sorun yok görünüyor..değerlerim şöyle..yorumlarsanız sevinirim..

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

16 mbps için yeterli ancak 50 mbps için yetersiz. Merak etmeyin vdsl geçişte port değişeği için oda yükselir. Hayırlı olsun biraz sabırlı olmak lazimmis değil mi

Edit: Snr 8 in altına düşürse kopmalar yaşarsın. Umarım sıkıntı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 7 Temmuz 2017; 14:0:36 >

• fiber hat kurulu geçen sene telekom sistemi kurdu gitti..Fiber hat çektiler güya..1 sene aktif edemediler..İl Telekomun aktif etmesi bekleniyormuş..Görevlinin demesi...vdsl kayıt yaptılardı..Otomatik adsl gördü galiba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lindeman

fiber hat kurulu geçen sene telekom sistemi kurdu gitti..Fiber hat çektiler güya..1 sene aktif edemediler..İl Telekomun aktif etmesi bekleniyormuş..Görevlinin demesi...vdsl kayıt yaptılardı..Otomatik adsl gördü galiba..

Online işlemlerde tanımlı hızın ne kadar bakar mısın?

• ttnet taaahhütüm eylülde bitiyor müş.hiz. aradılar teklifimiz var diye bende turknet şartlarını anlattım adama bu şartlarda veriyormusunuz,adam taahhüt isterler sizden dedi,bende yok dedim adam dumur oldu,siz bilirsiniz dedi kapattı hahah

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar birsey sorcam ben turknete başvurdum kabul edildi hattınız aktif oldu kullanıcı adınız sifreniz bu dendi baktım kutudan işaretlemisler elektrikçiyi cagırdım halletti kontrol etti ama modem de dsl ısıgı yanmıyor iki farklı modemle denedim olmadı evde ayrı bir telefon hattı var aktif calısan sonra bu turknetin kablosunu o telefona taktım onda da sadece Cızırtı sesi geliyor arıza kaydı bıraktım ama sorun nedir neden kaynaklı adamlarda bilmiyor. Bilgi sahibi yada yardımcı olabilecek var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kewin2121

Arkadaslar birsey sorcam ben turknete başvurdum kabul edildi hattınız aktif oldu kullanıcı adınız sifreniz bu dendi baktım kutudan işaretlemisler elektrikçiyi cagırdım halletti kontrol etti ama modem de dsl ısıgı yanmıyor iki farklı modemle denedim olmadı evde ayrı bir telefon hattı var aktif calısan sonra bu turknetin kablosunu o telefona taktım onda da sadece Cızırtı sesi geliyor arıza kaydı bıraktım ama sorun nedir neden kaynaklı adamlarda bilmiyor. Bilgi sahibi yada yardımcı olabilecek var mı?

Sizin zaten yeni kablo çekmenize gerek yoktu. Evde bulunan telefon kablosunun ucunu kutuda bırakılan kablonun yerine takmanız yeterli idi. Dediğim şekilde yaptınız ve dsl ışığı yanmıyorsa hizmetiniz aktif olmamıştır. Size gelen kullanıcı adi @turknet şeklinde mi yoksa normal mi?

• Hocam kablo cekmedim zaten eskiden cat 5 cekmistm eski diye ttnet yalın kullanıyordum o zaman sonra kapattım o hattı. Smdiden o hat üzerinden bagladı elektrikci cünkü aktif telefon hattım kalcak ben turkneti internet icin aldım telefon hattını kullanamycam. Bana verilen kullanıcı adı da k...adsl die sonunda @turknet yok ama Mh yi aradığım zaman hattınız aktif internet olması lazım diyorlar bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kewin2121 -- 7 Temmuz 2017; 15:18:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kewin2121

Hocam kablo cekmedim zaten eskiden cat 5 cekmistm eski diye ttnet yalın kullanıyordum o zaman sonra kapattım o hattı. Smdiden o hat üzerinden bagladı elektrikci cünkü aktif telefon hattım kalcak ben turkneti internet icin aldım telefon hattını kullanamycam. Bana verilen kullanıcı adı da k...adsl die sonunda @turknet yok ama Mh yi aradığım zaman hattınız aktif internet olması lazım diyorlar bana

Yazdığını tam anlamamakla beraber turknet uzantılı kullanıcı adi gelmediyse hizmetin aktif değildir. Kablo olayına gelince cat5 üzerinden verdin her halde bağlantıyı yanlış yapmış olabilirler. Istersen aktif olan telefon hattının kablosunu Turknetin portuna takarsk birde o kablo ile dene.

