Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (510. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 508509510511512
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hep olumlu şey yazıp söyledik 2. ayımızın başında internet 2 gündür kesik. bakalım ne zaman gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokceonur

quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

quote:

quote:

quote:

quote:

Yahu 1.gün mis gibi kullandığım internet 2.günde pat diye gitti.2gün geçti aradan hala neyim yok.

Arıyorum adamları vdsl geçiş süreciniz tamamlanmamış diyor,iyi de ilk gün çatır öayır kullanmışım 2-3gb o nasıl oluyor dedim?Hık mık kem küm..bakıyoruz halledeceğiz va vs.

Daha önce başına böyle birşey gelen var mı ?Bildiğin hat yok modemde çok enterrsan :/

telefon kutusundan yanlış bağlantı yapmışlar.
    Bugün telekomdan gelip çözdüler,şu an internet çalısıyor.Eve gidince hıza bakacağım bi yamuk varmı diye.

internet geldi ama 77mb olan hız 8mb e düşmüş,nasıl firma bunlar ya?

evet son durum; şu an hıızım 20mb e yükseldi,neyin kafası anlamıyorum.

ilk gün 77mb
    2.gün net gitti 3 gün sonra geldi ama 8mb
    ertesi gün 20mb..

son durumu yazıyorum,

20mb'e düşmüştü en son,teknik ekip geldi.
    -Abi senin hızı merkezden kısmışlar,söyle 50mb'a çıkarsınlar.
    -E ben ilk 2 gün 75mb aldım ama neden 50?Anlaşmam da 75mb?
    -Abi 75 olursa hattında kopmalar çok olur,randımansız olur,kaldırmaz kablolar !?olmaz sen 50 yaptır?

Böyle birşey ne duydum ne gördüm,vatandaşı mı yiyor bunlar anlamadım arkadaş ya?

75mb hız ben almışım,kullanmıştım,sonrasında defalarca oynadı durdu,teknik bu sabah gelmişti,şuan hızım 14mb.

Yani geçen hafta üyeliğimin başlangıcından beri gördüğüm hızlar ve sırası şöyle;

75mb(2gün)
    3 gün kesinti
    8mb
    20mb
    14mb

tekrar kayıt bıraktım,bekliyoruz heyecanla yeni hızımız kaç olacak?

Aynı durumdayım.

Hattınız 75 destekliyor dendi, 53 mbps download 4 mbps tanımlamışlar. İnternet hiç zorlanmadan 50'yi görüyordu. Fakat upload 1 mbps hız ve download hızım da 1.5 megabyte/s hızı geçmiyordu torrent'te. Arıza kaydı oluşturdum şimdi 51 mbps download 2 megabit upload tanımlamışlar, speedtest'te ise 15 mbps alıyorum keşke arıza kaydı açtırmasaydım.

EN ÖNEMLİ FARK İSE "HIZLI" OLAN KANAL TÜRÜNÜ "ARALIKLI" OLARAK DEĞİŞTİRMİŞLER. BUNA BAĞLI OLARAK HIZIM VE PING SAPITTI!

şu an türknet müşt. hizmetlerinden gelen yanıt;

-Ankestreniz bozuk,apartman yöneticisiyle görüşün ,yenisini taktırın.
    -Beyefendi geçen hafta yani ilk üye oldugumda 75mb hız tanımlı ve 60mb net download alıyordum,ttnetten türknete geçinde mi bozuldu 10 senelik ankestre?
    -Saha ekiplerimiz bu şekilde söyledi,vdsl olarak hiç hizmet alamıyorsunuz!
    -beyefendi aldım diyorum,ilk 2 gün mis gibi kullandım diyorum,sonra 3 gün net kesildi bir daha da düzelemedi diyorum.
    -Peki ben tekrar kayıt alıyorum ama ankestre arızalı görünüyor,yine aynı sonuç çıkabilir.
    -Arkadaşım 75mb tanımlandı ve speedtest te 60mb aldım diyorum,nasıl vdsl hiç gelmez bana 60mblik adsl mi olur?
    -Peki ben tekrar kayıt açıyorum.

-aç allahın çakalı aç,bu ne ya. 1 haftada bıkkınlık verdin TÜRKNET!!!!!!!!!!!!!!

• Vdsl gecisimde sinyal gelmiyordu,bugun kayit acmistim ve oglefen once turk telekom gorevlileri gelip hallettiler sagolsunlar.Bana vaadedilen 50/4 interneti 40a 1,5 gibi bir degerle aliyorum.Onceden adsldeydim ve genel olarak memnunum ben.Herkesin bolgesi vs. farkli oldugu icin tabii ki tecrubeledigi olaylar farkli oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokceonur

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yahu 1.gün mis gibi kullandığım internet 2.günde pat diye gitti.2gün geçti aradan hala neyim yok.

