Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (358. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.021
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HeRo11

Evde vodafone net var. ayrıca buna başvursam turknet açılınca, vodafone u kapattırsam oluyor mu acaba?

Öyle olmaz, Vodafone'u önce kapattırmanız lazım. Aynı porta iki internet bağlanmaz. Ya da nakil olacak. Türkneti arayın başvurnuzu yapın onlar sizi ne yapmanız konusunda yönlendiriyor. Size başvuru formu gönderiyorlar, onlar kendisi nakil yapıyor. Vodafonu arayıp iç DSL numaranızı öğrenin 10 haneli bir numara, bunu türknete bildirin, onlar portunuzu vodafondan türknete geçirir.

İnternetsiz kalırım diye çekiniyorsanız kormayın. Nakillerde eski internet kapandıktan 10-15 dakika sonra Türknet aktif oluyor.
  • Daha once bir gecis macerasi yasadim hocam onun icin cekiniyorum. Saglayici kendi netini acti onceki netim kapanmadi falan. Onun icin tasima yapmak istemiyorum. Kendim kapatayim kendim actirayim istiyorum. Adsl olarak mevcut netim suan. Turknetten vdsl alacagim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türk.net tamamen şans işi.

1. aboneliğimde telekom un 16mbit adsl den fazla vermeyiz dedikleri yere turknet 50mbit vdsl verdi ve memnunum
    2. aboneliğimde 24mbit vdsl verebiliriz dedikleri yere 8mbit adsl bağladılar

2 abonelikte aynı santralde olmasına rağmen saçma iş yapıyorlar.

Telekomdan geçiş süreleri 1. abonelik 6 gün 2. abonelik 5 gün sürdü.
  • valla bizim binada 100 mbps türkcell fiber var başvuruyu yaptım 2 saat içinde bağlamaya geliyoruz dediler heee şeyi hallettiler 2 saat sonra 100 mbps internet açıldı trabzon türkcell iyi çalışıyor ben türkneti de ttnet ide vodafone de kullandım ama türkcell kadar iyisini görmedim... favorim türkcell....
  • Kendisi bu işlerden anlamadığı için benim adıma yakın bir akrabamıza abonelik aldık abonelik 1 ayda bağlandı ama çok memnunuz. Hız 50'den aşağı düşmüyor ve bağlantı çok şükür oldukça stabil. TTNet'in fiber hattının olması bunda etken olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infidel

quote:

Evde vodafone net var. ayrıca buna başvursam turknet açılınca, vodafone u kapattırsam oluyor mu acaba?

Öyle olmaz, Vodafone'u önce kapattırmanız lazım. Aynı porta iki internet bağlanmaz. Ya da nakil olacak. Türkneti arayın başvurnuzu yapın onlar sizi ne yapmanız konusunda yönlendiriyor. Size başvuru formu gönderiyorlar, onlar kendisi nakil yapıyor. Vodafonu arayıp iç DSL numaranızı öğrenin 10 haneli bir numara, bunu türknete bildirin, onlar portunuzu vodafondan türknete geçirir.

İnternetsiz kalırım diye çekiniyorsanız kormayın. Nakillerde eski internet kapandıktan 10-15 dakika sonra Türknet aktif oluyor.

portluk bir durum yok zaten turknet telekomun alt yapısını kullanıyor.

• Arkadaşlar az önce internetim açıldı gerçekten beklediğimden hızlı ve sorunsuz bir geçiş oldu şimdilik iyi gibi TürkNet çalışanlarına ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum çok fazla eleştiriliyor ancak ben özellikle müşteri hizmetlerinden oldukça memnun kaldım sabırla her sorumu yanıtladılar hatta müsait olmadığım durumlarda başka saatlere randevu verdim ve tam o saatte aynı müşteri temsilcisi aradı ve işlemleri gerçekleştirdik.

Başvurmayı düşünen arkadaşlar eğer Türk Telekom kullanıyorlarsa bence mutlaka taşıma seçeneğini seçsinler sıfırdan hat aldığınızda Telekom kaynaklı bağlantı ve port problemleri oluşabiliyor. Benim başvuru süreci tam olarak şu şekilde gelişti 28.12.2016 tarihinde Telekom ile olan 2 yıllık taahhütüm sona erdi Türk Telekom'da çiftetelli kampanyasını kullanıyordum ancak daha avantajlı bir kampanya sunmak yerine mevcut şartlarda hizmet vermek için benden 6 lira daha istediler yani 60 lira olarak kullandığım 75GB AKK 22Mbit VDSL için 66TL istediler bende kabul etmeyerek 02.01.2017 tarihinde TürkNet'e başvurdum hemen evrakları gönderdiler ancak sistemlerinde yaşanan bir sorun nedeniyle kredi kartlarımın hiçbirinden otomatik ödeme talimatı veremediğim için ilk ay ücretsiz fırsatından yararlanamadım ve normal başvuruda bulunmak zorunda kaldım.

03.01.2017 Evraklar gönderildi.

04.01.2017 Kargo takip ile baktığımda evraklar ellerine ulaşmış görünüyordu.

07.01.2017 Evraklar tarafımıza ulaştı operatör değiştirme talebiniz alınmıştır geçiş işlemi tamamlandığında tarafınıza sms ile bilgilendirme yapılacak internet erişimi için gerekli kullanıcı adı ve şifreniz tarafınıza iletilecektir diye sms ve mail gönderdiler. Aynı gün Türk Telekom'dan mail geldi ve mevcut telefon hizmeti kapandı ancak internet kesilmedi.

