Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (637. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.021
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada olumsuz yorumları sıkıntı yasayanlari okuyunca halime sükrediyordum :) 5 gün önceye kadar turknet problem yasamadim ama 5 gündür net yok dsl yanmiyor, ve dogru düzgün destek de yok. Sanırım 3 gün daha sabredip ttnet e dönecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

Bi ayı aşkı süredir hangi iss yi secmeliyim diye araştırıyorum binamizda kablonet ten fiber e kadar tüm iss ler mevcut, araştırmalarım sonucu geldiğim nokta da tüm iss lerin kullanicilari benzer şekilde şikayetçi al birine vur ötekine yani Türk netten oldugu kadar vodafone fiber veya soluperonine fiber den de insanlar benzer şekilde şikayetçi

Sonuçta kul yapısı düzenekler bunlar hepsinde sorun çıkması normal hocam. O yüzden dediğin gibi hepsi ayni pokun farklı renkleri.

• T-Y kullanıcısına yanıt
    Elektrikçiler ne kadar yapıyor bu işi acaba ?. Ben 1-2 yere sordum 30-40 dediler fazla gibi geldi.
    Eve tesisatçı çağırma zaten 30 liradan açar kapıyı eve geldimi adam 30 lira zaten yazar oda en az. Kabloda çekecekse bedava fiyat vermiş. 10 liraya mi yapacak

• 2 aydır turk.net'i kullanıyorum. geçen ay gündüz-gece olayını denedim. düzgün işliyor. toplamde 150gb'ı geçtiğim halde gündüz yapılan download 150'yi geçmediği için akk'ye takılmadım. bu ay akk'yi düzgün uyguluyorlar mı diye bütün downloadları gündüz yapıp akk'yi doldurdum, doldurmaz olaydım 150gb'ı geçtiği an daha hızı düşürmeden, pingi iki katına çıkardılar. 1.6 mb ile indirirken ping yüzünden 800 kb ile indirmeye başladı. online işlemlere girip baktığımda kota 150.1 di. ama daha hız düşmemişti. 5 dk sonra hızı da düşürdüler. 600 kb ile indirmesi gerekirken ping yüzünden 300 ile indirmeye başladı bunu canlı destekten yazınca, şu cevabı aldım.

"En çok şikayet görülen konu online oyun esnasında yaşanan sorunlardır. Server ve donanım kaynaklıdır. Konu ile ilgili olarak ping değerinize müdahele edememekteyiz."

adamlar çoğu kişinin ping sorunu yaşadığını kabul ediyor ama bu sorunun kendilerinden kaynaklandığını kabul etmeyip suçu server ve donanıma atıyor.

şimdilik 50 gb ek akk aldım. umarım aktif olunca ping düzelir. bir daha da gerekirkse bütün downlaodları gece yaparım ama akk'yi hayatta cesaret edip geçmem. yalnız bu ping sorunuyla ilgili şöyle birşey dikkatimi çekti. turktelekom ile zamanında 2-3 defa aynı sorunu yaşamıştım. turktelekomda akk ile alakasız bir şekilde bu sorun olunca, internet sayfaları yavaş açılıyordu, youtube videoları 240p ile zor yükleniyordu. turknet'te akk yüzünden yaşanan ping sorununda ise youtube videoları hala rahatlıkla 1080p açılabiliyor, internet sayfaları rahatça yükleniyor. sadece torrent download yaparken ve online oyun sorun çıkarıyor. sanırım bu da sorunun normal bir ping sorunu olmadığını, akk'den kaynaklandığını gösteriyor.

edit: 50 gb ek akk aktif olduktan 10 dk sonra pingler normale döndü. ama turknet'e sorsan ping sorunum onların akk'yi düzgün uygulamamasından değil benim donanım veya bağlanmaya çalıştığım serverlardan kaynaklıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 4 Temmuz 2017; 17:21:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

Eve tesisatçı çağırma zaten 30 liradan açar kapıyı eve geldimi adam 30 lira zaten yazar oda en az. Kabloda çekecekse bedava fiyat vermiş. 10 liraya mi yapacak

Burada sadece iki kablo bağlanacak gibi şeyler görmüştüm de ona istinaden söyledim, bina içi tesisat var zaten hali hazırda kullanıyorum kablo çekmeyi gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum, bina 2 yıllık zaten. Fiberle VDSL portları ayrıymış, onları ayarlayacak sadece heralde bir de telefon tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-Y

quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

Burada sadece iki kablo bağlanacak gibi şeyler görmüştüm de ona istinaden söyledim, bina içi tesisat var zaten hali hazırda kullanıyorum kablo çekmeyi gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum, bina 2 yıllık zaten. Fiberle VDSL portları ayrıymış, onları ayarlayacak sadece heralde bir de telefon tabi.

