Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.018
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mete14

Hayırlı olsun hocam. Ben sinyal alamadığımı bildireli 2 gün oldu dönüş yapılmadı hala.

Canlı Destek ve Çağrı Merkezi üzerinden darlayacaksınız hocam başka çare yok. Cumaya kadar dönüş almazsam iptal edeceğim dedim defalarca bunu da not alın talep kaydınıza diye söyledim hep. Cumartesi telekom görevlisi gelip canavar gibi yaptı. Hem de iç tesisatı bile düzeltti. Duvardan çıkan kablolara siyah bant çekip 1.5 metre civarında çift jaklı ücretsiz kablo da aldım. Faturalandırma nasıl olacak onu bekliyorum hiç bir halt anlamadım. Turknet fatura konusunda nedense şeffaf değil.
  • Ay ortasında TTNET taahüt bitiyor. Haliyle bir karar vermem gerekiyor.
    Şuan 24 mbit hipernet kullanılıyor ama kota pek yetmiyor.
    Turknetin 150 gb aknsi çok cezbediyor. Yorumlar pek iç açıcı değil gibi.

Aldığım değerler bunlar.

Kullanığım modemde zyxel vmg3312-b10b.
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

benim merak ettiğim turknete geçiş yaparsam o port dediğiniz olay bende de olur mu? Yani mevcut telekom portumda mı değişiyor?
    Eğer bir şey değiştimiyolarsa aslında hız stabilliğ de değişmemesi gerekiyor bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: spy_hunter

quote:

Bende başvuru sürecimi yazayım;
    21 Kasımda evrakları kargo ile gönderdim
    24 Kasımda telefonuma evraklarınız bize ulaştı mesajı geldi.
    28 Kasımda modemimi önceki kiracıdan kalan hatta bagladım. Modemin adsl ve internet ışığı yanıyordu.
    1 Aralıkta telekom yetkilileri geldi. Onlarda hattın ucunu modemime taktılar yine adsl ve internet ışığı yandı.
    Bugün Sabah 8 de telefonuma adsl kullanıcı adı ve şifresi geldi ama modemde sürekli yanan adsl ve internet ışığı bu sefer yanmıyordu. Turkneti aradım arıza kaydı aldılar.
    Şuan ise sabır çekerek sorunun bir an önce hallolmasını bekliyorum.

İnternet bağlantım bugün itibariye sağlandı ama sorunlar devam ediyor. Ttnet abonesiyken 8 mbite kadar olan tarifede 8 mbite yakın değerler alırken aynı yerde turknet ile alınan değerler rezil seviyelerde. youtube de 720p video izlerken bile donma oluyor. sorunun düzelmesi için turknet ile iletişime geçtim.

takipteyım

• millenicom kullanan var mi arkadaşlar akbanklilara 43 tl fiber yaziyor akbankin sitesinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rom11

Ay ortasında TTNET taahüt bitiyor. Haliyle bir karar vermem gerekiyor.
    Şuan 24 mbit hipernet kullanılıyor ama kota pek yetmiyor.
    Turknetin 150 gb aknsi çok cezbediyor. Yorumlar pek iç açıcı değil gibi.

Aldığım değerler bunlar.

Kullanığım modemde zyxel vmg3312-b10b.

benim merak ettiğim turknete geçiş yaparsam o port dediğiniz olay bende de olur mu? Yani mevcut telekom portumda mı değişiyor?
    Eğer bir şey değiştimiyolarsa aslında hız stabilliğ de değişmemesi gerekiyor bence.