08.01.2017 Saat 18:00 civarı Türk Telekomdan kullandığım hizmet aboneliklerinin iptal edildiğini söyleyen bir mail geldi aynı anda TürkNet'den geçiş işlemleriniz tamamlanmıştır içerikli SMS ile erişim için gerekli kullanıcı adı şifreyi gönderdiler. Şifreyi girdiğimde sorunsuz bir şekilde internet erişimini sağladım ve bu süre içerisinde neredeyse hiç internetim kesilmedi şifreyi gönderdikleri anda internet gitti yeni kullanıcı adı ve şifreyi girip devam ettim.

Bana hattımın 35Mbit'e kadar desteklediğini söylemişlerdi yaptığım hız testinde aşağıdaki sonuçları aldım.

Modem ayarlarında ulaşılabilir hız 50küsür gösteriyor istesem bu değeri alabilirmiyim bilmiyorum ama bir şansımı deneyeceğim.

• Aralık 20 de ttnet kesildi turknete bağlandım. Ttnet in kesilmesine rağmen lanet ttnet aboneliğimi kapatmamış. Son faturamı tam bir aylık göndermiş ve halen abone görünüyorum. Hattını taşıma yapanlar buna dikkat etsin. BTK ya şikayet ettim bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan

Aralık 20 de ttnet kesildi turknete bağlandım. Ttnet in kesilmesine rağmen lanet ttnet aboneliğimi kapatmamış. Son faturamı tam bir aylık göndermiş ve halen abone görünüyorum. Hattını taşıma yapanlar buna dikkat etsin. BTK ya şikayet ettim bakalım ne olacak.

btk son zamanlarda çok garip olarak şikayetlere cevap vermiyor, size tavsiyem faturayı ödeyin ve itiraz talebi oluşturup geri ödeme yapmazlarsa tüketici hakem heyetine gidin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

quote:

Orijinalden alıntı: orhan

Aralık 20 de ttnet kesildi turknete bağlandım. Ttnet in kesilmesine rağmen lanet ttnet aboneliğimi kapatmamış. Son faturamı tam bir aylık göndermiş ve halen abone görünüyorum. Hattını taşıma yapanlar buna dikkat etsin. BTK ya şikayet ettim bakalım ne olacak.

btk son zamanlarda çok garip olarak şikayetlere cevap vermiyor, size tavsiyem faturayı ödeyin ve itiraz talebi oluşturup geri ödeme yapmazlarsa tüketici hakem heyetine gidin.

Muhtemelen bu ay için de fatura çıkarırlar, yeni bir uğraş çıktı bana :) teşekkürler. Sorun çözülmezse tüketici hakem heyetine giderim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: infidel

quote:

Olur, istersen aynı dairede birden fazla hat kullanabilirsin. Şuan o şekilde kullanıyorum

• Evde yalın vodafone aktif. Şimdi türknet için başvursam ikinci bir kablolama gerekmiyormu.?

• 10 gündür beklemedeyim. Whatsapp dan bile evrakları gönderdim, görüldü geldi 2 tik ama bir Allah’ın kulu sms atmadı. Evraklar belki yarın ulaşır,umarım bu hafta hallolur bu iş, ulan İstanbul'da Avrupasinda çektiğimiz rezalete bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertac-73

Evde yalın vodafone aktif. Şimdi türknet için başvursam ikinci bir kablolama gerekmiyormu.?

Gerekiyor. Ankastreden daireye yeni kablo lazım. Çünkü sıfırdan bağlanıyor
  • Beyler 2 tane fatura vsr online islemlerde ama ödeyemiyorum. Ödeme kısmında ödenmemiş faturanız yoktur diyor. Durum herkeste mi böyle?
  • okannnnnn kullanıcısına yanıt
    turk net VAE, YAPA ya da alsat sistemlerini kullanarak Turk Telekom'un alt yapısından hizmet sağlıyor

Turk Telekom belli bir noktadan sonra hattını Turk.net e devrediyor

o yüzden Turk Telekom'un alt yapısı varsa Türkiye'nin en uç noktasında bile Turknet kullanabilirsin.

bir tek turk telekom fiber kutu varsa binanda kullanamazsın
  • sertac-73 kullanıcısına yanıt
    ikinci bir abonelik istiyorsan evet gerekiyor

ama yalın vodafone u iptal edip turkneti kullanmak istiyorsan gerekmiyor

başvuru sırasında yalın internet abonesiyim dediğinde zaten senden şu an kullandığın internet servis sağlayıcısına ait hizmet numarasını istiyor

o hizmet numarası üzerinden başvuru yapıyorsun. İnternetin hiç kesilmeden hattın taşınıyor. Hiç bir kablolama işlemi yapmıyorsun.

Portun bile değişmiyor eğer şu an hali hazırda VDSL kullanıcısı isen

eğer ADSL kullanıcısı isen Turk Telekom portunu VDSL portuna takıyor.

• Detaylı bilgi için teşekkürler. Bende öyle tahmin etmiştim. Vodafone 3. Ay sonra dolacak. Şu an hızım 0.3 ile 0.6 arası yerlerde sürünüyor.arıza kaydı açtırdım. Bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertac-73 -- 9 Ocak 2017; 6:36:23 >
  • Cayma bedeli karşılıyor olsa taahhüt bile verirdim
  • braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Cayma bedelini 120 liraya kadar karşılıyorlarmış. Siz ödeyip dekontu atıyormuşsunuz onlar 6 aya bölüp indirim yapıyorlarmış.

Bu arada bana önce hattınız VDSL destekliyor dediler, sonra bir daha sordum desteklemiyor dediler. Port için de aynısı oldu. Başvurmadan sağolsunlar kendilerinden soğuttular.
  • 
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.