Edit: Şöyle söylim sizin geldi dediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile online işlemlere giriliyor ise aktif değil daha hizmet. İnternet şifresi farklı oluyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 7 Temmuz 2017; 15:22:32 >

• Bu arada modeme girerken @turknet değil @turk.net diye girince oldu benim 20 dakika bir nokta yüzünden uğraştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-Y

Bu arada modeme girerken @turknet değil @turk.net diye girince oldu benim 20 dakika bir nokta yüzünden uğraştım.

Evet o şekil olması gerekli ben sadece uzantılı olup olmadığını anlatmak için o sekil yazdım.

• Levent'te kullanıyordum memnunduk bir sorun yoktu beşiktaşa taşındım nakil yaptırdım 30 haziranda nakil işlemi bittiğine dair mesaj geldi fakat dsl ışığı yok 1 haziranda destek oluşturuldu 7 gün geçti kapıları gözler olduk eve gelen bir Allahın kulu yok.Hergün müşteri hizmetlerini arıyoruz fakat aynı şeyleri söylüyorlar süreçten bir haberleri yok bizde bilgi alamıyoruz. Sanırım pazarteside gelmezse kablo.nete geçmeyi düşünüyoruz . Türk.neti seviyoruz fakat sorun çıktığında keşke kendi müdale eden ekipleri olsa. Acaba ttneti arayıp sorunu çözdürebilir miyiz diye düşünüyorum sonuçtu onların ekipleri gelecek buraya bakmaya :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabaman -- 7 Temmuz 2017; 16:19:58 >
  • Benim de tüm işlemlerim sona erdi. 4'ünde telefonla başvurdum aynı gün evrakları gönderdim, dün internet bugün ise telefon halledildi. Şu an iki hizmeti de sorunsuz kullanmaya başladım. Görevli sağolsun çok yardımcı oldu, uğraştı. Normalde bırakıp kaçıyorlar kabloları. Elektrikçiye felan masraf çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabaman

Levent'te kullanıyordum memnunduk bir sorun yoktu beşiktaşa taşındım nakil yaptırdım 30 haziranda nakil işlemi bittiğine dair mesaj geldi fakat dsl ışığı yok 1 haziranda destek oluşturuldu 7 gün geçti kapıları gözler olduk eve geleb bir Allahın kulu yok.Hergün müşteri hizmetlerini arıyoruz fakat aynı şeyleri söylüyorlar süreçten bir haberleri yok bizde bilgi alamıyoruz. Sanırım pazarteside gelmezse kablo.nete geçmeyi düşünüyoruz . Türk.neti seviyoruz fakat sorun çıktığında keşke kendi müdale eden ekipleri olsa. Acaba ttneti arayıp sorunu çözdürebilir miyiz diye düşünüyorum sonuçtu onların ekipleri gelecek buraya bakmaya :)

Hocam kendi ekipleri olsa düşünün 81 ilde hizmet vereceksiniz yüzlerce çalışan olması demek ekstra yol masrafları maaşlar vs derken maliyet artacak ve bu fiyata bu hizmeti veremeyecek. Size şu sekil söylim ttneti ararsanız birşey değişmez. Ancak telekom müdürlüğüne dilekçe ile başvurup Turknet yönlendirmesine rağmen telekom ekipleri bağlantı için adresime gelmiyor seklinde belirtirseniz etkili olacaktır.

• Mesaj geldi sorununuz çözülmüştür diye baktım dsl ışıgı yanıyor gelen kullanıcı adınada sonuna dediğiniz gibi @turk.net ekledim internetim açıldı hızım sorunsuz bekledğim gibi(12-13mbit) ping de normal zaten ttnetin altyapısından giriyorum eskiden oldugu gibi eğer kopma,kesilme falan gibi problemlerde olmazsa f/p açısından güzel(yapa altyapısındayım)
  • 
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.