Arıyorum adamları vdsl geçiş süreciniz tamamlanmamış diyor,iyi de ilk gün çatır öayır kullanmışım 2-3gb o nasıl oluyor dedim?Hık mık kem küm..bakıyoruz halledeceğiz va vs.

Daha önce başına böyle birşey gelen var mı ?Bildiğin hat yok modemde çok enterrsan :/

telefon kutusundan yanlış bağlantı yapmışlar.
    Bugün telekomdan gelip çözdüler,şu an internet çalısıyor.Eve gidince hıza bakacağım bi yamuk varmı diye.

internet geldi ama 77mb olan hız 8mb e düşmüş,nasıl firma bunlar ya?

evet son durum; şu an hıızım 20mb e yükseldi,neyin kafası anlamıyorum.

ilk gün 77mb
    2.gün net gitti 3 gün sonra geldi ama 8mb
    ertesi gün 20mb..

son durumu yazıyorum,

20mb'e düşmüştü en son,teknik ekip geldi.
    -Abi senin hızı merkezden kısmışlar,söyle 50mb'a çıkarsınlar.
    -E ben ilk 2 gün 75mb aldım ama neden 50?Anlaşmam da 75mb?
    -Abi 75 olursa hattında kopmalar çok olur,randımansız olur,kaldırmaz kablolar !?olmaz sen 50 yaptır?

Böyle birşey ne duydum ne gördüm,vatandaşı mı yiyor bunlar anlamadım arkadaş ya?

75mb hız ben almışım,kullanmıştım,sonrasında defalarca oynadı durdu,teknik bu sabah gelmişti,şuan hızım 14mb.

Yani geçen hafta üyeliğimin başlangıcından beri gördüğüm hızlar ve sırası şöyle;

75mb(2gün)
    3 gün kesinti
    8mb
    20mb
    14mb

tekrar kayıt bıraktım,bekliyoruz heyecanla yeni hızımız kaç olacak?

Aynı durumdayım.

Hattınız 75 destekliyor dendi, 53 mbps download 4 mbps tanımlamışlar. İnternet hiç zorlanmadan 50'yi görüyordu. Fakat upload 1 mbps hız ve download hızım da 1.5 megabyte/s hızı geçmiyordu torrent'te. Arıza kaydı oluşturdum şimdi 51 mbps download 2 megabit upload tanımlamışlar, speedtest'te ise 15 mbps alıyorum keşke arıza kaydı açtırmasaydım.

EN ÖNEMLİ FARK İSE "HIZLI" OLAN KANAL TÜRÜNÜ "ARALIKLI" OLARAK DEĞİŞTİRMİŞLER. BUNA BAĞLI OLARAK HIZIM VE PING SAPITTI!

şu an türknet müşt. hizmetlerinden gelen yanıt;

-Ankestreniz bozuk,apartman yöneticisiyle görüşün ,yenisini taktırın.
    -Beyefendi geçen hafta yani ilk üye oldugumda 75mb hız tanımlı ve 60mb net download alıyordum,ttnetten türknete geçinde mi bozuldu 10 senelik ankestre?
    -Saha ekiplerimiz bu şekilde söyledi,vdsl olarak hiç hizmet alamıyorsunuz!
    -beyefendi aldım diyorum,ilk 2 gün mis gibi kullandım diyorum,sonra 3 gün net kesildi bir daha da düzelemedi diyorum.
    -Peki ben tekrar kayıt alıyorum ama ankestre arızalı görünüyor,yine aynı sonuç çıkabilir.
    -Arkadaşım 75mb tanımlandı ve speedtest te 60mb aldım diyorum,nasıl vdsl hiç gelmez bana 60mblik adsl mi olur?
    -Peki ben tekrar kayıt açıyorum.

-aç allahın çakalı aç,bu ne ya. 1 haftada bıkkınlık verdin TÜRKNET!!!!!!!!!!!!!!

Bana soylenen de santral ile aramda 100 mt varmis o yuzden attainable 80 gozukse de hizim 50 gelirmis dedim ki ona raziyim yeter ki kanal turum hizli, pingim dusuk hizim da eskisi gibi olsun. Simdi eve gidince hemen deneyecegim duzelttik dediler bakalim...