Geçiş yapanlarda sıkıntı olmuyor. Sinirlerim çelik gibidir, bir sorun yaşarsam uğraşırım kovalarım diyorsanız geçin. Uzun uğraşlar sonucu internetim bağladı, memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: carpediemsral

benim ttnet de taahhüt problemi vardı daha önceden yazmıştım burada ama bilgisi olan yoktu ve benim durumumda olan kişiler de vardı. durum şu. internet taahhütüm ve telefon taahhütüm arasında ttnet in işgüzarlığından kaynaklanan 1 aylık bir fark vardı. internet aralıkta bitiyor, telefon da ocakta bitiyordu. telekom müdürlüğünden bir yetkili yardımcı oldu sağolsun. sözleşmeyi falan da okudum. taahhüt bozulduğunda geriye dönük kullanılan indirimler ve devam etsen ne kadar ödeyeceğin karşılaştırılıp hangisi müşteri lehineyse o bedel taahhüt bozma bedeli olarak yansıtılıyormuş. benim durumumda internetin taahhütü bitiyor sadece telefonun 1 aylık taahhütünü bozmuş oluyorum. bu durumda devam etseydim telefon için ödeyeceğim 10 tl gibi bir ücreti telefonu kullanmayacak olmama rağmen ödeyerek kurtulmuş oluyorum bu işten. benimle aynı durumda olanlara duyurulur.

Aynı durumdayız. Telefon 1 ay falan geç bitecek. Ben yeni sözleşmede telefon istemiyorum. Yalın istiyorum. Nasıl bir yol izlemem lazım hocam. Mh den tel hattını iptal ettirsem cezası ne kadar olur.. İnterneti yenilemeyi düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

quote:

Bende başvuru sürecimi yazayım;
    21 Kasımda evrakları kargo ile gönderdim
    24 Kasımda telefonuma evraklarınız bize ulaştı mesajı geldi.
    28 Kasımda modemimi önceki kiracıdan kalan hatta bagladım. Modemin adsl ve internet ışığı yanıyordu.
    1 Aralıkta telekom yetkilileri geldi. Onlarda hattın ucunu modemime taktılar yine adsl ve internet ışığı yandı.
    Bugün Sabah 8 de telefonuma adsl kullanıcı adı ve şifresi geldi ama modemde sürekli yanan adsl ve internet ışığı bu sefer yanmıyordu. Turkneti aradım arıza kaydı aldılar.
    Şuan ise sabır çekerek sorunun bir an önce hallolmasını bekliyorum.

İnternet bağlantım bugün itibariye sağlandı ama sorunlar devam ediyor. Ttnet abonesiyken 8 mbite kadar olan tarifede 8 mbite yakın değerler alırken aynı yerde turknet ile alınan değerler rezil seviyelerde. youtube de 720p video izlerken bile donma oluyor. sorunun düzelmesi için turknet ile iletişime geçtim.

takipteyım

turkneti arayıp sorunu bildirdim. müşteri hizmetleri temsilcisi hız güncellemesi yaptı.ilk hız güncellemesinde ort. 9.53 hız değeri aldım.hızımın daha da artması için tekrar hız güncellemesi istedim telefondaki arkadaş yine hız güncellemesi yaptı yine aynı değeri aldım. demek ki altyapım en fazla bu değeri destekliyor.

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    normalde telefon için aylık 10 tl gibi bir ücret alınıyordu benden. sizde de bu şekildedir muhtemelen. internetinizin taahhütü bittikten sonra telefonun bitmesine 1 ay kala taahhütü bozarsanız telefona ödemeniz gereken 10 tl civarı bir ücret ödeyerek kurtulabiliyorsunuz. yalın internet konusunda bilgim yok ben devam ettiriyorum telefonu türknette de. müşteri hizmetleriyle bir konuşun bakalım ne diyecekler.
  • Arkadaşlar mersin silifkede okuyorum. 1 ay sonra ttnet taahhütüm biticek. Bu kampanya dikkatimi çekti. Aylık 100 lira fatura ödemek istemediğimden bi araştırayım dedim aradım sordum. Gayet net gibi geldi herşey bana. Şuan kullananlar yada bağlantı gerçekleştirenlerde durum nedir ? İnternette sıkıntı yaşanıyor mu ? Oturduğum yerde şuan adsl kullanıyorum fakat ttnet mh ile görüştüğümde şuan vdsl sinyalı alınıyor fakat taahhütünüz var demişti. Geçersem sanırım direk vdsl olarak geçerim. Güncel olarak bi kaç öneri alabilir miyim acaba.

