Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (589. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.021
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kacanga

pazartesi aksam basvurdum.şimdi mesaj geldi aktivasyonunuz tamamlandı evraklarınızı bekliyoruz evraklarınız elimize geçince interneti kullanmaya baslayabilirsiniz diye . peki bu telekom tarafından binadaki ankastrede yapılacak işlem yapılmış demek mi oluyor?

bu konuda birisi bilgilendirebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sage12 kullanıcısına yanıt
    Modeminizi fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurun. Bazı modemlerde VDSL geçişi olunca sıfırlamak gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anoktacan

Bana da 35 mbit vdsl diye sattılar modemi de 180 tl ye şimdi adsl den başka veremiyoruz uzaksınız diyorlar. Modemi kullanamadım elimde kaldı nasıl iade edebilriim benzer durum yaşayan var mı

Kargodan teslim aldiginiz sure itibariyle 14 gun icinde iade etmek istediginizi musteri hizmetlerine bildirin.
  • ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam 16'yı alıyorum ozaman. Sallıyorum bana 100 mps (olur da bir gün) verirlerse bu modemi rahatlıkla kullanabilirim değil mi ? Açıklamalar için de double double teşekkürlerimi sunuyorum :)
  • legendscorpion L kullanıcısına yanıt
    Bende asus dsl n14u var 10 mb internet ancak alıyorum siz nasil bu hizi aliyorsunuz yontemi nedir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turknete geçiş yaptım
    50mbit 150gb akk paketine geçtim

Daha önce 16mbite kadar ttnet kullanıyordum.

Ttnet kullanırken hızım 10mbit civarındaydı şuan 25 civarında hız alıyorum.
    Tabiki önceki haline göre çok çok hızlandı internetim memnunum.
    Ama;
    50bit e kadar deniyor 25 biraz az geldi bunu herhangi bir yöntemle mh ile görüşerek vs artırabilmek mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Modeminizi fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurun. Bazı modemlerde VDSL geçişi olunca sıfırlamak gerekiyor.

Onu da denemiştim fakat malesef işe yaramadı. Asus Dsl N17-u modemim.
  • kansavkaplan kullanıcısına yanıt
    Altyapınıza göre verirler hocam. Modem değerlerinizi gönderin bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kansavkaplan

Turknete geçiş yaptım
    50mbit 150gb akk paketine geçtim

Daha önce 16mbite kadar ttnet kullanıyordum.

Ttnet kullanırken hızım 10mbit civarındaydı şuan 25 civarında hız alıyorum.
    Tabiki önceki haline göre çok çok hızlandı internetim memnunum.
    Ama;
    50bit e kadar deniyor 25 biraz az geldi bunu herhangi bir yöntemle mh ile görüşerek vs artırabilmek mümkün mü?

geçiş yapmadan önce taahhüt devam ediyormuydu? bende geçiş yapmak istiyorum ama vodadofonet taahhüt bitmesine 9 ay daha var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deta53 -- 14 Haziran 2017; 16:3:32 >
  • BuzParmak kullanıcısına yanıt
    300 mbpse kadar sorunsuz kullanabilirsiniz.

• deta53 kullanıcısına yanıt
    Turknet 120TL ye kadar cayma bedelini karşılıyor. Taahhüt olsa dahi geçiş yapabilirsiniz. Ancak cayma bedeli maliyeti ne kadar onu vodafone sormanız lazımml.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 14 Haziran 2017; 16:6:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

Turknet 120TL ye kadar cayma bedelini karşılıyor. Taahhüt olsa dahi geçiş yapabilirsiniz. Ancak cayma bedeli maliyeti ne kadar onu vodafone sormanız lazımml.

sordum diyelim ve 120 tl altında bir mebla çıktı bundan sonra ki adım nasıl olmalı
    Turknet web sitesi veya callcenter üzerinden mevcut bir internet kullanıcısı olduğunuzu belirterek nakil işlemi yapmak istiyorum diyerek başvurunuzu oluşturun. Başvuru esnasında cayma bedeli karşılama olayını teyit edin zira biraz eski bir kampanya idi belki sonlanmış olabilir. Herşey yolunda gider kafanıza yatarsa başvurudan sonra sinyal değişikliği olur. Size Turknet bağlantısı için kullanıcı adı ve parola gönderilir. Bu bilgileri modeme girerek internetizi kullanabilirsiniz. Artı bir işlem gerekmez.

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Bu mu modem değerleri?

25-28mbit arası aldım en fazla hız upload da en fazla 2mbit gördüm
  • kansavkaplan kullanıcısına yanıt
    Türktelekom altyapısı ise upload için 2mbps veriyor. Ama download hızı için bir kayıt bırakın zira yükselebilir.

• quote:

Turknet web sitesi veya callcenter üzerinden mevcut bir internet kullanıcısı olduğunuzu belirterek nakil işlemi yapmak istiyorum diyerek başvurunuzu oluşturun. Başvuru esnasında cayma bedeli karşılama olayını teyit edin zira biraz eski bir kampanya idi belki sonlanmış olabilir. Herşey yolunda gider kafanıza yatarsa başvurudan sonra sinyal değişikliği olur. Size Turknet bağlantısı için kullanıcı adı ve parola gönderilir. Bu bilgileri modeme girerek internetizi kullanabilirsiniz. Artı bir işlem gerekmez.

evrak imzalamam gerekcekmi? gerekecekse kargo ile falan mı gönderip imzalamam gerekiyor. bilgiler için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: condensator

Bazı arkadaşlar ciddi anlamda problem yaşamışlar, benim başvuru sürecimde anlatılan problemlerin hiç biri yaşanmadı.

