Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (381. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.021
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buradan hattınızın desteklediği değeri sorgulayın isterseniz eğer 16dan yüksek çıkarsa 50 mbite kadar tanımlayabilirler sanırım.

http://www.vodafone.com.tr/Internet/fiber-sorgulama.php

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kotadan ziyade hıza önem verin. 1 mayıs da lazım olacak.

• klik K kullanıcısına yanıt
    "cat5e" serisine iyi diyorlar ama inan çok bilgim yok

metresi 60-80 kuruş arası bir fiyata satıyorlar.

network bölümünde bununla alakalı bilgi vardır. sana yardımcı olurlar.
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Elektrikçiyle görüştüm. Cat5 olmaz telefon kablosu çekcez binanın içinden yada balkondan sarkıtcaz diyo. Bu işi anlamadım valla. Ben bi kapıcıyla görüşcem bakalım ne dicek. Sıkıntı olurmu olmazmı. Sağol genede hocam.

İsenirse ve kablonun geçtiği kanal genişse bal gibi de olur, 8 uçlu tek kablo çekseniz 4 hat bile bağlarsınız Cat5 ve Cat5e ile.
    Eğer takip edebilirseniz bina içi tesisattan eski kablonun ucuna bunu bağlayıp eve kadar çekebilirsiniz.
    Kanal içinden çok fazla telefon kablosu geçiyorsa orası zor ya sığmaz yada diğerleriyle dolaşır.
    Cat5/6 olur sıkıntı yok hatta mesafe uzunsa yüksek mhzli bile iyi olabilir özellikle dışarıdan geçecekse koruma açısından vs. Sadece 2 kıl kullanacaksınız ama sağlamlık açısından en iyisi olur. Uyduruk bir telefon kablosu çekilmesin mesele o derim ben.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnterneti iptal edecektim sonra vazgeçtim, port sorunu olduğunda internet almak zor oluyor. İlerde tekrar lazım olur düşüncesiyle birkaç aylığına interneti dondurma talebinde bulundum, bir süre mobil internet kullanacam. Mayıs'tan sonra yeni çıkacak internet paketlerine bakarım, daha bir seçenek olmazsa türknet kullanırım yine.
  • Türk Telekom'dan çıkmadan direkt geçmek istiyorum fakat arada internetsiz kalır mıyım kesintisiz olarak geçer mi?

• Arkadaşlar telekom taahhüdüm bitti. Telekomun verdiği fiber modem ile Turk.net 'e geçebilir miyim?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveheartgs43

Ben de az önce turknete başvurdum. Şu an aktif Türk Telekom taahhütüm var 1 ay önce verdiğim ve ayrıca 250 TL civarında ceza çıkacak olmasına rağmen geçiyorum. Sırf bu telekomun 192 tl bağlantı ücreti saçmalığına kızdığım için geçiş yapıyorum. Tepki için yani. Böyle bir saçmalığın üzerine para kazanmasınlar istedim.

nedir bu 192 lira ücret bende türk telekom vardı ama ? neye alıyorlar
  • eediz kullanıcısına yanıt
    Baglanti aktivasyon ucreti adi altinda aliyorlar.
    Ekim ayından beri falan internet bağlatanlara 192 tl bağlantı ücreti alıyorlar millet caymaktan korksun diye

• bluees kullanıcısına yanıt
    yeni üye olanlara mı ?

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    faturaya yansıtmıyorlar ama çıkmak istediğinde 192 lira mı istiyolar ? benim 2 ay tahtttüt kaldı mesela 60 lira ceza çıkıo sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: eediz

faturaya yansıtmıyorlar ama çıkmak istediğinde 192 lira mı istiyolar ? benim 2 ay tahtttüt kaldı mesela 60 lira ceza çıkıo sadece

Aynen öyle hocam. 2 ay kaldı ise zaten kalan ayların cezasını ödüyorsun o da 60 TL tutar normaldir. Zaten sen taahhüt verdiğin zamanlar bağlantı ücreti 36 tl idi sanırım. O yüzden para tutmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: braveheartgs43

quote:

Orijinalden alıntı: eediz

Aynen öyle hocam. 2 ay kaldı ise zaten kalan ayların cezasını ödüyorsun o da 60 TL tutar normaldir. Zaten sen taahhüt verdiğin zamanlar bağlantı ücreti 36 tl idi sanırım. O yüzden para tutmaz

tam olarak anladım durumu. saolun. çakallara bak ya. şimdi yeni bağlantı yaptırmak isteyen kişilere 192 lira ekstra alıyorlar demek. çok fazla değil mi? yeni üyelik kimse yaptırmak istemez ki türktelekoma. Birde biz tahattütü tekrar yeniletsek herhalde ayrıca bir 192 lira bağlantı ücreti almazlar sanırım? yoksa adsl den vdsl e geçersek alırlar mı ki? gerçi vdsl için sadece modem olması yetiyor galiba hızı almak için ekstra bi döşeme işlemi yapmayacaklar?

Adı üstünde bağlantı ücreti hocam. Siz eski abonesiniz zaten bağlantı var sizden bu ücreti alamazlar. Ama kapattırıp açarsanız alırlar. Bu ücreti tarifenin içine sokuyorlar çoğu zaman ama 1 hafta bile kullanıp çıkacak olsanız hemen diğer indirimlerin yanına +192 tl giriyor

• Ttelekom 24mbs 75gb alonetli tarifeye 59.90 tl teklif etti.

2 sene taahut. Modemde yok.

Turknete internet hattimi tasimayi dusundum ama telefon hatti oldugundan dolayi tasinmiyormus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUTAF -- 25 Ocak 2017; 0:33:51 >
  • arkadaşlar ben de yaşadığım süreci yazayım.

Cuma günü evrakları gönderdim.
    Ctesi ulaştı ve onay için aradılar.
    ctesi pazar sistemde telefon için altyapı sağlayıcısına başvurduk diye yazıyordu.
    salı günü türk telekomda gelip hattı açtılar.
    2 saat sonra k.adı şifre geldi mesaj olarak.
    vdsl modem siparişi vermiştim bugün elime ulaştı şuan turknetten yazıyorum.
    51mbps hız tanımlamışlar ancak kablosuzdan 30 küsür alıyorum. şuan sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

Ttelekom 24mbs 75gb alonetli tarifeye 59.90 tl teklif etti.

2 sene taahut. Modemde yok.

Turknete internet hattimi tasimayi dusundum ama telefon hatti oldugundan dolayi tasinmiyormus

taşınmıyorsa siz de iptal edip yeni başvuru yaparsınız...

• 
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.