EDİT: Buarada telefonu hiç kullanmıycam büyük ihtimal. Hatta evde telefon bile olmayacak. Bu sorun olmaz sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luc4sHood -- 4 Aralık 2016; 19:27:46 >
  • Uzak durun çok rezil bir firma ne güzel bağlattık dedik en büyük sorunu atlattık dedik ama nerede ? Kesinlikle bulaşmayın ciddi,ciddi ve bilerek internete hız sınırı koyuyorlar.

16 mb net hız vodafone.net hiç bir zaman 1 mb altını görmedim.

3 mb bazen 9 mb bazen 12 mb bazen 16 mb gibi rezil hızlar veriyorlar kafalarına göre saatlik farklar bile oluyor.

Cuma gününe kadar çözülmezse ben iptal edeceğim.
  • 17 kasımda ttnet ile taahhüdüm bitiyordu turknete geçtim, 19 unda geçiş işlemi gerçekleşti, 19 kasıma kadar ttnete 38 tl fatura çıktı, 19 kasımdan ay sonuna kadar da turknete 24,5 tl fatura çıktı. Kasım ayı için toplam 62,5 tl faturam oldu. İnternetim hiç kesintiye girmedi. Bilgilerinize.
  • İnternette bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar fakat bugün online işlemlere girdim henüz 15 günlük 2 fatura kesmişler biri 59.99 TL diğeri 34.46 TL hemen şikayet'var a yazdım bunun mantıklı açıklaması varmı merak ediyorum düzeltilmezse sonlandırırım üyeliği.
  • Ayriyetten 150 gb sadece bendemi çabuk doldu.
  • Zyxel modem kullananlar bu aralar siber saldırı nedeniyle kopma ve yavaşlama yaşayabilirmis. (bazı modellerde)

Zyxel güvenlik yamalı firmware ler hazırlamış. Model detaylarını net bilmiyorum.
    Ayrıca sıkıntının sadece Zyxel modemlerde değil belirli chipset leri kullanan tüm modemlerde yaşandığı söyleniyor. Sıkıntı yaşayan arkadaşlar araştırabilir.
    Bilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: Colomb17

İnternette bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar fakat bugün online işlemlere girdim henüz 15 günlük 2 fatura kesmişler biri 59.99 TL diğeri 34.46 TL hemen şikayet'var a yazdım bunun mantıklı açıklaması varmı merak ediyorum düzeltilmezse sonlandırırım üyeliği.

hocam ödemeler ön ödemeli. 59.99 gelen bu ay kullanıcağınız internet ücreti.
  • onurguner kullanıcısına yanıt
    Yani 34 tl de 15 günlük kullanım bedelimi hocam ?
  • hayata gülümse kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba bende 1 aylık yaşıma sürecinden sora turknete geçtim tahmini 25 veya 26 Kasım telefon taşındı 1 araliktada internet taşındı 2 aralıkta 60 tl fatura geldi :)

İmzaladığım tahattutde 1 ay ücretsiz yazıyor anlayamadım gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khedira_34 -- 5 Aralık 2016; 9:37:24 >
  • Bağlatacaktım konuyu görünce sözleşmeyi imzalamamaya karar verdim. Yazan arkadaşlara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khedira_34

Hocam Merhaba bende 1 aylık yaşıma sürecinden sora turknete geçtim tahmini 25 veya 26 Kasım telefon taşındı 1 araliktada internet taşındı 2 aralıkta 60 tl fatura geldi :)

İmzaladığım tahattutde 1 ay ücretsiz yazıyor anlayamadım gitti

Bendede 1 Ay ucretsiz..daha aktif olmadi..bnce direk bimere sikayet edin....sozlesmeyi be faturayi gonderin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt
    An itibarı ile sinyal almaya başladım hemen speedtest yaptım işte sonuç.Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
  • 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.