Dediğim gibi kardeşim kabloda çekmese 30 liradan kimse eve gelip iş yapmaz. Lamba bağlamaya çağırsan bile 25-30 ister zaten. Bu işin prosedürü bu.

Edit: Eve gelen bakır kablo varsa ankastrede ki işlemi kendinde yapabilirsin. Tabiki kutuda senin dairene gelen kabloyu bulmalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 4 Temmuz 2017; 13:43:14 >

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Hizmeti sorunsuz alırsam sorun yok. Bakalım girdik bu işe , Türk telekomda 2 yıl boyunca 1 kere bile şikayetim olmadı sürekli kesintisiz internet aldım 50 Mbit, roket servisi varken 100mbit de aldım sorunsuz. Sadece fiyat için geçtim, pişman etmez umarım. Hatta bağlandıktan sonra 3-4 gün kullanıp, telekomu ondan sonra iptalş etmeyi düşünüyorum olumsuz görürsem iptal etmem telekomu.
    Bende o şekil yaptım 75 mbpsi görünce koşarak gittim telekom bayisine kapatmaya

Şimdi inip baktım da o dolap karışık baya, hangisi bize geliyor çözemedim Saha ekibi gelip bıraktıktan sonra tekrar bi bakarım olmadı elekrikçi halletsin

EDİT: Şu anki hat değerlerim

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-Y -- 4 Temmuz 2017; 14:19:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-Y

Şimdi inip baktım da o dolap karışık baya, hangisi bize geliyor çözemedim Saha ekibi gelip bıraktıktan sonra tekrar bi bakarım olmadı elekrikçi halletsin

EDİT: Şu anki hat değerlerim

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Apartman da daire çoksa zor olur bulman. Ben eski bir apartmanda kalıyorum 5 daire var bide girişteyim kutuda kapımın üstündeydi benim daireye gelen net belliydi kapının kenarından delmişler takip edip buldum hangisi olduğunu 5 dakikamı almadı anlayacağın. Genelde kalabalık binalarda portları daire numarasına göre yazıyorlar. Kutunun kapağına dizilim şemasını gösteren kağıt felanda asıyorlar. Ama dediğin gibi baktın çıkamıyorsun işin içinden elektrikçi halletsin.

Edit: Değerler iyi buna nakil niye yapamadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 4 Temmuz 2017; 14:20:41 >

• Hattım fibermiş, fiberin naklini yapamıyorlarmış bana böyle söylendi. 37 daire var binada.
    Hattım fibermiş, fiberin naklini yapamıyorlarmış,bana böyle söylendi. 37 daire var binada.
  • Arkadaslar neti 1 ayligina dondurmak istiyorum,ne yapmam lazim tecrubesi olan var mi?

Taşıma işleminde otomatik iptal talebi oluşuyor.Türk telekom 24 saat,superonline 48 saat içinde otomatik iptal ediyordu.Değişmiş olabilir belki.
  • Hocam merhaba, ankastredeki kablonun nasıl bağlanacağına dair video var mı acaba ?
  • ardaalisahin kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerini arayın gerekli yönlendirmeleri yaparlar size.

Çift kutumu var binada biri fiber biri normal ? Ne.saçma sapan işler ya. Saha dolabından demek ki fiber çıkışı var yeni porttan vdsl yollayacaklar.

• Neobir75 kullanıcısına yanıt
    Kendi kablonu bulduğunda bağlamakta sorun yok. Önemli olan kabloyu bulmak.

Ben de anlamadım. Ama bir yandan da iyi oldu, bağlantı sorunlu olursa iptalle uğraşmadan telekomla devam ederim.Fiber VDSL diye ayrıldığına göre orada bir farklılık, bir ayrım var demekki. Tabi kargo, olursa elektrikçi masrafları felan zararım olur. Ama fiyat çok farkediyor, denemeye değer Beğenmessen iade de var heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-Y -- 4 Temmuz 2017; 14:58:39 >
  • 
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.