• dün ben de turk.net'e geçiş için evrakları gönderdim. türk telekom hat 35 mbps'e kadar vdsl destekliyor demesine rağmen, sonradan altyapı vdsl uygun değil deyip geçiş işlemini yapmayıp adsl'de bırakmıştı. turk.net'te aynı şekilde hat vdsl destekliyor dedi. şu anda tek korkum, hat vdsl desteklemiyorsa ve turknet bana vdsl sinyali göndermeye çalışırsa internet tamamen gidecek, ondan sonra uşraş dur. ben adsl'e de kabulüm. interneti tek başıma kullandığım için düzgün bir pingle 10 mbps hız verilse yeter bana. turk telekomda 5 yıldır hat değerlerim sabit. kopma, ping gibi sorunlar da yaşamadan kullanıyorum. ama fiyatlar o kadar yükseldi ki turk.net'e geçmek zorunda kaldım. bakalım artık, inşallah sorun yaşamam.
  • Ayni korkular ile gecmistim cunku yorumlar korkutuyordu. 2 gunde islem tamamlandi, 6 aydir sorunsuz kullaniyorum. Benim gibi olanlar cok fazla, ama sorun yasamadiklarindan basliga ugramadan sessiz sedasiz kullaniyorlar. Sizinki de oyle olur umarim
  • enpara bankacılıkta nasıl müşteri sempatisi kazandıysa turknette internette odur. umarım sonu enpara gibi olmaz. Enpara oranları düşürdü rehavete kapılıp, bi esprisi kalmadı. paralar kaçtı. pratik kullanımı onu birkaç bin tl lik hesaplarla kullanım yoluna çekti. turknet bozmaz inşallah.

bu arada dünkü mesut un ceo ile röportaj ında herkes %20 kesintiden şikayetçi demiş. gerçekten bu oran bende de var. 16mbite 12 13 alıyordum. vdsl 35 mbite geçtim. 27 28 anca alıyorum. %20 net kesinti var. telekom dolabı 20mt karşıda. eve 100mt olsun hadi. bu düşüş neden bilmiyorum. modemde 40 42 mbps download değerleri gördüm maksimum olabilecek değer sanırım. 35 den sonra 50mbit mi var turknet te?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende ttnet müşterisiyim taahahüte az kaldı. modem airties rt 206v4 var.

modeme gerek olur mu ?

yaptığım sorgulamada 16 mb kadar çıktı ama 7/24 aknsiz kullanabilirsiniz diyor.

geçiş yapılmalı mı kopmalar felan oluyormuş

değerlerde bunlar

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turknet adsl kullanıyorum. 2-8 arası yaptığım download kotaya yansıtılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Turknet adsl kullanıyorum. 2-8 arası yaptığım download kotaya yansıtılıyor.

TurkNetDestek nickli turknet forum yetkilisine durumu iletin, yardımcı olacaktır

Gece 2-8 arası kullanımları turknet online işlemlerde de ayrı bir sütunda göstermeli ve kotaya yansıtmamalı, turknet bu konuya çözüm bulmalı
  • Ben de yaklaşık 8 aydır kullanıyorum oldukça memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknorl -- 5 Mayıs 2017; 20:15:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknorl

Ben de yaklaşık 8 aydır kullanıyorum oldukça memnunum

Modemdeki hat değerlerini paylaşabilir misiniz? Modeme herhangi bir ayar yaptınız mı? Benim hız akşamları 2 mbit e kadar düşüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: huzyin67

quote:

Orijinalden alıntı: hknorl

Ben de yaklaşık 8 aydır kullanıyorum oldukça memnunum

Modemdeki hat değerlerini paylaşabilir misiniz? Modeme herhangi bir ayar yaptınız mı? Benim hız akşamları 2 mbit e kadar düşüyor.

Hat değerleri böyle

• An itibariyle ttnet den turk net e geçiş işlemlerini başlattım... Umarım sorunsuz geçiş olur...

• Arkadaslar internet baglantim yapılalı 5 gun oldu. Ben 5 gundur her gun 4 defa olmak uzere teknik servisle gorusuyorum. Her görüşmede hiz 12 mb cikiyor 1 saat icinde 2 mb dusuyor. Bugün son gorusmemde bina ici donanım hatası yüzünden demisler. Ben de eger binada kablolardan kaynaklı hata varsa neden belurli sürelerde 12 mb hiz alabiliyorum dedim. Cevap veremediler. Bugün iptal icin başvurumu yaptım. Burada bir cok arkadaş şikayet ediyordu. Kesinlikle hak veriyorum.

• Arkadaşlar evraklar Çarşamba ellerine ulaştı. Hâlâ kullanıcı adı şifre sms gelmedi. Ne kadar zamanda gönderiyorlar acaba?
  • Muhakkak sorun yaşayan vardır fakat bence gerekirse 1 hafta internetsiz kalmak göze alınıp Türknet denemelidir diye düşünüyorum
  • arkadaşlar şimdi ilk başvurduğumda faturanın erken geldiği yazılmış ne gibi bir erken gelme durumu olucak mesela 10 mayısta başlasa 10 hazirana kadar 2 fatura mı ödeyeceğim yani
  • 2-8 arası akk dolmuş olsa bile akksiz hızdan devam etmesi gerekiyor. Onu da yapamamışlar.
  • Bende devam ediyor vdsl kullanıyorum, 2-8 arası hız 50Mbps diğer saatlerde 16Mbps oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 508509510511512
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.