Evrakları kargolayıp göndermem ile turktelekom ekiplerinin bina girisinde bana bir çift tel bırakması 3 gün sürdü, 4. günde aboneliğim onaylanıp internetim açıldı.

75mb/s hız alacağımdan işimi şansa bırakmayıp sıfırdan cat6 kablo çektirdim, hattım vdsl olduğu icin vdsl destekli bir modem almamı zaten öncesinde söylemişlerdi.

Sonuç olarak şu an evimde 16mb/s i tam olarak çalıştırmayan yüksek pingli superonline ile birlikte 75mb/s hız ile pingi %35 daha iyi olan turknet yan yana çalışıyor.(pingi biraz daha düşürmek için hızı 50mb/s ye duşürttüm %15 civarı fark etti)

Sadece 1 aylık deneme için almıştım, 4 ay daha diger operatörun taahhütü olmasina rağmen turknet kullanmaya devam edicem. Ben son derece memnun kaldım.

Turknetin saha ekibi olmaması sebebiyle her kesime hitap etmiyor bunun başlina nedenlerinden bahsetmek gerekirse,

*Evrakları kendiniz yazdırıp koagoyla yolluyorsunuz.

*Turknetin saha ekibi olmadığından telekom ekiplerinin bina girişindeki kutuda bıraktıkları ucu kendiniz modeme kadar ulaştırmanız gerekiyor.(varsa bina ankastresini buldurup bağlatiyorsunuz yoksa sıfırdan kablo cektiriyorsunuz)

*Hattınıza uygun modemı kendiniz temin etmeniz gerekebilir, adsl modemler vdsl hatlarda çalışmaz. Kendi modeminizi kullanacaksanız eger kurulumunuda sizin yapmanız gerekiyor.

Ben bunların farkında olarak turknete başvuru da bulundum ve sonuç bu güne kadar superonline den yedigim kazığın farkına varmam oldu.

Benim durumum da sizin gibi oldu. Süreci yavaşlatan ben oldum evrakları 1-2 gün geç yolladım. misal şu anda kız arkadaşımın evine cekiyoruz turk.net i, 3 gün once turk telekom gelip kabloyu bıraktı bile, hat acıldı, evrakları dün yollayabildim, halbuki geçen perşembe de yollayabilirdim.

herşey sorunsuz. Modemi de kendimiz aldık, ben biraz kurulum işlerinden anladığımdan herşeyi kendim yaptım (2000 lerin ortasında adsl yeni cıktığında bilgisayaarcıda calişiyordum evlere adsl bağlıyordum)

Kendi evime de 1 ay oldu alalı. hızım 35-40mbit arasında değişiyor , maks alabileceğim hız ise 50mbit olarak gösteriliyor 8hem turk telekom hem de turk.net sayfalarından kontrol ettim)

Ben de 3 senedir ödediğim paralara yandım. hem dandik bir modemle deli oldum hem de 16mbit hız ile 50gb lik paketin yavaşlığına mahkum kaldım.
    taahhütüm bittiğinden son 3 ay da 120 tl aylık para ödedim turk telekoma.

o günler bitti. herkese tavsiye ediyorum açıkçası.

Hız konusuna ise çok takılmıyorum. 40mbit hız bana fazla fazla yetiyor. kota ise bitecek gibi değil.

Pardon o bölümü atlamışım. Başvurudan sonra mail adresinize gelen evraklari imzalayıp her hangi bir kargo firması ile gönderebilirsiniz. Ödemeyi siz yapmalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: edirneli86

quote:

Orijinalden alıntı: yasin613

120 TL ye kadar karşılıyor hocam

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

sorgulama yapınca bu çıkıyor. Eğer bunun yarısını bile sağlarsa hız olarak vdsl modem alırım.

Modem için aylık taksitlere bölüyor galiba. Neden kredi kartı zorunluluğu var orasını da sormak gerek.

kredi kartı zorunluluğuna takılmayın. o fatura tahsilatı için. bu hızın yarısını hayli hayli alırsınız.

• quote:

Zaten çoğu sorun telekom kaynaklı. Bıkkınlık yaratıp tek çare biziz der gibi insanlara zulüm ediyorlar. 1 saat önce aktif internet kullanan kişiye turknete geçince altyapı yok deniliyor. Böyle saçmalık olabilir mi? Resmen insanlarla dalga geçiyorlar.

Haklısınız, uzun zamandır internet ve telefon faturaları otomatik ödemede, sadece internet + tivibu 140 tl fatura geliyor ve takır takır ödeniyor. Her ay düzenli bi şekilde öptüklerini ellerinden kaçırmak istemiyorlar sanırım. Az önce durumu btk ya şikayet ettim bakalım nereye kadar uyanıklık yapacaklar.
  • 
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.